Skoči na vsebino

BMW Makoma Novo mesto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: BMW E21

Akontacijo vzamejo tudi na AAju. Milijon odstotno.
Seveda je to najbrž odvisno od višine zneska naročene robe.
LP
Austin

Pri Selmarju tudi vzamejo akontacijo. Meni se v Makomi tudi zdijo zelo prijazni.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 025
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Meni je še nikoli niso, res pa da sem skoraj vedno naročal poceni dele.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Akontacija se razumno jemlje za dražje dele, ki so "rizični" za prodat. Recimo, da nekdo naroči kak menjalnik za e36 ali glavo motorja,...

Da se akontacija pobira, so pa krivi kupci, ki so kdaj naročevali takšne dele in jih nato sploh ni bilo več blizu. Nekako se je pač potrebno zaščitit pred takšnimi pobalini.:-D
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 025
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Drugo je pa krivda na vaši strani, ker so potem interesenti deležni celo enega klica na GSM in če se kupec ne javi na telefon, se ga ne obvešča več.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 135

Jaz osebno sem z prodajo pri makomi zelo zadovoljen. S trgovcem se da vse zmenit, pove ti vse tako kot je. Poleg tega, če vidi da si resna stranka, te vzame zelo resno in po potrebi ponudi tudi zelo konkurenčno ceno. Isti avto z isto opremo sem dobil bistveno ceneje kot v vseh drugih salonih po Sloveniji.

Glede servisa pa: pred leti je imel fotr še roverja (takrat je bil rover še pod bmw in jih je servisirala tudi makoma) in je tam avto tudi servisiral No, vsaj sprva je tam servisiral. Vem pa da se je na vsakem servisu skregal, ker so ga vedno konkretno nategnil za ure dela. To se je ponavljalo konstantno, dokler ni začel vozit na peugeot servis :) . Kako je danes pa še ne vem. Vem pa, da se pri novih vozilih avtomatsko naroči BMW Basic servis. To pomeni, da imaš zastonj servis do 100 000km oz. do 3 let. Je pa približno 500€ doplačila, vendar pa kot sem rekle, se naroči avtomatsko, razen če stranka striktno zahteva da tega noče. No, hočem samo povedat, da imajo modeli zagotovljen posel pri skoraj vsakem avtu do 100 000km. Pošteno, ker če greš sam izračunat stroške, pride kar malce ceneje. Pač stvar odločitve kupca in "natega" s strani prodajalca.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 503

Jaz osebno sem z prodajo pri makomi zelo zadovoljen. S trgovcem se da vse zmenit, pove ti vse tako kot je. Poleg tega, če vidi da si resna stranka, te vzame zelo resno in po potrebi ponudi tudi zelo konkurenčno ceno. Isti avto z isto opremo sem dobil bistveno ceneje kot v vseh drugih salonih po Sloveniji.

Glede servisa pa: pred leti je imel fotr še roverja (takrat je bil rover še pod bmw in jih je servisirala tudi makoma) in je tam avto tudi servisiral No, vsaj sprva je tam servisiral. Vem pa da se je na vsakem servisu skregal, ker so ga vedno konkretno nategnil za ure dela. To se je ponavljalo konstantno, dokler ni začel vozit na peugeot servis :) . Kako je danes pa še ne vem. Vem pa, da se pri novih vozilih avtomatsko naroči BMW Basic servis. To pomeni, da imaš zastonj servis do 100 000km oz. do 3 let. Je pa približno 500€ doplačila, vendar pa kot sem rekle, se naroči avtomatsko, razen če stranka striktno zahteva da tega noče. No, hočem samo povedat, da imajo modeli zagotovljen posel pri skoraj vsakem avtu do 100 000km. Pošteno, ker če greš sam izračunat stroške, pride kar malce ceneje. Pač stvar odločitve kupca in "natega" s strani prodajalca.

:blabla :blabla :blabla
Baba čula,baba rekla

BSI servis je avtomatsko brezplačen,lahko ga pa pri naročilu vozila v proizvodnjo storniraš.Potem imaš odbitek pri osnovni ceni-spet odvisno od modela.
Če pa nek proizvajalec nekaj doda v osnovni paket,še ne pomeni da to mora narediti brezplačno.
In tukaj nihče nikogar ne nateguje,ker ko imaš BSI servis,lahko avto servisiraš kjer hočeš po celi SLO.

Pojdi se malo pozanimat koliko stane en servis,ker do 100000 km imaš krito
olje,oljne filtre,filtre klime,zračne filtre,naftni/bencinski filter,zavorno olje,plus da je Inspection II na vsakih 60000km in je sam servis nekaj dražji.
Aja,urna postavka je cca.50 eur.

Po moje si na koncu še v plusu,pa ne bi primerjal zahtevnosti popravila/servisiranja bmw-ja z pežojem.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Če brez tega dobiš avto ceneje to ne pomeni da je to zastonj. No, vsaj zame ne, kako pa oni rečejo temu.....

Bom pa prav zračunal kakšni so stroški servisiranja do 100 000 (tut fotra zanima). Aja, nisem hotel rečt da se bmw isto servisira kot pa pug. Pač smo servisiral roverja (letnik 96, ki je imel še hondino mašino) na peugeotovem servisu. Itak se na teh servisih samo tekočine menja pa kdaj kakšne ploščice ali pa kaj podobnega. Uglavnm to, kar zna vsak kmet doma zamenat.
Ne dvomim o makomini strokovnosti, samo na prvi pogled, glede na to v kakšnih razmerah delajo, se človek pač malo vpraša. Če recimo njihovo delavnico primerjam s kakšno renaultovo....Pa ne mi očitat da nabijam neargumentirano, take se mi pač zdijo delavnice.
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Če je na 25k km servisni interval, potem imaš 4 servise do 100000km, pa če je en povprečen servis okrog 250€, je to 1000€. Nisem siguren če so številke povsem pravilne, ampak nekaj v tej smeri.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 503

Če brez tega dobiš avto ceneje to ne pomeni da je to zastonj. No, vsaj zame ne, kako pa oni rečejo temu.....

Bom pa prav zračunal kakšni so stroški servisiranja do 100 000 (tut fotra zanima). Aja, nisem hotel rečt da se bmw isto servisira kot pa pug. Pač smo servisiral roverja (letnik 96, ki je imel še hondino mašino) na peugeotovem servisu. Itak se na teh servisih samo tekočine menja pa kdaj kakšne ploščice ali pa kaj podobnega. Uglavnm to, kar zna vsak kmet doma zamenat.
Ne dvomim o makomini strokovnosti, samo na prvi pogled, glede na to v kakšnih razmerah delajo, se človek pač malo vpraša. Če recimo njihovo delavnico primerjam s kakšno renaultovo....Pa ne mi očitat da nabijam neargumentirano, take se mi pač zdijo delavnice.

Nisem argumentiral delavnice od Makome,ker pač zadeve ne poznam,in nočem dajati neutemeljenih izjav.
Ostalo je pa tako kot sem ti povedal.:ok
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Če je na 25k km servisni interval, potem imaš 4 servise do 100000km, pa če je en povprečen servis okrog 250€, je to 1000€. Nisem siguren če so številke povsem pravilne, ampak nekaj v tej smeri.

Poštena cena servisa. Nisem si predstavljal da so take cifre.
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

250€ je malo visoka cena...
Je pa sigurno, da so štirje servisi dražji od 500€
Se pravi, da še vedno profitiraš, če se odločiš za to varianto:ok
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

BSI v ceni vozila, lahko odstraniš in privarčuješ na polni ceni cca 600€, drugače je pa interval pri dizlih na 30.000km in je oljni servis okoli 250€ za serijo 1

LP,:ok
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

BSI v ceni vozila, lahko odstraniš in privarčuješ na polni ceni cca 600€, drugače je pa interval pri dizlih na 30.000km in je oljni servis okoli 250€ za serijo 1

LP,:ok

In kaj je všteto v tem oljnem servisu? Oljni filter, olje? Katero olje, koliko olja? Kaj je sploh všteto v to ceno? Ali je za bencinarja drugače?

Hvala, LP.
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

Bencinar ima interval na 25kkm všteto v BSI pa je VSE, se pravi redniintervali do 100kkmoz 5 let, se pravi vkljujčno z storitvijo :ok...zajema pa pač, menjava olja, filtra, pregled svečkitd....kolk olja nimam pojma za 116i gre pa castrol not

LP,
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Mitchman
Mitchman

Novinec

• Uporabnik

Hvala za info.

PS: če me ne boš z e60 en krog zapelal, bom fotru reku da ne sme e90 pri vas kupit :-D :-D :-D :-D :-D
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Zadeva je takšna, da če nočeš BSIja in ga pri naročilu storniraš, ti "vrnejo" samo polovico koristnosti. To po meni, če ti "vrnejo" 500€, je koristnost višini 1.000€.

Seveda se tega ne splača stornirat.
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za info.

PS: če me ne boš z e60 en krog zapelal, bom fotru reku da ne sme e90 pri vas kupit :-D :-D :-D :-D :-D

:ok2 :ok

LP,
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

plazo: kako je kaj z odgovorom na vprašanje glede garancije, ki sem ti ga poslal na pm? :confused

hvala vnaprej :)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 176
  • Avtomobil: 320dA

fantje kje pa ste da vas ni nič tukaj?
Prikaži več možnosti

izzyd