Skoči na vsebino

Obnova/barvanje platišč (pomoč)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
mih44
mih44
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: E46

Zanima me, če je že kdo barval doma platišča s spreji in kako to drži ? Doma imam ena platišča katera bi rad malo obnovil, zato sem pred kratkim kupil BAUFIX srebrn lak za avtomobilska platišča in me zanimajo postopki samega barvanja oz. obnove...

Glede na to, da na platiščih ni kakšnih večjih (globokih) prask, sem imel namen samo na hitro zbrusiti površino obstoječe barve in preko nanesti drugo, torej kak primer za aluminij verjetno ni potreben ?

Nato pa me zanima ko nanesem barvo, kakšen je postopek, če nanesem še prozoren lak ? Moram počakati, da se barva posuši na otip in lahko direktno nanesem lak ali počakam 24 ur in zmatiram barvo z 800 brusnim papirjem in nato nanesem lak ?

Hvala za pomoč v naprej :)

Urejal mih44, 26.05.2018, 12:28.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 180
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Staro ocistis, razmastis, zmatiras, pospricas srebrno pustis da je suho na otip in nato lak.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • mih44 je všeč

mih44
mih44
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: E46

Staro ocistis, razmastis, zmatiras, pospricas srebrno pustis da je suho na otip in nato lak.

Hvala

Prikaži več možnosti

Berlo
Berlo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: BMW 316 e30

Platišča pobrusi, praske pa lahko pokitaš z kitom, zelo bi bilo priporočljivo če so praske manjše da jih pobarvaš z temeljno barvo,

jaz osebno pa ti barvanje s spreji odsvetujem, ker boš kar nekaj časa porabil za predpipravo saj je na sprej sloj barve zelo tanek in se ti bodo poznale vse praske tudi od pregrobega brusnega papirja. Prav tako pa je barva v spreju zelo ne vzdržljiva sploh na platiščih ki so zelo izpostavljene (kamni, umazanija,...) lahko se ti pa tudi zgodi da se bo barva z visokotlačnim čistilcem odluščila.

Če imaš mogoče kompresor in brizgalno pištolo ali pa imaš možnost pri komu to narediti bi bila to veliko boljša rešitev, 

Če pa imaš vsaj kompresor pa si pištolo kupi navsezadnje niso tako drage (cca 20€ ki bo za platišča čisto dobra)

- Pobrusiš platišča z brusnim papirjem cca 240

- Praske pokitaš z avtokitom

- Po potrebi uporabiš ALU primer (kjer boš pobrusil do aluminija se barva ne bo prijela)

- Pobarvaš z temeljno barvo da zapre tudi manjše praske

- Pobrusiš (zgladiš) z brusnim papirjem 800

- Pobarvaš z želeno barvo

S takim postopkom (če se boš potrudil) boš imel odličen rezultat in obstojno barvo.

Tak je moj nasvet probal sem že marsikaj in res za sprej je škoda vsakega truda.  ;)

GOOGLE je ful pametn, on use ve!
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Avtomobil: Volvo S60

Pri sprejih se zatakne pri laku, če ne prej... Vsaj te lak-spreji, ki sem jih do zdaj probal, je težko najti razmerje med tem da je lepo, potem pa nekako rata pa že barva steče, ker so ali preredki, ali imajo šobo preveč točkovno usmerjeno. Odsvetujem.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 180
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Lak je problem ker ni 2K, se tudi dobi sprej z 2K lakom ampak je drago! Z navadnim sprejem je treba polakirat vsaj 3x v tankih slojih in potem pustit vsaj en dan da vredu stisne!

Samo srebrno bazo pa v lahko napolnim v sprej enako kot vam jo zmesam za pistolo. In to staro bazo (nitro) ne vodo ;)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 617

Si sposojam temo;

na hrošču imam mangels platišča, železna kromirana(očitno bolj slabo) in preko še lak. Vse skupaj že rjavi (na sliki je še najmanj rjavo platišče). Kaj predlagate, kako zadevo sanirat? Verjetno je novo kromiranje šus v glavo in presega ceno novih platišč?... mogoče peskanje in prašno barvanje?... V kolikor bi šel v barvanje, bi lahko na zadnjih platiščih naredil še širjenje(v bistvu bi sredini porezali vare in jo premaknili bolj not, da pride guma bolj ven, širina platišča pa ostane enaka). 

Ker sem platišča takrat dobil že na avtu, nimam pojma o vrednosti...mogoče ve kdo koliko se gibljejo cene za ta platišča? Če bi mogoče šel v prodajo, da ne nastavim debilne cene :blackeye

Pripete slike za predogled

• mangels_1.jpg
  • mangels_2.jpg
  • mangels_3.jpg
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.