Skoči na vsebino

BMW r1200gs - cukanje motorja!

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
br70
br70
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: BMWR1200GS

letos sem nabavil rabljen motor, letnik 2011, 37000 km. Že ko sem se peljal domov, je motor potem, ko sem zapeljal dol z avtoceste in se peljal po klancu navzdol ( z minimalno gasa, da motor zavira), začel cukati, enak občutek, kot da bi v trenutku spustil gas in cukne, ali pa kot da ne bi bilo vžiga. To se je dogajalo med celotno vožnjo skozi naselje, saj tam ni mogoče pospešiti. ko sem prišel do konca naselja in je bila odprta cesta, sem pospešil, in motor je začel normalno delovati. Po tem sem bil na pooblaščenem servisu, kjer sem povedal za to težavo. Motor je imel veliki servis, menjali so vsa olja, jermen, naredili sinhronizacijo, menjali svečke. So rekli, da je bila ena od svečk malo mokra in da je to mogoče eden od vzrokov in da bi motor moral načeloma delovati brez problemov. Ko sem se odpeljal domov, je motor na istem mestu začel cukati in kazati enake simptome kot prvič. Sem klical na servis, kjer je serviser dejal, da je lahko problem v tem, ker je motor stal in so se v rezervoarju nabrale smeti in da naj bi po dveh, treh napolnjenih tankih to prenehalo. Potem sem imel nekaj voženj, kjer ni bilo vmes avtoceste in je deloval motor brez težav. potem sem imel spet vožnjo z vključeno avtocesto in ko sem prišel dol z avtoceste in sem se moral peljati počasi v koloni, je motor spet začel cukati. Čim sem prišel na odprto cesto, kjer sem lahko pospešil, je motor začel spet normalno delovati. Torej, da povzamem. Če se vozim po avtocesti dalj časa ( vsaj 5 km), kjer je vožnja enakomerna brez veliko prestavljanja in s konstantnim gasom, imam težave, ko zapustim cesto oziroma zmanjšam gas, se vozim v koloni itd. Če imam vožnjo po normalnih cestah, kjer je pospeševanje, prestavljenje itd, teh težav nimam.

Je mogoče že kdo imel take težave ali mogoče ve, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala 

Prikaži več možnosti

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

Sicer malo verjetno da ti bo to kaj pomagalo, ampak vseeno - jaz sem imel na hondi podobne simptome, cukanje in trokiranje pri enakomerni konstantni hitrosti, vse uredu pri močnejšem pospečevanju. Krivec je bil preslaboten akumulator, ko sem ga zamenjal vse ok. Go figure.

Prikaži več možnosti

br70
br70
  • Uporabnik

Hvala za namig. Bom probal z drugim akumulatorjem. Sporočim, kako bo.

Prikaži več možnosti

david89
david89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713
  • Avtomobil: xsara 2.0 Hdi

Po prebranem bi iskal težavo v mokri svečki. Če je možnost postavi na centralno stojalo nekdo naj sedi na motorju  ter drži konstatno hitrost  na kolesu ali obrate motorja. Z špricalko za vodo špricaj vodo izmečino po izpušnem kolektroju, če voda ne izpareva pri obeh enako je problem v nastavitvi vbrizga (revna/ bogata mešanica) če pa imaš možnosti preveri tudi z orodjem colortune oba cilindra.

Pa tole sem našel pod uradnimi specifikacijami:

"Injection. Electronic intake pipe injection/BMS-K digital engine management with  overrun fuel cut-off,  twin spark ignition"

Mogoče je težava tudi v krmilju, bi bilo za preveriti pri serviserju.

Urejal david89, 06.06.2018, 16:58.

:cool
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 412
  • Avtomobil: V8

Prodajalca si obvestil? Jaz bi takoj obrnil in ga vrnil nazaj.
Prikaži več možnosti

br70
br70
  • Uporabnik

Motor je bil na pooblaščenem servisu, vse so zamenjali in nastavili. Vsaj tako so mi rekli ;-). >Prodajalca sem klical, on mi je dejal, da takih težav ni imel. Sem sprva mislil, da je težava, ker sem bil že na rezervi, pa je mogoče kaj potegnilo in se nisem obremenjeval preveč. na servisu pa po pregledu motorja tudi niso ugotovili nobenih težav...

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 585
  • Avtomobil: new age e39

Prodajalca si obvestil? Jaz bi takoj obrnil in ga vrnil nazaj.

Tocno tako. Kupnino nazaj in naj poklice ko cukanje izgine. Neverjetno bi blo da ni vedel za to. Motorji imajo filter goriva?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

br70
br70
  • Uporabnik

Motor ima filter za gorivo v črpalki. 

Prikaži več možnosti

br70
br70
  • Uporabnik

Evo, motor spet dela tako kot mora. Zamenjan potenciometer na vplinjaču. 

Prikaži več možnosti