Skoči na vsebino

Nore cene

* * - - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
526 odgovorov v temi
U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: A6 Avant

A se samo meni zdi, al grejo cene novih avtomobilov totalno v nebo?

Zalaufam zadnjič Audi konfigurator.... novi A6, 50TDI (drugega ni na voljo trenutno), komfortni sedeži z masažo, dodatna akustična zasteklitev, head up, tv tuner in ene 19 colske feltne malo boljše... in NIČ drugega. Osnovna cena 69900 EUR, cena z izbrano opremo... 93000 EUR. Alo fantje, saj ne konfiguriram S klase. Rečmo da se zmeniš za malo popusta, pristaneš nekje na 85000. Pa nisem revež, ampak toliko denarja pa ne dam, sploh pa ne za ta rang. Znana konkurenca pa podobno.

Prejšnja generacija avtomobilov je bila tako na oko 30% cenejša. Osnovni A6 se je začel pri 40000...

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 546

Vsi avti so meni precenjeni, pa čedalje hujše je.
Prikaži več možnosti
    • Rottie, e-masteR-39 in Novinec1968 uporabnikom je všeč to sporočilo

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 866
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39 525dTA, R19c, E36c

Ocitno niso, ce gledas prodajne stevilke.

Sam sem ze pred leti rekel, da novega avta pri meni ne bo... razen ce postanem Leon, potem me morda premami :-D
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 854
  • Avtomobil: enusranAudi

Ta ki ga kupujem je po ceniku 74.000 eur. Noro. Ne razumem da bi nekdo za 2.0 dal.toliko kesha.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Najbolj me je razpizdil skok v ceni. S tem da osnovni model v smislu tehnoloskih igrac ni nic kaj bolj napreden, ker je pac osnovni. Materiali niso kaj bolj trpezni, kvecjemu slabsi, ergonomija sedezev je ostala enaka.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62 086
  • Avtomobil: SHARK

Te zadeve je treba gledat globalno, če jih hočemo razumet. Trenutno je celotno svetovno gospodarstvo v vzponu, smo malo pod vrhom in ljudje mečejo denar praktično v vrečah skozi okno, avtomobilske firme zato samo svoje piskre podstavljajo, da namolzejo čim več. Koliko časa bo to še trajalo ne vem, ampak prav dolgo ne, ker je za vrh krivulje značilno da cene v trenutku ponorijo, čemur sledi strm padec - in cene so na nekaterih področjih že začele noret. Avtomobilski trg sicer ni prava referenca, treba je gledat druge trge, naprimer nepremičninskega, tisti je boljši pokazatelj stanja svetovnega gospodarstva. Se pa to seveda odraža tudi na avtomobilskem trgu in ne samo tukaj, tudi povsod drugje se zadeve dražijo. Ko se bo krivulja prevesila se bo vse spet pocenilo, ampak takrat bomo seveda v novi recesiji, tam pa že vemo kako je. Pameten vlagatelj bo počakal :)

IT'S A HARD WORLD TO BE DIFFERENT IN
(normal is an illusion. what is normal to the spider is chaos to the fly)
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene tudi niso dozivele tak skok navzgor... novi A6 je le malo drazji, od predhodnika. Le igrack je spet malo vec.

Kasneje pridejo 2.0 mlincki in budget oprema za poslovne najeme... te bodo kar ostro kalkulirani.

Prvi meseci so za tiste, ki jim ego narekuje nakup novega modela, takoj, ko pride. In te ne gledajo na ceno. To pa avtomobilski proizvajalci dobro vedo.
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Cene tudi niso dozivele tak skok navzgor... novi A6 je le malo drazji, od predhodnika. Le igrack je spet malo vec.
Kasneje pridejo 2.0 mlincki in budget oprema za poslovne najeme... te bodo kar ostro kalkulirani.
Prvi meseci so za tiste, ki jim ego narekuje nakup novega modela, takoj, ko pride. In te ne gledajo na ceno. To pa avtomobilski proizvajalci dobro vedo.

Znabiti je nekaj na tem. Bomo primerjali potem ko pride 2.0 TDI z bussiness paketom ;> A tudi ce bo 10 jurjev cenejsi od trenutnega vstopnega modela, bo se vedno +30%
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 174
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

Novi avtomobili imajo res nore cene, srat me je prijelo prejsnji teden ko sem racunal ceno primerljivega V60 z mojim XC60. Poleg tega gredo cene se z uveljavitvijo WLTP standarda se gor, sploh za avtomobile z vecjimi platisci. Dejstvo pa je da novi A6 pac ni drazji od novega 30%, trenutno so itak tamocni motorji v ponudbi, potem pa pridejo razni 2.0 TDI ki bodo ugodnejsi. Seveda se pa ne da primerjat akcijskih EOL cen z cenami nivega modela, to je menda ja jasno.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Poleg tega gredo cene se z uveljavitvijo WLTP standarda se gor, sploh za avtomobile z vecjimi platisci. 

:wtf

Sem te prav razumel, da se bojo dajatve po novem obračunavale tudi na velikost platišč?  :confused

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 177
  • Avtomobil: F15

nekaj pripomore tudi inflacija k visokim cenam. 

Sam sem včeraj opazil tega https://www.avto.net...asp?id=13340930  :napaka Nekih blaznih popustov verjetno ne bodo delili.

Res je novi model ampak za podoben denar osebno raje vzamem kaj takega

https://www.avto.net...asp?id=13262062

Prikaži več možnosti
    • Novinec1968 je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

:wtf

Sem te prav razumel, da se bojo dajatve po novem obračunavale tudi na velikost platišč?  :confused

Jerry... res da veš veliko, ampak če nič ne bereš, potem te bo pa svet prehitel in boš le še govoril v pretekliku...

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sam sem včeraj opazil tega https://www.avto.net...asp?id=13340930  :napaka

Če je pa 50TDI, fantje... to ja pomeni 5.0 motor (če verjameš), kar pač ne more biti poceni... :rofl

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

WLTP uvaja strožje predpise za ugotavljanje porabe, kar vključuje tudi različno opremo, torej morajo proizvajalci testirati veliko različnih opcij/konfiguracij vozil (klima, kolesa, itd... vse to se upošteva).

Ker bodo porabe in onesnaževanje po papirjih bliže realnosti (sedaj je bilo vse zlagano nizko), bodo vozila avtomatsko v višjih razredih obdavčitve z dmv.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry... res da veš veliko, ampak če nič ne bereš, potem te bo pa svet prehitel in boš le še govoril v pretekliku...

Nč bat. Mene nova jajca ne zanimajo niti toliko kolikor imam črnega pod nohtom, izobražujem se pa vsak dan, ampak na drugih področjih. Bova o tem enkrat na 4 oči, določenih zadev ne bom razlagal po forumu ;)

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

nekaj pripomore tudi inflacija k visokim cenam. 

Sam sem včeraj opazil tega https://www.avto.net...asp?id=13340930  :napaka Nekih blaznih popustov verjetno ne bodo delili.
Res je novi model ampak za podoben denar osebno raje vzamem kaj takega
https://www.avto.net...asp?id=13262062

Podpišem
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

WLTP uvaja strožje predpise za ugotavljanje porabe, kar vključuje tudi različno opremo, torej morajo proizvajalci testirati veliko različnih opcij/konfiguracij vozil (klima, kolesa, itd... vse to se upošteva).

Ker bodo porabe in onesnaževanje po papirjih bliže realnosti (sedaj je bilo vse zlagano nizko), bodo vozila avtomatsko v višjih razredih obdavčitve z dmv.

Aha kul, hvala za razlago. Torej bom končno doživel da bo nek seljo, ki ima 2.0 tdi in 20-colska platišča na svoji kanti dejansko plačal davek na svoj debilni luksuz... saj ni res, čeprav (očitno) je :lmao :lmao :lmao

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 902
  • Avtomobil: Rog

Te zadeve je treba gledat globalno, če jih hočemo razumet. Trenutno je celotno svetovno gospodarstvo v vzponu, smo malo pod vrhom in ljudje mečejo denar praktično v vrečah skozi okno, avtomobilske firme zato samo svoje piskre podstavljajo, da namolzejo čim več. Koliko časa bo to še trajalo ne vem, ampak prav dolgo ne, ker je za vrh krivulje značilno da cene v trenutku ponorijo, čemur sledi strm padec - in cene so na nekaterih področjih že začele noret. Avtomobilski trg sicer ni prava referenca, treba je gledat druge trge, naprimer nepremičninskega, tisti je boljši pokazatelj stanja svetovnega gospodarstva. Se pa to seveda odraža tudi na avtomobilskem trgu in ne samo tukaj, tudi povsod drugje se zadeve dražijo. Ko se bo krivulja prevesila se bo vse spet pocenilo, ampak takrat bomo seveda v novi recesiji, tam pa že vemo kako je. Pameten vlagatelj bo počakal :)

podpis! ampak večina se jih tega niti ne zaveda, kaj šele, da bi razmišljali o tem 

Prikaži več možnosti

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik

Mislim da med krizo avtomobili niso bili nič cenejši. Raje se jih je manj prodalo.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Mislim da med krizo avtomobili niso bili nič cenejši. Raje se jih je manj prodalo.

O pa so bili, 2.0 jajca so zdaj po 60-70k eur ker se je folk navadil na te sekrete, še pred kratkim si za to ceno dobil šestaka ;) Da ne govorim kako so se določenim modelom povišale cene, BMW trojka je včasih stala toliko kot Golf...

Prikaži več možnosti