Skoči na vsebino

P: 2003 E60 530i Steptronic

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
stric
stric

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 187
  • Avtomobil: e60 530iA

Znamka: BMW
Model: 530i Steptronic
Letnik 1. registracije: 2003
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2003
Barva vozila: siva
Tip menjalnika: avtomatski steptronic
Moč motorja: 232 KM
Kilometri: 200164

Realnost kilometrov: 
100% realna, preverljiva kjerkoli (verjamem pa, da človek težko verjame..)

Oprema vozila (seznam): 

vsa oprema - bi-xenon, dinamično-aktivno podvozje, webasto, pranje žarometov, šibedah, komfortni usnjeni električni sedeži z ventilacijo in masažo, avtotelefon, parksenzorji spredaj-zadaj, tempomat, alarm, električni senčni rolo za zadnje steklo, temnjena zadnja stekla (dr.Glass-račun-certifikat-vpisano v homologacijo), gretje zadnjih sedežev, isofix, professional ozvočenje-6CD wechsler v predalu za rokavice, ...

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): DA

Tehnične napake vozila: 
zamenjati je potrebno levo sprednjo žarnico za parkirne luči, na enemu daljincu ne deluje daljinsko odklepanje, baterija v slušalki telefona je bolj slaba.

Vizualne napake vozila: 
levo na zadnjem blatniku zares komaj vidna praska

Pretekla omembe vredna popravila: 

menjano olje in korito v avtomatskem menjalniku (servis Kokalj) ob mojem nakupu vozila pri 168.000km. Lani menjan volanski končnik, ostalo servisirano redno po specifikaciji tovarne. V mojem lastništvu popravljena vzmet za prtljažni pokrov (hranim slike pred/po popravilu).

Moj opis vozila: 

Avto spada najbrž med redke primerke 530 bencinskega motorja z avtomatskim menjalnikom, ki je bil servisiran vso življenjsko dobo brezhibno in redno. do mojega lastništva (2014) je bil avto v lasti samo enega voznika, ki je avto vedno redno servisiral na pooblaščenem servisu Avto aktiv v Trzinu (vsi računi+izpolnjena servisna knjižica so priloženi), jaz sem delal servise pri Kokalju v Šentvidu. Avto je kot testni model kupil lastnik pred menoj in ga servisiral vseh 11 let v Trzinu, računi so vsi priloženi. V času mojega lastništva se je menjalo: 
avg2014/166700km: olje, vsi filtri, olje v menjalniku in menjava karterja tega (Kokalj)
maj2015: polnjenje klime-AMZS, nov akumulator
avg2015/177600km: olje, vsi filtri (Kokalj), popravilo mehanizma desnega brisalca
mar2016: leva xenon žarnica je potegnila na vijolično, menjal sem obe - Philips D2S (uporabnik @Avtofun)
jul2016/184000km: olje, filtri, hladilna tekočina, menjava vodne pumpe (Kokalj)
jul/2017/192000km: olje, filtri, zavorna tekočina, menjava končnika spredaj desno, menjava svečk (Platina)

Vsi servisi pri Kokalju so potrjeni v servisni knjižici

Kot je razvidno, se je z avtom delalo zares malo kilometrov, tri leta nazaj se nama je z ženo rodil sin in nekako smo imeli bolj mestne vožnje in parkrat na leto na morje. Avto je zares tip top in je pred njim najbrž še mnogo varnih kilometrov. Da pa ne hvalim preveč, še omenim kaj je za urediti ob/po nakupu (vsaj jaz bi): leva sprednja parkirna luč ne dela-potrebna menjava žarnice. Menjal bi jo sam, vendar je potrebno odviti vijake za celotno luč in je vzati ven. Ker sem mojster, da polomim kakšne zatiče, bi to uredil ob naslednjem servisu. Potrebno bo zamenjati počasi zadnje zavorne obloge, ob tem bi bilo morda smotrno tudi istočasno narediti servis ročne zavore, ki prime primerno temu, da je avto avtomatik in se je praktično nikoli ne uporablja. Zadnje trikrat na tehničnem niso sploh komplicirali.. In pa gume bi bile potrebne menjave, na avtu so še zimske. Profila sicer še je, je pa letnik bolj butičen.. 

Cena... Zaenkrat se mi ga ne prodaja za vrednost zgonjenih petic s pol milijona prevoženih, tako da bom nastavil na 5.900 EUR. 4 leta nazaj sem ga kupil za 8.000 in po padanju cene 10% letno se mi zdi (glede na kilometre), da je (rahlo višja) cena realna z ozirom na izjemno malo kilometrino avta.

Cena: 
5900 EUR

Kontakt: 041 666-644, Ljubljana

Slike sledijo…

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Prilagam še slike..

Pripete slike za predogled

• 86CE22C8-68CF-4274-A072-A76440BA5149.jpeg
  • F42ECBB6-C6CB-42FF-819F-B6D4FEC5B161.jpeg
  • B1451413-6456-403E-9E93-3F12126F6FFC.jpeg
  • 0BA94100-291B-4D0C-9076-C2EE2BDAF0ED.jpeg
  • 5E7F854B-B74F-4EA6-9D58-3146DE425677.jpeg
  • 8156CF12-EAF7-417F-A105-5E9026FDE72A.jpeg
  • 3B0CB5F9-EB37-40A3-869C-2A6FD6EEC854.jpeg
  • E6EC5AD7-18DF-4877-8290-46711BFE0B17.jpeg
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 926

Avto je res dobro opremljen,samo mi ni jasno zakaj se ni doplačalo za klimo in veliko navi,

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • stric in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Meni tudi ne. Klima sicer je avtomatska, ni pa dvoconska. Res pa zaradi vrtečih gumbov zgleda bolj “klasično”... Za navigacijo imam CD, uporabljal nisem skoraj nikoli, deluje pa vse BP. Nisem videl smisla pred navigacijo na telefonu.
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 044
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Avto je res dobro opremljen,samo mi ni jasno zakaj se ni doplačalo za klimo in veliko navi,

Avto je letnik 2003. Takrat v avtih marsikatera stvar še ni bila samoumevna, kot danes po 15 letih...
Prikaži več možnosti
    • stric, bedolin in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 956
  • Avtomobil: e60 530xd, Ape SL 1000

To je res, me pa (ponovno) zmoti tole:

vsa oprema…

:napaka

Avto je sicer dobro opremljen, a kaj taksnega kot je E60 z VSO opremo po moje niti ne obstaja, in bi nov imel ceno dobro nalozene sedmice.

Urejal zok, 28.07.2018, 10:57.

Prikaži več možnosti

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

To je res, me pa (ponovno) zmoti tole:

:napaka

Avto je sicer dobro opremljen, a kaj taksnega kot je E60 z VSO opremo po moje niti ne obstaja, in bi nov imel ceno dobro nalozene sedmice.

Konkreten avto je imel ceno novega cez 74.000 EUR.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 918
  • Avtomobil: e30, e61

Lepa klasicna petka!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • stric je všeč

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: F10

Pri E60 se leta 2003 še ni dalo naročit navigacijskega sistema Professional, so pa malce kasneje s strani BMW ponudili nadgradnjo iz Business na Professional za nek pavšalni znesek... Izgleda, da se je redkokdo za to odločil, verjetno zaradi neinformiranosti, pa tudi časovno omejena je bila ta možnost (mislim da do konca 2005).  :ok

Prikaži več možnosti
    • stric je všeč

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Fantje, hvala za vse nove informacije, vidim da se bom o svojem avtu še nekaj naučil...  :)  Dodati moram še to, da je bil avto v času mojega lastništva stalno garažiran. Prejšnji lastnik (vsaj, kot je meni znano), je imel avto parkiran pred hišo zunaj. Motor (kot sem se pred nakupom zanimal) mislim, da je še tista verzija, ki je med bolj zanesljivimi, novejša verzija 3.0i od 2004 naj bi baje že imela nekaj več hib (najbrž pa tudi pluse).  :ok2

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34 466
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

231 KM mašina je bullet proof!  :ok

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • stric je všeč

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Še nekaj fotk ob svetlejšem vremenu:

• DC03FBA1-8E25-4233-8CB6-C995E4EF3ED2.jpeg
  • FDE02E6C-3ACB-4626-A80F-0071811DA94A.jpeg
  • 131CAE54-8486-4B2A-A909-ECAD4341DB56.jpeg
  • C1E38828-1859-4C22-953C-3E85F58C403C.jpeg
Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 284
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Nisem vedu da ma tud Xsara avtomatsko klimo...

• 74DC911B-4BF1-4DDB-9610-272A112D06B5.jpeg
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 028
  • Avtomobil: prdalica

Vsaka klima je avtomatska v kolikor ima tipko - AUTO, kar ta e60 ima. Digitalni prikaz nikoli in nikdar ni bil pogoj za avtomatsko klimo

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • stric, LEO37 in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 284
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Avtomatska klima sama uravnava hitrost ventilatorja in kam zrak piha.
Pri nobeni od zgoraj omenjenih se smer pihanja ne uravnava avtomatsko, tko da...
Prikaži več možnosti

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Pri nobeni od zgoraj omenjenih se smer pihanja ne uravnava avtomatsko, tko da...

Hja, bi rekel da je trditev vsaj za moj avto napačna. Sicer pa.. staviva?
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: F10

Fantje, vsaj pri BMW je pri klimatskih napravah tako: Obstaja ročna, avtomatska, digitalna dvoconska in digitalna štiriconska, ki je ponavadi na voljo od serije 5 navzgor.

Kamen spotike so tule stikala za klimo, to je povsem logično. Tudi takšna klima kot je tule zgoraj regulira parametre glede na izbrano temperaturo, v dotičnem primeru je to enoconska regulacija.

Pri F20 in F30 se zgodba ponovi. Enoti ročne in avtomatske klimatske naprave sta praktično enaki, s tem da ima avtomatska dodatno tipko AUTO, vozila z enoto v seznamu opreme pod "automatic air conditioning" pa imajo dvoconsko regulacijo temperature, ne pa tudi drugih parametrov. Avtomatsko je regulirano pihanje in smer.

Pri F07, F10, F11 itd. pa je zgodba podobna, a ker naj bi to vseeno bila nekoliko višje rangirana vozila imajo slednji tri verzije povsem digitalne klimatske naprave - prva je dvoconska (le regulacija temperature), druga (označena pod automatic air conditoning ima popolno dvoconsko regulacijo vseh parametrov) ima tudi dva mikrofiltra in dva ločena ventilatorja kabine, tretja pa je štiriconska in ponuja dodatno še dve coni za regulacijo temperature in eno možnost reguliranja pihanja (tako stopnje kot smeri) za obe strani zadaj. Ima pa tudi malo boljše rešetke, saj ponuja možnost zgoščenega ali razpršenega pihanja, to se regulira s koleščkom na rešetkah.

Opel Astra H, Zafira B kot primer imajo podoben sistem pri klimatskih napravah. (Navadna, avtomatska, ECC) Dočim ima nova generacija avtomatsko - kot v temle E60 (samo dvoconska).

S

Hja, bi rekel da je trditev vsaj za moj avto napačna. Sicer pa.. staviva?

Se opravičujem za malce offtopic in če sem vama uničil stavo. Upam, da vam bo tole pojasnilo koristno.

Srečno pri prodaji! :)

Urejal snowlotus, 28.07.2018, 19:10.

Prikaži več možnosti
    • stric, fp4492, BMW Deutschland in 4 ostalim je všeč

stric
stric

Novinec

• Uporabnik

Fantje, vsaj pri BMW je pri klimatskih napravah tako: Obstaja ročna, avtomatska, digitalna dvoconska in digitalna štiriconska, ki je ponavadi na voljo od serije 5 navzgor.
Kamen spotike so tule stikala za klimo, to je povsem logično. Tudi takšna klima kot je tule zgoraj regulira parametre glede na izbrano temperaturo, v dotičnem primeru je to enoconska regulacija.
Pri F20 in F30 se zgodba ponovi. Enoti ročne in avtomatske klimatske naprave sta praktično enaki, s tem da ima avtomatska dodatno tipko AUTO, vozila z enoto v seznamu opreme pod "automatic air conditioning" pa imajo dvoconsko regulacijo temperature, ne pa tudi drugih parametrov. Avtomatsko je regulirano pihanje in smer.
Pri F07, F10, F11 itd. pa je zgodba podobna, a ker naj bi to vseeno bila nekoliko višje rangirana vozila imajo slednji tri verzije povsem digitalne klimatske naprave - prva je dvoconska (le regulacija temperature), druga (označena pod automatic air conditoning ima popolno dvoconsko regulacijo vseh parametrov) ima tudi dva mikrofiltra in dva ločena ventilatorja kabine, tretja pa je štiriconska in ponuja dodatno še dve coni za regulacijo temperature in eno možnost reguliranja pihanja (tako stopnje kot smeri) za obe strani zadaj. Ima pa tudi malo boljše rešetke, saj ponuja možnost zgoščenega ali razpršenega pihanja, to se regulira s koleščkom na rešetkah.
Opel Astra H, Zafira B kot primer imajo podoben sistem pri klimatskih napravah. (Navadna, avtomatska, ECC) Dočim ima nova generacija avtomatsko - kot v temle E60 (samo dvoconska).
S
Se opravičujem za malce offtopic in če sem vama uničil stavo. Upam, da vam bo tole pojasnilo koristno.
Srečno pri prodaji! :)

Odlična razlaga, hvala za napisano. Sem si pa že obetal kakšen NEO od stave... :-)
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 866
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39 525dTA, R19c, E36c

Iz BMW kataloga rezervnih delov: http://bmwfans.info/...r_conditioning/

Automatic air conditioning control

b2d0.png

Urejal LEO37, 28.07.2018, 19:38.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • stric je všeč

narra
narra

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 494
  • Avtomobil: BMW

Petka po fotkah zgleda top, je pa res da jo ta klima po domače povedano "roštilj"-zavira prodajo, odvrne kakega kandidata za nakup..pol je motor 3.0 kar spet ni za vse-beri drago zavarovanje, servisiranje..

Je pa tud +, da gre za prožen motor

Stvar je treba dat na tehnico..pa vsak vid kje je..kaj mu je - in kaj +..pol pa kar pretehta
Prikaži več možnosti
    • Stupo je všeč