Skoči na vsebino

BMW M5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
143 odgovorov v temi
lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 848
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Za začetek!!!

Urejal lozinka, 24.06.2018, 14:14.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 134
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Sedaj, ko od aprila redno videvam te G30 m5-ke, mi je zmeraj manj všeč. Enostavno me pusti hladnega. Prvič sem ga videl nekje okoli 20.4 in sem ga skoraj spregledal. Potem nisem vedel, ali je m550i ali M5, dokler nisem v notranjosti opazil neumno oblikovano ročko menjalnika in rdeče gumbe na volanu (#boyracer).
Če primerjam z E63S meni sploh ni primerjave..E te vleče,da bi se vsedel vanj in ga zapeljal na en lep trip. Deluje bolj toplo in luksuzno, znali so združiti luksuz in športnost. V M5 so pa z določenimi detajli dodali preveč cenenega kiča. Tako kot x3 m40i s tisto crneno M značko na pokrovu sredinske konzole, kot bi jo nekdo pri @MKompaktu ali na Ebayu kupil in sam nalepil...
Enostavno ne znajo več potegniti meje med dovolj in preveč.
Enaka zgodba te M performance dodatki, praktično noben ni prebavljiv. Jaz se kar spomnim na kombinacijo windstoperja, kavbojk, salomonk in kolesarskih sportnih očal...
Prikaži več možnosti
    • sssimon, PocesnkII, Borut30 in 3 ostalim je všeč

token
token

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 478
  • Avtomobil: F30 330i

Mece so kul ce te ne mot volan pod nekim ljevim kotom

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 188
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa tista kino televizija.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ily
ily

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 973
  • Avtomobil: e91

samo stric za volanom se pri 300kmh premakne na vozni pas, da nebi koga oviral  :laugh  to je približno kot na naših avtocestah  :ok2  :ok2

Prikaži več možnosti
    • Mrcina, MajoR, sssimon in 2 ostalim je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 672
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

samo stric za volanom se pri 300kmh premakne na vozni pas, da nebi koga oviral  :laugh  to je približno kot na naših avtocestah  :ok2  :ok2

Ko enkrat okusiš nemški Autobahn veš, da je tudi s takim strojem to nuja. Vedno se najde na cesti še kaj malce hitrejšega kot voziš sam.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Po vožnji F90 M5, se je moje mnenje od zgornjega spremenilo  :eek

Prikaži več možnosti
    • Cimpo je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 168
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Ha ha.. itak. A trga gate a? Zverina je M5 nimas kej tle.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 67 260
  • Avtomobil: E46 325i

Zato, ker je varneje po sredini vozit kot ob ograji. ;)

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Ha ha.. itak. A trga gate a? Zverina je M5 nimas kej tle.

Par dejstev: 

- avto je svinjsko hiter ,

- avto ne daje občutka, da je svinjsko hiter, ker ni nobene drame (xdrive..),

- vsak ga lahko pelje hitro v vseh razmerah,

- občutek, ko imaš vklopljeno masažo in hlajenje sedeža ter se zaveš, da so hitrosti na regionalki krepko nad dovoljenimi na avtocesti, sopotniki pa sploh ne vedo kaj se dogaja...neprecenljivo,

- keramične zavore so nujno potrebne in vrhunske,

- ves čas imaš občutek, da ga izkoriščaš samo na 20% in da zmore še ful več, tudi če si res hiter.

Idealen avto za nekoga, ki dela veliko kilometrov in ne želi imeti več avtov. Zares zaživi na avtocesti, po regionalkah ga je muka voziti, ker si ves čas zelo zelo prehiter in sploh ne veš. Ni pa to nek fun car, m2/m3/m4 so dosti zabavnejši za voziti in vlivajo več strahospoštovanja ter se moraš bolj ukvarjati z njimi.

Tega M5 dam ženki, pa se lahko vozi vsak dan, celo leto, ne glede na vreme itd..brez, da bi za trenutek me zaskrbelo, da bo karkoli narobe.

Ja, sprednji pogon lahko izklopiš, ampak še vedno v primerjavi z ostalo M divizijo ni to avto, ki bi ga z nekim veseljem tiščal po ovinkih, vsaj jaz ne. Enostavno preveč prefiltrira vse informacije do tebe, teža se čuti, itd...ampak v nasprotnem primeru ne bi bil tako vrhunska limuzina kot je.

lp,m

Prikaži več možnosti
    • Cimpo, bpavsic, lozinka in 5 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 137

Dober opis. Ultra zmogljiv, samo mal dolgocasen. Tko kot vsi super mocni 4x4 limoti. Rs6, e63 je ista zgodba.
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 848
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Nisem probal, ampak po prebranih vtisih do zdej avto mora bit točno tak kot si ga opisal! En avto za vse prilike!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 882
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

pri nas v Klg v Denzel BMW avtoprodaji imajo M5 tanovo, črne barve in sem šel mimo kot kekec naravnost k BMW 730d... 7 mi se zdi 3x bolj brutalna ko jo zagledaš od serije 5, šele ko sem zadaj videl 4 avspuhe na M5 sem šele videl, da je M5 ...izgleda lepo, vendar bi nekak raje uzel 7, če bi imel šuške...cene so pa itak brutalne...M5 mi se zdi je bila iz 174.077,51€, osnovna cena  149.800,01€ jurjev, ima pa 9900km...

Urejal jocker, 14.07.2018, 20:08.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem probal, ampak po prebranih vtisih do zdej avto mora bit točno tak kot si ga opisal! En avto za vse prilike!!

Točno to. 

Je pa še to, z prevezo na očmi in slušalkami na ušesih bi vedel, da je M, tudi na sovoznikovem sedežu. Tisti, ki ste vozili nove M-e (m2/m3/m4) vam je znan tisti občutek nadzora karoserije, ko se avto ne ziba levo/desno niti malo in deluje ves čas napet kot puška. Recimo baby M-i (m240i, x3 40i,..) dajejo pri temu čisto drug občutek, "navaden" oz. tako kot pač serijske izvedbe z M paketom.

Pri M2 je zaradi kratke medosne razdalje avto poskakajoč in relativno neudoben, pri M3/M4 ni neudoben, je pa čvrst, no M5 je udoben in neravnine in diletacije pobira isto kot navadna serija 5 v comfort mode-u, ampak nadzor gibanja karoserije je izvrsten, prav zanimiv občutek. 

Hkrati pa je v teh dnevih impresivna količina toplote, ki jo avto producira. Ko stopiš iz avta po vožnji in stojiš v njegovi bližini imaš občutek, da nekdo izpod avta vate usmerja vroč zrak s fenom. Če ga pozimi na sneg parkiraš, je verjetno 2m okoli v pol ure vse stopljeno :)

Urejal bmw330cd, 14.07.2018, 20:34.

Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 196

A to še ima menjalnik? Se sploh čuti da so kakšne prestave? Ali je bolj občutek kot v električnih avtih? 

Mogoče še, kako je odzivna stopalka za gas?

Upam da se da v iDrive izbrati in nastaviti različne zvok motorja.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

A to še ima menjalnik? Se sploh čuti da so kakšne prestave? Ali je bolj občutek kot v električnih avtih? 

Mogoče še, kako je odzivna stopalka za gas?

Upam da se da v iDrive izbrati in nastaviti različne zvok motorja.

Ima, klasičen 8 stopenjski avtomat, hiter in uglajen. Malo slabše mo gre od rok, če ga recimo v ročnem načinu menjaš tam 1000 obratov prej od maksimalnih, kot bi se za trenutek vprašal: misliš resno? Drugače deluje res dobro. Prestave so kratke, vleče neumorno kot lokomotiva, vsi obrati in vse hitrosti. 

Recimo 7 prestava od 1800 - 270 obratov, kar je ravno tam okoli 100km/h in dalje, vleče bolj kot vsi HH do 300hp, pa se sploh še zabava ne začne. Neverjetno.

Stopalka za gas je lepo odzivna, navora pa je dovolj pri vseh obratih v vseh prestavah in vseh hitrostih.

Zvok ustreza karakterju, lepo nežno v8 brundanje z občasnim pokanjem, ko je izpuh odprt. Je tišji, kot sem pričakoval, da bo. Tudi ves čas odprt ni nikoli moteč. Ne vem, če se da kaj nastavljati, nisem niti iskal.

Vglavnem vidi se, da je vse z razlogom v avtu tako kot je.

Lp,m

Urejal bmw330cd, 14.07.2018, 21:03.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 390
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Tudi rdece tipke? :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi rdece tipke? :)

Niso toliko moteče kot na prvi pogled zgledajo, sploh če je avto noter črn/bel :) Si jih pa v neki bolj elegantni barvni kombinaciji ne prestavljam ravno.

lp,m

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 302
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c, E36g

Avto je bombnik... zal pa izven moje financne lige, sicer bi ga takoj po voznji narocil.

Kaj vec ne bom pisal, ker je zgoraj vse odlicno opisano :ok
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto je bombnik... zal pa izven moje financne lige, sicer bi ga takoj po voznji narocil.

Kaj vec ne bom pisal, ker je zgoraj vse odlicno opisano :ok

Jap, pri ceni se zatakne...212.000 EUR...recimo za isti denar dobiš M2 za 60k , dve leti stara g11 740d xdrive za 60k, KTM xbow race car za 60k in še ostane 40k za Jaguarja F type S cabrio....

Čeprav 4 leta star za 60k ali praktično nov loaded G30 530D xdrive...ne vem, če ne bi raje 530d vzel...

lp,m

Prikaži več možnosti