Skoči na vsebino

Olje za bokserske motorje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
fret
fret

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: bmw

Lep pozdrav vsem.Zanima me kakšno olje uporabljate za boxer motorje,Jaz imam  castrol 20-50.

Prikaži več možnosti
    • diabolik je všeč

kroflak
kroflak

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: BMW R 1100 R

To je načeloma odlično olje za zračno hlajene boxerje....če je original in ne ponaredek. Moj mehanik mi je  pripovedoval, da ko so se pred parimi leti pojavili ponaredki castrola je delal generalke na mašinah kot po tekočem traku, kar se prej sploh ni zgodilo. 

Sam od takrat kupujem samo BMW-jevo olje, ki je pa je,vse kar je prav, vseeno preveč zasoljeno.

Sedaj pa bodi pameten....

Prikaži več možnosti

Bieffe
Bieffe

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: P 207 HDi BMW R 1200 RT

Motul 5100 15-50.

Prikaži več možnosti

kompa
kompa

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 339

Od prvega dne, ko sem ga kupil uporabljam Motorex. Kupil sem ga pred tremi leti, takrat je imel na števcu cca 60k km, sedaj pa 120k km.

Pripete slike za predogled

• 20170215_142539.jpg
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 801
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Od prvega dne, ko sem ga kupil uporabljam Motorex. Kupil sem ga pred tremi leti, takrat je imel na števcu cca 60k km, sedaj pa 120k km.

To je sigurno top olje za boxerje. Motorex je itak najvišja kvaliteta med olji za motocikle.....

Prikaži več možnosti

fret
fret

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: bmw

hvala za odgovore,lp

Prikaži več možnosti

diabolik
diabolik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: BMW r65

fret, nič nisi mimo udaril. Jaz imam bokserja s 35 leti, pa tako lepo prede, da se mi vsakič milo stori, ko ga zajašem. Vedno sem v njega vlival olje 20W50 od BMW-ja ali pa Castrol. Eno in ono olje je prokleto drago, a generalke pri meni ne bo nikoli. Dve leti nazaj sem moral menjati dihtunge pri ceveh, po katerih potujejo drogovi za ventile. Takrat sta bata bila izven cilindrov. Stanje top! Sem mislil, da bi zamenjal kolbenringe, pa mi je mojster to odsvetoval, ker je pred razstavitvijo izmeril kompresijo. Skoraj kot novo. Stvari, ki dela kot je treba, pa se ne menjuje.

Pozdrav vsem, ki imate radi nemško...

Prikaži več možnosti
    • xMarkox in fret uporabnikom je všeč to sporočilo

Mrtn
Mrtn
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4
  • Avtomobil: R850R

Jaz sem motor pred kratkim kupil. Sedaj moram doliti olje, pa nimam pojma kaj je notri za eno olje. Ali je "vseeno" kaj sedaj notri vlijem ali kaj naj storim? Pod vseeno seveda mislim neko predpisano olje. Vem da mora biti 15w50. Ampak nimam pojma a sintetično, polsintetično, mineralno, a je pomembno kaj je že v mašini, ali ni,ali se olje lahko meša.... al kako to gre. Nisem preveč expert za te zadeve.... Hvala, Martin

Prikaži več možnosti

kompa
kompa

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 339

Glede na to da si motor pred kratkim kupil.... in verjetno lastnika ne poznaš zato mu posledicno težko zaupaš.... bi na tvojem mestu lepo zamenjal olje in filter. Stroška je za cca 80 do 100€ odvisno katero olje daš notri. Pa maš za naslednji 10k km mirno vest.... pa veliko varnih km.
Prikaži več možnosti

bimer1150
bimer1150
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3

Pozdravljeni!

Sem lastnik motorja BMW R1150R. Pred kratkim sem prejel 4 litre motornega olja Mobil 1 FS X1 5W-50. Vem, da je avtomobilsko motorno olje, ampak BMW ima tako ločeno sklopko in menjalnik, tako da to verjetno ne bi smel biti problem.

Sedaj pa me zanima kako je z viskoznostjo. Gledal sem malo analize in olje ima pri 100°C kinematično viskoznost 17 mm2/s, kar je čisto v razredu ostalih olj razreda 50. Bolj me skrbi za tistih 5W, saj sem čul, da so pri zračno (oljno) hlajenih motorjih tolerance med deli malo večje, ker pride do večjega raztezanja delov med obratovanjem v primerjavi z vodnim hlajenjem, pri katerem so temperature nekoliko nižje. Torej se bojim, da bi oljni film bil pretanek v času od hladnega zagona do segretega motorja. 

Bi torej to motorno olje skupaj s filtrom Mahle OC 91 lahko uporabil v tem motorju, ali priporočate, da kupim drugo olje? Olje sicer že imam doma. Zelo bom hvaležen odgovora.

Lep pozdrav!

Prikaži več možnosti

pohorc
pohorc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 178

Ta Mobil je polna sintetika... jaz ga ne bi vlival notri, marveč eno od zgoraj navedenih...  castrol 20-50 ali ta motorex posebej za boxerje... v 1150 naj bi se dajal notri 'mineral based oil'

Urejal pohorc, 02.04.2019, 16:30.

Prikaži več možnosti

bimer1150
bimer1150
  • Uporabnik

Zdravo, hvala za odgovor. Sem šel danes po Motorexovo olje 15W-50 za boxer motor, mislim, da bo dobro opravilo svoje delo. 

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

pohorc
pohorc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 178

Mi malce ni dalo miru in sem šel iskat... morda komu pride prav.

Since 2012, BMW Motorrad has re-aligned its published recommendations globally to only two engine oil viscosities for all engine types:
• ADVANTEC ULTIMATE, SAE 5W-40 (API SN/JASO MA2) — recommended for the following 2005 & later models: K1200 RS/S/GT, K1300 S/GT, G450X, HP2 Sport, K1600 GT/GTL, S1000 RR/R/HP4, and all LIQUID-COOLED R1200 Models.
• ADVANTEC PRO, SAE 15W-50 (API SJ/JASO MA2) — recommended for all other models.*

* For owners of what BMW calls “Legacy Motorcycles” (those built prior to 1995) who prefer to continue using a mineral oil based product, BMW continues to offer two viscosities that protect earlier engine designs in most temperature ranges: SAE 10W40 (API SG/JASO MA2) and SAE 20W50 (API SG/JASO MA2).

Če povzamem:

- do letnika 95 >> BMW Advantec Classic olje (10/40 oz 20/50) (mineral)

- vodno hlajeni R1200 in ostali zgoraj navedeni po 2005 >> ADVANTEC ULTIMATE, SAE 5W-40

- ostali ADVANTEC PRO, SAE 15W-50

BMW Advantec olje je pravzaprav Shell olje.

Še kot zanimivost za Ultimate in Pro olje:

"Engine oil quality depends largely on its main components: the base oils. They make up approximately 75-90% of engine oil. Original BMW Engine Oils are based on the new patented PurePlus Technology™, which refines base oils from natural gas instead of crude oil. The result is crystal clear base oils that contain virtually none of the impurities found in crude oils. PurePlus Technology™ marks a breakthrough in how engine oils are formulated to provide enhanced viscosity, reduced friction and lower volatility."

Prikaži več možnosti

bimer1150
bimer1150
  • Uporabnik

Danes zamenjal olje ter filter v R1150R in uporabil Motorex 15W-50 olje za bokserske motorje. Zelo miren tek tako pri hladnem ter tudi segretem motorju. 

Prikaži več možnosti