Skoči na vsebino

Napihljiv kajak

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
144 odgovorov v temi
bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 930
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Pa sam veslaš ali žena pomaga?

I wish... Kar lepo sam veslam (večinoma)... J***t ga, kaj pa nisem pubeca naredo...

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Wow, priden ... Midva bova oba veslala. Sicer pa nimaš kaj, ta tip, ki mi je prodal kajak, je rekel, da ga prodaja, ker se žena noče voziti (se je režal zraven, ko je to govoril, sicer ful prijazen). Pa tako je bil prijazen do nje in še njej kupil veslo.  :laugh

Sicer pa Tadej pravi, da ga je FUL presenetilo, da sem se odločila za kajak ... Kot da me pozna pet minut.  :damn  V službo se rolam (pa ne počasi), specialkam, hitrostno sem plavala, MTB-jala, ni da ni. In on presenečen, ojej.  :crazy

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 579
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Hvala! Za kakšne razdalje pa gre to?  :-D Sploh nekako nimam filinga, kako hitro se lahko pomikaš s tem ... Izleti bodo pa nekajurni, ker naju bo v apartmaju čakal pes.  :ok

...če bosta šla v vsak zaliv....cca 12km :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 872
  • Avtomobil: star Bmw

Zdaj pa resno ko imata barko nabavljeno..
Vodotesno torbo imata, ne pozabit na mobi in številko za pomoč od apartmaja in tudi da te lahk oni poklicejo-pes ali koga tam, potem OBVEZNO vremensko napoved, pol fajn je vedet kam gre tok, kateri veter piha, potem karto in preštudirat zalive kam se umaknat če je treba, potem OBVEZNO majco in kapo na glavo, pa še kaj sem pozabil..
Nisem paranoičen ampak sem na čolnu že celo moje življenje na morju.
Včasih pozabimo da to ni rolanje ko se lahk nehaš kadar hočeš..
To so dobronamerni nasveti, odloči pa vsak itak sam..
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Ja, najlepša hvala. To so zelo pomembni podatki.  :)  V planu imava nabavo čim bolj podrobnega zemljevida z vrisanimi obalo in zalivi. Torbica itak prihaja, za to je poskrbljeno, vreme bomo gledali, brez kape in majice in LITROV vode itak ne grem nikamor. Sem že dobila sončarico in to ravno na Malem Lošinju.  :laugh

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kupi male pomorske karte Jadrana. Samo jih moraš znat brat, majo kako specifiko ali dve. Ka si se že skeširala, mogoče bi šla pa še delat izpit za vodnika čolna. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Bpavsic, tale najem je FUL drag.  :eek  Za ceno dveh najemov imam že kupljen on kajak, ki sem ga prilepila zgoraj

NE.

Ta najem ki si ga linkala, 75 kun -10€ na uro je POCENI. In to zelo. Pri nas je najem točno modela kajaka na jezerih več kot toliko, povečini DVOJNA. Da ne govorimo na bledu 25€+ za uro lesenega čolna.

Ta čoln stane nov 700€ +-. Je iz polietilena in ga ne spraviš kar tako na streho kot lidlov čoln v avto. Potrebuješ prostor za skladiščenje, strešne nosilce, osebo ki ga prenaša, tudi če je treba dvignit le iz strehe na voziček. VS prideš na plažo, odkartaš par 10€ se naveslaš in čao.
In tak čoln dejansko ni primerljiv in ne gre skupaj primerjava "za par ur tega kupim novega v Lidlu" ker to ni tvoja primerjava Opel in BMW, ampak Opel in skiro. Skiro je seveda tisti čoln za 50€ napihljiv iz plastike, isto ko "flamingo" za selfie, smao druge oblike in več te plastike, ki konec poletja postane breme okolju. Za ceno dnevnega najema opel corse tudi kupiš več skirojev, pa ni ravno ista stvar.

Imam dva točno tega modela čolna, ki ga omenjajo v rentu.

Vem kaj iz teh čolnov nastane, še posebej na jadranskih otokih, ko folk najame za eno uro za ceno parih kav ali ene pice in potem to kasira skale in beton. so pa hudičevo trpežni kljub vsemu, ti čolni v rentu držijo po pol desetletja in več na spustu od Bohinjskega jezera po reki, pa jih butajo ob skale. Niso pa te skale primerljive z obalo južnega jadrana otokov. Na jadranu jih uspejo turisti dobesedno zmasakrirat v par sezonah in tudi za varjenje niso več uporabni.

In kje si potem vzela vodotesno torbo?

Če nerabiš nevemkaj in se ti ne da iskati, je tole čisto sprejemljiva alternativa, imaš v BTC pred nosom:

https://www.decathlo...klenice-torbice

Na netu nimajo veliko, ponavadi imajo v trgovini več izbire. In sploh niso slabe reči, nekaj njihovih drybagov imam jaz in so okej. Uporabljajo kolegi na windsurfih, supih, wavesurfu. Drži. Tudi ruzaki niso slabi. Ko primerjaš z večkratnikom dražje opreme, ni toliko slabše kot je ceneje. V enem telefonskem sem imel na wavesurfu na gopro mountu prilepljen ključ in je preživel zimske valove portugalske. Sicer prelepljen z X metri stage tapea in zavit v dodatne vreče, ma vseeno.

Nekaj ima še sportsdirect (hala A) pod njihovo znamko Karrimoor al kaj je že, sicer je bolj tanek material. Načeloma imajo drybage še večina gorniških in potapljaško navtičnih trgovin.

Poceni alternativa večjim drybagom, če ne rabite ravno signalne barve in nekih hudih dodatnih pasov, so motoristični drybagi. Preverjeno zadeve solidno držijo vodo in so konkretno cenejši. Velja pa to bolj za vreče 40+ litrov.

Za kune in ključe od avta. 

Ključe od avta, konico velja oviti v kak mehek papir/krpico in zalepit s selotejpom. Ker še prehitro prebije ta plastični drybag in je še slabše, misliš da je v drybagu pa v bistvu ni.

pa še kaj sem pozabil..

Ključno stvar- VODO. + dobra zaščitna krema.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 598
  • Avtomobil: Bicikel

Evo par povezav, veter, valovi, vreme in pomorska karta. vse zastonj in zelo natancno.

Windy za veter in valove http://www.windy.com/?45.091,16.332,5

Upozorenja itd http://prognoza.hr/p...php?id=jadran_h

Pomorska karta https://webapp.navionics.com/#boating

Urejal Lugs, 12.06.2018, 12:46.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Za veter in napoved je zelo uporaben še windguru, če veš približno kaj gledat in kaj pomeni.  :ok2 

https://www.windguru.cz/34265

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Najs, tale je dobra

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...ne pretiravajte in ne delajte paranojo glede kart in vremena....ne greta jadrat, niti ne greta plut z barko nevem kaj...greta se vitit z fucking gumijatim čolnom max. 200m od obale, večinoma, pa ne bosta dlje kot 50m...
...za Lišinj ne rabiš nobene specialke, nabavi si navadno karto, še turistična bo dovolj....kar se vremena tiče pa....glej alibabo če že moraš, ampak ni potrebe....načeloma velja....zjutraj pogledaš v nebo in vidiš kakšno vreme bo...jaz to prakticiram že 35 let, pa ne vem če aem se dvakrat zmotil, če se pripravljajo čez dan spremembe pa to itak opaziš, če le spremljaš pokazatelje na nebu....

....načeloma pa je tako....štartajta zjutraj med 6-7 na zahodni obali in bosta imela lepo vreme, beri braz valov do ene 12-h, ker večinoma piha nežen burin, ali pa nič....po 12h začne v ve#ini pihati maestral in takrat znata imeti orobleme z valovi na Z obali, če ne bosta že na J otoka....zato dopoldne Z del otoka, popoldan V del otoka za veslanje v 80% časa ko bosta dol, če ne bo kakšnih nevih in deżja....ko bo napoveg juga se opeljita v Osor, sli malo dlje do Valuna pa tam čofotajta z čolnom in to je načeloma vse kar morata vedeti kar se vremena tiče, ker neke resne plovbe z tem nimata kaj delati....tako kot pravim se bosta vozila večinoma ob obali....ključe od avta stravita raje v odbijač kot pa da ga nosita s seboj...moje mnenje....pa privoščita si izlet na Ilovik z čolnom, ker ni daleč, z avtom se pripeljets na skrajnji J Lošinja in samo pičita čez...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Ti bi rad, da se jim nekaj zgodi?
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!
...ne pretiravajte in ne delajte paranojo glede kart in vremena....ne greta jadrat, niti ne greta plut z barko nevem kaj...greta se vitit z fucking gumijatim čolnom max. 200m od obale, večinoma, pa ne bosta dlje kot 50m...
...za Lišinj ne rabiš nobene specialke, nabavi si navadno karto, še turistična bo dovolj....kar se vremena tiče pa....glej alibabo če že moraš, ampak ni potrebe....načeloma velja....zjutraj pogledaš v nebo in vidiš kakšno vreme bo...jaz to prakticiram že 35 let, pa ne vem če aem se dvakrat zmotil, če se pripravljajo čez dan spremembe pa to itak opaziš, če le spremljaš pokazatelje na nebu....
....načeloma pa je tako....štartajta zjutraj med 6-7 na zahodni obali in bosta imela lepo vreme, beri braz valov do ene 12-h, ker večinoma piha nežen burin, ali pa nič....po 12h začne v ve#ini pihati maestral in takrat znata imeti orobleme z valovi na Z obali, če ne bosta že na J otoka....zato dopoldne Z del otoka, popoldan V del otoka za veslanje v 80% časa ko bosta dol, če ne bo kakšnih nevih in deżja....ko bo napoveg juga se opeljita v Osor, sli malo dlje do Valuna pa tam čofotajta z čolnom in to je načeloma vse kar morata vedeti kar se vremena tiče, ker neke resne plovbe z tem nimata kaj delati....tako kot pravim se bosta vozila večinoma ob obali....ključe od avta stravita raje v odbijač kot pa da ga nosita s seboj...moje mnenje....pa privoščita si izlet na Ilovik z čolnom, ker ni daleč, z avtom se pripeljets na skrajnji J Lošinja in samo pičita čez...
lp
joda

Naceloma imas prav, ce se bosta igrala na plazi res ni problem. Bi pa jaz osebno ob podvigih z napihljivim kajakom raje naredil domaco nalogo, ker so lastnosti takega kajaka res primerne samo za plazo. Cim je malo vetra in morja je tole podn in tudi fit ljudje se izcrpajo takoj in potem jih nosi po morju... je lazje plavat kot pa veslat
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ti bi rad, da se jim nekaj zgodi?

...zakaj?

Naceloma imas prav, ce se bosta igrala na plazi res ni problem. Bi pa jaz osebno ob podvigih z napihljivim kajakom raje naredil domaco nalogo, ker so lastnosti takega kajaka res primerne samo za plazo. Cim je malo vetra in morja je tole podn in tudi fit ljudje se izcrpajo takoj in potem jih nosi po morju... je lazje plavat kot pa veslat

...saj sem napisal, da večinoma ne bosta dlje kot 50m od obale....če čoln poči lagano priplavata na obalo, tudi zato je bolje, da so ključi od avta za vsak slučaj raje v idbijaču kot s seboj....itak, da ga vsak malo močnejši veter od bonace takoj nosi, zato sem tudi eksplicitno napisal kdaj, kje in zakaj naj se vozita okoli Lošinja glede na vetrove, ki poleti tam pihajo večino časa...če je pa napoved malo valovitega morja pa itak nimata khe drugje veslat kot v hotelskem bazenu...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Načeloma je najboljše da pokličeta jodo zjutraj in naj on pogleda v nebo kakšno bo vreme. On se je doslej načeloma samo dvakrat zmontil. Načeloma.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...stari, če hodiš 48 let na isto mesto poleti na dopust in že od malega poslušaș pametnejše od sebe, to jest domačine, ki tam živijo že par stoletij in si znanje prenašajo iz roda v rod, ter se sproti še učijo na lastnih napakah, ki so morali iti na morje ob ob zori na vesla, ter veslati par kilometrov na odprto morje, ali okoli otoka, da so prišli na lokacijo, kher so lahko lovili ribe, ali dvignili mreže, parangal in to v času, ko ni bilo mobiteliv, interneta in fucking 1000 in ene vremenske napivedi vsake 5 minut, ampak so se morali zanašati na ti, da so pogledali v nebo, proti odprtemu morju, proti celini, proti Puli in na pidlagi tega ter ostalih pokazateljev oceniti kakșno bo vreme in morje najmanj naslednjih 6 ur, včasih pa tudi dlje, verjemi, da sem znanje raje črpal od njih, poleg tega pa tudi izkušenj iz vseh teh let, da se raje zanašam na to, kot pa na bilokatero napoved...

...pa șe vedno čakam na odgovor, podkrepljen z dejstvi...

lp

joda

Urejal joda, 12.06.2018, 18:48.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik

Vreme se spreminja, sploh zadnjih nekaj let, Jugo in sonce, burja in dez... lokalno znanje je neprecenljivo ampak zavracati napoved na morju je ignoranca. Za prvih 24ur, ponavadi celo 48 je zelo tocna.
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Hay!

...stari, če hodiš 48 let na isto mesto poleti na dopust in že od malega poslušaș pametnejše od sebe, to jest domačine, ki tam živijo že par stoletij in si znanje prenašajo iz roda v rod, ter se sproti še učijo na lastnih napakah, ki so morali iti na morje ob ob zori na vesla, ter veslati par kilometrov na odprto morje, ali okoli otoka, da so prišli na lokacijo, kher so lahko lovili ribe, ali dvignili mreže, parangal in to v času, ko ni bilo mobiteliv, interneta in fucking 1000 in ene vremenske napivedi vsake 5 minut, ampak so se morali zanašati na ti, da so pogledali v nebo, proti odprtemu morju, proti celini, proti Puli in na pidlagi tega ter ostalih pokazateljev oceniti kakșno bo vreme in morje najmanj naslednjih 6 ur, včasih pa tudi dlje, verjemi, da sem znanje raje črpal od njih, poleg tega pa tudi izkušenj iz vseh teh let, da se raje zanašam na to, kot pa na bilokatero napoved...

...pa șe vedno čakam na odgovor, podkrepljen z dejstvi...

lp

joda

načeloma imaš prav, razen kadar se zmotiš in zmotiš se tudi, saj si sam rekel.

In ti bi zaupal sebi, da bi šel z to lupinico na morje, ko bi poslušal jodo, ki se skoraj nikoli ne zmoti?

načeloma se ti ne bo nič zgodilo, razen takrat, ko se boš zmotil.

In ne dajaj nasvetov za katere načeloma veš, da niso pravilni, ker se zmotiš.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

@Lugs...naačeloma se strinjam, posebej, če si na morju...barka, jahta, ko ti je najpomembnejši podatek o hitrosti vetra in višina valov...ampak za gumijast kajak, lepo te prosim...saj z njim ne moreš nikamor popoldne ob lepem sončnem vremenu z rahlo sapico, ko imaš umirjen maestral....saj so valovi 123 takoj pol metra in več in po vseh merilih je to lepo vreme z mirnim morjem, za kajak pa skoraj Katrina, če malo bolj pretiravam...

...govorimo o kajaku, ki nov stane toliko kot eno navadbo amatersko veslo, za pravi morski kajak...

lp

joda

Urejal joda, 12.06.2018, 19:17.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Vprašaj te tvoje domačine, ki te morajo že 48 let poslušat, kako jim pametuješ, katero je najbolj nevarno plovilo na morju?
In nikoli ne pocenjuj morja.
Pa kaj jih nikoli ne poslusaš, kaj govorijo?
Prikaži več možnosti