Skoči na vsebino

Dpf regeneracija - koliko pogosto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Mah glede regenreacije bi moralo biti prisotno opozorilo, tako kot za servis. Čez toliko in toliko km bo potrebno narediti regeneracijo, oz. je na meji, oz. je v teku. Tako bi točno vedel,in naredil nekaj km več, da se to dokonča. To pa veš edino ko je DPF zabit...

Kot je napisal ze @Bavaria fan ni nobene potrebe po tem, ce avto uporabljas, cemur je namenjen.

Jaz imam na e91 305kkm, pred kaksnih 5k se je prvic prizgala lucka za DPF. Po diagnostiki je bilo ugotovljeno, da se je pojavila zaradi starosti vozila in stevila kilometrov. DPF smo preventivno ocistili s cistilom in furam dalje (preventivni strosek: 60EUR). Tak da DPF sploh ni noben bav bav, ce je dizel na relacijah.
Res pa je, da poznam kup ljudi, ki imajo dizla za dnevne migracije ~5km. Ravno z enim taksnih sem govoril vceraj, ko je ravno imel F31 na servisu zaradi zabitega DPF pri 180k km.

Urejal tomazic89, 21.10.2019, 10:18.

Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491

Tocno tako tezave z dpfjom se pojavijo ravno zaradi kratkih relacij. In ko se enkrat pojavijo tezave z dpf, je tudi kolektor ze ornk zabasan pa egr itd. Dizla je treba redno vozit po ac in malo prepihat pa bo super delal
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 854
  • Avtomobil: bel traktore

Mene tudi jezi, ko sploh ne vem, kdaj se izvaja regeneracija. Do sedaj sem imel tudi nekaj kratkih voženj 4km do službe in nazaj, ampak sem vsaj 1x tedensko naredil kakšno relacijsko, 40, 50km v eno stran. Za 1x dela bp, prevoženih imam pa nekaj čez 253tkm.  Sicer pa zmeraj pri krajših relacijah, če je le možno pustim avto užgan. Npr, če moram v trgovino, ga nikoli ne ugašujem. Bo pa sedaj manj skrbi, ker menjam službo, kjer bom na dan prevozil dobrih 100km.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491

Jaz ga tudi ne ugasam ce vem da grem cez 3min naprej... z dpfjom pa nimam tezav ker ga redno pucam :) #relacije
Prikaži več možnosti

Caffrey
Caffrey
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: E91

Jaz sem vedno vozim do službe, vsak dan že 4 leta po 5km, relacijsko pa mogoče 1x ali 2x na teden po 50 km pa do sedaj ni bilo nobenih težav. Vedno DPF sam naredi regeneracijo, je pa odvisno od načina vožnje. Regeneracija se ne more opraviti ali pa zelo težko, če voziš pod 2500-3000 obrati.

Še pomembneje: avto ima 340.000 km

Urejal Caffrey, 28.10.2019, 18:28.

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 854
  • Avtomobil: bel traktore

Koliko časa se opravlja regeneracija, kako sploh veš kdaj se ti? Saj imaš e91 (profil)?

Prikaži več možnosti