Skoči na vsebino

BMW Makoma Novo mesto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Vsi imamo poštimane makine, tako, da nas ni:-D

:ok

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Tako to je! In BMW se v sloveniji tega ne zaveda. Pojdi v sosednjo avstrijo na servis, pa boš vidlel (sem prepričan, da si že videl), kako se tam streže stranki, kupcu!

Potem se pa čudimo.... ahhh :fight

Lp, Matej

Samo tega ne pisat, prosim lepo no. :napaka
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

;767613']Samo tega ne pisat, prosim lepo no. :napaka

Potem pa mi ti povej svoje izkušnje, če so mogoče drugačne, ane? Zato pa je FORUM :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem pa mi ti povej svoje izkušnje, če so mogoče drugačne, ane? Zato pa je FORUM :ok

Glej, poznam ogromno strank, ki so se same prepričale, da se v Avstriji ne cedita med in mleko, prav tako so tam prodajalci, ki prodajajo, da zaslužijo in serviserji so tam, da zaslužijo. Hecno je, da pri nas dobiš zanimive reakcije strank na servisu in tudi v salonu. Kot primer lahko povem, če stranka pripelje avto na kakšno popravilo izven garancije in vpraša, če je na voljo nadomestni avto. Ko ji odgovoriš, da seveda je in da je potrebno plačati neko ceno za nadomestni avtomobil, te čudno pogleda, kot da servisi avtomobila ne kupijo, ne financiranjo, ne registrirajo...Verjemi, vse to se v Avstriji tudi plača in precej več kot pri nas.
V tem primeru naj lastnik E36ke pelje avtomobil v Avstrijo in avtomobil pusti nekaj dni tam, da mu odpravijo napako. Verjetno tega ne stori, ker ve, da bo mastno plačal vse ure dela, ki mu jih bodo zaračunali.
Kar pa zadeva diagnoz in popravil, pa je jasno, da se najprej skuša oz. celo mora (pri novejših avtomobilih) uporabiti tester za diagnostiko napak. Pač, avtomobil je danes tako kompleksna stvar z vso elektroniko, da je to nujno zlo. Veliko se pojavlja tudi strank, ki bi radi samo diagnozo kaj točno je narobe z avtomobil, nato bi ga pa radi odpeljali drugam popravljat. Hmm kam bi pa prišli, če bi to delale vse stranke? Sam sem mnenja, da je diagnoza na testerju dan danes pri nas prepoceni. Sej veste kaj danes loči dobrega od slabega zdravnika? V postavljanju diagnoze, ko je le ta postavljena, zna vsak zdravnik pogledat v knjigo katera zdravila so potrebna za zdravljenje ugotovljene bolezni. :-D

PS: moje izkušnje iz BMWjevega salona v Grazu, pa sem že nekje opisoval, skratka doživel sem ignoranco brez primere! Eden od prodajalcev je privat čvekal po telefonu in se ni kaj dost zmenil zame, drugi je prišel s tremi vrečkami McDonaldsa v salon, šel mimo mene, brez da bi kaj vprašal, lepo na malico v druge prostore. No, ostal sem sam sredi salona cirka 15 minut, brez da bi me kdo povohal. Na rezervnih delih, kjer sem povprašal za kolega, če imajo luč za Yarisa (rezervni deli za BMW, Toyoto, traktorje, kosilnice, prodajajo na istem mestu), sem pa doživel nov šok in sicer, da me prodajalec sploh ni v oči pogledal. Ob izpolnjevanju neke tabele, se ni pustil kaj dost motiti in je samo na kratko odgovoril, da nimajo na zalogi in da je potrebno naročiti. "Guten tag, bitte schon, aufidersehen,..." izrazov pa ne pozna.

Urejal YuGo, 09.09.2008, 07:47.

Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik

No vidiš, saj ni tako težko! :ok

Se strinjam s tabo, da stranke želijo imeti vse za pol cene, jasno, pri nas je veliko takšnih, ki kupijo BMW živijo pa ob kruhu in mleku. Seveda je potem vsak € za servis preveč.

Ampak zopet, če se pelje avto na uradni sevis, se pričakuje 200% zanesljivost v iskanju in odpravljanju napak. Reciva uradnemu servisu SOS klic za starejše letnike, ko se napak ne najde samo z gledanjem pod pokrov motorja.

In če človeku postavijo diagnozo (pardon, avtomobilu postavijo diagnozo :-D ), ki se nakoncu izkaže za napačno (ne odpravi napake), kupec pa za njo odšteje naprimer mesečno plačo... potem to ni ok.

Vem pa ( zato sem tudi dal primer avstrije), da je tam ODNOS do strank nekaj nivojev nad našimi. V avstriji ti serviser nikoli ne bo rekel, da NE VE kaj je z avtom narobe. To je samo en primer. Seveda so cene mogoče nekaj % večje, ampak hej, tudi naše so dokaj visoke in za tako ceno človek pričakuje spoštljiv odnos, primeren €€ ki jih odšteje.

Takšno je moje mnenje in iskušnje, verjamem pa, da obstajajo izjeme, mogoče si tudi ti izjema in si, kot zaposlen na uradnem BMW servisu, lahko zgled ostalim. Ker pa te ne poznam, pa tega ne morem trditi :ok

lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

In če človeku postavijo diagnozo (pardon, avtomobilu postavijo diagnozo :-D ), ki se nakoncu izkaže za napačno (ne odpravi napake), kupec pa za njo odšteje naprimer mesečno plačo... potem to ni ok.

Vem pa ( zato sem tudi dal primer avstrije), da je tam ODNOS do strank nekaj nivojev nad našimi. V avstriji ti serviser nikoli ne bo rekel, da NE VE kaj je z avtom narobe. To je samo en primer.

Seveda so cene mogoče nekaj % večje, ampak hej, tudi naše so dokaj visoke in za tako ceno človek pričakuje spoštljiv odnos, primeren €€ ki jih odšteje.

lp

1. seveda ni vredu oz. sploh ni vredu!!!

2. poznam človeka, ki ima manjše težave z 525djem E60 in tudi v Avstriji so mu rekli, da ne vedo kaj je narobe, čeprav je mislil, da bodo tam znali kaj več rešit.

3. spoštljiv odnost se pričakuje v vsakem primeru ali gre za 1 euro ali 1.000 eur

:ok2
Prikaži več možnosti

skis
skis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Avtomobil: F26 X4 M40i

no, tale debata se ne razvija v temi makome.
kar se makome tiče je dejstvo (iz prve roke), ko so se fantje dobesedno učlili na novem e53, že faceliftanemu, staremu 2 meseca. napaka se je kasneje izkazala za tovarniško. kako je lahko tovarniška napaka že iz prejšnje serije (pre-facelift) znana a jo pooblaščeni servis v vsem tem času ne zazna?! poleg tega je v malhi še nekaj kasnejših cvetk med drugim tudi problem z menjavo pnevmatik. menjane na servisu, senzorji za nadzor tlaka pa nefunkcionalni. 3x obisk servisa, naposled se je izkazalo, da manjkajo antence. skratka, cela drama s tem nesrečnim avtomobilom...

....pač mehaniki so VSI usposobljeni in šolani - poznajo tud več let stara "korita" kot 3 leta in jih šraufajo, če pa je kdo mnenja, da je boljši sem pa prej napisal, da naj se zaposli pri enem od pooblaščenih serviserjev pa potem šefom pametuje kako treba delat ...

samo replika na usposobljenost. kot vemo je BMW dejansko šele pred nedavnim tudi pri nas odrl bmw training center. in ni ga odprl zaradi lepšega ampak ker je to nuja, ker sicer lahko bmw servise kar zaprejo. koliko je do sedaj vsak posameznik dal na izobraževanje je sicer vprašanje in tudi NE trdim, da se nihče ni šolal. a verjemi, da je potreba po tem centru izjema. poleg tega so nekateri mehaniki žal še tiste stare šole, ko jim je še kaj drugega kot vrteti francoza pač... že višja matematika. tako je pri vseh poklicih in tudi pri bmw-jevih servisih.

za novo sedmico pa itak žr vrabci čivkajo, da bo serviser za razumevanje koncepta delovanja moral biti že napol (če malo karikiram) računalničar.
The Ultimate Driving Machine
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik

;767945']1. seveda ni vredu oz. sploh ni vredu!!!

2. poznam človeka, ki ima manjše težave z 525djem E60 in tudi v Avstriji so mu rekli, da ne vedo kaj je narobe, čeprav je mislil, da bodo tam znali kaj več rešit.

3. spoštljiv odnost se pričakuje v vsakem primeru ali gre za 1 euro ali 1.000 eur

:ok2

:ok

Pričakuje se res, vendar jaz pri Selmarju in na AA tega nisem bil deležen, Mogoče zato ker imam 20 let?

PS: Če pa ti delaš v MB, potem pa je možno, da smo se videli na Roadshowu! :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 159
  • Avtomobil: 320dA

mehaniki niso vsevedi-tudi oni se morajo v kakšno stvar poglobit. NIHČE ni profesionalec v svojem poslu in ne ve vseh stvari. Morda se na odnosu da kaj popravit, ampak če tester ne pokaže pač ne pokaže, v takem primeru se treba v problem poglobit-in ne pa "osirat" okoli
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 317
  • Avtomobil: Mašina

Na BMW-ju je pač tako. Popravila se vsa izvajajo po normativih(oz. po točkah). Delavec si mora nabrati toliko točk čez dan da ZASLUŽI plačo. Če je predpisano v pol ure narediti na 530dA oljni servis(samo olje in filter), ga pač more narediti v pol ure(in ne recimo kot jaz, ki porabim eno uro, zamenjam olje + filter+filter nafte in pregledam še vse ostalo in napovem kaj bo naslednjič za narediti).

In prav zaradi BMW pravil in opravljanja dela po BMW normativih, zadeva na tak način NIKOLI ne bo dobro funkcionirala.

Ravno imam eno e39 525dAT v delavnici, za katero sem obnavljal šobe. Šobe so na enemu od pooblaščenih servisov vgradili in avto ni delal....seveda sem po vseh očitkih jaz opravil delo na šobah in jaz kriv da avto ne dela. No potem so pa avto privlekli do mene, šobe smo pobral ven in ugotovili da so šobe uničene zaradi nestrokovne vgradnje :blackeye in to pooblaščenega servisa. Sicer sumim, da je za to spet krivo izvajanje del po BMW normativih....

Je pa res, da imajo mehaniki na BMW servisih tudi plače bolj klavrne(jih imajo naši mehaniki višje, pa nismoak pooblaščen servis s takim renomejem kot BMW), tako da pretiranega interesa v izboljšanje opravljanja svojega dela verjetno ne bo....

Urejal MIHOLD, 14.09.2008, 11:38.

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Strinjam se, da tak sistem seveda ne vodi nikamor in pameten vodja (uradnega) servisa bo po t.i. sistemu "flat-rate book" (kar pomeni, da se stranki računa normirana količina dela ne glede na porabljen čas; je pa tako, da so s strani tovarne predpisani normativi narejeni za zaslužek servisa oz. ponavadi predolgi) strankam računal delo ne pa, khm, zaje*aval svoje delavce... :)

Kako je s tem v praksi, pa ne vem? :confused
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 274
  • Avtomobil: BMW 325I e36,318i e36

Izkušnje makome so dobre in slabe.Lani sem peljal svojga oziroma od žene compacta v makomo ker je šel diferencijal.Bila je moja napaka ker nisem zamenjal silenih blokov.No tuki je pohvala za diferencjal sem dal 200eurov k so mel enega rabljenega , potem so mi menali selene bloke še zadi , prednji levi ležaj in pa vodilo el.pomika stekla.Ležaj je čez dva meseca crknil nevem kakšnega so dali, vodilo o pa zmontirali kot da bi s fračo vse skup zmetel , vse napol narejeno in pršraufano pa še tapeta vrat ni bila v svojem sedežu.Meni se zdi da so ti mehaniki površni.Sin od ženske ma e39 bmwja pa ga je ke peljal pa k je cukal pa so sam domneval in dva dni rihtal, bil pa je merilec zraka hin.Drugač je pa to prvič in zadnjič da je ker servis videl moj avto ker si drugač sam porihtam vse, mam pa tut prjatla ki ima tester če kaj rabim.Lani pa sem moral dati na servis ker je bila taka situacija in sem bil na terenu cel teden in servisiral bagre , žena pa je potrbovala avto ker se vozi na šiht v ljubljano.
Kakor sem videl majo bolj slabe izkušnje kar se tiče elektronike , še jaz hitro pogruntam kaj je narobe s testerjem pa sem mehanik bagrov.

Urejal Herkules, 26.07.2009, 17:55.

Kot Herkules zaklučujem tuki 15.8.2011 , potem imam nick Kung Fu Panda.:ok
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Ja makoma je pa makoma dons sem prišel štiri minute do petih da bi sam vprašel če imajo ekscentrični šrauf za zadjo roko pa so me odslovil da delajo sam do petih in da ni nikogar več , pogledam na uro in vidim da so me odslovili tri minute do petih. Za ta šrauf bi si vzeli sam pet minut pa bi šli vsak svojo pot tako da sem dons ostal brez avta in moram na šiht it z kolegom.
LP Aljaž
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Kokr so me včeri odslovil grdo , so mi dons skor jedli z roke, prodajalec rezervnih delov me je tok prijazno z vsem postregel da ni res,tok da res nevem kaj bi reku mogoče so mel včeri slab dan sam vseeno če majo odprto do petih bi morali delati do petih ne pa da pet do petih ne sprejmejo nikogar več.Vem da je smotano če kdo pride zadnje minute ker sem tut sam mehanik sam jaz nisem še nikogar zavrnil, pomagam kolior morem, pri njih zgleda da ni tako delajo pač v tri krasne.

LP Aljaž
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

Sicer se me ta mnenja res ne tičejo kaj dosti, samo brez zamere - bilo je dejansko že par min. čez peto AMPAK, v vaše zadovoljstvo prihaja kmalu na spored nov delovni čas in boste robo kupovali in vzdrževali vaša vozila od 7h do 19h :ok :beer

LP,
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Sicer se me ta mnenja res ne tičejo kaj dosti, samo brez zamere - bilo je dejansko že par min. čez peto AMPAK, v vaše zadovoljstvo prihaja kmalu na spored nov delovni čas in boste robo kupovali in vzdrževali vaša vozila od 7h do 19h :ok :beer

LP,

Sory sam če bi bila ura pet min čez peto sploh noter nebi šel , sem pa na mobitel pogledal je bila res ura točno tri minute čez peto ko sem odhajal , vem pa tudi da je ura kazala štiri minute do petih ko mi je rekla da so že vsi odšli in da delate sam do petih zato se je men čudno zdelo kako do petih če še ni pet ura. Itak pa ni frke sem pa dons dobil kar sem hotel in moj beni se spet vozi po cesti.Ekscentrične šraufe sem naročil nove pridejo jutri , zdaj sem pa dal noter svoj šrauf ki sem ga sam naredi in je tak kot originalen.

LP Aljaž
Prikaži več možnosti

Herkules
Herkules

Kung Fu Panda

• Uporabnik

Dons sem bil spet v makomi in sem šel iskat exscentrične vijake,no da nebojo sam graje moram pohvaliti da so bili zelo prijazni in sem se pogovarjal mal za popust pri rezervnih delih in so mi rekli da trenutno dajejo max 7% .Če dajo tolk popusta sem zadovoljen za začetek in bom pri njih še jemal rezervne dele.
Kar tako naprej:ok in pridobili so si rednega kupca rezervnih delov:metalc

LP Aljaž
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

Herkules, a ti v službi vedno ostaneš 5 min čez "rok"? Nekateri delavci morajo priti na delo kake pou ure prej, recimo 10 do konec delovnega cajta se pa že odpravijo v garderobo. Je treba bit malo korekten. Saj so polkici različni, zahteve tudi, sam verjetno če bi bilo 10-15 do, bi te vzeli :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

primoz
primoz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 048
  • Avtomobil: :)

Herkules, a ti v službi vedno ostaneš 5 min čez "rok"? Nekateri delavci morajo priti na delo kake pou ure prej, recimo 10 do konec delovnega cajta se pa že odpravijo v garderobo. Je treba bit malo korekten. Saj so polkici različni, zahteve tudi, sam verjetno če bi bilo 10-15 do, bi te vzeli :)

če je uradni delovni čas do 17.00 bi bilo korektno, da stranko sprejmejo do 16.59 ure.
Trgovine z živili imajo vrata odprta do tiste ure kot je uradni delovni čas. Po preteku tega časa pa samo odpirajo vrata tistim ki so v trgovini in so opravili nakup.Pa tudi če se stranka zamudi v trgovini 10 min. Torej grejo iz trgovine 10min po preteku uradnega delovnega časa. Še nobenega niso pustili v trgovini.
To nism napisal zaradi obrambe Herkulesa, ampak samo zato, da se ve kako se streže strankam.
Prikaži več možnosti

OffsummeR
OffsummeR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

no, sej vem...da naj bi bli na razpolagodo 17 ure. Sam da kdo pride ob 16.59 al pa še kako min prej je že skor :sex u glavo. Vprašanje je, če se tut ure skladajo. ( servis - stranka):-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti