Skoči na vsebino

2002 E46 325ti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 57
  • Avtomobil: e46/5 325ti

Pozdrav! Želim si imeti vse stvari o avtu na enem mestu, zato sem odprl to temo. To je moj drugi bmw, vendar po merilih foruma verjetno prvi, saj je imel prejšnji 4 cilindre haha.

1.jpg  

Tisti, ki spremljate compacte, avto najbrž že poznate, saj ta kombinacija barve, karoserije in motorja ni najbolj pogosta. Gre se za 2002 325ti, ki je bil pred cca 10 leti uvožen iz Nemčije, nato je bil nekaj časa v Kranju, od takrat naprej pa je v Ljubljani. Od coupeja enakega letnika se razlikuje po tršem sprednjem stabilizatorju, krajšem diferencialu, bolj hitrem volanskem mehanizmu (čeprav mislim, da so ostali e46 modeli dobili enako volansko letev po začetku proizvodnje compactov), težo pa ima nižjo za cca 15kg (nevem kako je razlika tako mala v primerjavi z e36 haha).

Najprej podatki o avtu:
model: e46/5 325ti
kilometri: 343000
barva: Pistaziengrün Metallic – 468
oblazinjenje: Standardleder/schwarz – N6SW
datum proizvodnje: 8.2.2002

osnovna oprema:
226 Sports Suspension Settings
255 Sports Leather Steering Wheel
321 Exterior Parts in Body Color
347 Titan. Line Exterior
520 Foglights
548 Speedomenter With Kilometer Reading
550 On-board Computer
832 Battery In Luggage Compartment
851 Language Version German

dodatna oprema:
210 Dynamic Stability Control (DSC)
249 Multi-function For Steering Wheel
262 Head Airbag
279 Lt/aly Wheels Star Spoke 45
302 Alarm System
315 Rear Windscreen Wiper
340 Protector Stripes In Black
403 Glass Roof, Electric
423 Floor Mats, Velour
428 Warning Triangle
481 Sport Seats F Driver/front Passenger
494 Seat Heating F Driver/front Passenger
508 Park Distance Control (PDC)
534 Automatic Air Conditioning
606 Navigation System Business
632 Compl Prep. Bmw Cellular Phone (motorola)
672 Cd Changer Bmw For 6 Cds
785 White Direction Indicator Lights
801 Germany Version
936 Request Bmw Mobile Phone On Delivery
937 Request Cd-rom On Delivery

2.jpg

Oprema je do danes ostala enaka z izjemo amortizerjev in vzmeti, ki so sedaj gor od e46 m3, ročka menjalnika je krajša, spredaj pa je nastavljen camber na -2,3 stopinje.

Avtomobil si trenutno lastim cca 2 meseca in se še vedno nasmehnem ko ga prižgem. Lega na cesti je odlična, sprednja kolesa držijo bistveno bolje kot pri prejšnjem e36 compactu, bodyrolla je malo, vzmetenje pa se super izkaže pri hitri vožnji. Avto je zelo predvidljiv, zadnji del pa se manj premika kot pri coupeju. Premakne se kar solidno, prehitevanja niso problem. Presenetljiva je tudi poraba, ki je po bc 7,7L s tempomatom na 140km/h, povprečna je seveda bistveno višja ampak lahko rečem, da mi je E36 316 compact enakih pogojih porabil več haha.

V mojem lastništvu sem pri ac kokalj menjal volanske končnike, izpušni kolektor, pokrov ventilov + tesnila. Po servisu sem bil tako vesel, da sem ga malo preveč pognal čez ovinke, pa je isti dan na robu počil še hladilnik, čeprav je navzven izgledal super. Nadomestil ga je hladilnik Behr, hkrati se je pa pregledalo še ostale komponente hladilnega sistema, ki so super. Nisem mogel gledati style 45 platišč, zato sem mu privoščil še 17col style 32.

Avtomobil se mi zdi glede na kilometre super ohranjen. V notranjosti razen tepiha nekih resnih pomanjkljivosti ni, navzven ima par pikic rje na sprednji havbi ampak nič resnega (se bo kmalu saniralo), drugje rje nisem našel. Malo je potolčen še od prejšnjih lastnikov in bumbarjev, ki mi butajo avto na parkirišču. Podvozje je brez zračnosti, problematična je edino ročna, ki je za en k*rc, ampak se glede tega ne sekiram haha.

Moram reči, da ti e46 compact kar priraste k srcu. Še 3 mesece nazaj sem govoril, da tega ne bom nikoli imel, zdaj pa si ne predstavljam, da bi imel drug model e46 haha. Čez teden komaj čakam vikend, da lahko pri odprtem šibedahu zavrtim 6 cilindrov in se poženem čez hude ceste, ki jih pri nas ne manjka.

To je zaenkrat to. Ob priložnosti bom naredil še nekaj fotk, do takrat imam pa te. 

lp Rok

Pripete slike za predogled

• 3.jpg
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.jpg

Urejal rokomah, 21.06.2018, 22:03.

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Lep! Super opremljen in s pravimi dodelavami. Še špero si privošči in boš imel pravi fun car!

He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Hvala! Ja špera definitivno manjka, sploh na kakšni bolj zaprti cesti haha. Nevem kaj so razmišljali pri bmw, ko so se odločili, da pri e46 špere ne bo. Videl sem, da angleži dajejo gor kar zadnji most od m3 in krajšajo kardan. Ostale opcije mi ne dišijo najbolj, ker so bolj ali manj kompromisi. 

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Aja če ima kdo 2013 cd s slovenskimi kartami za mk3 se priporočam! Rad bi preizkusil to retro navigacijo haha

Urejal rokomah, 21.06.2018, 23:15.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Ta avto je bomba, vedno sem si ga želel. Sploh pa tale je bil res ugoden. Sem skoraj prepričan, da bodo tako kot e36 323ti, tudi temu kmalu zrastle cene, zato ga le čuvaj in drži v dobri kondiciji.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 577
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Kje si kupil ta avto? Glede na to, da v tej barvi in s to motorizacijo ni veliko compactov..se mi zdi, da je bil iz naših koncev.

Cene teh avtov dvomim, da bojo kdaj zrastle tako kot so pri e36, saj že sama oblika karoserije pove, da tak avto ima specifičnega kupca. Kar se pa performancev tiče, je pa avto :ok
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 727
  • Avtomobil: bel traktore

A to je tisti, ki se je prodajal na AN za dobrih 2000€? Je tudi mene mikal, čeprav mi danes ni žal, da sem se znebil e46.

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 841

Ne vlagaj preveč v zvožen avto, ko bo zaljubljenost v kakšne pol leta po nakupu minila, ti bo žal. Se pa stinjam, te stare kante zlezejo pod kožo in imajo res nek čar, ki so ga novejši avtomobili (tam po letu 2010) izgubili.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Odlično, samo še M54B30 vržeš notri, pa bo pravi avto :D

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: 5er

a si ta avto kupil direktno od gašperja, ali od naslednjega lastnika? ker se je 2 krat prodajal v zadnjih 4-5 mesecih?

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 078
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ne vlagaj preveč v zvožen avto, ko bo zaljubljenost v kakšne pol leta po nakupu minila, ti bo žal. Se pa stinjam, te stare kante zlezejo pod kožo in imajo res nek čar, ki so ga novejši avtomobili (tam po letu 2010) izgubili.

V nove nimas kaj vlozit, naceloma :ok2

Pa ne zgleda pretirano zvozen...boljse da mojega ne vidis, bi reku da je samo se za v preso :laugh so pa mehanika, podvozje in bremze ko sus, zgleda pa kot da se bo zdaj zdaj razpadu :crazy delovna mulca pac, vseeno pa mora bit varen na cesti  :)

Me je pa mikal ta, ker bi enega za gust, samo mi barva ne ustreza nikakor, pa oprema je osnovna, jst pa hocem vsaj xenonke in M paket. Jst bi modrega (da nima modre notranjosti :crazy) al pa srebrnega. Gledam DE ze lep cas, samo so mi vsecni vsi nad 4-5K € :eek

Urejal Compact-3, 22.06.2018, 10:52.

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Hvala!
Ja avto sem kupil v Zagorju ob Savi, kjer je bil par mesecev, prej pa mislim da je bil pri tem Gašperju par ulic stran od mojega doma. Drugače pa se mi ne zdi škoda dajati denar v avto, ker je dobro ohranjen, stvari so bile sproti menjane, rje pa tudi ni, zato so stroški obvldljivi. Za podobno ceno dvomim da bi dobil kaj primerljivega.
Lp
Prikaži več možnosti

RALLIART
RALLIART

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 158

no za ta avto sem se glih sam spraseval zakaj ga nekd kupi v lj in cez 3 mesece ze prodaja za isto ceno sem mislil da je kaj narobe znjim. Kolk si pa do sedaj vlozil za omenjene stvari?

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 841

Avto ima, ali pa je imel (dvomim, da bi kdo delal generalko ali menjal motor in ga prodal naprej za 2 jurja) nenormalno porabo olja, če pa kdo misli, da pri 343.000km ni zvožen, pa očitno še ni sedel v enakem avtu z recimo 150.000km, že tistim E46 se hitro poznajo kilometri. Za ta dotični avto je pa velik dosežek, da se sploh še vozi in ni že končal pri komu v delih glede na videno in slišano, preden je zamenjal še xy lastnikov z zadnjih par letih.

Si še mlad, kupil si drugega BMWja, sedaj veselo mečeš notri denar, ker ti dogaja, da je avto malo močnejši, na koncu bo šel pa spet za 2 jurja naprej. No, pa saj jaz nisem nič boljši, imam tudi sam stara jajca, če se ne šraufa, ni veselo. :)

img20180525193921.jpg

Prikaži več možnosti
    • dMe3 je všeč

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Uh vidim, da imaš slab dan. Meni se 1l na 3-4k km ne zdi veliko glede na kilometre, + motor je m54, ki je znan po tem, da ima slabe batne obročke. In glede na ostale e46, ki sem jih videl je ta daleč od zmahanega. Kaj ta nissan dela v moji temi mi pa tudi ni jasno haha

Prikaži več možnosti
    • peropapero in Compact-3 uporabnikom je všeč to sporočilo

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

8.jpg
Huh no par mescev je mimo. Avto ima trenutno cca 347k km, 7k v mojem lastništvu. Od zadnje objave neke resne drame ni bilo. Okoli 343k km sem naredil oljni servis (10k od prejšnjega). 5w40 olje + filtri, pač rutina.
Malo so me iritirali brisalci zato sem naročil nove bosch, nekako v istem času pa je šla še sprednja pumpa za pranje šip. Jasno to se je zgodilo sredi poletja ko je bilo naajveč mrčesa v zraku, šla pa je zjutraj na dan ene malo daljše relacije. Klasika.

Po tem problemov v zvezi z avtom ni bilo več, zato sem si jih naredil sam. Po kakšnem tednu iskanja sem končno našel fajle za navigacijo - vzhodna evropa 2014/2015. Kar fina zadeva, presenetljivo veliko cest ima v bazi, sploh glede na velikost fajla (cca 500mb). V mestu sicer ni dovolj natančna, za iskanje kakšnih odročnih vasic pa je čisto ok. No mogoče sem imel tudi malo nizka pričakovanja v štartu haha. 

No zadeva izgleda tako:
11.jpg

Pred križišči ti odšteva metre tako na navigaciji kot na ekrančku pod števci:
12.jpg

Na vrhu ekrana se izpiše ime ceste na katero moraš zaviti, spodaj pa se izriše slika križišča - mogoče nisem izbral najboljše fotke ampak je zadeva kar intuitivna
14.jpg

15.jpg

Telefon je bil sicer dober conversation starter, ampak drugače neuporaben (btw dela!), zato sem ga pospravil v omaro, namesto njega pa sem dal klasičen predal. Mogoče bom pa za foro kdaj kupil novo baterijo in sim kartico, pa dal nazaj v avto.
16.jpg

Omislil sem si še obd k-line kabel s katerim sem si skodiral par malenkosti (zapiranje šip in šibedaha s ključem, pisk pdc, ko daš v rikverc, hitrost brisalcev ob mirovanju, itd). Software + kabel pride cca 20e, dela na 64bitnih windows 10, če si pazljiv pa prav veliko bedarij ne moreš narediti.

Kupil sem še novo levo ogledalo s konveksnim robom, ker na starem ni delalo gretje + gor je bila ravno steklo (največja bedarija če se mene vpraša, mrtvega kota je toliko, da bi se lahko 2 šleperja skrila na bok avta). Kakšen teden nazaj pa sem preventivno kupil še nov akumulator, saj je bil star že kar slab. 

Še fotka s telefonom:
10.jpg

bistvo avta:
20181020_172652.jpg

Ostalo drugič!

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

21.jpg

No, od zadnjega javljanja ni bilo nič šokantnega. 15. november je za vogalom, pa sem že danes zamenjal gume.. Bom rekel samo to, da upam da bo šlo vsaj tako dobro po snegu, kot slabo izgleda. Že letne so bile kakšen cm preveč not zaradi camberja, te pa so še 2,5cm bolj notri (et34 8j vs et46 7j...). Gume so Dunlop WinterSport 4d.

18.jpg

22.jpg
foter paket. Še avspuh dam v eno cev, napis dol iz prtljažnika in klobuk na glavo pa bom taprav!

20.jpg
In itak sem si omislil še nov (rabljen) ///m volan. Ta ni bil predrag, prejšnji pa je imel kar veliko šivov potrganih tako da recimo, da imam izgovor haha. Občutek je res boljši, facelift navadni športni volani mi nekako ne sedejo v roke. E36, e46 pfl in e90 imajo po mojem mnenju boljše volane tam kjer postaviš palce. Se pa že veselim snega hehe

19.jpg
tudi tepih nima več luknje!

S programom DIS sem si še spremenil korekcijski faktor za porabo. BC je lagal za 9%, zdaj pa kaže pravilno! Kar zanimivo, da se je to pri pfl e46 lahko delalo preko skritega menija v števcu, pri fl pa se je treba priključiti na računalnik. 

Aja pa če je kdo že snemal tapete na navadni e46 je verjetno opazil, da je so čepi zataknjeni za plastično konstrukcijo. No compact jih ima zalepljene tako kot e36.
20181102_235537.jpg
pol jih je ostalo na vratih, itak

No do naslednjič!

Prikaži več možnosti
    • Jerry, krt, peropapero in 2 ostalim je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Za voznika, ki zna pravilno drzat volan v rokah, je pri e46 to res obvezen nakup. Sportni je sicer lep, vendar je obrioc cisto pretanek.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 727
  • Avtomobil: bel traktore

V Zagorju si kupil avto? V Zagorju ga Nikoli nisem videl.

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Za voznika, ki zna pravilno drzat volan v rokah, je pri e46 to res obvezen nakup. Sportni je sicer lep, vendar je obrioc cisto pretanek.

Se strinjam ja, poleg tega pa je se tako cudno izbocen tam, kjer se obroc drzi sredine volana.

Avto je bil v Zagorju samo par mesecev, prejsnji lastnik je z njim naredil cca 10k km in ga prodal. Verjetno ga zato nisi videl
Prikaži več možnosti