Skoči na vsebino

Zapestne ure

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6318 odgovorov v temi
dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 669
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Tolo gledam že zelo dolgo klasika iz leta 60 ,še vedo jo delajo praktično neuničljiva:Objavljena slika
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 352
  • Avtomobil: --------:)

Že pet let mi krasi roko, tale:mljask--Movado
Objavljena slika
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

Še eno vprašanje. Kolk stane tale urica:

Objavljena slika

Serija šteje 30 kosov, velja pa za najbolj komplicirano ročno sestavljeno uro na svetu.
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti

suzy.quattro
suzy.quattro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: cavallino rampante

Ponavadi velja, da tisti ki nekaj navaja prilima kakšen relevanten link. No naj tokrat naredim izjemo. Nagrada za uspešno diplomo je ura IWC in ne breitling za čist vsakega ki se prikaže na kapiji akademije...

http://www.davidmrob...t Released.aspx

sorry se ti opravičujem => pomota točen opis za breitling je sledeči, kar se tiče uporabe v letalstvu:

in the 1940s, Breitling added a circular slide rule to the bezel of their chronograph models for use by aircraft pilots. This became the famous Navitimer model. During the 1950s and 1960s, a version of the Navitimer was offered by the Aircraft Owners and Pilots Association with the AOPA logo on the dial.

In 1961, Scott Carpenter, one of the original astronauts in the Mercury space program, approached Breitling with idea of incorporating a 24 hour dial instead of the normal 12 hour dial. This was needed because of the lack of day and night during space travel. Breitling complied, and produced the 24 hour Navitimer which Carpenter wore on his 1962 space flight. Breitling then proceeded to produce the 24 hour version as the so-called Cosmonaute Navitimer - under both Breitling and AOPA logos.
The Breitling Emergency version contains a radio transmitter for civil aviation use which broadcasts on the 121.5 MHz distress frequency and serves as a back-up for ELT-type airborne beacons. (For military users, Breitling has equipped the Emergency with a miniaturized transmitter operating on the 243 MHz military frequency.) Under normal conditions—flat terrain or calm seas—the signal can be picked up at a range of up to 90 nautical miles (167 km) by search aircraft flying at 20,000 feet (6,000 m). As of 1 February 2009, the Cospas-Sarsat Satellite System will no longer monitor the 121.5/243 MHz frequency; however, the signal transmitted by the Emergency was never strong enough to be picked up by satellite, and Breitling has announced that, as these frequencies will still be monitored by aviation, particularly during the localization phase of a rescue attempt, there are no plans to modify the signal's frequency.

ne razumem te pa zakaj bi morala prilagati linke???????????????????
Prikaži več možnosti

suzy.quattro
suzy.quattro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: cavallino rampante

in če želiš link ti ga še posredujem preberi v celoti
http://www.breitling.com/en/
poglej zgodovino
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

Trenutno nosim EDOX Class 1 Spirit of Norway Edition

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 451
  • Avtomobil: creative technologie

moja naslednja..
Objavljena slika

ki bo zamenjala obstoječo..
Objavljena slika
nisem zahteven pri lepotnih dodatkih:-D.
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

ne razumem te pa zakaj bi morala prilagati linke???????????????????

Ne da bi morala, ampak spodobi se, da če pride do nasprotnih mnenj pri debati, potem se pač doda povezavo ki neko trditev potrjuje.

Tako sem navajen z drugih forumov in se tega držim tudi tu, nikakor pa to ni obveza. Preprosto se mi to zdi kulturno in v izogib 'gostilniškim' debatam v smislu: ja jest že vem, sej mi je to en povedu...

To je moje osebno stališče in ne stališče moderatorja mimogrede.

Pa pustmo to, dejmo rajš še kakšno o uricah :ok

Urejal criptus, 11.10.2008, 05:50.

Prikaži več možnosti

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 669
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

moja naslednja..
Objavljena slika

ki bo zamenjala obstoječo..
Objavljena slika
nisem zahteven pri lepotnih dodatkih:-D.

Probaj svojo oblepit z črno folijo:ok
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 217
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jaz brez ure tezko shajam, ampak vseeno do sedaj nisem imel (in tudi ne nacrtujem) neke prestizne ure. Razlog je seveda cena, ter nuja po vzdrzevanju, kar pa spet ni poceni.

Imam pa loceno "sihtovsko" in "tahmasno" uro, in prva mora biti predvsem "golf 2 dizl stajl", se pravi, poceni nakup, poceni vzdrzevanje in nosnja povsod in vsakovrstno pocetje brez skrbi, da bo kaj crknilo in se poskodovalo... tukaj pride v postev pomoje edino Casio... :-D

Moj prvi primerek od leta 1994... vedno in povsod na roki, ker izvira se iz casov "sraufanja" je revica kompletno spraskana in parkrat je sla na plavanje v olje (zaponka je rahlo prekrivljena in se je rada odpenjala)... ampak ciscenje in spihanje z zrakom, pa je... notri je trenutno druga baterija in, ko sem jo danes poiskal, se vedno deluje brezhibno... in nic ne kaze, da bi crknila, ceprav ze kaki 2 leti ni vec v uporabi... :-D

Za nadomestek "sihtovske" ure sem spet nabavil Casio in sicer model, kateri se ponasa z zivljensko dobo baterije 10 let in ze vnaprej vem, da ne bom razocaran, sicer ima plasticno steklo in se ze poznajo praske, ampak jo nosim res povsod in ob vsakrsnem delu... aja, cena 25€ ... in grem stavit, da bo res sla vsaj 10 let, ampak po vsej verjetnoti tudi takrat se ne bo crknila... :laugh

"Tahmasni" primerek je relativno poceni adidasov kronograf in je bil kupljen predvsem zaradi tega, ker mi je pac vsec... :)

Slikice dejanskih ur => prva je starosta, druga nadomestek, in tretja je adidas... summa summarum je, da se nisem imel in nimam "prave" ure... :)

Pripete slike za predogled

• cas1.jpg
  • cas2.jpg
  • adi.jpg
Prikaži več možnosti

bassko
bassko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 906

Sam si pa lastim Jaques Lemans Powerchrono in je točno taka:

Objavljena slika
Kakšen avto pa si, če nimaš pogona zadaj? :ok2
Prikaži več možnosti

nihad1
nihad1

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 60

mene pa zanima kje v slo se da dobit to uro
http://www.fossil.co...magePath=PH5022
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

Zanimivo, da v katalogu ur, ki ga imam doma, cene segajo tudi čez 300.000€!!! :ok2 Ena je zanimiva , ker na sliki ne izgleda prav nič kaj posebnega in v opisu piše, da prikazuje ure, minute in celo sekunde:laugh stane pa natanko 300k €:napaka ...toliko kot kakšna hiša v naši okolici...:ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 784
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Zanimivo, da v katalogu ur, ki ga imam doma, cene segajo tudi čez 300.000€!!! :ok2 Ena je zanimiva , ker na sliki ne izgleda prav nič kaj posebnega in v opisu piše, da prikazuje ure, minute in celo sekunde:laugh stane pa natanko 300k €:napaka ...toliko kot kakšna hiša v naši okolici...:ok2

...kaj potem rečeš za tole...

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

Ta je gotovo zlata in lepa, tako da o ceni ne bom niti spraševal....tista o kateri sem govoril je bolj na nivoju videza ure iz praška....če dobim revijo(ne vem kam je šla:confused), bom pol prlepu slikco:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ta je gotovo zlata in lepa, tako da o ceni ne bom niti spraševal....tista o kateri sem govoril je bolj na nivoju videza ure iz praška....če dobim revijo(ne vem kam je šla:confused), bom pol prlepu slikco:ok

...zlata je 176,2 g ampak ni to bistvenega pomena pri ceni....1,250 mio€:ok2

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vidim proizvajalca???

Ja res, zlato tle ne igra več neke vloge ...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ne vidim proizvajalca???

Ja res, zlato tle ne igra več neke vloge ...

...a je zdaj bolje...unikat

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

luni
luni

Brutha From Anotha Mutha

• Moderator
  • Sporočil: 1 165

mene pa zanima kje v slo se da dobit to uro
http://www.fossil.co...magePath=PH5022

Probaj na Bioline Plus d.o.o. http://www.fossil.si...odstran=Kontakt ( naj bi bili uradni zastopnik )
ali
http://www.sten.si/ ( posrednik )
ali
http://www.slowatch.si/ ( dobavijo vse kar ti srce pozeli )
ali pa
http://www.btc-city....amofoncek_fosil

Urejal luni, 11.10.2008, 23:31.

Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Hay!

...kaj potem rečeš za tole...

Objavljena slika

lp

joda

http://www.forbes.co...28/1128pow.html
:) Nekaj podobnega

Nekaj zelo zanimivega in samo še potrdi to, kaj se skriva v podobnih urah:

In 1989, Patek Philippe created the world's most complicated timepiece, the Caliber 89, in celebration of the firm's 150th anniversary. A pocket watch like the Graves and the Packard, the Caliber 89 has 33 functions and 1,728 unique parts. Its complications include the date of Easter, sidereal time and a celestial chart with 2,800 stars.

Nekaj slikc:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

dodatno na:
klik

Urejal Beemer, 12.10.2008, 01:19.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.