Skoči na vsebino

AMZS članstvo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
17 odgovorov v temi
464N
464N
  • Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni,

zanima me če je kdo od vas član AMZS - ja ? Prosil bi vas za kakšen nasvet/mnenje, ker te dni mi poteče zavarovanje in sem v dilemi med AO+ (pri Savi) ali pa AMZS članstvo. 

Tako, da vsak komentar pride prav.

Hvala in lep pozdrav !

----------------------------------------------------------------

https://www.amzs.si/...rjava-clanstev 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če imaš Telekom trojčka, je osnovni AMZS skoraj cel plačan s strani Telekoma. Jst ga imam že leta (plus verzijo) in sem zadovoljen s storitvijo. Ko seštejem vse popuste (na tehničnega, cenejšo vinjeto, popust pri naročnini vsako leto), ki jih dobim, je takorekoč poplačan konec leta, četudi ne koristim vleke, ki sem jo pa tudi že prakrat, nato da vozim BMWja :ok2. Pa še z menjavo vinjete se ti ni treba sam zafrkavat, ti jo zastonj namestijo in odstranijo staro. Vsako leto tudi izkoristim preventivni brezplačni tehnični pregled. Tako, da mislim, da se splača. :ok

Največja razlika med AMZS in AO+ je pa predvsem v tem, da je pri AMZS vezano na člana, AO+ pa na avto. Torej, če hočeš imeti krit avto neglede na voznika, je AO+ bolj primeren, če hočeš kritje zase, neglede kateri avto voziš, je AMZS bolj primeren.

Urejal Rottie, 23.05.2018, 07:27.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • Mrcina in 464N uporabnikom je všeč to sporočilo

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 841
  • Avtomobil: FR-V + RT

čez AMZS nimam kaj reči. Čez 1majske mi je v Nemčiji avto rekel, da se ne gre več. Poklical v Slovenijo AMZS. Prišli od ADACa pogledali, odpeljali na servis. Tam smo ugotovili, da mi avta ne morejo "zrihtat" v 2 dneh in da bi bilo predrago. Smo se odpravili domov z vlakom. Avto je prišel za nami na vleki čez 5 dni (10 dni imajo časa po pogodbi). Denar za vlak smo dobili nazaj (do 300€).

Skratka vse je bilo fer z njihove strani.

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • 464N je všeč

464N
464N
  • Uporabnik

Če imaš Telekom trojčka, je osnovni AMZS skoraj cel plačan s strani Telekoma. Jst ga imam že leta (plus verzijo) in sem zadovoljen s storitvijo. Ko seštejem vse popuste (na tehničnega, cenejšo vinjeto, popust pri naročnini vsako leto), ki jih dobim, je takorekoč poplačan konec leta, četudi ne koristim vleke, ki sem jo pa tudi že prakrat, nato da vozim BMWja :ok2. Pa še z menjavo vinjete se ti ni treba sam zafrkavat, ti jo zastonj namestijo in odstranijo staro. Vsako leto tudi izkoristim preventivni brezplačni tehnični pregled. Tako, da mislim, da se splača. :ok

Največja razlika med AMZS in AO+ je pa predvsem v tem, da je pri AMZS vezano na člana, AO+ pa na avto. Torej, če hočeš imeti krit avto neglede na voznika, je AO+ bolj primeren, če hočeš kritje zase, neglede kateri avto voziš, je AMZS bolj primeren.

Najprej hvala za pomoč !

V AMZS ponudbi sem videl, da imam 2 možnosti in sicer, da zavarujem samo sebe ali pa sebe in člane družine. Tako, da dejansko mi ponuja isto kot AO+, ker moj avto vozim večinoma samo jaz ali pa član ožje družine. Upam, da sem prav razumel njihovo ponudbo.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 894
  • Avtomobil: prdalica

Že samo to, da je avtovleka resnično zastonj jaz glede na moje starodobnike prišparam vsaj 200EUR letno. Dostavijo avto kamorkoli, kadarkoli. Popusti pri tehničnih (imam 4 avtomobile) in ostalih storitvah prišparam še vsaj 50EUR. Letna članarina pa je 40EUR. Računajte si sami...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • sash in 464N uporabnikom je všeč to sporočilo

464N
464N
  • Uporabnik

čez AMZS nimam kaj reči. Čez 1majske mi je v Nemčiji avto rekel, da se ne gre več. Poklical v Slovenijo AMZS. Prišli od ADACa pogledali, odpeljali na servis. Tam smo ugotovili, da mi avta ne morejo "zrihtat" v 2 dneh in da bi bilo predrago. Smo se odpravili domov z vlakom. Avto je prišel za nami na vleki čez 5 dni (10 dni imajo časa po pogodbi). Denar za vlak smo dobili nazaj (do 300€).

Skratka vse je bilo fer z njihove strani.

Hvala !

Glavni razlog, da se odločam za AMZS članstvo je pomoč v tujini ! Lani, ko sem bil na Kosovu se je en fant zaletel vame in razbil pol avta tako, da ni bil vozen. Klical sem SAVA asistenco in so mi rekli, da na Kosovu ne krijejo asistence. Tako, da sem moral vse nastale stroške kriti sam !!!

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 774
  • Avtomobil: LPP Urbana

kolikor je meni znano večina zavarovalnic sodeluje z asistenčnimi hišami po EU seveda je pa kritje odvisno od paketa.

recimo:

najdražji paket, ki ga imamo mi je 37 eur, kritje do 1.500km v eno smer po celi EU in do 5 asistenc letno.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

kolikor je meni znano večina zavarovalnic sodeluje z asistenčnimi hišami po EU seveda je pa kritje odvisno od paketa.

recimo:

najdražji paket, ki ga imamo mi je 37 eur, kritje do 1.500km v eno smer po celi EU in do 5 asistenc letno.

Verjetno je to bil problem... (hint: EU).

Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 900
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Najprej hvala za pomoč !

V AMZS ponudbi sem videl, da imam 2 možnosti in sicer, da zavarujem samo sebe ali pa sebe in člane družine. Tako, da dejansko mi ponuja isto kot AO+, ker moj avto vozim večinoma samo jaz ali pa član ožje družine. Upam, da sem prav razumel njihovo ponudbo.

Prav si razumel, družinsko članstvo krije tudi člane ožje družine...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri čem? Kot vozniki ali je to kot zavarovanje?

Že samo to, da je avtovleka resnično zastonj jaz glede na moje starodobnike prišparam vsaj 200EUR letno. Dostavijo avto kamorkoli, kadarkoli. Popusti pri tehničnih (imam 4 avtomobile) in ostalih storitvah prišparam še vsaj 50EUR. Letna članarina pa je 40EUR. Računajte si sami...

To imaš tisto varjanto osnovno za enega voznika?
Ravno razmišljam da bi vzel to članstvo za E36ko, če bom kdaj obstal ob cesti na probnih tablicah, pa ne vem točno katero bi. Glavno mi je da krije avtovleko.

Urejal Nixxon, 23.05.2018, 08:07.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

464N
464N
  • Uporabnik

recimo:

Pri SAVI sem imel najdražji paket in so mi rekli, da oni krijejo asistenco samo do Srbije. Južneje pa ne. Pred leti sem bil na Adriaticu oni pa so krili vse in vedno. Zato pa so tudi dražji. 

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 774
  • Avtomobil: LPP Urbana

potrebno je splošne pogoje pogledat, ponavadi je 1 km = 1 eur.

pri nas cena v SLO varira od 0,50 - 0,75 eur na prevožen km.

gleda se ali kritje po polici v EUR ali po kilometrini, je pa potrebno računat, da prevoznik računa pot do lokacije kjer bo odložil avto in nazaj iz koder je štartal  :)

mi gledamo geografsko področje EU in ni vezano na države kot je to v primeru Kosova.

tako, da je asistenca zelo priporočljiva zadeva sedaj ali se koristi ali ne je drugo, ko pa je potrebno je pa pri roki.

AMZS dosti pokriva EU kar je tudi zelo dobro :ok

Urejal bancnik, 23.05.2018, 09:15.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • 464N je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 441

Jaz imam z AMZS vleko dobre izkušnje, nikoli niso resno komplicirali. Tudi v tujini sem jih že rabil (Italija).

No ja, nekoč so delovali še na kupončke - jaz pa brez njih - in je bil oni iz vlečne službe rahlo nervozen, (ker je bil izgleda prejet kuponček podlaga za njegov obračun. Ampak se je dalo dogovorit, da sem šel iz servisa domov po kuponček.

Prikaži več možnosti
    • 464N je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

AMZS je zakon.

-Najboljša kritja 

-ni kompliciranja

-vezano na lastnika ne na avto(pri meni je to zelo pomembno ,ker vozim več različnih avtov).

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • 464N je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Mi lahko kdo pove, ali pri AMZS komplicirajo pri prevozu pokvarjenega vozila, ki ni registrirano?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 298
  • Avtomobil: Z4

Ima kdo izkušnje s prevozom iz tujine (ko imamo kritje do 1500€), pri paketu 69€ letno? Me zanima, če mi npr. v Nemčiji krepke stara kišta, ali bo kakšna jebada al vse okej? :)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 306
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Saj vse piše na njihovi spletni strani https://www.amzs.si/...-cesti-v-tujini

Prevoz nevoznega vozila opravimo v 10 dneh, če ga ni možno popraviti v 48 urah.

Za manjše zadeve te bodo zapeljali do prvega servisa in lahko koristiš kritje stroškov nočitve itd... če je kaj večjega, lahko zahtevaš prevoz domov.

Mene za vrednost vozila pri AMZS niso nikoli vprašali (to je ponavadi problem pri raznih asistencah zavarovalnic).

V Splitu, ko mi je pred leti, v petek, šla ena cev hladilnega sistema, so mi ponudili vse možno, razen vleke do doma, ker bi avto lahko bil v ponedeljek spet vozen (vikend očitno ne štejejo v tistih 48 ur). 

Lahko bi dobil nadomestno vozilo, a me ni zanimala vožnja domov in nazaj v Split, tako da sem koristil taksi in hotel na njihove stroške, saj sem se z Marinićem dogovoril, da bo avto že naslednji dan popravljen (imeli so rabljeno cev).

Urejal LEO37, 07.10.2019, 07:39.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Nekdo je pred kratkim pisal (blackberet?) da so mu komplicirali pri prevozu iz tujine, ker se naj ne bi splačalo glede na vrednost avta. :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti