Skoči na vsebino

BMW M5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 710
  • Avtomobil: Mesanec

V avto industriji so tak 10 let pred nami, tako oblikovno kot tehnolosko. Tako da oni dobro vejo kaj bo cez 10 let, boljš ko fata k v kavo gleda. In te vse asistence, skupaj s vedno več gneče in omejitvami so samo kuhanje žabe v mlačni vodi ( beri priprave na avtonomno voznjo in car sharing seveda elektro vozil ), samo da bo izpadlo tako da si to dejansko želimo...verjemite, take korporacije so majstri ustvarjanja potreb, za katere do včeraj sploh nisi vedel da jih imaš. Kar poglejte kaj vse si želite od opreme, pa se spomite če ste par let nazaj sploh vedeli za tri četrt od tega, kje pa šele da ste dejansko imeli. Mater do "včeraj" si bil car če si imel klimo v avtu, kje šele avtomatsko...danes pa ne vemo več kaj bi vse še meli od opreme, da se pripeljemo do trgovine 3 km stran

Urejal Cdriver, 27.09.2018, 20:22.

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 305

Itak, morajo si izmišljevat nove stvari, drugač ne bi mogli prodat novih modelov. So pa včasih avti dejansko bili trajni. Kdor je pred leti kupil novega 840Ci je skoz vozil carski avto, ker se je dobro staral. Vedno atraktiven. Kdo pa danes sanjari o 3 leta stari panameri ali m5 ali cls? Noben. Dejansko so jim skrajšal uporabno dobo samo do naslednjega modela. Tko kot iphone, kdo bo danes kupil 6ko? Že 8 bo kmal brezvezna... Vrhunsko obvladajo marketing. 5 let star mercedes je kanta, 20 let star je pa klasika. In se bojim da bodo tudi novi kante čez tri leta.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: 2X BMW

Ravno včeraj smo se pogovarjali o tem in je nekdo rekel, da so že novi avti sprogramirani kdaj naj posveti kaka lučka za na servis. Se mi zdi čisto možno.
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: F15

preveč vsega je na trgu i postajamo razvajeni. Leta 95 smo se vsi obračali za M3, danes je po LJ toliko dragih vozil, da še le "redke" trznejo  :-D

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, vse bolj so dostopni in pol ni vec zanimivo...
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 775
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

preveč vsega je na trgu i postajamo razvajeni. Leta 95 smo se vsi obračali za M3, danes je po LJ toliko dragih vozil, da še le "redke" trznejo  :-D

Prišli smo tok daleč, da se zdej obračamo za avtomobili iz 80 - 90-tih. M3 e30 oz e36 je veliko bolj zanimiv, kot so to današnji M3-ji. Včasih so bili avti narejeni res tako, kot je potrebno, z dušo. Verjetno nam je pa ostalo tudi to, da v tistih časih nismo imeli možnosti voziti ali imeti določene avtomobile. In so nam zaradi tega še sedaj zelo zanimivi. Pa tudi določeni modeli so bili na trgu več let, kot je to v današnjih časih......ko je vsak model hitro pozabljen in nezanimiv. Kapitalizem in način življenja je naredil to, kar smo postali v tem svetu, ta trenutek. Polne riti in vedno znova nezadovoljni s tistim kar imamo oz kar bomo imeli.

Prikaži več možnosti
    • jocker in SILVEKK uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 878
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Človek je res zanimiv, manj ima in bolj, kot je omejen, bolj je srečen. In obratno...

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 139
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Mene moti pri teh avtomobilih, da nihče ne razume njihovega namena... to niso nobeni športniki... to so potovalne limuzine za tiste, ki sedijo 80% delovnega časa v avtu, na avtocesti, ki jim ni mar za porabo in strošek goriva, ki požrejo brez neke panike tudi kako kazen za prekoračitev hitrosti, ki želijo, da ji brcne v rit, ko speljejo iz cestninske, ki ne želijo, da jih vsak trgovski potnik s 190 konjsim passatom podi iz prehitevalnega pasu, in tako dalje.

To je njihov namen, ne pa dirkališče.

Da imam finančno sposobnost, bi si ga vzel takoj, kot potovalca... za večino ljudi bi bil pa samo še en nastopač, ki si je na 520d nataknil kup spojlerjev in velika kolesa... in to je to... understatement na malo višjem nivoju.

Na dirkališče pa verjetno ne bi šel nikoli... raje s kako staro E36, bi bilo bolj zabavno, čeprav ne tako hitro :-D

2018-BMW-M5-rear-three-quarter-in-motion

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • zok in nomad uporabnikom je všeč to sporočilo

nomad
nomad
  • Uporabnik
  • Sporočil: 31
  • Avtomobil: f11 530xd, Cooper S R56

Če bi si kupoval M-a, tudi jaz najbrž ne bi vzel 5ice, ampak manjšega. Sem pa se ravno včeraj malo preganjal z novo M5-ko, po avtocesti, no, jaz sem mu večno gledal v zadnje rore, ampak sva se hecala skoraj 200 km skupaj, in pravi užitek je bilo slišati pred mano hrumenje, in voznik je res užival, no, jaz tudi, na koncu sva si pomahala, in to je to, užitek in zabava v vožnji. Uživajmo v tem, kar imamo. BMW je ne glede na to, kar je bil včasih, še vedno blagovna znamka in še eden izmed zadnjih avtov, ki daje povdarek vožnji in užitku v njej, zato pa smo še edini aktivni na forumih, poglejte kak Audi, ali Mercedes forum, vse mrtvo, privoščimo tisim, ki vozijo M5-ke. Vsak, ki si je kupil M-a, že ve zakaj. 

Prikaži več možnosti
    • filipo, bpavsic, DJ Falco in 3 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

To zal niso potovalci. Probaj pri svojem se ustavit na crpalki vsakih 250km za probo kok je to nadlezno. Potovalc je 730xd al pa 530xd ce si skrtica :-)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Kdo ve, karavan m5 bo al ne?
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 843
  • Avtomobil: e92 325i

To zal niso potovalci. Probaj pri svojem se ustavit na crpalki vsakih 250km za probo kok je to nadlezno. Potovalc je 730xd al pa 530xd ce si skrtica :-)

Leon včasih pretiravaš. Avto ima cca 70l tank. Povprečna poraba 20l bi še zmeraj naredil cca 350km. Na avtocesti pa se malokdaj pelješ  250km/h, kjer bi dosegal 20l porabo, prej je poraba dost nizja. Bi rekel da se ob normalni vožnji 150 cca lahko prevoziš vsaj 500km. To pa imaš zadost do Munchna. 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • tom78 je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Kdo ve, karavan m5 bo al ne?

Upam da ne bo. Take neumnosti padejo na pamet samo audiju, da tlacijo 600 konjev v ruzak avto.. ;-)))
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem bral da so na testu ob nezni voznji dosegli pod 10 porabe. Torej 500 km doseg zna bit realen
Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

M4 comp paket na 20 colah je mojmu prijatelju zrl okoli 15l na kestl. Vse sorte voznja, pa on je kr divjak. Ni ga sparal. M5 je pa tezji, pa v8, je 18 litrov k keks. Edin ce gres na standgasu avtocesta repacija je mogoce kaj manj, sam to je bv..
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz moram tudi na WC občasno... pri 200 km/h narediš v dveh urah 400 km in porabiš 40 litrov... če se avto ne rabi ustaviti, se pa jaz rabim ;)

Vsaj zaradi kavice, če ne drugega, pa da odgovorim na kak mail...

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem bral da so na testu ob nezni voznji dosegli pod 10 porabe. Torej 500 km doseg zna bit realen

To ma pa res smisel. Da mas m5 pa ga vozis 110 po ac. V praksi je zadeva 18-20 v povprecju. Ne samo m5, vsi. Torej po 300 si na rezervi in ze nervozen kje je crpalka. Nic ni m5 slab zato, isti shit je amg / rs oddelek.

Jaz moram tudi na WC občasno... pri 200 km/h narediš v dveh urah 400 km in porabiš 40 litrov... če se avto ne rabi ustaviti, se pa jaz rabim ;)
Vsaj zaradi kavice, če ne drugega, pa da odgovorim na kak mail...

Hoces rect porabis 80 litrov :-) tank je 70, se prav mas za 1.30 max...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Jajaja... 80 litrov... malo prej moraš tankat :-D

Pri teh porabah avtomatsko računam, da so litri na uro.

Urejal LEO37, 28.09.2018, 18:23.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

bral sem dolgo tega da cayenne turbo pri max hitrosti porabi 76 litrov na 100 km, torej imaš tank ( mislim da ima 90 itrov tank ) glih za dobrih 100 km, oziroma za 20 minutk al kaj takega :ok2

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo ti test... http://www.autobild....8601.html#bild2

pa še novejši http://www.autobild....1701.html#bild1

Urejal LEO37, 28.09.2018, 18:52.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti