Skoči na vsebino

TÜV - konec problemov s TÜV certifikati !

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
424 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Eno vprašanje, znamka platišč mi je načeloma nepomembna.. Rabim TUV za A4 za 8J x 19 col.

Najlepša hvala če ima kdo kaj podobnega.. :-D
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ne vem sicer katero varjanto A4ke maš, ampak tukaj je TUV za BBS CK014 v tej dimenziji:
http://217.160.41.10..._audi_a4_8e.pdf
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

Vidim, da veliko uporabnikov na slepo verjame, da TUV avtomatsko pomeni kvaliteto.

Vsekakor se da nekaj več prebrati tudi tukaj:
http://www.tuv-sud.s...lski_industriji

TUV so v svoji osnovi organizacijski predpisi. Odvisno od proizvajalca do proizvajalca je notranja kontrola kvalitete, kot sestavni del organizacije procesa lahko strožja ali milejša, tudi v odvisnosti od cenovnega razreda. Tako lahko imata TUV zelo kakovosten kot tudi nekakovosten izdelek.

Sam TUV ni jamstvo za kvaliteto in tega se je treba zavedati. Trgovci sicer z njim veselo mahajo in prepričujejo naivneže, vendar TUV predpisuje zgolj postopke, ne spušča pa se v kvaliteto materialov, izvor materialov, obseg storitev... Predpisuje pa npr. evidenco reklamacij in s tem skuša vplivati na kakovost...

:beer
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

TUV papir je predvsem važen za kupca dodatkov za avto, da lahko to legalno natakne na svoj avto ... ostalo je birokracija k birokracija :ok2
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

TUV papir je predvsem važen za kupca dodatkov za avto, da lahko to legalno natakne na svoj avto ... ostalo je birokracija k birokracija :ok2

Nekako tako :laugh
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

sales0
sales0

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 250
  • Avtomobil: 318 tds

Tale link ne deluje več. :(

L.p!

Aleš!
Prikaži več možnosti

eclipse
eclipse

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487

Jap, linki ne delujejo več.

Bi kdo imel TUV za eibach fedre za e30 320ko?

lp
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

no, jest bi pa rabil TUV za moje alpinke 8J-17" in 9J-17", nazadnje mi je na tehničnem nekaj jamral, da alpinke niso original BMW feltne in da jih je potrebno homologirat, čeprav dimenzije gum imam homologirane:eek :confused :confused, potrebujem za BMW E36/2c:) hvala:beer
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eclipse
eclipse

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487

Ok, najdu :)

http://performance-s...rformance_guide

lp
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

no, jest bi pa rabil TUV za moje alpinke 8J-17" in 9J-17", nazadnje mi je na tehničnem nekaj jamral, da alpinke niso original BMW feltne in da jih je potrebno homologirat, čeprav dimenzije gum imam homologirane:eek :confused :confused, potrebujem za BMW E36/2c:) hvala:beer

Tole pa ne bo držalo. Ti homologiraš dimenzijo ne platišča sama. Nima ti kaj srat. Jaz sem na svojem avtu brez problemov šel čez tehničnega, pa se že na daleč vidi da feltne niso original.
Prikaži več možnosti

janih
janih

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 180
  • Avtomobil: e36 320icabrio, hostar

Tole pa ne bo držalo. Ti homologiraš dimenzijo ne platišča sama. Nima ti kaj srat. Jaz sem na svojem avtu brez problemov šel čez tehničnega, pa se že na daleč vidi da feltne niso original.

sam res, je čist odvisno od človeka do človeka:eek :napaka, eni pravjo tko, eni pa spet drugač, tko, da res ne vem več:confused
vedno z vami janih:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Vpišejo dimenzijo platišča in pnevmatik na njih. Je pa pri platišču vpisan tudi ET, tako da ne veljajo kar vsa platišča, če imaš pravo dimenzijo gum na njih.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

wehi
wehi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 750
  • Avtomobil: /

Jaz pa prilagam link od TÜV-ov za volane. Sem iskal zase in našel. Če kdo slučajno rabi.:ok
http://www.mettmann-...ECenterLenk.htm
Prikaži več možnosti

gorccc
gorccc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: bmw

Nujno rabim TÜV za naslednja platisca:

DBV Caribic Cup 18''

et 30lk
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 479
  • Avtomobil: E39 523iA

Pa bo držalo. Homologiraš platišča in pnevmatike. V homologacijskem kartončku potem jasno piše znamka in tip platišča, dimenzije platišč, dimenzije pnevmatik za platišče in pri nekaterih (npr. za moje) celo nosilnost pnevmatik.

Ne vem za LPP ampak na RTI ti pregledajo odlite številke na platiščih in TÜVu. Tako, da si lahko z napačnim TÜVom kasneje samo obrišeš rit.

Odločitev o smiselnosti homologiranja dodatne opreme je v rokah posameznika. Jasno je, da mora biti ustrezno pregledano vse kar ni originalna oprema in xy platišča spadajo sem pa naj imajo originalno dimenzijo pnevmatik ali ne. In če lahko odšteješ xxxx Eur za platišča jih lahko še slabih 50 za homologacijski pregled. Zase vem, da se mi je homologacija dodatne opreme že večkrat obrestovala.
Prikaži več možnosti

N0wak
N0wak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: Mazda MX5&E46 320d&Mini

na LPP ti vpišejo samo dimenzije... sam tip platišč (znamka/model) pa ni vpisan.

1983 Austin Mini 1000 & 1992 Mazda MX5 Drift Project by Napopke.si & 2004 BMW E46 320d Touring

Prikaži več možnosti

Baggio
Baggio

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 099
  • Avtomobil: Españamobil

Meni so tudi vpisali samo dimenzijo
Objavljena slika

Chuck Norris can slam a revolving door.
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 912
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

včeraj sem bil na lpp in vprasam tipa ki je odgovoren za homologacijo glede platišč za ibizo če mi lahko samo vpišejo dodatne dimenzije gum, ker imam vpisane na kartoncku samo 205/40/16....pravim ce lahko dopisejo recimo 215/40/16 ali katero koli drugo dimenzijo na original feltne pa mi je rekel da rabim od seat uvoznika tuv certifikat za gume......:confused :confused :confused
Prikaži več možnosti

coffa06
coffa06

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: F82 ACS

včeraj sem bil na lpp in vprasam tipa ki je odgovoren za homologacijo glede platišč za ibizo če mi lahko samo vpišejo dodatne dimenzije gum, ker imam vpisane na kartoncku samo 205/40/16....pravim ce lahko dopisejo recimo 215/40/16 ali katero koli drugo dimenzijo na original feltne pa mi je rekel da rabim od seat uvoznika tuv certifikat za gume......:confused :confused :confused

Če je ibiza 6L ima 205/45R16.:ok
Prikaži več možnosti

goku
goku

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 107
  • Avtomobil: e36 318 IS

Rabu bi TUV za platišča 7,5x17 Et 41 in sicer za e36 318is! Platišča so taka http://www.bimmerwho...MW-Style-65.jpg
A se da zrihtat oziroma priredit kakšnega? Kje na TUV-u pa je napisana serijska številka katera naj bi bila odtisnjena tudi na feltni?
Prikaži več možnosti