Skoči na vsebino

P: Alfa Romeo 156 SW GTA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 676

Nič.......ali pa vse

:-D

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 742
  • Avtomobil: Mesanec

Bmw je parkiran pred hiso, alfa te pa caka.

Sam v tem je razlika
Prikaži več možnosti
    • Vocko je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 732
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

u živlenju nisem še nikoli pomislil da bi mel alfo, bogve kaj vse zamujam

Glej, ni treba biti sarkastičen :frown če te AR ne zanima, ne boš nič zamudil. Konec koncev je samo kup pleha.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 709
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Hud avto. Za imet že samo zaradi busso sounda in teh zicev. Tut precej ohranjena izgleda.

Uspešno prodajo, upam da najdeš pravega lastnika zanjo! :)
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in 4banger uporabnikom je všeč to sporočilo

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 310
  • Avtomobil: bmw m3

Glej, ni treba biti sarkastičen :frown če te AR ne zanima, ne boš nič zamudil. Konec koncev je samo kup pleha.

blo namenjenu bolj tistemu postu o primerjavi s sliko na koledarju,

razen starejse alfe, tisto je pa nekaj drugega

kaj ta dotični avto je 4x4?

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 195
  • Avtomobil: BMW

Seveda avto ni nič posebnega če ga primerjaš z najnovejšimi HH...tako kot vsi ostali avti, ki so tega letnika.

Na ta avto moraš gledati čisto iz drugega zornege kota, ampak če nisi Alfist, tega itak ne boš štekal.

Jaz pa vem iz prve roke (sem jo vozil en vikend, ampak vozil tako kot se zagre...beri tiščanje :ok ) in me je avto ful navdušil. Presenetljivo malo understeera (seveda z novimi pnevmatikami, če boš gor dal čunga-lunga, avto zato ni slab :laugh ). Menjalnik odličen, pedala skupaj, sedeži top, volan neverjetno direkten, občutek vrhunski, še celo bremze se niso ''uscale'', engine sound pa za umret.

In za piko na i odpreš pokrov motorja in si zmagal. Lepši pogled na te spolirane sesalne cevi kot na Melanio Trump  :beer Porabe goriva seveda ne bom omenjal, ker je to povsem neumestno pri takem avtu. Pa s temi črčki tud nehajte nabijat pr Alfah....kupte MB, Audi, BMW pa pol poslušajte, kje vam cvili (namesto da bi uživali v vožnji). Alfo se kupi za čist drug namen.

Ampak-če človek nima smisla za to, je vse đabe....zame en res legendaren avto. Vse napisano velja tudi za 147 GTA (ki  sem jo ravno tako vozil).

Aja, pa srečno prodajo....

Če bi si jaz avto sposodil za en vikend bi verjetno tudi imel pozitivno mnenje kot lastnik pa nikakor!

Predno sem avto kupil sem mislil da ljudje nekaj v prazno nabijajo proti alfam no in potem ko sem si lastil 156 GTA sem se na svoj račun prepričal da govorice niso brezvezne! Aja pa avto je bil takrat star 3 ali 4 leta z vso servisno zgodovino od prvega lastnika! 

Menjalnik odličen? Med dodajanjem in oduzemanjem gasa je skakal ko en dildo in potem ti serviser reče " to je normalno" :confused kasneje je pa še rikverc crknu in sem se nekaj časa vozil na okoli brez vzratne prestave! Ma nimaš kaj, sami lepi spomini :napaka

Mogoče nisem alfist ali pa je bilo mogoče krivo to da sem pred GTA takrat imel že par bmw-ejov!

Za nekoga ki vozi kakšnega puntota in presedla na GTA je sigurno vse super razen seveda to da si skoz na servisu!

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 276
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

kaj ta dotični avto je 4x4?

Ne.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi si jaz avto sposodil za en vikend bi verjetno tudi imel pozitivno mnenje kot lastnik pa nikakor!

Predno sem avto kupil sem mislil da ljudje nekaj v prazno nabijajo proti alfam no in potem ko sem si lastil 156 GTA sem se na svoj račun prepričal da govorice niso brezvezne! Aja pa avto je bil takrat star 3 ali 4 leta z vso servisno zgodovino od prvega lastnika! 

Menjalnik odličen? Med dodajanjem in oduzemanjem gasa je skakal ko en dildo in potem ti serviser reče " to je normalno" :confused kasneje je pa še rikverc crknu in sem se nekaj časa vozil na okoli brez vzratne prestave! Ma nimaš kaj, sami lepi spomini :napaka

Mogoče nisem alfist ali pa je bilo mogoče krivo to da sem pred GTA takrat imel že par bmw-ejov!

Za nekoga ki vozi kakšnega puntota in presedla na GTA je sigurno vse super razen seveda to da si skoz na servisu!

Hmm, zanimivo, ampak a veš da sem si lastil tudi privat dve rabljeni AR (146 in 156 SW 1.9 jtd), z njima naklepal cca.100.000 km in če povem po pravici: razen enega crknjenega ventilatorja za notranjost NIČ! Vozi-tankaj. Z vsemi ostalimi rabljenimi avti (pa jih ni bilo malo, seveda pa ne toliko kot pri Jerryu :-D) sem imel več tehničih težav oz.okvar (pa tudi nič pretresljivega, ker sem kupoval dobre primerke).

Nista pa omenjena primerka isto kot GTA, drži.

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

Ce je bilo nekaj zjebano to ne pomeni da mora tako bit. Lej kaj alan pocne z serijskim menjalnikom in sestakom skoraj istim kot v tej gtajki.

Avto je ratal kulten, svoje case najmocnejsi fwd avtomobil na cesti. Q2 diff, odprt izpuh in kako sportno vzmetenje in mas raketo tudi za danasnje standarde. Ta sestak je v primerjavi z bmwjevimi kot da je na treh extasyih. Neprimerljivo, tako filing na volanu, kot tudi sam interior.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 742
  • Avtomobil: Mesanec

Ko sem prvic slisal 2.5v6 v 156 na polno vozeni sem skapiral ves point okol alfe. To je blo ko je bla 156 nov model. No pol je prisla GTA od tam naprej pa tak ni nicesar
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 480
  • Avtomobil: E39 525i

Ce je bilo nekaj zjebano to ne pomeni da mora tako bit. Lej kaj alan pocne z serijskim menjalnikom in sestakom skoraj istim kot v tej gtajki.
Avto je ratal kulten, svoje case najmocnejsi fwd avtomobil na cesti. Q2 diff, odprt izpuh in kako sportno vzmetenje in mas raketo tudi za danasnje standarde. Ta sestak je v primerjavi z bmwjevimi kot da je na treh extasyih. Neprimerljivo, tako filing na volanu, kot tudi sam interior.

Alanu je ta menjalnik razneslo ze na gtv...mislim da ni vec to prvi! Popravite me ce se motim...
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 720
  • Avtomobil: F31 320d

Šibka točka teh menjalnikov je diferencial. Originalen odprti diferencial zna odletet, če ga preveč maltretiraš.

S tem mislim predvsem agresivna speljevanje iz nule, kjer eno kolo spodrsava, in potem dobi oprijem nazaj.

V trenutku ko oprijem pride nazaj lahko zlomi diferencial... seveda potem ponavadi odbije ohišje menjalnika in je zgodba zaključena...

Če se diferencial nadgradi na Q2, ali kak drug LSD, potem je menjalnik zelo trpežen.

Alan ima v svojem dirkalniku LSD, tako da tam ni pričakovati težav.

Isti menjalnik se uporablja tudi na večini dizlov, in mapirani prenesejo tudi preko 500Nm navora, brez težav.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 641

V glavnem ce ti je dolgcas v lajfu moras to kupit, pol se ti skoz kej dogaja :-) ce mas pa kej ki samo tankas moras pa kaksne druge distrakcije najt. Vsak ma svoj fetis
Prikaži več možnosti
    • Rally fan je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Originalen odprti diferencial zna odletet, če ga preveč maltretiraš.

Kolikor vem ni vprašnje če ampak kdaj. Prva stvar, ki jo prebereš na forumih o GTAjkah je, da preventivno menjaj diferencial, pomožnosti za Q2. Par 100 eur pa je zadeva rešena.

Če nisi ravno na študentskem budgetu je tole v resnici precej trpežen avto, samo poservisirati je treba kar je pač treba.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 157
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Ma tole je za met in vsake tolk ven iz garaže dat, pa peljat kako lepo nedeljsko turco in pri odprtem oknu poslušat motor. Avto itak ni kos novim HH, ampak za svoja leta je še vedno zanimiv.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • andy, Rally fan in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 002

In kaj smo sedaj ugotovili?
Slike nimajo veze!

Teh Alf (SW) je bilo narejenih nekaj nad 1.500 (limuzin nekaj več), od tega jih je cca 70 % uničenih.
Tisti, ki razumejo logiko tega avta, jih bo zanimal (ne glede na slike). Tisti, ki pa imajo to srečo, da vedo, da je Alfa zanič avto, jih pa ne bo zanimal niti po 100 slikah velikosti 10 Mb. Dejansko imamo znalce, ki bodo postavili diagnozo o stanju vozila po resize-anih slikah.

Prosim za zaklep teme.
E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, |{}| = 0
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 133
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Na Hrvaškem vem za 2 GTA, SW je prošli mesec obrnila 300k km, limo pa je na cca. 225k. Obe zdajšnji lastniki rabijo kod avto za vsak dan, SW ma tudi plin. Tak da te mašine niso ravno od papira narejene. Mamo pa tudi 147 GTA z 300+ k km.

Urejal Big D, 30.05.2018, 20:27.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Na Hrvaškem vem za 2 GTA, SW je prošli mesec obrnila 300k km, limo pa je na cca. 225k. Obe zdajšnji lastniki rabijo kod avto za vsak dan, SW ma tudi plin. Tak da te mašine niso ravno od papira narejene. Mamo pa tudi 147 GTA z 300+ k km.

Ma itak da niso tolk za en qurc te mašine kot bi nekateri radi to predstavili....idiot bo pa tud MB W124 300 D uniču....pa pol bentil, kolk je zvezda en drek vredna....
Prikaži več možnosti
    • Cdriver in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 685
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Hecno, da se toliko pljuva čez Alfe, se mi zdi da BMW tudi ni nek biser zanesljivosti in kvalitete...., ketnco se bo počasi menjavalo ob vsakem oljnem servisu itd.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 536
  • Avtomobil: TRAKTOR

Avto z duso, kupil ga bo en ki ve kaj kupuje in bo uzival v voznji z njim, ce pa treba kdaj kej posravfat pa tud ni tak problem-stara sola... Se zmeraj bols 20 let staro raketo sravfat k pa ta novodobna jajca na avtovleko nalagat pa nadomestn avto pred sosedi skrivat :)

Mel 156, men super avto, tist obracalni krog hitro pozabis oz. se navadis.

Srecno pri prodaji :)

Pa se najbolj zlajnan stavek na forumu: ce bil mel plac v garazi bi bil ze pri men :) Ampak nimam garaze ne spage za njega, tko da ostane pri mokrih sanjah :) Ampak na stara leta pa bo eno hoby vozilo doma :)
Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti