Skoči na vsebino

Nedolgočasen avto z "minimalnimi" stroški

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
138 odgovorov v temi
Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 843
  • Avtomobil: skunk :)

Kaj pa kaj takega?

https://www.avto.net...1.6 TURBO 210KM

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 816

https://www.avto.net... serija 1: 125d

Zanimivo... pozna kdo? Kako je s temi motorji? Klasične hibe kot pri 135kw N47, ali še kaj dodatno? 

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 084
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

kaj pa mazda 6 mps, pa micka in lmpreza

Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 928
  • Avtomobil: Ape 50

https://www.avto.net... serija 1: 125d

Zanimivo... pozna kdo? Kako je s temi motorji? Klasične hibe kot pri 135kw N47, ali še kaj dodatno? 

stari, sam ta avto JE dolgočasen in definitivno z njim NE bo "minimalnih" stroškov...pa še grd je :)

Prikaži več možnosti
    • RobertH je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je pa všeč. :)

Tak polizdelek pa N47 menda spet ni, da bi bilo potrebno pri teh kilometrih pol avta zamenjati? Ali?
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 415
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

https://www.bmwslo.c...-2#entry2908268

to vzemi, je vsaj "moški avto"

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Od gerchy-ja kupi stroj pa bo, je zabaven in kakor se ga je rihtalo ne bo nekaj stroškov hehe

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 313
  • Avtomobil: OOOO

stari, sam ta avto JE dolgočasen in definitivno z njim NE bo "minimalnih" stroškov...pa še grd je :)

Si ga immmmel?
Glasa res nima.. mapirana pa nascije marsikoga, da o poskocnosti cez ovinke s tocno takim podvozjem glede na velike krave niti ne govorim.

E81 na pilot supersport, dobri mapi in m podvozju je bila meni najmanj dolgocasen dizel kar sem vozil v segmentu. In se avto z naskokom najmanjsim stroskom glede na prevozen kilometer..
Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 800
  • Avtomobil: Fiat

Mi tema ni dala miru in malo brskam in iščem nedolgočasne avte pa sem ugotovil, da so vse samo še kombilimuzine.

Razen octavie rs, dejansko ni več druge športne limuzine, razen če si pripravljen odkartat 50k € za 3er ali Giulio.

Se kdo spomni se kaksne druge?

V kratkem pride Hyundai i30N fastback:

https://www.topspeed...k-ar179826.html

Putin grabbing America by the pussy.
v0dtd4l.jpg

Prikaži več možnosti

sharkEr
sharkEr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 928
  • Avtomobil: Ape 50

Si ga immmmel?
Glasa res nima.. mapirana pa nascije marsikoga, da o poskocnosti cez ovinke s tocno takim podvozjem glede na velike krave niti ne govorim.

E81 na pilot supersport, dobri mapi in m podvozju je bila meni najmanj dolgocasen dizel kar sem vozil v segmentu. In se avto z naskokom najmanjsim stroskom glede na prevozen kilometer..

Nisem imel, niti vozil, zaradi mene lahko naščije 458 scuderio, pa ga še vedno nebi imel

Vse kar si naštel meni ne pomeni nič, avto za lasten užitek mora bit na benz, ko se vsedeš vanj ti mora narisat nasmeh na obrazu, ko ga stiskaš in spelješ znan ovinek na polno se počutiš kot da si nek hud voznik :ok2 in ko ga parkiraš in se ozreš da ga počekiraš ti je spet toplo pri srcu

še noben dizel mi ni nudil tega filinga, neglede na moč in izgled, pa gre lahko tale enkica mimo mene v točno tistem ovinku, me ne gane

meni je pač tale enkica v totalnem nasprotju s naslovom tega topica, pa glede na to kaj avtor vozi, sem prepričan da bo razočaran

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Nisem imel, niti vozil, zaradi mene lahko naščije 458 scuderio, pa ga še vedno nebi imel

Vse kar si naštel meni ne pomeni nič, avto za lasten užitek mora bit na benz, ko se vsedeš vanj ti mora narisat nasmeh na obrazu, ko ga stiskaš in spelješ znan ovinek na polno se počutiš kot da si nek hud voznik :ok2 in ko ga parkiraš in se ozreš da ga počekiraš ti je spet toplo pri srcu

še noben dizel mi ni nudil tega filinga, neglede na moč in izgled, pa gre lahko tale enkica mimo mene v točno tistem ovinku, me ne gane

meni je pač tale enkica v totalnem nasprotju s naslovom tega topica, pa glede na to kaj avtor vozi, sem prepričan da bo razočaran

Končno nekdo ki razume!!!

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Popolnoma se strinjam s tabo, ne bos verjel.
Hkrati pa mi povej kaj bi ti naredil, ce bi letno delal z avtom 40kkm+ kot jih recimo jst. V razredu Golfa je to najboljse razmerje med uzitkom v voznji in ceno na kilometer. Tako da ce ze moras dizla v tem razredu, ga ni bolj zabavnega avta. Dvomim da je decko prilepil link od 125d zaradi uzitka :) prilepil ga je ker verjetno stmplja kilometre, sicer tudi jst ne razumem.
Ps: skoci probat avto. Bodi objektiven in bos videl da ce bi imel glas V8, da se ga nebi branil, ce pac kupujes v razredu golfa in stempljas kilometre
Prikaži več možnosti
    • Matejd7 je všeč

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 800
  • Avtomobil: Fiat

Vse kar si naštel meni ne pomeni nič, avto za lasten užitek mora bit na benz,

Benz je za pičke. Taprav avto mora bit na etanol ali nitrometan. Vse ostalo je čista izguba časa.

Hkrati pa mi povej kaj bi ti naredil, ce bi letno delal z avtom 40kkm+ kot jih recimo jst.

Zamenjal šiht.

Putin grabbing America by the pussy.
v0dtd4l.jpg

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno to. Primarno se je iskal avto Golf ali max. Passat razreda, za vožnjo od točke a do točke b, za obdobje leta do dveh, dokler ne pride na trg to kar bi rad imel kot naslednji avto. Ni se iskal avto za preganjanje in uživanje čez vikend (za to bo verjetno k hiši prišel go kart, in ja... vem da sem tudi sam napeljal temo v smeri Mini S, GT86 itd...), je pa bila želja, da je avto čim manj dolgočasen ter kolikor se da ekonomičen. In s tega vidika se verjetno strinjamo, da bo recimo nek F30 320d M sport boljša izbira kot pa Passat 1.6 TDI Comfortline, ali F120 120d kot Megane 1.5 DCi... 

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno to. Primarno se je iskal avto Golf ali max. Passat razreda, za vožnjo od točke a do točke b, za obdobje leta do dveh, dokler ne pride na trg to kar bi rad imel kot naslednji avto. Ni se iskal avto za preganjanje in uživanje čez vikend (za to bo verjetno k hiši prišel go kart, in ja... vem da sem tudi sam napeljal temo v smeri Mini S, GT86 itd...), je pa bila želja, da je avto čim manj dolgočasen ter kolikor se da ekonomičen. In s tega vidika se verjetno strinjamo, da bo recimo nek F30 320d M sport boljša izbira kot pa Passat 1.6 TDI Comfortline, ali F120 120d kot Megane 1.5 DCi...

Skladno s tem sem podal odgovor.
To 125d mapiras na 250km in vlece od 1200/o-5000. Zvok je gnil, ampak zal je to to. Ce ne rabis prtljaznika imas tukaj najboljse razmerje med tezo/konji/porabo. GTD in ostali revcki v razredu se skrijejo po vozni dinamiki.

Se pa strinjam. Rajsi menjaj sluzbo. Pa se meni jo najdi hahaha
Prikaži več možnosti

Dante96
Dante96
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: Golf Mk VI inu W168

Čist odvisno kaj jemlješ kot užitek, cruisanje, divjanje po podeželjskih cestah, kdaj pa kdaj kak off road trip hehe ;)

Drugače pa tudi jaz sem skos bil mnenja da more bit avto na benc da vela kaj, pri hiši večinoma mercedesi z vsaj 6 valjnimi motorji in vrsto let dokaj zanjesljiv G. Cherokee 4.0 straight six.

Trenutno vozim golfa 6ko, 2.0tdi z serijsko dodanim "športnim podvozjem" če se temu lahko tako reče in je dokaj soliden. Sm kr okleval pred nakupom dizla, ampak zdej se je moje mnenje dokaj spremenilo in mi je všeč navor, ki ga večina bencin kišt pri nas do 2.5-3.0 niti nima.
Dinamična vožnja mu gre dobro, čeprav babnco srce boli ko ga prtiskam tam na 3k ona pa šalta vse na 2 al 2.5k rpm-a?
Sam občutek vožnje mi je dosti bolj všeč kot v kakšnem francozu ali azijatu.
Bi priporočal glede na budget ogled kake 7-ke, z 2.0tdi-jem ali pa benc pa še par 100€ investirat v chip tuning, za manjšo porabo seveda ;))
Gledaj pa da je highline, malo opreme kot je alkantara, usnjen volan, športni sedeži ipd dosti pripomorejo k boljšemu občutku pri vožnji.
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 735
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

chip tuning, za manjšo porabo seveda ;))

:laugh :laugh :laugh

Urejal zok, 09.07.2018, 22:22.

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 570
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

https://www.avto.net...asp?id=13240829

Na ceni sigurno ne bo izgubil ...  :cool

Urejal _BuLLet_, 09.07.2018, 23:28.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 654

Pa tud dolgcas ne bo z njim :-)
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 570
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Pa tud dolgcas ne bo z njim :-)

Niti za volanom, niti v delavnici ne ... 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.