Skoči na vsebino

BMW masovni vpoklic 2018

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
125 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kaj pa če jih opozoriš na to, ko daš avto na servis in zahtevaš, da dobiš nastavitve take, kot so bile, ko si dal avto notri? A imajo dejansko pravico spreminjat to?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Ja pa gre izklopit S/S? Oz. nastavit, da si zapomni zadnjo vrednost v vseh načinih (Sport, Comfort, EcoPro)? Kolikor po forumu gledam, na novejših to več ne gre sprogramirat... Je pa res, da imaš ti 5ko, jaz pa 3ko.

Kaj pa če jih opozoriš na to, ko daš avto na servis in zahtevaš, da dobiš nastavitve take, kot so bile, ko si dal avto notri? A imajo dejansko pravico spreminjat to?

Načeloma ti "nimaš pravice" tega spreminjat :) Privzeta zadeva je, da ko avto prižgeš, je S/S vedno vklopljen. Torej je potrebno po vsakem zagonu avta pritisnit S/S, da se izklopi. Ravno tako se je to dogajalo, ko si med vožnjo preklapljal program (vedno, ko sem vklopil EcoPro, je avtomatsko vklopilo S/S).

Urejal bpavsic, 07.11.2018, 10:48.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem mislil, da je to samo pri Tesli, da ni dovoljeno spreminjat nastavitev v SW. :blackeye

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Ma, saj se znajdeš... Če ne gre SW, bo pa šlo HW...

Gumb za štart ima 3 in 4 pinski konektor. Po "kmečki" logiki je en del za start stop (tipka + indikator), drug del pa tipka za zagon motorja. Dvomim, da gre med gumbom in avtom canbus komunikacija (pa četudi, se pač zadeva malo zakomplicira), itak se da ugotovit pin-out. Če imata pa tipka + indikator za S/S vsak svoje žice, potem pa je najmanjši problem naredit vmes eno vezje, ki preveri indikator in če ni tak, kot želiš (izklopljen), simulira pritisk tipke.

Podobno zadevo sem si naredil tako, da sem razmontiral pilota za garažna vrata in ograjo, dodal wifi modul, ki simulira pritiske tipk (seveda električno, ne fizično), jaz pa lahko sedaj vse krmilim preko telefona. Manjka mi še feedback (končna stikala na garaži/ograji), ker piloti imajo "toggle" funkcijo (ne pa posebej gumb za odpiranje in zapiranje). Ko še to dodam, ne bo problem na telefonu še app, ki bo te zadeve krmilil glede na gps lokacijo (torej ko se približam domu, se avtomatsko odpre ograja in garaža).

Še ena taka zadeva je vezje, ki simulira klik na power tipko in reset tipko na računalniku, če se le-ta slučajno obesi in ga je treba od daleč resetirat.

Večji problem bo ko se odločijo, da za S/S niti tipke ne bo in ne bo več šlo izklopit.

Urejal bpavsic, 07.11.2018, 11:02.

Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland je všeč

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 140
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

nisme se vceraj utegnil probat sprogramirati, verjetno danes zvecer

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Sj dokler lahko na začetku vožnje izklopiš preko gumba in to drži do izklopa vozila, itak ni problem... pač klikneš gumb, isto kot prižgeš luči pri avtih uvoženih iz Nemčije, kjer se luči ne prižgejo avtomatsko. Problem bo, ko se to res ne bo dalo več izklopiti fizično... slej kot prej to bodo uvedli. Upajmo le, da bodo vsaj pustili, da je v sport programu izklopljen... ker potem pač voziš v sport programu ves čas in imaš mir. :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Sj dokler lahko na začetku vožnje izklopiš preko gumba in to drži do izklopa vozila, itak ni problem... pač klikneš gumb, isto kot prižgeš luči pri avtih uvoženih iz Nemčije, kjer se luči ne prižgejo avtomatsko. Problem bo, ko se to res ne bo dalo več izklopiti fizično... slej kot prej to bodo uvedli. Upajmo le, da bodo vsaj pustili, da je v sport programu izklopljen... ker potem pač voziš v sport programu ves čas in imaš mir. :ok2

Ja saj to me moti... Ker preklapljam program.. Ponavadi vozim v EcoPro, ko pa rabim, pa hitro preklopim v Sport in potem nazaj. In takrat se S/S spet vklopi in ga je potrebno izklopit (no, zdaj se ne, ker sprogramirano drugače...). Ampak pri novejših baje to več ne gre. 

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

deluje po nadgradnji SW, sem ravno sprogramiral Start/Stop na default OFF

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: 2X BMW

Če kdo rabi info o vpoklicu lahko tudi jaz preverim :ok

Meni je glihkar odgovoril.  :flipa  :obrvi Ni vpoklica za mojega.

Sem šur, da bo tebi tudi.  :friends  :laugh

Žal nisi imela prav. Še vedno ne bev, ne mev. Mi je zanimivo, da pade samoiniciativna ponudba, potem ko vprašaš pa tema  :blackeye  Ti pošljem VIN in reci da rabiš za kolegico?  :ok2

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 154
  • Avtomobil: E46, E34

Žal nisi imela prav. Še vedno ne bev, ne mev. Mi je zanimivo, da pade samoiniciativna ponudba, potem ko vprašaš pa tema  :blackeye  Ti pošljem VIN in reci da rabiš za kolegico?  :ok2

Med vsaj 30 prošnjami za vpogled sem te izgubil/spregledal/pozabil. Imaš ZS, prosim brez zamere.

Urejal ALFAinBMW, 14.11.2018, 06:32.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 971
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Na mojem f31 ki je bil vpoklic so poleg BSI servisa zamenjali še volansko letev, en vijak je bil odtrgan, ko sem ga prijel in dal v dlan, mi je bilo takoj jasno čemu to. Tako da potem so dali novo letev, nove vijake (teža le tega in kvaliteta očitno boljša od prvo vgradnje), sledilo je programiranje, nova optika, pranje vozila... Včeraj sem zamenjal še gume in felge, tako da je vozilo na 18" zimakih prav lep za pogledat in pripravljen na zimo :ok

Urejal Taucher, 16.11.2018, 19:56.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

V petek poslal sporočilo uporabniku ALFAinBMW s poizvedbo glede vpoklica za oba naša bmwja. Odgovor me je v par urah že čakal na mailu. Ni vpoklicev z naša ljubljenčka :)

Hvala še enkrat, Miha!

Urejal bpavsic, 26.11.2018, 10:19.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 213
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

V petek poslal sporočilo uporabniku ALFAinBMW s poizvedbo glede vpoklica za oba naša bmwja. Odgovor me je v par urah že čakal na mailu. Ni vpoklicev z naša ljubljenčka :)

Hvala še enkrat, Miha!

Ni pa rečeno da jih ne bo. Tako da to je pametno preveriti vsaj 1x na leto.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 186
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Vem da pišem offtopic, ampak me zanima nekaj.

Poskušam download-(ati) nov idrive software za avto, pa grem na stran https://www.bmw.com/...re-updates.html

spodaj ko vpišem svoj VIN mi javi:

Unfortunately, the entered Vehicle Identification Number you entered cannot be found. Please check your entry. If the problem persists, please contact the support.

A to pomeni da moj ni več podprt ali kaj?

Prikaži več možnosti

salko
salko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 549
  • Avtomobil: 530xd F11 LCI

A si vpisal samo zadnjih 7 cifer VIN-a ali kompletno?

907504.png
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 186
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Samo zadnjih 7

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Hvala še enkrat, Miha!

na nemskem forumu berem, da se to dnevno spreminja, 1 dan avto ni zajet cez par dni pa uporabniki dobijo posto. Ali pa da avto ni zajet v vpoklic, ima pa vse simptome, nato BMW tudi menja isto kot bi bil v vpoklicu.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

saga se nadaljuje :)

po tem, ko je bil moj avto na vpoklicu, se je v kabini občasno pojavil vonj po izpušnih plinih.

Danes imel termin na servisu, so me prejle klicali, da ni bilo nič videti, dokler niso z endoskopom pregledali AGR hladilnika in ugotovili da je le-ta počen (preden je bil avto na vpoklicu tega vonja ni bilo). Servis je izvedel zahtevo za kulanco, ki je bila odobrena in BMW krije 100% stroške.

Avto je star 4,5 leta ima prevoženih 75k km in to je že druga menjava AGR hladilnika (prvič mislim da ko je bil star ca. 1 leto).

Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 152
  • Avtomobil: 2X BMW

Jaz sem imel F31 prejšnji teden na vpoklicu zaradi volanske letve. Zamenjali so vijake na volanski letvi in pregledali hladilnik EGR, pravijo da je vse vredu. Brez avta sem bil 4 ure.

Me pa bol skrbi za nas, ki ne vozimo menjat olje na uradnega, da nas nebi obvestili o vpoklicu  :confused  Peljal sem ga po zaslugi foruma. Ko bo spet kakšen vpoklic, za kateri koli model, nebi bilo slabo, da tisti ki jih vozite na uradnega, nas o tem obvestite  :beer

Aja, avto je tudi 4,5 let in 65 kkm, uvoz iz D.

Urejal MiranK, 15.01.2019, 16:41.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 421
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

A te vpoklice tud nepooblascenci delajo? Ali samo pooblasceni servisi..
Prikaži več možnosti