Skoči na vsebino

BMW masovni vpoklic 2018

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
130 odgovorov v temi
damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 157
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

BMW ima nov vpoklic, 1.6 milijona vozil, kjer obstaja moznost izteka hladilne tekocine v klimatski napravi in v extrekmnem primeru lahko pride do vziga vozila. Zajeta so vozila od augusta 2010 do augusta 2017.

https://www.tagesspi...k/23218088.html

Urejal damci, 23.10.2018, 11:33.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 147
  • Avtomobil: F31

sem malo gledal po recall straneh koliko je teh vpoklicov... bi blo cenej da mi dajo kar nov avto ko ga peljem naslednjič na servis  :rofl

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

moj je zajet v prvem vpoklicu in cakam na termin za zamenjavo zracne cevi in pregled EGR hladilnika

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 269
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

moj je zajet v prvem vpoklicu in cakam na termin za zamenjavo zracne cevi in pregled EGR hladilnika

in se lahko preveri po vin ali je vpoklic ali ne, ali čakamo na bmw servis da nas pozovejo ;) ?

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 978
  • Avtomobil: VW TOURAN

Ponavadi preverijo ob rednem servisu, vsaj pri fotru (avto aktiv Kranj).

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

in se lahko preveri po vin ali je vpoklic ali ne, ali čakamo na bmw servis da nas pozovejo ;) ?

naceloma moras dobiti obvestilo, ampak jaz se ga nisem dobil in sem danes preverjal na Selmarju in dobil hitro odgovor da je zajet in kaj treba narediti.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 068
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Premium znamka ni kej :blackeye

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • SONiK je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 129
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

@mpower:Ja res ne ne, samo katera firma pa se ima garancijo 100k km? Mislis, da si v tem primeru zmagal ali si bil kot kupec novega vozila samo malo nategnjen?

Verjetno dokler gredo avti v prodajo, ni treba kupcem ponujati nekih hudih jamstev...kar pa ne pomeni, da sem jaz nad tem navdušen... saj po novem imajo sedaj 4 leta in 200kkm  garancije. :)

Kar se pa tiče razpleta v mojem primeru, je pač bil sedaj v moje dobro, kako bo pa v bodoče pa bo pokazal čas. Čeprav je treba priznati, da bmw velikokrat priznava vsaj delno kulanco tudi pri sterejših avtih. Npr. sodelovec je letos grenko izkusil odziv vwja... on je kupil novega tourana (bencinarja, ker se žena vozi v službo samo cca 2km) in mu je dva meseca po izteku garancije preskočila veriga (avto je imel prevoženih 30kkm!!)... ni mogel dobiti niti centa kulance in je pač požrl 1.5k€ težko popravilo... ampak saga je šla naprej, da mu je v dveh tednih po popravilu avto počakal... via servis in po odprtju motorja ugotovijo, da je odlomilo en bat... :blackeye  VW za popravilo hoče 6k€ in ker izvedenec ni potrdil, da bi to lahko bila posledica prejšnjega preskoka verige, se je lahko obrisal pod nosom (cela reč se je vlekla več kot en mesec)...nato  je v lastni režiji poflikal motor in avto prodal (pod ceno in z vednostjo kupca).

V glavnem, samo za primer, da suport po izteku garancije je vseeno nekako na drugem nivoju... se pa ni treba slepiti. Kot je rekel kolega mehanik... bmw je ratal skret, ampak vseeno malo manjši, kot drugi. :laugh 

Pač še vseeno je vsaj v mojem primeru ne glede na zgodnje krepavanje zadev, še vedno en zelo prijeten avto za vozit. :beer

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 599
  • Avtomobil: K 1200 RS

To,kar se je zgodilo pri tvojem sodelavcu,mi je cudno-mi smo doma imeli popolnoma drugacno izkusnjo pri VW. Avto vec kot 2 leti iz garancije, res da vedno servisiran na pooblascenem servisu, motor je razpizdilo. Ker je ocetu bil avto vrh glave je rekel, da ga on vec domov od tam ne bo peljal-avto je Porsche Maribor odkupili po ceni, po kateri so se takrat prodajali brezhibni, delujoci avtomobili, poleg tega je pri nakupu drugega vozila oce dobil tudi konkreten popust.
Kaj je slo narobe pri tvojem sodelavcu,da niso odobrili kulance, nimam pojma...
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 100
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ahh, tu ni samo znamka. Se znajo tudi nasi uradni serviserji lepo delat budale.

Osebno bi v takem primeru kontaktiral maticno firmo in takoj vidis kak drek je vecina slo uradnih servisov.

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Klijo

Torej klical na selmarja za F20 in ne pade v ta vpoklic, čeprav je N47 letnik 2012.... naj bi bil pa vpoklic za volansko letev... Torej dajte preverit 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 220
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Če kdo rabi info o vpoklicu lahko tudi jaz preverim :ok

Prikaži več možnosti
    • bedolin, salko in Leg0_mK uporabnikom je všeč to sporočilo

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 653
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Res je, v sredo sem bil na Makomi za ta vpoklic za volansko letev. Zamenjali vijake, podmazali in nazaj sestavili. Pri nekaterih morajo menjati volansko letev, tam ti še software upgrade naredijo in povozijo remap, če ga imaš. Za vpoklic na izpušnem sistemu pa ni bilo nič govora, pa sem vprašal... Moj je 2013 letnik

Torej klical na selmarja za F20 in ne pade v ta vpoklic, čeprav je N47 letnik 2012.... naj bi bil pa vpoklic za volansko letev... Torej dajte preverit 

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 222
  • Avtomobil: 3er

Je volan kaj trši? So ti delali še kaj drugega in je bil update avtomatičen ali jim omeniš sam če lahko naredijo?

Peljem v ponedeljek :)

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 653
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Volan je kvečjem za odtenek mehkejši. Update ti morajo narediti, če ti menjajo letev, drugače ti ne naredijo.

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

BMW je objavil, da bodo delali tudi vpoklic M3 in M4 2016 in 2017 letnika, ker ima težave s prirobnico na pogonski gredi.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 985
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Če kdo rabi info o vpoklicu lahko tudi jaz preverim :ok

A še meni, pliz? Pošljem ZS, lahko napišeš kar tu. Ful hvala.  :laugh  :ok

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 329

Na prvem rednem servisu itak naredijo vse vpoklice, samo ne pod kolcem. Audi dela vpoklice pa sploh ne ves, na servisu naredijo se 5 stvari zraven, pa niti ne povejo lastnikom :-)
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 612

Zato pa audi lastniki ne jamrajo, ker tist kar neves ne boli ;)
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 176
  • Avtomobil: 2X BMW

A še meni, pliz? Pošljem ZS, lahko napišeš kar tu. Ful hvala.  :laugh  :ok

Jaz sem mu že pred dnevi poslal ZS in do zdaj ne bev, ne mev  :ok2

Prikaži več možnosti