Skoči na vsebino

Olje v menjalniku

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
33 odgovorov v temi
saso789
saso789

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37
  • Avtomobil: bmw e90

Mene pa zanima kako je z menjavo olja v menjalniku in v diferencijalu ali je potrebno zamenjati ale ne in ka koliko kilometrov. Gre se pa za rocni menjalnik.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 687
  • Avtomobil: F30 335i

S strani bmw ni predvidena menjava ne v automatiku ne v rocnem niti v diffu. To naredijo lastniki vozil ce zelijo podaljsat zivljensko dobo oz zbolksat delovanje posamezne komponente... kdaj to delajo ni pravila... za automatik bi rekel vsak 100kkm je pametno za rocnega in diff lahko kasneje. Je pa menjava olja v rocnemu smesno poceni napram avtomatiku tako da lahko tudi to naredis vsakih 100kkm. Prej je realno brez veze... recimo bolj kot to je pomembna menjava zavorne tekocine recimo katero prav tako veliko uporabnikov ignorira...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 603
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Za zavorno je bl problem ker marsikater mehanik pod kozolcem nima priprave za menjavo in enostavno pusti kot je. Kakšen še obkljuka ali napiše da je bilo menjano
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 100
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Menjalnik - vsakih 5 let, zavorna tekocina vsaki dve leti. Oboje pa takoj po nakupu (rabljenega) avtomobila - kot vse ostale tekocine.

Prikaži več možnosti
    • PocesnkII je všeč

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: BMW e91 320d l.2009

živjo,

mene pa zanima katero olje dat v ročni menjalnik? Kje lahko najdem kaj bmw tovarna priporoča? Hmm...ubistvu glede na kilometre mogoče celo ni več tok relevantno kaj tovarna priporoča...?

Avto je e91, 320d, 177 konjev, letnik 2009, 280000km prevoženih. Mal težje se prestavlja. Poleg tega, če res pozorno poslušaš se v drugi prestavi nekaj sliši - kot nek prizvok, neko šumenje...ne znam razložit točno.

Verjamem da olje zelo dolg ni blo zamenjano, ali pa sploh še ni bilo... 

Razmišljal sem celo če bi se dalo s kakšno tekočino najprej oprat menjalnik in šele potem novo olje not vlit? A je to kdo že delal?

Hvala vnaprej za nasvete

Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 470
  • Avtomobil: E90 330i

Za zavorno je bl problem ker marsikater mehanik pod kozolcem nima priprave za menjavo in enostavno pusti kot je. Kakšen še obkljuka ali napiše da je bilo menjano

8 kljuc in 20min casa ma pomoje vsak, kaj sele mehaniki. :)
Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 529
  • Avtomobil: E91 320d xd

živjo,
mene pa zanima katero olje dat v ročni menjalnik? Kje lahko najdem kaj bmw tovarna priporoča? Hmm...ubistvu glede na kilometre mogoče celo ni več tok relevantno kaj tovarna priporoča...?

Avto je e91, 320d, 177 konjev, letnik 2009, 280000km prevoženih. Mal težje se prestavlja. Poleg tega, če res pozorno poslušaš se v drugi prestavi nekaj sliši - kot nek prizvok, neko šumenje...ne znam razložit točno.
Verjamem da olje zelo dolg ni blo zamenjano, ali pa sploh še ni bilo... 

Razmišljal sem celo če bi se dalo s kakšno tekočino najprej oprat menjalnik in šele potem novo olje not vlit? A je to kdo že delal?

Hvala vnaprej za nasvete

Jzt sam to na svojem delo,mislim mehanik, in mislim da gre okoli 1l olja notr,je razlika po menjavi,kar se pa tiče olja smo v avto delih z prometno kupili vse tekočine ,tudi olje za menjalnik...
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

8 kljuc in 20min casa ma pomoje vsak, kaj sele mehaniki. :)

A misliš da bojo na pumpanje menjali:) malo morgen:)
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

Bmwe46mb, a je mehanik samo olje v menjalniku zamenju al je dal prej not tut kako tekočino za čiščenje?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Olje se spusti ven in nalije novega notr
Nobenih drugih stvari ni potrebno vlivat
V ženin avto 318d sem vlil rowe olje in se super obnese
https://rowe-mineral...sae-75w-80-s-2/
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

Odloču sm se da bom zamenju olje brez čiščenja, mogoče ga lahko spet zamenjam čez kakih 10000km, pol bo pa dobr očiščen.

Sm pa bil dons na bmw servisu pa so mi rekli da gre not olje pod kataloško številko 83222339221.

Če pogledam na google mi pokaže da je to 75w-90.

https://www.ecstunin...er/83222339221/

Zato sm kupu od febi bilstein 75w-90.

https://partsfinder.bilsteingroup.com/de/article/febi/32590

Me pa mede to da febi bilsten na svojih straneh priporoča 75w-80 namest tega bmw-jevega. 75w-90 je po njihovem olje k bi šlo v diferencijal bmw-ja.

https://partsfinder.bilsteingroup.com/de/article/febi/40580

Zdj pa nevem kaj nej nardim...ni mi jasna zadeva - a je lahko od febi 75w-80 nadomestilo za bmw original 75w-90?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Pod to kataloško na rezervnih delih najde tole
https://www.rezervni...ord=83222339221
Vsi so 75w80
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

ja, to tut jz ugotavljam... ampk očitno je originalni 75w-90, če je slikca na tem linku taprava:

https://www.ecstunin...er/83222339221/

in pol mi ni jasno zakaj vsi drugi proizvajalci pravjo da je 80-tka namest originalnega....??

a loh še kdo preveri, če ma kšne informacije od drugje, katera bi bla gradacija originalnega olja? men na bmw servisu niso hotli povedat, pa sm google-al.

Urejal davieM, 28.08.2019, 13:36.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.fcpeuro....0ml-83222339221
Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

ja, vidim.

Na slikci pa še vedno piše 90...

Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

Odloču sm se, bom poslušal Febi, dam notr kar oni pravjo da gre notr :)    Torej 75w-80.

To bom pustu notr ene par tisoč km da mal "opere", potem bom pa dal not originalno olje.

Če se bo ležaj še slišal, mogoče probam z aditivom Liqui-molly

https://www.liqui-mo...r-oil-additive/

a je to že kdo probal?

Sicer se mal bojim dat to notr ker sm slišal, sicer aditiv za motorno olje, da se zna preveč zalepit za stene motorja in dolgoročno ne narediš dobro s tem.

A bi veljalo za menjalnik isto?

Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 324

Imas 280k km, ce ni se bil zamenjan vztrajnik oz sklopka (pravis, da tezko prestavljas) te pred menjavo teh sklopov ne bo resil noben aditiv. Res skoda denarja za razne cistilne aditive. Marketing res neverjetno deluje na psiho cloveka.
Zamenjas tekocine pa je. Ne rabis nic izpirati, saj to ni avtomatski menjalnik.
Jaz sem za menjalnik olje kupil na cosmosu, mi ga je Robi prelil ravno toliko kolikor gre not.
Prikaži več možnosti

renesis
renesis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 57
  • Avtomobil: E91 320xd

Izmeri se ''vlago'' v olju. Nekje do 2% je ok. V kolikor je višja ga je potrebno zamenjati.

Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

da mal update-am;

po menjavi olja in prezračeni sklopki se normalno šalta in sem zelo zadovoljen. Še vedno ostajam pri tem, da bom čez kakšen mesec ponovno zamenjal olje v menjalniku in dal not originalno olje. Itak ga zamenjam sam pa ni tak strošek. 

Po menjavi olja se je takoj čutila razlika da se lepše šalta, ampak tist kar je zanimivo je da bolj kot ga voziš, vedno lepše se šalta - ni mi jasen razlog za to...kot da se menjalnik "privaja" na novo olje, ali pa kot da se more dobr premešat notr vse :)

Prikaži več možnosti

davieM
davieM

Začetnik

• Uporabnik

pred kratkim sem še enkrat zamenjal olje v menjalniku in še mal lepše se šalta.

Zdj bo to to, sem zelo zadovoljen da sem z menjavo olja rešil zadevo - in povdarjam da MENJAJTE OLJE TUT V MENJALNIKU, ni tok zahtevno niti drago.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.