Skoči na vsebino

Kje tankati diesel v Makedoniji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
Kopriva
Kopriva

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: E61 530 dta

Pozdrav!

Odpravljamo se na dopust na Ohridsko jezero, pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje z gorivom?

Na katerih pumpah točiti, da ne bodo konji pocrkali?

Hvala za odgovore.

LPI

E61 530d

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 497
  • Avtomobil: BMW logicno

Na kakšni dobri pumpi tam, izogibaj se onih, ki ob cesti prodajajo v kanticah ..... ;) 

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 794

https://www.makpetro...?location=Охрид
Prikaži več možnosti

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 006
  • Avtomobil: stari model

Nima s tem težav, vozi se tam veliko več dobrih avta kot pričakujemo, tako da če je njim dobro, bo tudi za E61. Sem imel enako vprašanje v glavi za Albanijo, pa ni bilo nič utemeljeno.

Urejal Z4M, 13.07.2018, 13:56.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 725
  • Avtomobil: BMW

Nafta v Makedoniji sploh ni problematicna... razen ce bos tankal kje kjer sami delajo nafto ampak nevem.kje bi jih nasel.
Albanija tudi ni problem.crpalke imas na vsake par kilometrov... izbire pa kakrsnekoli hoces tudi Gulf.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik
  • Sporočil: 23

Jat sm v crni gori cena nafte je 1.26€ tankal bom kar na slovenskem petrolu ce gledam po ceni upam da je nafta ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 61 593
  • Avtomobil: SHARK

Jat sm v crni gori cena nafte je 1.26€ tankal bom kar na slovenskem petrolu ce gledam po ceni upam da je nafta ok

Tankanja nafte pri Petrolu se izogibaj, imajo najbolj umazano nafto v SLO. Tankaj pri OMV, če se da. Za Makedonijo pa ne vem kako je z njihovo nafto, vsekakor aditiv ne bo škodil.

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 230
  • Avtomobil: E61 535D

Nafta v Makedoniji sploh ni problematična. Načeloma jaz tankam na Makpetrolu. V Srbiji je pa nafta totalna katastrofa. Lani, po poti v Makedonijo sem tankal v Subotici, pa mi je potem avto dobesedno skakal v Ohridu, obrati so ponoreli. Potem sem na Makpetrolu dolil aditive in je bilo vse ok.

Kam na Ohrid se gre? Poznam kr Ohrid z okolico. Glede na to da je mama Makedonka, smo kr pogosto hodili tja, enih 15 let pa imamo prikolico v avtokampu Gradište  :beer 

Še naredili so me tam (brez heca) :-D

Letos me žal nebo tam, ker sem trenutno na Azurni obali :metalc 

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 506
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Tankanja nafte pri Petrolu se izogibaj, imajo najbolj umazano nafto v SLO. Tankaj pri OMV, če se da. Za Makedonijo pa ne vem kako je z njihovo nafto, vsekakor aditiv ne bo škodil.

Ajd Jerry ne nabijaj, jst že 28 let tankam na Petrolu in nisem imel nikoli slabo iskušnjo! Itak vsi vozijo nafto iz iste greznice v KP!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ajd Jerry ne nabijaj, jst že 28 let tankam na Petrolu in nisem imel nikoli slabo iskušnjo! Itak vsi vozijo nafto iz iste greznice v KP!!

O tem smo že razpravljali. Ni važno iz kje jo vozijo, važno je kako skrbijo za čistočo rezervoarjev in Petrol je glede tega najslabši. Jaz tankam nafto izključno na OMV že več kot 10 let, začel sem po priporočilu Miholda, po tem ko sva iz tanka moje bivše E39 530d potegnila za pol jogurtovega lončka svinjarije. Odkar točim pri OMV je moj tank popolnoma čist, na filtru sem pa v vseh teh letih le enkrat našel malo umazanije, torej je OMV popolnoma OK. Na OMV se ni nikoli zgodilo da bi zajebali stranke s slabo nafto, se je pa to dogajalo pri Petrolu, tudi forumašem. Edino kar je naredil Petrol je to da je poslal svojega predstavnika za javnost na forum, ampak ko sem mu jaz povedal o svojih izkušnjah, je ostal brez besed. Petrol zame pač ni zaupanja vredna firma kar se dizelskega goriva tiče (sicer tam tankam bencin, ker nečistoče v njem niso tako problematične kot v nafti - če bi imel vozilo s piezo injektorji, bi pa še bencin tankal izključno na OMV) in pri tem bo ostalo. Ti pa po želji, nihče te ne sili tankat na OMV če ti ni všeč, še najmanj jaz. 

Prikaži več možnosti
    • andy je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 506
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Ti si itak special edition in me čudi da še ostalim miljontavžentosemstopedeste ne crkujejo motorji, kurilne peči, sesalci, multipraktiki ker tankajo na Petrolu!
Če si ti imel smeti v svojem rezervarju se pravi da je percepcija taka da je tam nafta bolj umazana kot drugje!?
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ti si itak special edition in me čudi da še ostalim miljontavžentosemstopedeste ne crkujejo motorji, kurilne peči, sesalci, multipraktiki ker tankajo na Petrolu!
Če si ti imel smeti v svojem rezervarju se pravi da je percepcija taka da je tam nafta bolj umazana kot drugje!?

Kdo pravi, da ne crkujejo?

Jaz sem se za OMV odločil na podlagi Miholdovega nasveta in dejstvo da smeti odkar sem tankal samo še pri OMV ni bilo več v tanku, potrjuje da je bila moja odločitev (in njegov nasvet) pravilna.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 828
  • Avtomobil: Mesanec

Pa ravno OMV je mel tud težave. Sam sem jih imel po tankanju v Austriji, ne Petrolu pa še ne...ubistvu je vseeno kje tankaš v SLO, sprijaznite se že...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pa ravno OMV je mel tud težave. 

Kdaj in kje, obstaja o tem kak zapis?

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj časa nazaj, ne da se mi iskat zdle, ampak je bla kr afera, googlaj malo...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nekaj časa nazaj, ne da se mi iskat zdle, ampak je bla kr afera, googlaj malo...

Vem za afero na Petrolu, mislim da je bilo leta 2005, za afero na OMV pa še nikoli nisem slišal. Sem že nekaj googlal in sicer poročajo o posameznih primerih na določenih črpalkah v obmejnih regijah (verjetno manjše, slabo vzdrževane pumpe), o kaki aferi pa nisem nič slišal in tudi prebral nisem nikjer nič o tem.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja a ni dost, sam osebno ravno na omw ne tankam nafte, se mi zdi da ne paše mojim avtom...sicer pa vsakemu svoje a ne..

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 958

Zakaj OMVjeva nafta ne paše tvojim avtomobilom? Imaš kakšen razlog?
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nobenga konkretnega, pač bolj nemirno oz robato je laufal, kot da bi bla bolj "suha" nafta. In to sem opažal predvsem na PSA 1.6 motorjih, pol sem se pač odvadil OMV, čeprav mi je najbližje, zdaj največ tankam na petrolu al pa molu. Omv pa pač če ni druge izbire.

Razlik v porabi pa nisem nikol opazil na nobeni nafti v nobeni državi, tud v bolj eksotičnih...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 725

Kupiš bencinarja in nimaš problemov kje boš tankal gorivo. :ok2

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti
    • Car Uroš je všeč