Skoči na vsebino

P: Alfa Romeo 156 SW GTA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
170 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 194
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ne vem cemu popljuvat avto katerega sploh niste kupci in to v prodajni temi od cloveka?

Pa kaj je z slovenijo in temi sosedi? Res je to tolko pomembno kaj si nekdo misli o tebi?

Urejal MajoR, 01.06.2018, 15:58.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Andrej-h in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 299
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Mašina je tu ena boljših stvari. Buso je praktično bullet proof. Difi in menjalniki pa naj bi imeli težave, ampak sej pravim. To je za avto za negovat in lagano uživat.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Mel 156, men super avto, tist obracalni krog hitro pozabis oz. se navadis. 

Si imel GTA? Razlika je ogromna.

Difi in menjalniki pa naj bi imeli težave, ampak sej pravim. To je za avto za negovat in lagano uživat.

Menjalnik ne, dif pa samo originalen. Upgrade na Q2 stane nekih 500 eur, pa imaš bulletproof diff z zaporo.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 175
  • Avtomobil: e39 530iM

Ne vem cemu popljuvat avto katerega sploh niste kupci in to v prodajni temi od cloveka?

Pa kaj je z slovenijo in temi sosedi? Res je to tolko pomembno kaj si nekdo misli o tebi?

Kdo pa pljuva avto? Večina komentarjev je, da je avto kul in pač rabi kupca ljubitelja.. 

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 88

No verjetno sem eden redkih, ki ima tako alfo (GT), kot tudi BMW-ja (E39 530d).

In zadeva je čisto preprosta, BMW je odličen daily (120km/dan), medtem ko je alfa odlična za preganjanje čez ovinke tu pa tam.

Je pa alfa šalabajzersko narejena (skonstruirana), kar pa moraš vzeti v zakup. Npr. ima ene najbolj nepreglednih števcev, ko ne vidiš ob hitrem umiku pogleda iz ceste, a se peleš 45 ali 55... Pri menjavi zračnega filtra moraš zviti del karoserije... Po podvozju zna rado kaj pokati... Most poln rje...Nepreglednost ven je tudi v vrhuncu, z ogledali ki so bolj estetski kot funkcionalni...

Samo to pač vzameš v zakup, da je skoz nekaj in da ni to za nek udoben daily.

Sam ga imam za lušte in mi je kul.

Je pa res, da v življenju neb dal 11k€ za gta varjanto, ker avto pač ni tolk dober. Ker dvomim da gre gta toliko boljše čez ovinke (verjetno prej slabše zaradi teže v nosu), za ravnine pa alfa pač ni oz. ni smisla v njej.

In če že dajete primerjave, če je bmw kot žena, je alfa kot ljubica. Paše se zdivjat vsake tolko, ni pa da bi živel z njo.

PS: pa upam, da ne bojo zj fanatiki alfe v zrak skočli (ker so le svojevrstni posebneži)

Urejal srcnik, 01.06.2018, 19:40.

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 447
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Alanu je ta menjalnik razneslo ze na gtv...mislim da ni vec to prvi! Popravite me ce se motim...

zlomilo je serijski diff in to je tudi edini problem menjalnika. Ta sedaj je v 156ki odkar jo imam in je prezivel skoke na racelandu (nekateri jih niso) lsd spero in 18col slajke. 
Gta iz naslova? Avto za specificen krog kupcev, z veseljem bi imel to za dailyja pa si ne morem privoscit tisat v6 vsak dan plus vlecne mase nima dovolj 156ka za prikolico z avtom.

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 241
  • Avtomobil: 523i

Mel nekaj bmwjev pa kar nekaj alf - kot dailye.

Ce se gremo zanesljivost in samo diagnostiko ko nekaj crkne tecem v sprintu, pa na mojih 100kg+ to ni tok lahko, po jtdja v kerikol karoserijski obliki.

Mislm morte vedt da 156 primerjamo z e46. Tko da o kaki rji in podobno res nebi kej prevec debatiral.

Notranjost?
C'mon, kje bos videl olupljeno plastiko v 156 al pa zguljen leder na zicih? Ja po 500kkm mogoce.
So pa cricki, ok, jebat ga, taljan je. Pa luci ne svetijo dobro, pa kufra v karavanu je za dve gajbi pera.

Sam pele se pa se za dans vrhunsko, to je dejstvo. Tut osnovna varianta.
In za lepo fl rdeco limo 156 na 17" se se dans marsikdo obrne.
Ne rab bit "m-optik". Sam lepo zglancana. Mal je takih serijskih avtov
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • alanq4, Cdriver, peropapero in 3 ostalim je všeč

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: C5

Kdo pa pljuva avto? Večina komentarjev je, da je avto kul in pač rabi kupca ljubitelja.. 

Saj to ni tukaj nič novega, sploh v prodajnih temah. Konzervativno:

Mal prezveceno deluje, nisem zihr da bodo forumasi glih fertik od tega....

Tisti mora res bit bogi, ko onanira nato.

te štostange so original? 

Pač holly grail za alfiste ker je to največ kar je alfa v zadnjih 25 letih skupaj spravila (če ne štejemo giulie). Če bi obstajale 155gta in 159gta bi bila verjetno ta najmanj cenjena...

Iz prve roke povem da je 156 GTA poden od avta!!

Obračalni krog pa tako velik da s tem avtom je vsak voznik pri parkiranju kot začetnik za volanom :crazy

Aja, pa srečno prodajo,upam da najdeš kakšnega naivneža!

Vmes ko delajo so super :D če se prav spomnim je alanq4 eno s sekiro pokončal....

u živlenju nisem še nikoli pomislil da bi mel alfo, bogve kaj vse zamujam

Če bi si jaz avto sposodil za en vikend bi verjetno tudi imel pozitivno mnenje kot lastnik pa nikakor!

Predno sem avto kupil sem mislil da ljudje nekaj v prazno nabijajo proti alfam no in potem ko sem si lastil 156 GTA sem se na svoj račun prepričal da govorice niso brezvezne! Aja pa avto je bil takrat star 3 ali 4 leta z vso servisno zgodovino od prvega lastnika! 

Menjalnik odličen? Med dodajanjem in oduzemanjem gasa je skakal ko en dildo in potem ti serviser reče " to je normalno" :confused kasneje je pa še rikverc crknu in sem se nekaj časa vozil na okoli brez vzratne prestave! Ma nimaš kaj, sami lepi spomini :napaka

Mogoče nisem alfist ali pa je bilo mogoče krivo to da sem pred GTA takrat imel že par bmw-ejov!

Za nekoga ki vozi kakšnega puntota in presedla na GTA je sigurno vse super razen seveda to da si skoz na servisu!

V glavnem ce ti je dolgcas v lajfu moras to kupit, pol se ti skoz kej dogaja :-) ce mas pa kej ki samo tankas moras pa kaksne druge distrakcije najt. Vsak ma svoj fetis

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 051

Tole smo zopet odprli.

https://www.avto.net... 3.2 V6 24V GTA

V račun vzamem kakšno od sledečih vozil BMW M5, 540i E39, 850Ci, MB SEC C126, Alfa Romeo 164 QV ali Q4, Renault Safrane Biturbo in podobno..

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti
    • peropapero in PussyWagon uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene grejo gor na polno. Ziher zato ker je tak drek od avta
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakaj sploh prodajaš? To je največja neumnost. Kolkrat sem se zaj, ker sem prodal take avte, ki jim je potem cena zrasla v nebo. 

Ne delaj tega, ker ti bo žal. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

Zakaj sploh prodajaš? To je največja neumnost. Kolkrat sem se zaj, ker sem prodal take avte, ki jim je potem cena zrasla v nebo. 

Ne delaj tega, ker ti bo žal. 

Ma kam bo zrastla, že zdej je cena za na luno!

Ampak ker so dovoljene sanje naj prodajalec sanja nastavljeno ceno!

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Dve tri leta nazaj so ble po 5-6 jurjev. Sej z e36 e46 m3 je blo isto
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 194
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Nisem ga se vozil ampak...

Vozil sem mocnejse spredaj gnane Hothatche, tako da imam neko predstavo, kako gre 250-300 konjev na sprednjih kolesih. Se premakne to kam al je bolj tak tak? Je vse skupaj res dovrseno, zvocna kulisa, podvozje, zavore, motor, kot celota mislim. Kdo hoce karavana, bencinarja, ki zre bolj kot vsak 4.4 V8 in spredaj gnanega, sprasujem ali moras bot Alfist da to kupis? :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

To je GTA in cena bo šla sam še gor. Par let nazaj so bile po 3-5 jurjev. Zdje pa so lepi primerki v tujini po 20 jurjev. Ta je še ročni menjalnik in bo še bolj iskana. 

Osebno bi jo dal pod rjuhco za par let in jo občasno malo pognal s preizkušnjo.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 653
  • Avtomobil: Opel Astra

Nisem ga se vozil ampak...

Vozil sem mocnejse spredaj gnane Hothatche, tako da imam neko predstavo, kako gre 250-300 konjev na sprednjih kolesih. Se premakne to kam al je bolj tak tak? Je vse skupaj res dovrseno, zvocna kulisa, podvozje, zavore, motor, kot celota mislim. Kdo hoce karavana, bencinarja, ki zre bolj kot vsak 4.4 V8 in spredaj gnanega, sprasujem ali moras bot Alfist da to kupis? :)

Zvočna kulisa je edino, kar je pri tem avtu res vrhunsko (če mene vprašaš je zvok na nivoju eksotov). Motor je nasploh mojstrovina. Odzivnost, zveznost itd.

Ostalo pa bolj tako. Pelje se bistveno slabše od sodobnih HH s podobno močjo. Zasnova je pač stara, serijsko je not navaden odprt diff, nobene elektronike ali mehanike, ki bi skrbela za učinkovit prenos moči. Hitra je sicer povsem dovolj, da kasiraš nenormalne kazni, ampak vseeno nič posebnega.

Poraba ni tako kritična. Poraba ni kritična, po mojih izkušnjah nižja kot pri 4.4 V8 (imel oba). Overall avto bolj tako. Kvaliteta izdelave italjanska, uporabnost ni ravno karavanska, rajdni krog je komično velik (1,7 obrata na volanu. Za predstavo, ovinki v parkirnih hišah so pogosto prevelik zalogaj in je treba vmes popravljati).

Pod črto. Zanimiv avto za petrolheade predvsem zaradi motorja. Za daily driverja pa ne ravno.

tbTFKRp.png

Prikaži več možnosti
    • MajoR in jjjernej uporabnikom je všeč to sporočilo

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 250
  • Avtomobil: BMW

To je GTA in cena bo šla sam še gor. Par let nazaj so bile po 3-5 jurjev. Zdje pa so lepi primerki v tujini po 20 jurjev. Ta je še ročni menjalnik in bo še bolj iskana. 

Osebno bi jo dal pod rjuhco za par let in jo občasno malo pognal s preizkušnjo.

Če tvoja trditev drži je potem zadnji čas da kupiš GTA  ko si ravno ljubitelj te znamke :ok

Ceno lahko lastnik napiše kolikor hoče visoko ampak je brez veze ker za GTA ni zanimanja!

Ko sem jaz svojo pred leti prodajal za 5.000 € ni bilo pol leta niti klica kaj šele ogleda! Pa avto je bil star cca 6 let z 120.000 km in jaz sem bil drugi lastnik pa vsi servisi na uradnem servisu delani itd...

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Vcas so ble tut e36 m3 za bagatelo dans pa vemo kok so
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

tale fama z določenimi avti je že smešna.. mk5 gti in r32, gta, RSi, STji, ipd.. ne veš al se kdo zajebava al resno to lahko nekomu prodaš? in pol me kliče kolega da nikjer kupec ne dobi financiranja za mk5 gtija za 10k... resno? 12 let star avto za 10k.. kdo bo pa to financiral... ostali ki imajo 10k v žepu pa imajo izbire eno malo morje...

Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 562
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Vcas so ble tut e36 m3 za bagatelo dans pa vemo kok so

Prjatu, alfa ni M divizija....
Za M-i drka pol sveta, na alfo pa kvečjemu kakšen italijan in pri nas kakšen primorc.
Sicer pa privoščim prodajalcu, da iztrži čim več, da ne bo kdo mislil.....
Prikaži več možnosti
    • yamasaki in mitja155 uporabnikom je všeč to sporočilo