Skoči na vsebino

Kaj pa bencinski motorji?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
darwin
darwin

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: .

Moj bivši BMW ima sedaj (če se še vozi) že 10 let in če prav razumem, imajo BMW dizli leta 2018 še vedno enake težave z verigo, kot takrat.

Ker ne bi šel rad dvakrat na led, me zanima, kakšno pa je stanje z bencinskimi motorji v sodobnih BMW-jih. 316i in 318i imata enak 1.5 l turbo motor, 320i pa 2.0 l. 316i bo s 109 konj podhranjen, 318i s 136 pa bi znal biti v redu. Če se ga primerja s 320i s 184 konji, kje so znane napake enega in drugega, kakšna je zanesljivost, pri čem lastnike boli glava? So kakšni drugi znani problemi aktualne generacije trojk?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 753
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Moj bivši BMW ima sedaj (če se še vozi) že 10 let in če prav razumem, imajo BMW dizli leta 2018 še vedno enake težave z verigo, kot takrat.

Ker ne bi šel rad dvakrat na led, me zanima, kakšno pa je stanje z bencinskimi motorji v sodobnih BMW-jih. 316i in 318i imata enak 1.5 l turbo motor, 320i pa 2.0 l. 316i bo s 109 konj podhranjen, 318i s 136 pa bi znal biti v redu. Če se ga primerja s 320i s 184 konji, kje so znane napake enega in drugega, kakšna je zanesljivost, pri čem lastnike boli glava? So kakšni drugi znani problemi aktualne generacije trojk?

Tudi bencinarji imajo probleme z verigami, od večjih problemov so znane še težave s piezo injektorji (te upam da so do zdaj že povsod umaknili iz proizvodnje), katalizatorji so zadnje čase pri bencinarjih vedno slabši in vedno bolj občutljivi, pa še kaj bi se našlo. Velik problem so tudi predolgi servisni intervali in start/stop sistem, to dvoje botruje dosti težavam, ko pride avto enkrat malo v leta. Toliko na splošno, ostalo je specifika, ki jo bo razložil nekdo, ki ima izkušnje s posameznim modelom.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

darwin
darwin

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35
  • Avtomobil: .

Ah, hvala za informacijo. Če v več kot 10 letih niso znali rešiti težave, so, kar se mene tiče, nizkokvalitetna znamka. Dodatnih odgovorov ne rabim.
Škoda, ker v osnovi so mi bili BMW-ji vedno všeč.
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

A prejšnjega si pa imel, ker je bila 10 let nazaj "visokokvalitetna"?

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 772
  • Avtomobil: BMW e39 528i

A prejšnjega si pa imel, ker je bila 10 let nazaj "visokokvalitetna"?

ja a ni bila al kaj? Pravzaprav res, 20 let nazaj so delali zadnje kvalitetne. Obstaja tudi bmw ki se ne kvari reče se mu Mercedes-benz...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • Jerry, BMW Deutschland, sema318is in 2 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ah, hvala za informacijo. Če v več kot 10 letih niso znali rešiti težave, so, kar se mene tiče, nizkokvalitetna znamka. Dodatnih odgovorov ne rabim.
Škoda, ker v osnovi so mi bili BMW-ji vedno všeč.

Ne samo da je niso znali rešit, še kup dodatnih so pogruntali. Ne vem pa zakaj bi bil to problem, kupiš vrhunsko ohranjenega bavarca starejšega letnika in imaš mir. Glede na to kakšna jajca so novejši, cene starim vrtoglavo rastejo... in v Sloveniji imaš srečo da se jih da dobit še praktično za drobiž, enkrat ali dvakrat ceneje kot v tujini.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Ne samo da je niso znali rešit, še kup dodatnih so pogruntali. Ne vem pa zakaj bi bil to problem, kupiš vrhunsko ohranjenega bavarca starejšega letnika in imaš mir. Glede na to kakšna jajca so novejši, cene starim vrtoglavo rastejo... in v Sloveniji imaš srečo da se jih da dobit še praktično za drobiž, enkrat ali dvakrat ceneje kot v tujini.

Mene že nekaj časa zanima X3. Katero serijo in motor je še vredno iskati? 15 jurjov je zgornja meja....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mene že nekaj časa zanima X3. Katero serijo in motor je še vredno iskati? 15 jurjov je zgornja meja....

Obvezno 3.0 motor, serijo pa tisto kar pač dobiš za ta denar, prav vse so dobre (X3 je eden od najbolj zanesljivih in najmanj problematičnih bavarcev novejšega časa)  :ok

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 691
  • Avtomobil: BMW

Mislim, da ne vidim težave pri nakupu novega bmwja.

330d, 530d, 340i so večinoma bp stroji.

Bi te pa prosil, da mi sporočiš za vrhunsko ohranjenega starejšega bmwja, recimo e39 ali mbja.

Kaj takšnega :

https://www.autoleit...ance-w211-kopen
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mislim, da ne vidim težave pri nakupu novega bmwja.

330d, 530d, 340i so večinoma bp stroji.

Bi te pa prosil, da mi sporočiš za vrhunsko ohranjenega starejšega bmwja, recimo e39 ali mbja.

Kaj takšnega :

https://www.autoleit...ance-w211-kopen

Darwina so zanimale slabosti in ne prednosti, zato sem naštel slabosti - in govora je o bencinarjih.

Kar se tiče ohranjenih starejših strojev je pa tale kolikor vem trenutno še najbližje (samo zate verjetno ne bo ker ni 100% originalen in nima pod 100.000 km, takega verjetno ni v SLO, tako da boš moral ponj v tujino):

Pripete slike za predogled

• 520iT.jpg

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 691
  • Avtomobil: BMW

Imaš kakšen link, sliko, kar na zs.
Hvala.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Imaš kakšen link, sliko, kar na zs.
Hvala.

OK, dobiš ZS

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kupuješ e83? Če ja potem ti lahko svetujem iz prve roke. Če bi še enkrat kupoval bi še enkrat šel po FL e83 3.0i ali pa 3.0si(N52b30),"najboljše" zaradi same opreme je vzeti avto pripeljan iz USA. Ta avto kot vsak BMW je brez opreme in brez pravega motorja navaden jajc.

Uglavnem kar se tiče bencinskih motorjev je tako.

Stari mlinčki so bili super motorji.

Tile novejši mlinčki o teh je škoda zgubljati besede.

Kar se tiče novejših konkretnih motorjev se pravi 6cyl od 2.5 navzgor je pa takole:

V8 vsi vemo da so problematični(beri temo uporabnika @Dragan Klep)

N52B25 (dober motor vendar moraš vzeti v zakup da pijejo olje zaradi slabih obročkov..poraba olja 1l/5000km z več kilometri se tudi poraba veča in si hitro na 1l/1000km )

N52B30(še zadnji najboljši atmosferski motor kar jih je BMW naredil , olja ne pijejo ker so drugi obročki,nimajo piezzo šob,visokotlačnih črpalk itd. , Če pa dobite motor z oznako N52N ali pa N52K ste pa "zmagali"(mislim da so nekje od sredine 2006 naprej) ,ker je kar nekaj zadev izboljšanih na samem motorju(večji premer ventilov itd itd) ter še zadnji 6cyl 3.0 motor,katerega je možno predelati na LPG )

N53(piezzo šobe,visokotlačna črpalka itd. te zadeve imajo žal kratko življensko dobo ter motor je posledično dražji za vzdrževanje)

Novejši bencinski mlinčki z turbinami me pa sploh ne zanimajo. Zame se BMW konča z temi R6 in navzgor atmosferskimi motorji.

Urejal blackberet, 10.06.2018, 20:51.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Primzi je všeč

sokol
sokol

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 97
  • Avtomobil: BMW F30 318i

Je tukaj kakšen lastnik F30 318i. Malo razmišljam o nakupu, pa me zanima kakšni so kaj občutki s trivaljnim motorjem.

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 265
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Je tukaj kakšen lastnik F30 318i. Malo razmišljam o nakupu, pa me zanima kakšni so kaj občutki s trivaljnim motorjem.

Nikakvi....!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Pennywis3
Pennywis3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 85
  • Avtomobil: F31 320dA

Pojdi na kakšno testno, sam sprobaj, naredi raziskavo o zanesljivosti in se odloči na podlagi lastnih občutkov. 

Tukaj gor sploh ne sprašuj, ker nima smisla.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 318

O kakšnih 3-valjnih motorji govorimo?

Se opravičujem, glede BMW-ja sem obstal v letu 2003 (itak dinozaver), zaporedni NA 6-valjni - pesmica ... 3 valjni predvidevam, da je samo ena kitica te pesmice? :)

Prikaži več možnosti
    • bpavsic, zigi, LEO37 in 2 ostalim je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Lol

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 015
  • Avtomobil: Ni €€€

Bmw in trivaljni v istem stavku...  :-D E, zdej pa res lahko umrem. To je to. Še mal pa boste mešanico delal.  :ok2

A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 265
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

O kakšnih 3-valjnih motorji govorimo?
Se opravičujem, glede BMW-ja sem obstal v letu 2003 (itak dinozaver), zaporedni NA 6-valjni - pesmica ... 3 valjni predvidevam, da je samo ena kitica te pesmice? :)

https://www.bmwslo.c...encinski-motor/
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti