Skoči na vsebino

2002 E46 325ti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 57
  • Avtomobil: e46/5 325ti

No če že nimamo snega, pa vsaj asfalt dobro drsi!

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 378
  • Avtomobil: BMW E65

To je top igračka, meni se je zdel compact bolj vodljiv, kot coupe.
Tega sem šel pogledat, ko ga je prodajal gospod iz Kranja nekaj let nazaj, pa mi je kar malo žal, da ga takrat nisem vzel :)
Je pa vedno manj 6cyl compactov na trgu.
Boš menjal volan s športnim, imaš še kakšne projekte v planu?
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Ja 325 compacti so kar redki, jaz se ne spomnim kdaj se je nazadnje kak prodajal. Super je, zdi se mi bolj živahen kot coupe, verjetno zaradi drugega diffa.
Drugače bo volan ostal ta kot je - m volan, športni mi je bil rahlo pretanek, airbag pa imam tudi rad na daily avtu :D 
Nekako sanjam o šperi - lamelna, ne torsen (ponudbe je veliko ampak so cene kar hude), in pa o swapu na m54b30. Ampak bo to še malo počakalo. Bom šel spomladi na kak trackday in bom videl če bo kaj odletelo, potem bom pa naprej razmišljal haha.

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 378
  • Avtomobil: BMW E65

Ja, prav veliko jih no bilo. Nekaj časa se je prodajal še en črn, to je pa to kar se spomnim. Tudi meni se je zdel compact bolj živahen, kot coupe. Nekaj malega je razlike tudi v teži, čeprav je razlika minimalna.
Ups, vidim da že imaš M volan. Ne vem, zakaj sem imel v mislih, da je bil prej drug volan v tem avtu.
Kombinacija s špero in swapom bi bila pa nora
Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

23.jpg
Kmalu bo okoli eno leto. Od nakupa sem naredil cca 12k km, zdaj jih ima 352k. Od zadnjega javljanja je avto opravil tehnični pregled, pri Kokalju se je menjalo sprednjo desno roko (bumerang), levo stabilizator palico in obnovilo sprednjo levo zavorno čeljust (desna je bila obnovljena malo pred mojim nakupom). Sledila je menjava olja (mobil 1 5w50) in filtrov (mann) na cca 350k km. Avto je dobil še nov zadnji brisalec (bosch 3e na autodocu hehe) in delujoč cd changer. Naročil sem tudi novo sp. desno kolotečno plastiko iz autodoca vendar je nisem zmontiral, ker slabšega izdelka iz plastike še nisem držal v rokah (močno odsvetujem). Ob priliki bom kupil novo, do takrat bo pa gor počena. 
24.jpg
25.jpg
26_2.jpg
Diski bodo počasi za stran hehe
27.jpg
To me je pričakalo na parkirišču doma prejšnji teden. Bo treba zavarovati parking. Podrsal mi ga je nekdo s skoraj novim audijem a4 in jasno odpeljal. 

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

28_mangart 1.jpg

Bliža se konec poletja, zato je čas, da se zopet javim v temo.
Kmalu po prejšnji objavi (konec aprila) je bil menjan termostat zaradi rahlega puščanja hladilne tekočine, istočasno pa se je menjalo še sprednjo levo roko, saj so bili spredaj še vedno prisotni zvoki. Tako je spredaj razen amortizerjev (in kosov, ki pridejo zraven) ter tistih polkrožnih puš na stabilizatorju, menjano vse, na zadnjem delu avtomobila pa ni zaznati zračnosti. 
Stanje kilometrov je trenutno 359xxx, 19k od nakupa. Povprečna poraba v zadnjih 10k km znaša 11.3l, kar je cca 1 liter več od povprečja, ki sem ga imel pri e36 316i.

29.jpg

Prejšnji teden sem izkoristil prosti čas in se odpravil na Raceland. To je bil moj prvi obisk proge, a vsekakor ne zadnji! Ker sem vedel, da se bom ukvarjal bolj s samim sabo (linija, točke zaviranja itd.) se nisem sekiral glede časa, manjših zdrsov. Cilj je bil v prvi vrsti preizkušati meje avta in sebe. Vozil sem na starih obupno slabih cestnih gumah na katerih ni bilo občutka 'gripa', je pa zato zadnji konec bolj pogosto zdrsnil, tudi na vstopih hehe.

posnetek naključno izbranega kroga:

Za naslednji obisk si bom uredil merjenje časa, da bom lažje opažal napake in nove gume, da bom imel boljši občutek kje so meje zdrsa. 

Sem pa naročil lamelno špero, več o tem čez kak mesec, ko bo zmontirana.

Urejal rokomah, 10.09.2019, 14:00.

Prikaži več možnosti
    • krt, LEO37 in Dmug uporabnikom je všeč to sporočilo

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: 5er

Hudo! Lepo da znaš uživat z avtom!

A lahko malo več napišeš o šperi? katero si vzel, kje in koliko te je prišla?

Prikaži več možnosti

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Hvala!
Vzel sem 1,5way špero pri Racing diffs. Gre se za 188k ohišje (z4 e85, e46) z (po kmečko) 50%/15% lockom, razmerje zobnika bo pa ostalo isto, torej 3.23:1. Konkretno kakšne rampe in koliko lamel je pa iz glave ne vem, vem pa da so različne opcije. Jaz sem vzel bolj 'izi' varjanto. Cena se spreminja glede na konfiguracijo, od oka pa je 1500-1800e. 

Urejal rokomah, 10.09.2019, 18:43.

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Nasvet: manj preprijemaj volan. 90% inputov bi lahko odpeljal brez preprijemanja. ;)
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 430
  • Avtomobil: E39 525i

Ko bos mel boljse gume bo tudi manj opletanja z volanom in preprijemanja.
Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč

rokomah
rokomah

Začetnik

• Uporabnik

Tenks!
Po pravici povedano nisem vedel, da toliko preprijemam dokler nisem pogledal posnetka. Vožnje na 'progi' sem navajen samo iz assetto corse in rfactorja, zato mi manjka še veliko izkušenj haha. 
Glede gum se pa strinjam. Pri teh sploh ne vem, kje je meja oprijema. Razen škripanja ni prav nobenega feedbacka.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 078
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ta pa je bil zadnjic parkiran pri Strunjanskem krizu :ok

Prikaži več možnosti
    • rokomah je všeč