Skoči na vsebino

Nedolgočasen avto z "minimalnimi" stroški

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
138 odgovorov v temi
bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 774
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Abarth?

Z Abarthom boš imel love/hate relationship...probaj, samo glede na to, da ti je všeč GTI in na kaj si navajen..ne vem, pomojem bo bolj hate kot love :D 

Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 816

To je to!  :ok2

Abarth?

Mi je zanimiv jajček, je pa kar specifika od avta, tako da me je malo strah, da se ga ne bi ravno najlažje znebil čez leto dni. Gledam da se že dvojec GT86/BRZ dobi relativno ugodno v tujini. Ta avto sem sicer vozil kmalu zatem ko je prišel na cesto, ampak me za 30k eur. kolikor so bile takrat cene novih ni prepričal, za kakšnih 15k pa bi me sedaj že, pa še neko tiho željo imam da bi enkrat končno preizkusil zadnji pogon... Nevem pa kako je kaj z zanesljivostjo pri teh avtih, sedaj ko imajo že nekaj let in kilometrov na grbi, pa spet je specifika za prodajo...  :blackeye

Urejal Matejd7, 20.06.2018, 07:30.

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 464
  • Avtomobil: ED35

Decisions, decisions, decisions...

Obdrži trenutno raketo, boš še najbolj zadovoljen  :ok

Vložek bo minimalen, dolgočasen še zdaleč ni.. Ceno, pa že tako ali tako, veš kako drži.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Pomoje bo tako tudi najboljše. Ampak ker se zadnje čase vozim zgolj v službo in nazaj po relaciji na kateri je cca. 80% časa omejitev 50 km/h, sem na zadevo začel gledati z malo bolj racionalnega vidika, ker za takšno uporabo mi je potem čisto vseeno ali imam (hipotetično) Golfa 1.6 TDI ali RS3. Se bo potrebno kakšen vikend ponovno malo pognati po kakšni dobri cesti, da si malo premislim. Problem je, ker nam le teh rahlo primanjkuje v naših koncih, ali pa jaz ne vem za njih... ceste Maribor - Pohorje sem pa že rahlo naveličan.  :-D

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 635
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

Pomoje bo tako tudi najboljše. Ampak ker se zadnje čase vozim zgolj v službo in nazaj po relaciji na kateri je cca. 80% časa omejitev 50 km/h, sem na zadevo začel gledati z malo bolj racionalnega vidika, ker za takšno uporabo mi je potem čisto vseeno ali imam (hipotetično) Golfa 1.6 TDI ali RS3. Se bo potrebno kakšen vikend ponovno malo pognati po kakšni dobri cesti, da si malo premislim. Problem je, ker nam le teh rahlo primanjkuje v naših koncih, ali pa jaz ne vem za njih... ceste Maribor - Pohorje sem pa že rahlo naveličan.  :-D

Točno tole!  :ok2 
Čez vikend je potrebno izkoristit potencial, samo tako ostane razlog po lastništvu. Tudi jaz 80% časa preživim z Minijem na avtocesti - tam se avto niti približno ne počuti dobro, potem pa je treba pognat čez ovinke da pridejo nasmehi na obraz.

P.s.: Če najdeš kakšne dobre ceste v okolici Mb se priporočam, do zdaj vedno vlečem proti avstrijskem koroškem ali gorenjski. :laugh

Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 464
  • Avtomobil: ED35

Lastništvo 'popopranih' izvedenk takšnih ali drugačnih izvedenk nima popolnoma nobene veze z logiko in racionalnostjo  :laugh

Se tudi jaz najdem vsake toliko časa v takšnem precepu pa se hitro premislim, ko se samo čez parkirišče sprehodim...

En odlomek iz članka objavljenega na siol.net:

//

..Že res, da tak avtomobil stane in da lastništvo ne vzdrži racionalnega izračuna stroškov. Lastniki pravijo, da nasmešek na obrazu ob cestnemu potepu, brezskrbnem "roadtripu", odtehta marsikaj. Kdor namesto v cigarete denar vloži v dodatni tank goriva...

//

Urejal Churchill, 20.06.2018, 12:46.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 154
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Čepinu se je očitno življenje precej spremenilo glede na 10-15 let nazaj.

Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Problem je, ker nam le teh rahlo primanjkuje v naših koncih, ali pa jaz ne vem za njih... ceste Maribor - Pohorje sem pa že rahlo naveličan.  :-D

Pelji se Maribor - Zgornja Kungota - Eibiswald - Soboth (jez) - Lavamund - Dravograd - in po dravski dolini nazaj v Maribor :) vmes še obrni spodaj v Lavamundu pa pojdi nazaj do jeza ali pa vsaj do biketreffna - ne bo ti žal ;)

Če pa ni želje po Avstriji, pa se zapelji v Vodole :)

​lahko vprašam, kaj pa voziš? sma se morda že srečala kdaj :) lahko na zs

Urejal DJ Falco, 20.06.2018, 15:15.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • Kirn je všeč

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 138
  • Avtomobil: 2x OOOO | \X/ | ⚡

Sl. Konjice-Stranice-Vitanje-Dolič-Mislinja-Slovenj Gradec (zadnji del za ohladit mašinerijo) in nazaj.

Od Stranic do Vitanja ravno polagajo nov asfalt! :)

Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 870
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Od Stranic do Vitanja ravno polagajo nov asfalt! :)

:3gears  

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 800
  • Avtomobil: Fiat

Kupi poceni "dolgočasen" avto in najdi drug hobi. Priganjanje po cesti tako ali tako ni dolgoročno vzdržno.

Drugače sem gledal pred kratkim za podobnimi avti, mogoče z malo manjšim budgetom. Izbiral sem med

- Minijem, ki je za vsakodnevno vožnjo zame pretrd, ampak dobro drži ceno in se pelje odlično.

- Laguno Coupe, za katero mi je še vedno malo žal, da je nisem vzel. Nizki stroški vzdrževanja, relativno zanimiva za peljat, po drugi strani pa vseeno čisto navaden avto brez šokov.

- Peugeot 208 gt, gti oz. kakorkoli se mu že reče. Če kupiš 2, 3 leta starega, je izgubil že veliko vrednosti. Po parih letih ga lahko prodaš z ne preveliko izgubo.

Na koncu sem pristal na Astri karavan, ker se mi ni dalo voziti okrog po sloveniji in se je ena primerna ravno prodajala meni pred nosom. Spada sicer v kategorijo bolj dolgočasnih avtomobilov, ampak toliko boljše, vsaj ne divjam po javnih cestah :)

Putin grabbing America by the pussy.
v0dtd4l.jpg

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 654

Vsak gre cez to fazo. Na koncu si zelis sam da mas cim bolj mir z avtom. Tankas in vozis.
Prikaži več možnosti
    • mico123456789 je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Res je pri rosnih 24 letih ugotavljam, da bi blo fejst met neki za nedelje, pa nek 1.2 jajček za vsak dan...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Grilzz
Grilzz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 963
  • Avtomobil: Alfa romeo 75

Mi tema ni dala miru in malo brskam in iščem nedolgočasne avte pa sem ugotovil, da so vse samo še kombilimuzine.

Razen octavie rs, dejansko ni več druge športne limuzine, razen če si pripravljen odkartat 50k € za 3er ali Giulio.

Se kdo spomni se kaksne druge?
Prikaži več možnosti
    • Skip je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Se kdo spomni se kaksne druge?

https://www.avto.net...asp?id=13124969

Ampak je zadeva za svoje konje hudo neprepričljiva, teža tukaj terja svoj davek. 

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 097
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Koliko ima do 100 tale Opelica?

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 584

Koliko ima do 100 tale Opelica?

3 servise
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Matejd7, DJ Falco in 6 ostalim je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

3 servise

Hahaha malo pleha malo žice...

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 097
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

evo ti opelice :ok2

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Problem je ker bi radi ljudje power in performance, nizke stroške vzdrževanja, da pije max 5l in ne sme bit star več kot par let, bog ne daj da ima več kot 100k km in vse to za 10000€ al fantje moji dragi to pa ne gre. Vsaj jaz mislim, da ne no. A ni bolje kupit malo starejše za kak € več pa maš pri strani še krizni fond za motebitne okvare in vzdrževanje?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.