Skoči na vsebino

TÜV - konec problemov s TÜV certifikati !

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
424 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Prošnja.

Rabim TUV certifikat za OZ Anniversary za Golf V (1.9tdi).

Platišča so:

8Jx18 ET48 , pnevmatike 225/40 R18.

Hvala :beer
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 274
  • Avtomobil: BMW 325I e36,318i e36

Ali kdo ve kdo je delal v italiji replike style 24 za e36?:confused
Kot Herkules zaklučujem tuki 15.8.2011 , potem imam nick Kung Fu Panda.:ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 744
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tole boš pomoje težko izvedel. Pa tudi če boš, možnost da imajo TUV je pomoje minimalna, drugače bi ga dajali zraven pri prodaji.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

style65
style65

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 117
  • Avtomobil: Z3 2.8i

Jst bi rabil kakšen Tuv za Breyton Magic Sport 19" nikjer na njihovi spletni strani ni več teh felten in ne vem kje naj to dobim. Rabil bi pa za z3 2.8
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 047
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Jst bi pa rabil nekoga ki bi mi popravil TUV:laugh bi bil kdo pripravljen narest to:beer
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Jaz sem nekomu že delal, pa na paypalu sem dostikrat popravljal račune za carino :ok2

Pošlji mi slike na ZS in napiši kaj rabiš spremenjeno :-D
Prikaži več možnosti

mario BMW
mario BMW

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 118
  • Avtomobil: E60 525dA

Živjo. Rabil bi TUV za apex vzmeti? Če gdo ima naj mi pošle na ZS.

lp
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 353
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jaz pa prilagam link od TÜV-ov za volane. Sem iskal zase in našel. Če kdo slučajno rabi.:ok
http://www.mettmann-...ECenterLenk.htm

Ta stran ne dela več. Bi pa potreboval en TÜV, kjer je P206 not. Pa mogoče še kakšnega za kake odbijače za Citroen Saxo...
Prikaži več možnosti

15-84h
15-84h

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: BMW 323Ci

Pozdravljeni!
Rabil bi TÜV certifikat. Znamka platišč mi je načeloma nepomembna. Rabim pa TÜV za BMW 323 Ci, za platišča 8J x 19 col.

Če ima kdo kaj naj mi prosim pošlje na ZS.

Hvala

Urejal 15-84h, 10.08.2011, 21:55.

Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Stran z vsemi povezavami:

http://www.car-alufelgen.de/

Prikaži več možnosti

K.G. BMW
K.G. BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 417
  • Avtomobil: 2x BMW

Zdravo, iz Nemčije sem naročil nove sprednje luči in bočne smernike, oboje naj bi imelo TUV certifikat, ki pa ga nikjer ni bilo zraven. A kdo ve, kje ju lahko dobim? Luči so Sonar, žmigavci pa neki tajvanski, prodaja jih firma Binary S. Pa še eno vprašanje, Eintragungsfrei dank E-Prüfzeichen pomeni, da ni dodatnih stroškov pri registraciji (? - ne poznam nemških zakonov), je pa treba homologirati ta del, a ne?
pozdrav:burnout
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Eintragungsfrei dank E-prüfzeichen pomeni da tega v Nemčiji (in ostalih državah kjer imajo to normalno urejeno) ni treba posebej homologirati, saj dosega vse potrebne standarde, zaradi tega sploh lahko ima E oznako. Pri nas pa to na žalost pomeni da je vseeno treba homologirati, potem je pa samo odvisno od tega ali ti bo oni zatežil za TUV katerega ne rabiš, ali ne.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jky
jky

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 131
  • Avtomobil: e90 2008 320i

Kakor vem moras tudi v Nemcijo dele z E oznako vpisati v kartoncek.
Ce ima E pomeni da je del "OK", vgradnja mora biti se vseeno preverjena ...
To je kakor sem bral v TÜV brosuri ...

Urejal jky, 15.09.2011, 10:21.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

V Nemčiji je treba vse predelave it pokazat in vpisat. Samo za razliko od naših dejansko tut pogledajo in odločijo glede na videno a je ok al ne, ne tako kot pri nas, ko jih zanima samo papir "o strokovni vgradnji", ker so nesposobni in nočejo za nič odgovarjat, samo kasirali bi radi.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

K.G. BMW
K.G. BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Eintragungsfrei dank E-prüfzeichen pomeni da tega v Nemčiji (in ostalih državah kjer imajo to normalno urejeno) ni treba posebej homologirati, saj dosega vse potrebne standarde, zaradi tega sploh lahko ima E oznako. Pri nas pa to na žalost pomeni da je vseeno treba homologirati, potem je pa samo odvisno od tega ali ti bo oni zatežil za TUV katerega ne rabiš, ali ne.

:napaka klasične komplikacije slovenskih zakonov o prometu, torej:fight po Nemčiji se s temi lučmi lahko mirno vozim, pri nas pa s tem ogrožam varnost in mi vsak policaj, ki ga srečam, lahko napiše 500€ kazni:blackeye sem poskusil srečo, šel homologirat, razložil tipu, da papirji niso bili priloženi, pa kao ne more nič brez njih, naj poiščem nekega tipa v pisarni (ki je par ulic stran, nisem je našel, ker nisem imel veliko časa)... hvala za odg:beer
Prikaži več možnosti

K.G. BMW
K.G. BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

V Nemčiji je treba vse predelave it pokazat in vpisat. Samo za razliko od naših dejansko tut pogledajo in odločijo glede na videno a je ok al ne, ne tako kot pri nas, ko jih zanima samo papir "o strokovni vgradnji", ker so nesposobni in nočejo za nič odgovarjat, samo kasirali bi radi.

če sem prav razumel, poleg papirjev, da so deli TÜV odobreni, moraš imeti še papirje za strokovno vgradnjo:confused A lahko vzamem list papirja in napišem, da sem jaz to vgradil in če jim je res tako važno, sem lahko tudi strokovnjak?:laugh
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

če sem prav razumel, poleg papirjev, da so deli TÜV odobreni, moraš imeti še papirje za strokovno vgradnjo:confused A lahko vzamem list papirja in napišem, da sem jaz to vgradil in če jim je res tako važno, sem lahko tudi strokovnjak?:laugh

Ne vem, če ravno za vse, ampak za podvozje in zavore že rabiš, drugega takega pa nisem dal vgrajevati. Pri podvozju rabiš še papir od narejene optike recimo.

V glavnem pač rabiš račun firme, ki ti je del vgradila ali "potrdilo", da je firma pogledala, da je ok vgrajeno in garantirajo, kot če bi vgrajevali sami. In taka potrdila ne pišejo prav radi ponavadi, še posebaj ne zastonj.

Urejal Rottie, 15.09.2011, 10:41.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 353
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Točno tako. Vse dele z E oznako se "zabeleži", ne drži da kupiš luči z E znako, montiraš in voziš. Znotraj zakona o Pravilih cestnega prometa (naš nov zakon, v veljavi od julija) se sprejema tudi pravlinik, v katerem bodo urejene tudi te stvari in za raznorazne luči in podobno z E oznakami ne bo potrebno več delat homologacije ampak ti jih bodo vpisali kar na tehničnem pregledu - na enak način kot ti že zdaj naredijo vpis spremembe barve.
Prikaži več možnosti

K.G. BMW
K.G. BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

hvala vsem za odgovore:) poslal sem mail firmi, od katere sem kupil luči, in dobil tale odgovor: (angleščina je mal polomljena, ampak boste že razumel:-D)
Sehr geehrte Damen und Herren,

vielen Dank für Ihre Anfrage. Bitte teilen Sie uns eine Kundennummer oder Artikelnummer von Ihrer Bestellung mit. Die Scheinwerfer brauchen kein TÜV (Certificat), die haben eine E-Zeichen drauf.

Please tell us a customer number or item number with your order from. The headlights do not need a TÜV (Certificate), the e-sign their skills.

Urejal K.G. BMW, 15.09.2011, 14:31.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Ja, to je tut mene tip na enem štantu v Ilzu debelo gledal ko sem mu razlagal kakšen teksas je pri nas. :crazy

PS: jky, Monaco, hvala za popravek. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti