Skoči na vsebino

Veliki vpoklic BMW vseh serij 2015-2016

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
64 odgovorov v temi
mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 922
  • Avtomobil: prdalica

Vpoklic je dolg ob predaji vozila najveckrat dolg za cel a4 format. Če mislite, da dobite nedolzen avtomobil zivite v tem prepricanju se naprej. Jaz sem zahteval mesec dni nazaj to dokazilo ker sem vedel kaj se dogaja in me je vrglo na rit kaj vse so morali narediti (tudi ratkopali ze notranjost_stebricki-pasovi) . Pa je avto srednjega ranga...

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 804
  • Avtomobil: LPP Urbana

Ah kaj je to za BMW, audi je v enem susu vpoklical za 1.27 mio vozil :laugh

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 999

Jest sem videl spisek za Kodiaq, to je dejansko 20 točk vpoklica še preden gre avto ven iz salona :)

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

hehe pa to je noro, ko da bi bili avto iz kartona
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 999

Tok se mudi dat ven nov model da pac pol popravljajo. Vazno da se cim prej zacne prodajat. Pol pa tehnicne stvari resujejo. Ce bi hotli narest ze prej v nulo bi se proizvodnja nobega modela zacela eno leto kasneje. V tem casu bi pa folk druge avte kupoval. Ze majo racunico...
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Zadnjemu zavedenemu v sistemu.
Lahko pa povem, da sem pred leti dobil za E87, ki je bila že vsaj 4 leta pri novem lastniku, ker pri Selmarju naj ne bi popravili lastništva v sistemu.

Jaz sem dobil za e87 letnik 2011 leta 2017 pošto od BMW Slovenija za vpoklic. Avto je bil uvožen iz Nemčije, jaz pa ene četrti lastnik v SLO, ne več kot en mesec ko je prišla pošta...

Kako so ne našli ne vem, ker je predhodni lastnik bil avto prodajalec, ki zagotovo ni nič sporočil naprej...

Lp
Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 033
  • Avtomobil: Črni Blisk

Tok se mudi dat ven nov model da pac pol popravljajo. Vazno da se cim prej zacne prodajat. Pol pa tehnicne stvari resujejo. Ce bi hotli narest ze prej v nulo bi se proizvodnja nobega modela zacela eno leto kasneje. V tem casu bi pa folk druge avte kupoval. Ze majo racunico...

Sej v ITju je podobno. Najbolj očitno je na gaming sceni. Patchi so ready še preden pride špil v trgovine :) 
Z nastankom app marketplacov pa je to zelo dobro zakamuflirano pod pretvezo izboljšanja uporabniške izkušnje z continious updejti.
Vprašanje časa kdaj bodo začeli z silent OTA updejti infotainmenta + ECU firmwara v novejših avtih, če že niso...

Urejal mstipic, 10.08.2018, 12:50.

"this car is like having a crack addicited Victoria's Secret Model as a girlfriend, the highs are higher than your imaginations, and the lows are low.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 923
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jp, prva stvar pri špilih je, da namestiš X popravkov, še preden si jo sploh prvič zalaufal.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

vidk37
vidk37
  • Uporabnik
  • Sporočil: 275

jest se prevec ne obremenjujem z vpoklici. Ce bo morebit kaksen ga bomo peljal, ce ne pa tut dobr. Avto se lepo pelje, lega na cesti je dobra in sluzi svojem namenu. Ce se bo pa kaj pokvarlo bomo pa popravl. Vcasih za vpoklice niti niso krivi sami proizvajalci vozil, ampak kaksen njihov dobavitelj, ki za njih rezervni del proizvaja.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 963
  • Avtomobil: alpsko mleko, roces x35

Svašta. In kaj, skritih updejtov in nunih popravil so deležni samo tisti, ki furajo na uradne servise.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 019
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Svašta. In kaj, skritih updejtov in nunih popravil so deležni samo tisti, ki furajo na uradne servise.

Točno tako. To je razlika med servisom pod kozolcem in na pooblaščencu. Liter olja in delovna ura nista toliko vredna. Nekako pa je vseeno treba plačat vse tiste programerje in razvojnike, ki popravljajo buge.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 10.08.2018, 18:46.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 915
  • Avtomobil: /

Ko bi vedeli kako slabo so narejene prve serije avtomobilov. Je govoril znanec, ki izdeluje notranje letvice za nemško trojico, takrat je ravno prišla nova sedmica ven. V prvih serijah nikoli ne štimajo razmaki, sploh kakšnega lesa in podobno..to rešujejo na tak način, da spodaj tlačijo papir in podobne stvari. Šele po nekaj mesecih vse nastavijo, tako kot je treba.

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 583
  • Avtomobil: K 1200 RS

Jaz sem pred enimi 5 leti kupil eno skodo octavio,ki je skoraj 10 let atala v eni leseni baraki. Pa sem jo peljal na uradni servia,ker me je nekaj zafrkavala in nismo nasli vzroka. Na servisu so mi tudi po tolikih letih neservisiranja povedali,da je nekoc bil vpoklic zaradi nepravilnih vzigalnih tuljav in so mi le-te zastonj zamenjali. Sem bil presenecen,glede na to,da avto servisa res ni videl dolgo casa.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Jaz sem dobil za e87 letnik 2011 leta 2017 pošto od BMW Slovenija za vpoklic. Avto je bil uvožen iz Nemčije, jaz pa ene četrti lastnik v SLO, ne več kot en mesec ko je prišla pošta...

Kako so ne našli ne vem, ker je predhodni lastnik bil avto prodajalec, ki zagotovo ni nič sporočil naprej...

Lp

A se ti hecaš? ne razumeš, kako so te našli? :zmeden

Saj imaš avto registriran in torej ima država vse tvoje podatke ter od vozila. Nihče ne rabi sporočati naprej. Sam si jim dal podatke  :ok2

Ko je v igri varnost, mora proizvajalec javiti vpoklic ustreznim ustanovam, ki mu priskrbijo spisek lastnikov v njihovi državi, za vsa vozila, ki so predmet vpoklica. To pa definirajo preko VIN številk.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

moja prejšnja e46, uvožena iz Italije, jaz najmanj 2. lastnik v Slo, pooblaščenega servisa ni vidla, vsaj pri nas ne. Pa sem dobil vpoklic za sopotnikov Ab najprej, potem pa še za volanskega. Pa kljub temu da sem menjal volan (multifunkcijo) niso nič komplicirali in so mi ga prav tako zamenjali, brezplačno in brez kakršnihkoli zapletov
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 748
  • Avtomobil: skunk :)

Ko bi vedeli kako slabo so narejene prve serije avtomobilov. Je govoril znanec, ki izdeluje notranje letvice za nemško trojico, takrat je ravno prišla nova sedmica ven. V prvih serijah nikoli ne štimajo razmaki, sploh kakšnega lesa in podobno..to rešujejo na tak način, da spodaj tlačijo papir in podobne stvari. Šele po nekaj mesecih vse nastavijo, tako kot je treba.

A potem je dobro, da sem mojega prodal, ker je imel po VIN-u kodo: S997 HAENDLERPRAESENTATION :laugh

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 308
  • Avtomobil: F30 LCI

evo, pa je šla spet ena F30 LCI zaradi EGRja...me zanima kateri letnik in če je bil EGR menjan?

https://www.zurnal24...vtocesto-332361

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 238
  • Avtomobil: 523i

A egr delite res problem hladilnika?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

TIN je nekaj pisal v drugi, podobni temi.

EDIT: post 573 v temi https://www.bmwslo.c...zagorel/page-29

Urejal LEO37, 12.08.2019, 15:43.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 308
  • Avtomobil: F30 LCI

A egr delite res problem hladilnika?

O.K., hladilnik je težava, ampak meni so lani pro vpoklicu menjali hladilnik in EGR, ker je to v enem kosu.... mi je bilo vseeno, saj ni šlo za moj strošek.

Ne glede na to, se novi avti ne bi smeli kar tako vžigat. Prejšnji teden dva BMWja na naših cestah in to novejših letnikov. Me res zanima, če je bil pri omenjenih vpoklic in hladilnik menjan.

Očitno je večja težava, saj so julija 2019 objavili večji vpoklic, kjer so prizadete skoraj vse serije letnikov 2010 do 2017 s 4 ali 6 valjnimi motorji zaradi napake EGR hladilnika. To pa ni več hec....

https://www.adac.de/...ler=BMW

Urejal halozan, 12.08.2019, 22:30.

Prikaži več možnosti