Skoči na vsebino

Bmw 320d cuden zvok pri speljevanju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
Akej10
Akej10
  • Uporabnik
  • Sporočil: 33
  • Avtomobil: BMW E46

Pozdravljeni,
Po prv. 20km voznje mi je avto kar naenkrat zacelo ob speljevanju delati cuden ropotajoci zvok. V naslednjih dveh dneh se je zvok kdaj pojavil kdaj pa ne. Pojavi se tudi ko zaviram ter pridem do majhnih obratov v drugi prestavi. Probal sem tudi speljati v drugi prestavi vendar se isto dogaja. Ve kdo kaj bi to lahko bilo, preden grem k mehaniku v ponedeljek?
Lep pozdrav
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 774
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525d

Premalo natančno si opisal od kje in kak zvok se sliši, pa preveč je možnosti, kaj lahko daje zvok. Itak je pa najbolje do mehanika z avtom, tu lahko samo ugibamo.

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 519
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Grem stavit, da je nosilec motorja.

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Akej10
Akej10
  • Uporabnik

Zvok prihaja izpod nog ne vem pa natancno od kje. Je pa kar naenkrat se pojavil po normalni voznji. Mi je pa cudno da se vcasih slisi vcasih pa ne, ne glede na temperaturo avta ali karkoli. Jutri gre avto k mehaniku. Sumim da je potisni lezaj.
Je pa tak ropotajoc zvok kakor da nekaj poka. Ne slisim pa nobeno ruzljanje zeleza ali karkoli. Malo tudi potrese avto, ne pa veliko.
Ko speljem iz prve se slisi malo pa tudi malo v drugi v nizjih obratih, preden pospesim.
Prikaži več možnosti

stric
stric

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 185
  • Avtomobil: e60 530iA

Pri meni je, ko sem še imel E90 320d, bil vztrajnik in delno nosilec motorja. Opazilo pa se je najbolj ob speljevanju, predvsem v ovinek navzgor. Včasih je tako potresel, da sem se ustrašil, da bo motor dol padel. Za nekaj časa je pomagalo, če sem speljal bolj grobo z veliko gasa in počasi spuščal sklopko, da se je malo "zbrusilo", ampak je bilo hitro spet enako, kot na začetku. 

Prikaži več možnosti

andrejmkm
andrejmkm
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: carless

Vztrajnik
Prikaži več možnosti

Akej10
Akej10
  • Uporabnik

Vztrajnik je danes bil preverjen in je v redu. Mehanik tudi sumi na nosilce motorja vendar danes se ni mel casa da ga naprej pogleda.
Prikaži več možnosti