Skoči na vsebino

Bimmercode izkušnje

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 150
  • Avtomobil: BMW F31 Sportline

Kaj pa lahko delas s to zastojnsko?

Zaenkrat sem izklopil samo start stop, v druga se nisem poglabljal... sem pa videl je kar dosti stvari se..
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Zaenkrat sem izklopil samo start stop, v druga se nisem poglabljal... sem pa videl je kar dosti stvari se..

Mogoce pa je placljivo zato, da lahko katerokoli funkcijo sploh aktiviras.. Ker meni sedaj ne deluje izklop start stopa...
Naj kdo pove, ki se spozna na to...
Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 712
  • Avtomobil: BMW F31 M

Ti lahko spreminjaš zastonj vse samo nič ne skodiraš v avto.
Desno zgoraj je code tipka in ko to narediš ti skodira v avto spremembe. V zastonski verziji tega ni.

Je pa ta uredu ker je enkratno plačilo,carly pa ma baje sedaj mesečno naročnino.

Urejal bmwgavrin, 22.08.2019, 06:52.

Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik

Do sedaj sem skodira na svojemu:
-lučke v kljukah go daš v rikverc
-prtlažnik se odpre in zapre z gumbom pri nogah
-smerniki blinknejo 5x (expert mode)
-led meglenke napako izklopu
-digitalni prikaz hitrosti
-slo jezik v idrive-u (expert mode)
-prtlažnik se odpre in zapre z ključem
-start stop na memory funkcijo
-full sms text izpis
-video med vožno
-prikaz temp. Motorja (expert mode) samo še ne deluje, še raziskujem.

Pa še kaj bi se najdlo.
Prikaži več možnosti

mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 326
  • Avtomobil: _

Lahko podrobneje opises oz. prilepis navodila za smernike (5x). To mislis pri rahlem dotiku, kjer je orginal 3x?

Za temperaturo motorja se bojim da ne bos dobil kolikor sem bral. Sem bral po drugih forumih in ni se nobenemu uspelo, menda so celo kontaktirali avtorja bimercode in ne gre. Ce se prav spomnim, do OBD2 sploh ne pride podatek o temperaturi olja/vode (ne me drzati za besedo glede tega). Z veseljem bi imel v stevcih, na BC rocki namestu datuma in digitalne hitrosti temperaturo olja in vode...
At 13.000 feet nothing else matters.
Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem bral na tujih forumih so si fantje skodiral, samo so bili večino m divizija avti in močnejši bencinarji. Prikaz sem si vklopil samo nič se ne premika kazalec. Verjetno naši mlinčki res nimajo tega samo vseeno bom še malo brskal po expert modu pa da vidm kaj je na tem.

Za smernike pa dobiš takoj ko se vrnem iz dopusta, ne vem na pamet in imam doma zapisano.

Urejal bmwgavrin, 22.08.2019, 08:07.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Super, hvala za napisano. Danes po sluzbi se lotim malo raziskat kaj si lahko vklopim... ceprav vecina funkcij ki si jih zapisal ze imam, je se vseeno zelja po prikazu temperature gum, vzratne lucke v kljukah itd... se se kar veliko najde, najprej pa seveda nakup full verzije, da bo vse delovalo.. Mogoce se samo to, morem na kaj posebej pazit ko se ukvarjam s tem postopkom? Pa mogoce se to... Ta aplikacija nima podpore za diagnozo avta, ce se ne motim... Mogoce kdo uporablja kaksno drugo aplikacijo, ker mislim da tale obd ki sem ga kupil, to podpira..
Prikaži več možnosti

mustang997
mustang997

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 326
  • Avtomobil: _

Ce imas kak link bom vesel. Imam 135i (2015) z razsirjenim ekranov med stevci. Ko si vklopil, kateri kazalec pa bi se moral premikati?
Ok, hvala, pa uzivaj na dopustu.

@davyd
Dokler nisi v expert mode, mislim da nimas kaj veliko zajebati. Vsaj jaz do sedaj nisem imel problemov (sem kodiral na trojki in enki, oba F serija).

Za diagnostiko tudi sam se nisem nasel nic dobrega oz. zastonjskega. Je pa menda kar nekaj dobrih aplikacij, sploh za iphone.
At 13.000 feet nothing else matters.
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Ce imas kak link bom vesel. Imam 135i (2015) z razsirjenim ekranov med stevci. Ko si vklopil, kateri kazalec pa bi se moral premikati?
Ok, hvala, pa uzivaj na dopustu.
@davyd
Dokler nisi v expert mode, mislim da nimas kaj veliko zajebati. Vsaj jaz do sedaj nisem imel problemov (sem kodiral na trojki in enki, oba F serija).
Za diagnostiko tudi sam se nisem nasel nic dobrega oz. zastonjskega. Je pa menda kar nekaj dobrih aplikacij, sploh za iphone.

Ni zastonjska, ampak bi blo za probat...

Pripete slike za predogled

• 2904D9C0-E2B1-4FB5-9055-FFC86594FDAD.png

Urejal davyd1994, 22.08.2019, 11:11.

Prikaži več možnosti

Medek1223
Medek1223
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: BMW F31 318d 2013

Ni zastonjska, ampak bi blo za probat...

Bimmerling je od istega razvijalca kot bimmercode.

Torej kaj je najbolj poceni varjanta pa da deluje? kateri modul in koliko stane full verzija bimmercoda (gre za enkratno plačilo ali letno)? Hvala

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Link od modula sem že prilepil v enem izmed prejšnjih postov... Full verzija pa stane 35€...

Jaz sem se danes malo poigral in nastavil določene funkcije:

- start stop memory

- napis m performance med števci

- m logo na displaju

-welcome light samo v temi

-rdečo ambientno osvetlitev

Malo mi je edino čudno, da ko nastavim nekaj v front electronic modulu, ko dam da mi skodira, mi javi da luči ne delajo.. Vse mi našteje, meglenke, dnevne... Potem pa tako v bimmercode napiše da briše napake in potem je vse OK... Mogoče zaradi LED luči...

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik

To je normalno, nič narobe.
Prikaži več možnosti
    • davyd1994 je všeč

drejcof
drejcof
  • Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: BMW F11

A je možno npr. registrirat tudi injektorje?

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Ali je kdo probal aktivirat da funkcija welcome light deluje samo v temi? Jaz sem jo, ampak mi ne deluje vredu... v temi se vseeno ne prizgejo, probal sem cisto prekriti senzor, potem je edino delovalo... tak se mi zazdeva kot da malo zaspi senzor...

Urejal davyd1994, 28.08.2019, 07:26.

Prikaži več možnosti

sokol
sokol

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW F30 318i

Link od modula sem že prilepil v enem izmed prejšnjih postov... Full verzija pa stane 35€...

Jaz sem se danes malo poigral in nastavil določene funkcije:

- start stop memory

- napis m performance med števci

- m logo na displaju

-welcome light samo v temi

-rdečo ambientno osvetlitev

Malo mi je edino čudno, da ko nastavim nekaj v front electronic modulu, ko dam da mi skodira, mi javi da luči ne delajo.. Vse mi našteje, meglenke, dnevne... Potem pa tako v bimmercode napiše da briše napake in potem je vse OK... Mogoče zaradi LED luči...

Jaz bi si rad nastavil, da se pri welcome light prižgejo samo dnevne luči, samo se ne upam preveč spreminjat, da ne bi šlo kaj narobe. Mi lahko kdo napiše postopek.  :blush

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Nima te biti kaj strah... Pod front electronic module welcome light parking lights izberi not active.. in to bo vrjetno to...

Urejal davyd1994, 28.08.2019, 20:03.

Prikaži več možnosti

sokol
sokol

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW F30 318i

Nima te biti kaj strah... Pod front electronic module welcome light parking lights izberi not active.. in to bo vrjetno to...

Sem probal  Welcome lights parking lights original je bilo nastavljeno na Hard on, dal na Not active, vendar ni bilo spremembe. (pritisnil sem tudi CODE). 

Vključil sem si tudi Display full text messages na Active, vendar tudi ni spremembe. Pred tem sem si vključil že Start/stop na memory, izklop iDrive, ko se odprejo vrata in vse deluje. 

Urejal sokol, 29.08.2019, 09:56.

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Display full text messages meni tudi ne dela... Mogoče potrebuješ Profesional multimedijo...

Mogoče kdo ve ali je možno vklopit funkcijo da ko vklopiš avto, gredo kazalci od števca do konca in nazaj? Ali BMW to sploh ne podpira, ker v bimercoder ne najdem...

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

-prikaz temp. Motorja (expert mode) samo še ne deluje, še raziskujem.

Ne bo slo. M motorji imajo zaznavanje temperatura olja, civili pa kolikor vem (vsaj v veliki vecini) ne.

Mogoče kdo ve ali je možno vklopit funkcijo da ko vklopiš avto, gredo kazalci od števca do konca in nazaj? Ali BMW to sploh ne podpira, ker v bimercoder ne najdem...

To ima moja zena na Juku v originalu. Prvic mi je bilo ful uau, drugic tudi, pol petnajstic je bilo ze wtf, zdaj mi je ze prav nadlezno - startas motor, ze speljes, sele potem ti zacnejo kazalci pravilno kazat... Verjemi, da ne rabis tega. :)

Urejal zok, 04.09.2019, 19:32.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik

[quote name="zok" post="3042008" timestamp="1567621845"]Ne bo slo. M motorji imajo zaznavanje temperatura olja, civili pa kolikor vem (vsaj v veliki vecini) ne.

Sem poštudiral ja, da ne gre.
Sedaj sem se zapiču v prikaz znakov za omejitev hitrosti v armarturki. Skodiral sem že samo še modul čakam.
Prikaži več možnosti