Skoči na vsebino

F25 - 285 gume zadaj?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
ikstri
ikstri
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12

Kupujem X3 F25. Ogledal sem si primerek pri enem od trgovcev, ki pa je nanj namestil 19" felne iz X5. Spredaj 245, zadaj 285. Zadeva zgleda dobro, me pa resno skrbi kaj to pomeni za vozne lastnosti. Je to velika obremenetivev za avto? Je mogoče pri porabi opazna razlika? Pospeški? Nasploh vodljivost? Avto ima sicer prilagodljivo podvozje (damping control).

Sicer je možno vzeti avto na original 18", a kot rečeno zadeva zgleda fajn - po mojem okusu so 19" razvno prave za ta avto. Skrbi me le širina zadnjih pnevmatik.

https://www.avto.net...asp?id=13201091

Drugače mnenja o tem konkretnem primerku?

Hvala.

Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 813
  • Avtomobil: e91

O tem trgovcu je bilo dovolj napisanega...
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 450
  • Avtomobil: BMW logicno

Te feltne na avto so sigurno tipa "či gumi"  Ta trgovec rad menja original za poceni kopije, za več pogooglaj, kot post pred mano. 

Ti pa zelo zelo svetujem, da daš kakega jurja dva več in vzameš FL model , ki ima novejši tip motorja, z ne problematično ketno, novejšo navigacijo, pa še kaj .......

Pač na kratko.   Boš pa sam videl, kaj se zgodi pri tem trgovcu, ko začneš dlakocepiti ali avto peljati na pregled na Cosmos , probaj pa poročaj !  ;)

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 945
  • Avtomobil: S8 5.2 FSI, F32 425d

hm LeonT je pri njem vzel vsaj dva avta, pa ni imel tezav. Mislim da tudi CL65, ki ga je pres nakupom brez tezav peljal k Španu na pregled
Zame je vel satis dnevna soba na 4 kolesih. Samo da doma lahko vse ugasneš in je tišina, v vel satisu ti pa skos neki piska, ugasniti pa ne moreš, ker se je pokvarilo...
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 985
  • Avtomobil: bel traktore

285 guma na 2.0d? Je sploh potrebno spraševati, če vpliva na pospeške, porabo...? Seveda da. Pa tudi z vtg-jem se ne bodo ravno najbolj zastopile.

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836
  • Avtomobil: prdalica

Na sliki so 19col in je lepo napisano, da so te za doplačilo. Feltne so iz x5-tke in jih selijo avto na avto, ker folk kupuje z očmi in ne pametjo

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

Hvala za odgovore. Ja, saj tako sem tudi predvideval glede gum ... Škoda, da je takšna širina. 19" na tem avtu je pika na i.

Kar se tiče felten, prodajalec sicer pravi, da so originalne. Sem striktno vprašal. Nisem pa tega preveril, ker ne vem kako .. Omenil sem tudi pregled na pooblaščencu. Pravi, da ni problema. Ni pa še do tega prišlo, sem želel še malo prej pregledat preostalo ponudbo, da ne gnjavim ljudi s testnimi vožnjami, dokler si ne naredim ožjega izbora. 

Facelift je seveda fajn, je tudi lepši (luči). A je cena za podobno opremljen primerek takoj 28k ali več. Kar je zame žal preveč. Že pri 24k kupujem na škrge ..

Gledal sem tudi tega https://www.avto.net...asp?id=13172214 Cena manj boleča. Letnik in kilometri mi niso tako problem, če bi bil prepričan, da so realni. Zelo spodobno opremljen. Keyless kljuke, panorama, headup display, velika navigacija, tudi te feltne mu lepo pašejo. So pa kopija, je prodajalec sam povedal, brez da sem vprašal. Tukaj me zanima kako (če) bom kot voznik občutil razliko original/fake? Pri tem avtu me je pri prvem vtisu le zmotil rahlo načet leder na določenih delih, kar mi da mislit, da ima avto kar nekaj več km, kot bi naj imel, ali pa se ga je uporabljalo bolj grobo. Kakšno mnenje za ta primerek?

Če tale ne bi bil prodan, bi ga zelo verjetno vzel https://www.avto.net...asp?id=13212911 A je žal že šel.

Urejal ikstri, 13.06.2018, 06:36.

Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

Na sliki so 19col in je lepo napisano, da so te za doplačilo. Feltne so iz x5-tke in jih selijo avto na avto, ker folk kupuje z očmi in ne pametjo

Fetlne so trenutno fizično na avtu. Za navedeno ceno iz oglasa jih pusti gor, zraven da originalne. Upam, da ni letelo name glede pameti - zato sem se pa obrnil na forum in vprašal ali je to sploh kombinacija za vozit. Sem že zaključil, da ni.

Glede montaže feln samo za lepšo fotko na oglasu, pa je res, tako delajo tudi marsikje drugje. Npr. Jarc v MB. V korektnost ali nekorektnost tega pa se ne bom spuščal, to je lahko druga debata :)

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 836
  • Avtomobil: prdalica

Še enkrat: GUMA 285 širine na 19col ni homologirana. Kupujte po pameti!!! Želim samo pomagati in ne biti ljubosumen.

Urejal mihaing, 13.06.2018, 06:46.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

Razumem popolnoma. Sem že odmislil tole varianto. Oz. če že, bi vzel z originalnimi feltnami. Hvala.

Še ima kdo kakšno mnenje/informacijo za ta primerek spodaj?

Gledal sem tudi tega https://www.avto.net...asp?id=13172214 Cena manj boleča. Letnik in kilometri mi niso tako problem, če bi bil prepričan, da so realni. Zelo spodobno opremljen. Keyless kljuke, panorama, headup display, velika navigacija, tudi te feltne mu lepo pašejo. So pa kopija, je prodajalec sam povedal, brez da sem vprašal. Tukaj me zanima kako (če) bom kot voznik občutil razliko original/fake? Pri tem avtu me je pri prvem vtisu le zmotil rahlo načet leder na določenih delih, kar mi da mislit, da ima avto kar nekaj več km, kot bi naj imel, ali pa se ga je uporabljalo bolj grobo. Kakšno mnenje za ta primerek?

Urejal ikstri, 13.06.2018, 06:52.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 860
  • Avtomobil: BMW

Še enkrat: GUMA 285 širine na 19col ni homologirana. Kupujte po pameti!!! Želim samo pomagati in ne biti ljubosumen.

Guma širina 285 na 19 col je homologirana za M5/M6. ;)

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 324
  • Avtomobil: X3-E83, 5-E39

... Škoda, da je takšna širina. 19" na tem avtu je pika na i.

Na pogled samo pri stranskem pogledu, od zadaj pa verjetno ne zgleda, ker je avto sorazmerno ozek napram višini. X3 je sicer lep avto, ni pa to avto, ki bi bil nek biser za občudovanje.

Je pa še ena pomembna podrobnost glede udobja pri vožnji. X3 zaradi svoje zasnove podvozja hitro postane pretrd in prekoračenje trdote pnevmatik povzroči neprijetno butanje. Vsekakor priporočam poizkusno vožnjo na naših "standardnih" cestah (ne na AC), da potem ne bi bilo kakšnega razočaranja.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

Prilagodljivo podvozje pri tem verjetno malo omili stvar? Glede širine sem sicer že odločen, da ostanem na standardnih 245. Bi pa vseeno rad našel nekaj z 19" zato me zanima kako je stem.

Tisti, ki imajo damping contorl imajo opciji sport in normal. Kje je potem v primerjavi takšen, ki nima prilagodljivega podvozja. Na normal, na sport ali nekaj vmes?

Urejal ikstri, 13.06.2018, 09:41.

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 037
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Guma širina 285 na 19 col je homologirana za M5/M6. ;)

Jaz imam homologirane na x5 odzadaj 19col

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

vidk37
vidk37
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: kmalu BMW

Jest mislim da če nimaš denarja za novega, potem tudi za rabljenega nimaš, ker servisi na BMWju so zelo dragi. Moj sodelavec je na X3 plačal za neko majhno menjavo kar 850€! Če ima avto 180 000km bo slej ali prej kaj šlo. Boljše da si za ta denar kupiš Kadžarja z 0km.

Za tist 5 let star avto z 110.000km se mi zdi da ima nekam malo kilometrov. To je komaj 22k/leto

Je pa bila ena avto hiša tudi na televiziji poptv: https://www.24ur.com...l-prevaran.html

Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

To glede novo/rabljeno se ne strinjam, a vseeno hvala za mnenje.

Glede linka pa hvala, zanimivo.. Škoda, da so predstavili samo eno stran zgodbe. Tako se načeloma ne gre novinarstva.

V nakup se itak ne bom zaletel. Od tega konkretnega avta (AI) sem se malo distanciral. Gledam naprej.

Urejal ikstri, 13.06.2018, 11:17.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam homologirane na x5 odzadaj 19col

Jaz tudi in ni to M5 in M6, je homologirana kar za X5 in X6 in to so ta ozke, kjer blatniki niso razširjeni na E70, kjer pa so gre pa do 330 zadaj, spredaj pa 285. 

Ikst, kako vidiš, da so platišča original,   na zadnji strani platišča so vse potrebne oznake .....

ikst res ti priporočam FL model, kaj pa temu fali :  https://www.avto.net...20d.Avt.ProNavi

Jest mislim da če nimaš denarja za novega, potem tudi za rabljenega nimaš, ker servisi na BMWju so zelo dragi. Moj sodelavec je na X3 plačal za neko majhno menjavo kar 850€! Če ima avto 180 000km bo slej ali prej kaj šlo. Boljše da si za ta denar kupiš Kadžarja z 0km.

Za tist 5 let star avto z 110.000km se mi zdi da ima nekam malo kilometrov. To je komaj 22k/leto

Je pa bila ena avto hiša tudi na televiziji poptv: https://www.24ur.com...l-prevaran.html

Servisi, na BMW se meni zdijo naravnost poceni, posebej napram VW ali OOOO .........

To glede novo/rabljeno se ne strinjam, a vseeno hvala za mnenje.

Glede linka pa hvala, zanimivo.. Škoda, da so predstavili samo eno stran zgodbe. Tako se načeloma ne gre novinarstva.

V nakup se itak ne bom zaletel. Od tega konkretnega avta (AI) sem se malo distanciral. Gledam naprej.

So hoteli predstaviti obe strani zgodbe, pa jim je odvetnik od druge strani pokomentiral, da do zaključka sodne zgodbe zadev ne bodo komentirali. 

Sicer pa ne glede na vse tak avto, se ne kupuje brez detaljnega pregleda na dobrem pooblaščencu in tudi ne brez preverb vseh podatkov tudi avto DNK ipd .....

Prikaži več možnosti

ikstri
ikstri
  • Uporabnik

Čisto basic varianta (manjše feltne, netemnjena stekla, črne plastike) mi ni všeč. Podobno kot pri audiju. Če gledaš s-line ali navadno a4 ali a6 - kot da gledaš dva povsem različna avta.

Mogoče se komu to sliši smešno, a bi za tak denar rad dobil avto ki mi bo res všeč. Saj po moje me razumete, glede na to da gre za forum avto zanesnjakov :)

Urejal ikstri, 13.06.2018, 13:59.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse jasno, samo poišči si FL, saj mi je jasno kaj iščeš, sem takega lani nabavil za ženo, pa če ima še one srebrne štrajfne na odbijačih pa 2 barvne feltne, pa je res drugi svet ......  samo cena takih je pa res par jurčkov višja, kot ti iščeš.   Samo sam veš, kdor išče ta najde ! 

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 860
  • Avtomobil: BMW

Si pogledal kaj po tujini, namreč z 2.0d motorjem je uvoz ugoden, dmvja je zelo malo.

Imaš v oglasnem delu naroči avto, pa pri njih povprašaj.

Prikaži več možnosti