Skoči na vsebino

Občasno tresenje pri speljevanju - rešitev težave pred menjavo sklopke in vztrajnika

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
Goldoni
Goldoni
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4

Dober dan, sem lastnik BMW E46 letnik 2005 318D. Avto je slovenski vožen samo na obali in sem drugi lastnik. Ko sem ga kupil je imel 199.500 km in je avto po prevoženih 30 km ob speljevanju začel tresti. Menjal sem sklopko, vztrajnik, potisni ležaj in potisno ploščo vse komplet. Avto je po menjavi deloval odlično, do sedaj sem pa naredil 16.000 km in je avto ponovno začel tresti ob speljevanju, ampak ne vedno kašen dneve ja kašne pa ne lahko tudi 2 tedna nič pa potem 2 dni trese ali pa 5 krat spelješ normalno nato pa začne tresti, pa spet neha. Avto je zelo lepo ohranjen vsi servisi narejeni znana zgodovina nikoli karamboliran. Sklopka in vztrajnik sta LUK. Čudno je da bi se ponovno vztrajnik pokvaru po 16.000 km ob normalni vožnji in ne teranju, saj je z prejšnjim vztrajnikom prevozil 200.000km.
Hvala za odgovore.

Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 682
  • Avtomobil: F11 520 dA

2x zaporedoma spelji v 4. brzini, da jo spucaš. to bi mogu tud že s prejšnjo nardit, pa neb rabu menjat
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 167
  • Avtomobil: bmw 3er - Z4er - 5er

2x zaporedoma spelji v 4. brzini, da jo spucaš. to bi mogu tud že s prejšnjo nardit, pa neb rabu menjat

Zanimiva informacija... a to pije vodo, čist tko iz firbca, zakaj ravno 4. prestava? a v hrib, dolino speljevanje, do katere hitrosti in ponovi vajo? 

Urejal Taucher, 12.07.2018, 20:31.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 574
  • Avtomobil: Renault&BMW

Kaj se prej vozil pred to trojko, bencinarja ali dizla?

Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 973
  • Avtomobil: BMW 320d

Avto postavi na hrib, pa dvakrat, trikrat spelji v prvi, tako da boš malo skuril sklopko, se pravi čist malo spusti sklopko, toliko da prime, pa z malo večjim gasom.....preverjeno drži en čas...potem pa ponoviš vajo
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Goldoni
Goldoni
  • Uporabnik

Kaj se prej vozil pred to trojko, bencinarja ali dizla?

Pred tem nisem vozil nič ker sem lani naredil izpit 16.6.2017 vozim pa samo dizle razen BMW M2 je bil bencinar ki je itak avtomatski menjalnik in pa fiat punto ki sem ga vozil enkrat in se abarth 595 ki je tudi avtomatski menjalnik. Pred avtom pa sem menjal 8 motorjev in traktor pa nima veze ker je vse cisto drugo.
Do zdej sem pa vozil 10 razlicnih avtov in nimam problemov z voznjo sem izkusen voznik.
Prikaži več možnosti

Goldoni
Goldoni
  • Uporabnik

A je možno da bi bil pojahan nosilec motorja ki je na sredini spodaj?,ker drugo nevem kaj bi lahko bilo se krivo. Tisto prvo pa je bil vztrajnik cisto fuč ker mi je mehanik reku da se 100 km bi naredu pa bi ga odtrgalo.
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525d

Meni tudi včasih trese, sploh ko je vlažno in deževno vreme, pa imam bencinarja. Naredim podobno kot so že predlagali, malo je treba pregret sklopko, pa spet lepo dela :)

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 042
  • Avtomobil: bel traktore

Pred tem nisem vozil nič ker sem lani naredil izpit 16.6.2017 vozim pa samo dizle razen BMW M2 je bil bencinar ki je itak avtomatski menjalnik in pa fiat punto ki sem ga vozil enkrat in se abarth 595 ki je tudi avtomatski menjalnik. Pred avtom pa sem menjal 8 motorjev in traktor pa nima veze ker je vse cisto drugo.
Do zdej sem pa vozil 10 razlicnih avtov in nimam problemov z voznjo sem izkusen voznik

:-D  :crazy  :laugh  :laugh  :ok

Urejal m4tj4z, 13.07.2018, 06:31.

Prikaži več možnosti
    • blackberet in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Marsikdo dizlu da premalo gasa zato lahko tudi pride do tega. Traktor tukaj ne pride v poštev. O izkušenosti boš pa lahko govoril po kakih 18letih vozniskih izkušenj pa še takrat te kaj preseneti
Prikaži več možnosti

Goldoni
Goldoni
  • Uporabnik

Marsikdo dizlu da premalo gasa zato lahko tudi pride do tega. Traktor tukaj ne pride v poštev. O izkušenosti boš pa lahko govoril po kakih 18letih vozniskih izkušenj pa še takrat te kaj preseneti

Ja ampak za zdej vse kar mi das v roko znam vozit kot bi bil navajen tako da nisem kot tisti ki se bojijo samega sebe in znam avto obvladat v vecini situacij, nisem pa tisto napisal z namenon da bi se kurcu in pokazal kot da sem nekaj vec.
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 902
  • Avtomobil: e60 530xd, Ape SL 1000

Nekako tako sem tudi jaz mislil pred kaksnimi 15 leti - bos cez leta videl, da se sedaj zelo motis. :-D

Imel enak problem na Laguni z novo lamelo sklopke. Ko sem hudica v sveti jezi konkretno pregrel, je pricela normalno delovati. :ok

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Noben ni govoril o kurčenju, niti nisem odregiral na to. Vsak misli da je vsega navajen, ko pride do drugačne situacije se strezniš.

Kar se tiče tvojega problema, naredi kar so ti svetovali da jo malo zakuriš. Lahko pa tudi kdaj pa kdaj spihaš saje iz izpuha in bo podoben učinek

Prikaži več možnosti

Aljaz1234
Aljaz1234

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 771
  • Avtomobil: e46

men to e46 dela že vsa 4 leta odkar jo imam. enkrat potresava drugič pa spelje kot nov z štandgasom, brez da dam kej gasa. včasih odvisno od vremena. ponavadi ko se malo peljem da se mašina in menjalnik segrejeta ne potresava več. sem že vse živo probaval pa neznam rešit problema. sklopke pa vztrajnika nisem menjal ker nima smisla k je ok. verjetno bo takole delalo še 10 let. navadiš se pa živiš z tem, je pa res da je encajt mir če enkrat bolj grdo spelješ al pa v drugi da malo skuri dol svinjarijo.

Urejal Aljaz1234, 13.07.2018, 19:30.

Bayerische motoren werke AG :ok
Prikaži več možnosti