Skoči na vsebino

bmw 318i bencinar klicanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
miha98
miha98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11

Haj,

Jaz imam bmw 318i bencinarja pa sem opazil da ima na volanu dve tipki za klicanje (telefon) ter zvočnik. Pa me zanima kako se da to povezati da lahko kličem prostoročno?? nisem nikjer opazil tipke za bluetooth? 

hvala lp

Pripete slike za predogled

• lenkrad.jpg
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 847
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...to me spominja na tisti vic, ko nekdo kliče prodajalno računalnikov, kjer je prej kupil svojega prvega...sorry, ti bodo drugi razložili...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha98
miha98
  • Uporabnik

Hay!

...to me spominja na tisti vic, ko nekdo kliče prodajalno računalnikov, kjer je prej kupil svojega prvega...sorry, ti bodo drugi razložili...

lp

joda

Ne zastopim kaj bi rad povedal...?

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 801
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Haj,

Jaz imam bmw 318i bencinarja pa sem opazil da ima na volanu dve tipki za klicanje (telefon) ter zvočnik. Pa me zanima kako se da to povezati da lahko kličem prostoročno?? nisem nikjer opazil tipke za bluetooth? 

hvala lp

Ne obstaja tipka za bluetooth, ampak v meniju i driva poiščeš, če avto ima v opremi prostoročno telefoniranje boš tudi našel povezavo do bluetootha pol ga samo spoznaš s telefonom in mora delat!
Ta druga, zgornja tipka je za glasovno komando. Spet je tko če ima avto to v opremi bo delalo sam ga moraš nastavit za določene komande! Kako, ne vem bo kak povedal ki zna! Moj ima tu funkcijo ampak ne uporabljam!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

miha98
miha98
  • Uporabnik

Mam še eno vprašanje? Pojavila se mi je lučka za olje? pa me zanima katero olje castrol se daje not? pa za tempomat me zanima ker ga nimam a se ga da naknadno vgradit not kot neko ročko ali kaj podobnega?

lp miha

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 653
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Jaz bi ti prvo predlagal da v roko vzameš navodila od avta, ker jih sigurno imaš, če jih nimaš jih imaš na netu kolikor hočeš...... Tako boš spoznal svoj avto in jegove funkcije.

Kaj se tiče olja imaš verjetno kak servisni listek, knjigo mogoče in tam ti sigurno piše katero olje se je dajalo v motor.

Lahko pa na net vpišeš tip motorja in boš tudi dobil specifikacije katera olja se lahko uporablja. Važna je predvsem gradacija, ne vem, na pamet, 5w30. 5w40 itd.....

lp

D.

Prikaži več možnosti
    • sokol je všeč

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 120
  • Avtomobil: -

Si preveril nivo olja? Lucka za olje lahko sveti iz razlicnih razlogov...

Ce je nivo pod minimumom, potem dotoci olje iste gradacije kot je trenutno v avtu (poglej na servisne listke oz. v knjigo kaj so vlili v motor na prejsnjem servisu). Potem poglej koliko km je motor rabil da je pojedel toliko olja in ce je ta cifra relativno majhna cim prej na servis, da se najde (in odpravi) razlog za to...

Ce je nivo olja OK, imas mogoce sreco in je crknil senzor, mogoce pa smolo in je kaj drugega. Na pamet ti bo tezko kdo kaj vec svetoval. Ce gori rdeca lucka za olje, klici vleko. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 515
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Katera lučka za olje? Ena lučka je glavna in tista je za pritisk olja. Če ti pritisk olja pade na 0 motor v nekih 10-20 sekundah zariba. Pol moraš motor zamenjat.

Urejal voith, 13.07.2018, 10:17.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 020
  • Avtomobil: e60 530xd, Ape SL 1000

Važna je predvsem gradacija, ne vem, na pamet, 5w30. 5w40 itd.....

Tu te moram malenkost popraviti - gradacija ne pomeni nic drugega kot samo lastnosti glede viskoznosti olja pri dolocenih temperaturah, je pa to fino orodje, da prodajalec na hitro (napacno) zadovolji stranko - "forda furate? 10w-40 bo vec kot dovolj dobro" - situacijo sem v priznani trgovini z avtodeli videl na lastne oci - ceprav ga ni forda mlajsega od 20 let, ki bi zahteval drugo kot 5W-30 ali 0W-20, in ceprav prodajajo originalno Fordovo olje, ki je poleg vsega se zelo poceni. Za namecek gradacija ne pove absolutno nicesar o tem, koliko je katero olje dobro.

Pomembno je to, da olje ustreza specifikaciji, ki jo predpise proizvajalec motorja. Za nas smrtnike je to BMW Longlife-04. Karkoli izven tega standarda je igra na sreco.

Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 214
  • Avtomobil: Bmw 3er, Macan

5w30 shell mašina lepše teče kot s Castrolom,pa še poraba se je zmanjšala (olja).

Olje mi je zamenjal Kokalj  BMW ...

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 246
  • Avtomobil: BMW

5w30 shell mašina lepše teče kot s Castrolom,pa še poraba se je zmanjšala (olja).

Na katerem avtomobilu?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 737
  • Avtomobil: BMW logicno

Probaj še Motula, boš šele presenečen !

Prikaži več možnosti
    • Milan P je všeč

miha98
miha98
  • Uporabnik

20180715075633.jpgNimam nič napisano v servisni knjižici katero olje je baje je bmw olje not je rekla prejšnja lastnica ( bo povedala točno oznako zdaj) -.-... mam pa še en drug problem .. Včeraj sem opazil da več ne morem odpret kuferama? Ona plastika za odpret je zlomljena? Ve kdo kako se reče tej plastiki da bi jo naročil z ebaja ??

lp 

Urejal miha98, 15.07.2018, 07:34.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 030
  • Avtomobil: Rdeča raketa

http://bmwfans.info/parts-catalog/

Tukaj poišči svoj avto ter nato del, ki ga potrebuješ. Tako imaš izhodišče da veš kaj točno sploh iščeš.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

miha98
miha98
  • Uporabnik

http://bmwfans.info/parts-catalog/

Tukaj poišči svoj avto ter nato del, ki ga potrebuješ. Tako imaš izhodišče da veš kaj točno sploh iščeš.

Sem že naročil na ebayu... hvala... Naj mi nekdo pove a se da vgradit tempomat naknadno v vozilo ? koliko bi to stalo in kaj bi potreboval? lp

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Avtomobil: v srcu e39

http://bfy.tw/J6rI

In glej ga zlomka, prvi link je do teme iz bmwslo foruma kjer najdes vse informacije glede naknadne vgradnje tempomata. Še en nasvet, ko boš iskal kake informacije/teme/uporabnike na forumu, vpisi iskalni niz v google in dodaj bmwslo na koncu, vgrajen iskanlnik na forumu je pohabljen :ok
Prikaži več možnosti

saso789
saso789

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: bmw e90

Mam še eno vprašanje? Pojavila se mi je lučka za olje? pa me zanima katero olje castrol se daje not? pa za tempomat me zanima ker ga nimam a se ga da naknadno vgradit not kot neko ročko ali kaj podobnega?

lp miha

Motul 8100xclean 5w40 in ne castrol
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč