Skoči na vsebino

BMW masovni vpoklic 2018

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
130 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 393
  • Avtomobil: Mašina

Samo pooblaščeni, no razen če želiš samoplačniško odpraviti napako :)

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 200
  • Avtomobil: F10

Danes so mi povdali, da bodo vsi dizelski motorji prišli na vrsto za vpoklic in sicer od 2010 do 2017 4 in 6 valjniki. 

Po kakšnem ključu jih vpoklicujejo pa ne vem. Moj je prišel na listo 16.1.2019. 

Vpoklic ne pomeni nujno menjave ampak pregled agr hladilnika, če ima znake puščanja naročijo in menjajo drugače ne.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • MiranK in urbanbevk1 uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 787
  • Avtomobil: BMW

Kaj pa če je dandanes ok, spušča pa čez 1 leto?
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 200
  • Avtomobil: F10

Rečeš, da moraš dolivati hladilno tekočino in ti ga zamenjajo ;)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 087
  • Avtomobil: prdalica

Seveda ja in 98% uporabnikov ne ve niti kaj je to. Če bo zgorel v garanciji bo pač dobil novega, ko te le ne bo več smola zate. Glih se pa sekirajo zate. Seveda...

Enostavno grešena logika kot je rekel @simply. 

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 327
  • Avtomobil: F30 LCI

Do katerega meseca pa so še prizadeti 2017 letniki?

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 123
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

V bistvu ko sem preletel tole temo, sem ugotovil, oziroma tako izgleda, da ni vprašanje pri bmw-ju, če ima tvoje vozilo vpoklic, ampak je vprašanje za katero napako ima vpoklic. :)

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 455
  • Avtomobil: 325d F31

Zanimivo sm bil na servisu z mojim 2013 letnikom pa mi niso nobenga vpoklica omenjali
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 161
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Kot sem ze omenil, se seznam vozil,ki so zajeta v vpiklic tedensko dopolnjuje. Tako da ce vam servis danes rece da vase vozilo ni zajeto, se ne pomeni, da ne bo naslednji teden ali mesec.
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik

Če ne bo že prepozno...
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 161
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Hja
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 619

Ce vam enkrat letno na servisu naredijo vpoklice ki se naberejo ste cist mirni. Za nujne vpoklice vas bodo pa klicali, ce majo podatke seveda. Lojze ki vam pod kozolcem menja olje vas pa je bo klical.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik

Sej je vseen se še dost teh kišt prodaja na avtonetu. Da bi se zdaj za en avto sekiral pa brezveze.. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 710
  • Avtomobil: BMW logicno

Je pa BMW obveščanje sila pomankljivo, vsaj bilo je še cca 7 let nazaj, sem imel BMW E60 servisiral pri pooblaščencu takrat Carmax vsaj 3 x je bil avto na rednih servisih pri njih , potem se mi vžge sedež, zaradi napake , za katero je bil VPOKLIC in ja , po vseh protestih, BMW ni želel kriti škode, ker oni niso krivi, če je bil avto uvožen, čeprav vsaj 3 x servisiran na pooblaščencu in ja niso krivi, da je imel pooblaščenec še stari računalnik, ki na to ni opozarjal.....

Tako, da upam , da so se kaj stvari poboljšale, takrat je sila malo manjkalo, da grem od BMW ja za vse večne čase zaradi neprofesionalnega odnosa stran od znamke, pa je bilo škode, pod 1000 euri, samo odnos uvoznika in ukrepanje po težavah ta je bil povsem NE premium in primitiven, da ne rečem beden, skratka po njihovo ni bil nobeden nič kriv z stani BMW -ja . 

Ja pa vprašajte vsakič posebej, ko norci, če je, kak vpoklic za vaš avto, ko ste na servisu, najbolje, da vam še napišejo, da ga ni, sicer ko sem vam nekaj zgodi, odleti kolo, ker vas niso poklicali, BMW ne bo nič kriv !!!

Urejal Mat xxl, 26.01.2019, 15:42.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 469
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Za nujne vpoklice vas bodo pa klicali, ce majo podatke seveda. Lojze ki vam pod kozolcem menja olje vas pa je bo klical.

Glede na to, da si po poklicu pravnik (ali karkoli že) in na splošno zelo informiran človek, glede tega, kako določene stvari potekajo, mi res ni jasno, kako to, da se pogosto dogaja, da imaš dokaj gostilniške izjave :zmeden

Za nujne vpoklice, proizvajalec pridobi podatke o lastniku vozila iz državnega registra motornih vozil, kjer avto poiščejo na osnovi številke šasije in ti nato pošljejo pošto na naslov, ki je tam zabeležen (naslov, ki je v prometni). Tudi če servisiraš pri Lojzetu, pod kozolcem :ok2

Urejal LEO37, 26.01.2019, 15:48.

M50B20+F7P 704+M54B22+K4M+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 954 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • stone in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Ce vam enkrat letno na servisu naredijo vpoklice ki se naberejo ste cist mirni. Za nujne vpoklice vas bodo pa klicali, ce majo podatke seveda. Lojze ki vam pod kozolcem menja olje vas pa je bo klical.

Če gre za nujen vpoklic (takšen, ki vpliva na varnost), pridobijo podatke od ministrstva, če so pri nas registrirana vozila, katerih VIN je na seznamu za vpoklic. Tako, da podatke vsekakor dobijo, tudi če se servisira pod kozolcem.

Ko so bili masovni vpoklici zaradi airbagov, sem se na Selmarju pozanimal, če za mojo E46 velja vpoklic in je ni bilo na seznamu. Čez čas sem pa prejel pošto od BMW Slovenija, z vabilom na menjavo airbaga. In to za avto, ki je bil takrat star mislim, da ca. 15 let.

EDIT: Aja, vidim da je že @LEO37 enako napisal.

Urejal loty1825, 26.01.2019, 20:49.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 788
  • Avtomobil: Bmw

Glede na to, da si po poklicu pravnik (ali karkoli že) in na splošno zelo informiran človek, glede tega, kako določene stvari potekajo, mi res ni jasno, kako to, da se pogosto dogaja, da imaš dokaj gostilniške izjave :zmeden

Ker se rad vedno kadar je le mogoce ven mece in provocira z izjavam. Sej ga ni talo tezko prebrat.

Lp.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 143
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Danes so mi povdali, da bodo vsi dizelski motorji prišli na vrsto za vpoklic in sicer od 2010 do 2017 4 in 6 valjniki. 

Po kakšnem ključu jih vpoklicujejo pa ne vem. Moj je prišel na listo 16.1.2019. 

Vpoklic ne pomeni nujno menjave ampak pregled agr hladilnika, če ima znake puščanja naročijo in menjajo drugače ne.

Zanimivo... na kateri servis pa voziš? Meni so na A cosmos GO ob dejstvu, da je bila označena servisna akcija, naročili novo egr enoto in  ko so čez par tednov zadevo dobili, so jo zamenjali... nihče ni preverjal puščanja. (meni hladilna ni izginjala). Razen, če so sedaj pri bmw spremenil pogoje...

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 619

Kok ste eni obcutljivi, sej je kul ce sami olje menjate no. Sam vsake tolk je pa fajn da avto kdo pogleda ki ma info o tem, kaj je treba porihtat.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 469
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

:blabla

M50B20+F7P 704+M54B22+K4M+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 954 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.