Skoči na vsebino

Bimmercode izkušnje

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
143 odgovorov v temi
umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 466
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

Nisem pa opazil, da ti aktivira smernike.

Sem pa našel tole na bimmerfest.com, ka so fantje skodirali, da ti vedno utripajo.

https://www.bimmerfe...ad.php?t=705849

I tried default settings for BRAKE FORCE BLINK, but I felt it stops too soon, only 3 or 4 blinks, I like it blinks until stop, I had a bad rear hit last summer when my F13 650i only had 1500 miles on it, I stopped at hwy exit then a Honda hit me hard from the rear, final cost was about 20k, that driver didn't do texting, she said she was thinking her husband might have an affair with someone!

So I coded it like this:
FRM->3050 FRM_AUSSENLICHT_PARAMETER, 30->ESS_ERSCHEINUNGSBILD->bremslicht blinkend

FRM->3050 FRM_AUSSENLICHT_PARAMETER, 30->ESS_ON_VERZ werte=08 (default=10)

FRM->3050 FRM_AUSSENLICHT_PARAMETER, 30->ESS_OFF_VERZ werte=01 (default=05)

FRM->3050 FRM_AUSSENLICHT_PARAMETER, 30->ESS_GESCHW_SCHWELLE werte=01 (default=05)

If anyone stopped me for a ticket, I will tell him the brake switch has some bad contact

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 211
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

A bi bil kdo tako dober pa napisal kaj vse si je že morda sprogramiral in mu dela. No jaz sem z pomočjo Boštjana že nekaj nadgradil, pa me zanima ali je še kdo kaj da mu je uspelo in bi bilo zanimivo tudi meni.

Predvsem me zanima ali bi meni tudi delalo vzvratna ogledala navzdol ap potem blinkanje ob zaviranju,...

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik
  • Sporočil: 136
  • Avtomobil: BMW F31 Sportline

M

A bi bil kdo tako dober pa napisal kaj vse si je že morda sprogramiral in mu dela. No jaz sem z pomočjo Boštjana že nekaj nadgradil, pa me zanima ali je še kdo kaj da mu je uspelo in bi bilo zanimivo tudi meni.

Predvsem me zanima ali bi meni tudi delalo vzvratna ogledala navzdol ap potem blinkanje ob zaviranju,...

Mogoce najprej poves kateri avto in katere funkje imas ze vklopljene... vrjetno je veliko odvisno tudi od opreme.. jaz naprimer sem veliko funkcij ze imel vklopljenih(sportline)....
Uredil sem sk pa dodatno se:
- start stop memory
- m logote
- zvonenje v avto od telefona
- lucke v kljukah ko grem vzratno
- corner light(meglenke)
- digitalni prikaz hitrosti
- case glede zakasnitve odpiranja/zapiranja oken ter sibedaha s kljucem
- zapiranje prtljaznih vrat s kljucem
-
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.

- corner light(meglenke)

Ok, na kak način si to zrihtal, kateri modul in verjetno v expert modu?

Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Ok, na kak način si to zrihtal, kateri modul in verjetno v expert modu?

Front electronic module. Ni v expert modu..

Pripete slike za predogled

• 0E40DB25-F269-4594-A794-408F935A8F8A.png

Urejal davyd1994, 06.11.2019, 09:23.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

M
Mogoce najprej poves kateri avto in katere funkje imas ze vklopljene... vrjetno je veliko odvisno tudi od opreme.. jaz naprimer sem veliko funkcij ze imel vklopljenih(sportline)....
- start stop memory
- m logote
- zvonenje v avto od telefona
- lucke v kljukah ko grem vzratno
- corner light(meglenke)
- digitalni prikaz hitrosti
- case glede zakasnitve odpiranja/zapiranja oken ter sibedaha s kljucem
- zapiranje prtljaznih vrat s kljucem
-

ja to vem da je odvisno od opreme kaj na koncu dela ko sprogramiraš, tako da neki sem že imel, neki sem dodatno dal, tako da na hitro po spominu imam sledeče:

S/S stalno na off (na tipki lahko potem spreminjam), razširjen menu (ekran) imam že na armaturki tako da mi tukaj prikazuje speed, potem lučke v kljukah pri vzvratni vožnji, meglenke v zavoje nočem imeti :), zapiranje pokrova prtljažnika na ključu in na tipki pod volanom, smerniki ob zaklepu/odklepu vozila, zakasnitev zapiranja stekel na ključ,.. športni prikaz merilnikov (vendar ne delajo števčki moči in navora-niti ne pogrešam tega), pri odklepu vozila da se prižgejo tudi meglenke in lučke na kljukah (ne vem ali je to že po defaultu), zvonenje v avtu imam preko BT pa mislim da je isti zvok k na fonu (bi mogel točno preveriti),... M logo ali razni napisi  da so slabi oz. ne bi delalo ali bi, pa niti nismo probali... 

Bi pa imel morda da se ogledala dajo nižje ob vzvratni vožnji ali pa glede zavornih lučk, da blinkajo ob pritisku na pedal,...itd če še kaj pametnega.         

Urejal Taucher, 06.11.2019, 09:25.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Za ogledala smo vrjetno ugotovili da moras imeti elektricna zlozljiva, da deluje ta funkcija ob vzratni voznji.. glede utripanja luck, ce mislis ob zaviranju v sili je pa tudi v front electronic module... slike spodaj za oboje..

Pripete slike za predogled

• 345E6CDF-816A-4D3B-921B-3F8ADACAD260.png
  • 0B49EE47-F70E-45C8-93C8-D1A23D910993.png
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

Front electronic module. Ni v expert modu..

Moram prov pogledati če imam tole opcijo, možno da sem jo spregledal.

Aja meni ga ne najde pod front electric modul, ampak pod footwell modul in mi tudi ne ponudi opcije upravljanja s smerniki.

Imam pa F11.

Pa

Za ogledala smo vrjetno ugotovili da moras imeti elektricna zlozljiva, da deluje ta funkcija ob vzratni voznji.. glede utripanja luck, ce mislis ob zaviranju v sili je pa tudi v front electronic module... slike spodaj za oboje..

Pa če imaš električna zložljiva ogledala je ponavadi ta funkcija že po defaultu vklopljena.

Vsaj na E91 je bilo tako.

Urejal umavri, 06.11.2019, 09:56.

Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

ja to vem da je odvisno od opreme kaj na koncu dela ko sprogramiraš, tako da neki sem že imel, neki sem dodatno dal, tako da na hitro po spominu imam sledeče:

S/S stalno na off (na tipki lahko potem spreminjam), razširjen menu (ekran) imam že na armaturki tako da mi tukaj prikazuje speed, potem lučke v kljukah pri vzvratni vožnji, meglenke v zavoje nočem imeti :), zapiranje pokrova prtljažnika na ključu in na tipki pod volanom, smerniki ob zaklepu/odklepu vozila, zakasnitev zapiranja stekel na ključ,.. športni prikaz merilnikov (vendar ne delajo števčki moči in navora-niti ne pogrešam tega), pri odklepu vozila da se prižgejo tudi meglenke in lučke na kljukah (ne vem ali je to že po defaultu), zvonenje v avtu imam preko BT pa mislim da je isti zvok k na fonu (bi mogel točno preveriti),... M logo ali razni napisi  da so slabi oz. ne bi delalo ali bi, pa niti nismo probali... 

Bi pa imel morda da se ogledala dajo nižje ob vzvratni vožnji ali pa glede zavornih lučk, da blinkajo ob pritisku na pedal,...itd če še kaj pametnega.         

Pa potem imaš še opcijo, da ko ti avto leze nazaj, da se ti vklopi kamera oz PDC, sam to sem si pol takoj izklopil.

Potem lahko nastaviš še moč dnevnih led luči, ter katere imaš vklopljene v dnevnem režimu( dodaš zadnje oz jih izklopiš), da ti samo AE svetijo.

Pozdravne luči, katere se ti vklopijo in s kakšno močjo(meglenke, kratke, AE, žmigovci, tablice...

Vklop zvoka ob zaklepu-odklepu(pogoj alarm), plus luči...

Urejal umavri, 06.11.2019, 10:05.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Pa potem imaš še opcijo, da ko ti avto leze nazaj, da se ti vklopi kamera oz PDC, sam to sem si pol takoj izklopil.

Potem lahko nastaviš še moč dnevnih led luči, ter katere imaš vklopljene v dnevnem režimu( dodaš zadnje oz jih izklopiš), da ti samo AE svetijo.

Pozdravne luči, katere se ti vklopijo in s kakšno močjo(meglenke, kratke, AE, žmigovci, tablice...

Vklop zvoka ob zaklepu-odklepu(pogoj alarm), plus luči...

alarem imam, ne vem pa ali imam oz zakleptu tudi zvok... pdc pa mislim da se vklopi oz ce gre rahlo nazaj ali da stojim na miru da gre kdo zadaj da mi "bipa" bom preveril pa vidim kaj in kako.

Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

PDC se vklopi ko avto leze nazaj, brez da bi dal v rikverc oz pritisnil gumb PDC.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 766
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Jaz nimam električno zložljivih ogledal, pa se mi desno ogledalo lahko spusti pri vzvratni vožnji. Imam pa memory sedeže.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

PDC se vklopi ko avto leze nazaj, brez da bi dal v rikverc oz pritisnil gumb PDC.

ja tako mislim da tudi je pri meni, brez da bi dal v R...

Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, pol lahko izklopiš če ti ni ok.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 114
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Nisem pa opazil, da ti aktivira smernike.

Sem pa našel tole na bimmerfest.com, ka so fantje skodirali, da ti vedno utripajo.

https://www.bimmerfe...ad.php?t=705849

Sem že parkrat na mrtvo zažlajfal zaradi srnjadi, pa so se vedno poleg utripanja zavornih luči vklopili še smerniki... je pa to fabrško.

Aja, za 5x blink smernikov ti potem tudi v idrivu kaže 5x blink ali še vedno 3x?

Cornering meglenk pa na F11 ne moreš vklopiti.

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 704
  • Avtomobil: BMW F31 M

Aja, za 5x blink smernikov ti potem tudi v idrivu kaže 5x blink ali še vedno 3x?

V idrivu ti še vedno kaže 3x

Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

matejpopek
matejpopek
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: f31xd

Vse je v slo jeziku. Navigacija govori v slovenščini.

temp. olja motorja pa ne deluje, še. :uh

zdravo ker letnik pa mas bmw zato ker jaz tudi nimam slovenskega jezika in me zelo zanima če se bi dalo kak zrihtat
Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 704
  • Avtomobil: BMW F31 M

november 2012, NBT navi

Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

davyd1994
davyd1994
  • Uporabnik

Glede na to, da imam možnost belih in rdečih lučk za osvetlitev v avtu... ali je možno sprogramirat še kakšne druge barve.. Notri so vrjetno to LED lučke in za belo barvo je potrebna RGB led, se pravi da bi moglo biti možno dobitI ven vse barve..
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem bral na Bimmercode strani, da je BMW "umaknil" opcijo "smerokazov", zato ne moremo več spreminjati kolikokrat ti utripne.

Aja, sem pogruntal da sem si zjebal Navigacijo oz gps lokacijo, ki ne dohiteva več avta, plus jebe mi obračanje mape v smer vožnje.

Očitno bom moral resetirati nazaj na fabriško nastavitev, oz v "skritem" menuje nastaviti oz zresetirati gps pozicijo...

Urejal umavri, 15.11.2019, 06:48.

Prikaži več možnosti