Skoči na vsebino

Težave z E92 xDrive avtomatikom, cukanje in grobo prestavljanje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
Erna
Erna
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: Bmw 320d xdrive

Lep pozdrav,

Bmw 320d xdrive, letnik 2011' automatik prevozenih 109000km. Imam tri težave... 1. ko vozim med drugo i tretjo prestavo močno avto cukne da se kar malo ustrasis 2. ko vozim konstantno 60km/h avto cuka in 3. ko zavijam z polnim volanom v ovinku avto malo pleše... ali je imel nekdo od vas podobne ali iste tezave???? Hvala za odg.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Lep pozdrav,

Bmw 320d xdrive, letnik 2011' automatik prevozenih 109000km. Imam tri težave... 1. ko vozim med drugo i tretjo prestavo močno avto cukne da se kar malo ustrasis 2. ko vozim konstantno 60km/h avto cuka in 3. ko zavijam z polnim volanom v ovinku avto malo pleše... ali je imel nekdo od vas podobne ali iste tezave???? Hvala za odg.

Preveri novo olja.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

renesis
renesis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 56
  • Avtomobil: E91 320xd

Lep pozdrav,

Kakšne gume imaš gor? Dimenzija, znamka? Xdrive ima težave če je preveliko odstopanje med obsegom sprednjih in zadnjih koles.

Koliko časa se že to dogaja?

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 774
  • Avtomobil: Od žene

Jst bi tud reku da xdrive cuka. Cim prej na servis. Ce se ni do konca zjeban se ga da se resit za male dnarje. Pa gume preveri z merilom profila. Morajo imet skoraj do milimetra enak profil, pa ne smejo biti izven dimenzij kot je po homologaciji.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem spregledal da je xdrive. Kot so ti svetovali drugi prvo preveri X-drive. Menjaj olje ter resetiraj mogoče ga rešiš čeprav to so že kar hudi simptomi.

Urejal blackberet, 23.08.2018, 21:10.

Prikaži več možnosti

18zimoni
18zimoni
  • Uporabnik
  • Sporočil: 109
  • Avtomobil: F31 320 touring x drive

Jst bi tud reku da xdrive cuka. Cim prej na servis. Ce se ni do konca zjeban se ga da se resit za male dnarje. Pa gume preveri z merilom profila. Morajo imet skoraj do milimetra enak profil, pa ne smejo biti izven dimenzij kot je po homologaciji.

Kje se da zrihtat to za malo denarja? Za F31 pride nov xdrive okoli 3700 eur.  Avtocrnuce se mi zdi da obnavlja to,koliko casa zdrzi pa ne vem.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje se da zrihtat to za malo denarja? Za F31 pride nov xdrive okoli 3700 eur.  Avtocrnuce se mi zdi da obnavlja to,koliko casa zdrzi pa ne vem.

Voziš jajca od BMW-ja  zato popravila niso poceni.

Drugače pa za kakšnega 1000-1500€ bi moral imeti zrihtano z materialom vred. Material stane cca 700€+.

Cena materiala zavisi kateri VTG(x-drive) imaš na avtu.

Urejal blackberet, 23.08.2018, 21:30.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 689
  • Avtomobil: BMW

Pri teh km, če ni bil izredno zlorabljan, bi moral avtomat in x drive delati ko po putru. 

Sam bi za začetek menjal olja v x drive , menjalniku z sitom in diferencialih, potem pa dalje. 

Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 720
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `10

Kakšne so pa dimenzije pnevmatik? Vse 4 enake ali imaš deljene dimenzije?
E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 741
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Sodelavec ima na f30 x drive drugačne in različno obrabljene pnevmatike, na prednji in zadnji osi. Opozoril sem ga, vendar nočem več pametovat. Po moje odličen recept za glavobolj čez en čas. :)

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 774
  • Avtomobil: Od žene

Podlesnik Servis. Mogoče ni najcenejši, bo pa narejeno tako kot je treba, Je pa odvisno kolk je zadeva zjebana. 

Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 628
  • Avtomobil: BMW 318

Ne bom pokvaril teme, ker se dokaj pokriva z naslovom..

.. ..

Se je mogoče kdo srečal s podobnimi izkušnjami ?

2.0 d novejši motorji (116d, 318d) : Pri prestavljanju pred ovinkom iz 3 v 2 prestavo, seveda z namenom ostrega zavijanja, in pri , seveda, višjih vrtljajih sem mi je tako pri enem kot pri drugem avtomobilu že nekajkrat zgodilo, da nisem mogel prestaviti. Kot, da bi se zašaltal in tudi takojšen drugi poskus, seveda tokrat že pri nižjih vrtljajih se je vedno znova ponovno ponesrečil. Potem pa vse normalno.

V čem je štos, kakšna blokada ali moja nerodnost. Tudi pazljivi poskusi so v enakih okoliščinah povzročili enak efekt.

Urejal Frgazar, 05.09.2018, 23:10.

Frgazar
Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 294
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

@Frgazar:

ni normalno, poskusi enako pri podobnih vrtljajih iz 5. v 4., takrat se enako spremeni stanje sklopke C.

Preveri še ali menjalnik sploh pusti vozit v 2. pri isti hitrosti, kot voziš v 3. v trenutku ko želiš prestavit v 2.

@Erna:

1. težava ima definitivno veze samo z menjalnikom

2. in 3. pa samo s pogonom (ne nujno z VTG)

Si kje blizu NM?

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Okocha
Okocha

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW E90 320d

Pozdravljeni,

Sposodil si bom kar to temo, da ne ustvarjam nove. Zanima me če se je že kdo soočil z enakim problemom kot sam. Gre se za E90 320d 2008 letnik aut. menjalnik. Problem je v tem da mi avto ne prestavi v sport, ročica gre normalno, na dashbordu še vedno piše D. Tudi manual ne deluje. Drugače avto prestavlja lepo in menjalnik je v dobrem stanju. Je lahko kakšen mehanizem? Ali napeljava? Sprva mi ni deloval samo manual ( prestavljanje v nižjo prestavo) sedaj pa tudi sport ne deluje.

Hvala,

Lp

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 231
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

To je znana napaka, potrebno je senirati pretrgane kable,....

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

bemvejc
bemvejc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: E91 320d LCI avt.

To je znana napaka, potrebno je senirati pretrgane kable,....

Zdravo,

zanima me kje je potrebno sanirati te kable, soočam se z podobno težavo, kot je napisano v enem postu višje,

pod manšeto prestavne ročice ni nijer videti poškodovanih kablov... videti in slišati je, kot da je problem v nekem stikalu pri premikanju ročke v sport in nazaj, ker če ujamem vmesno pozicijo indikator lučka sveti, drugače ne. V  P R N D poziciji ne sveti, če dam v S/M tudi ne sveti (vedno), če pa malo pridržim ročko med  D in  S/M pa včasih zasveti... in ko sveti lahko prestavljam, drugače ne...

prosim za nasvet, kako se lotiti popravila.

hvala in lp

Prikaži več možnosti

bemvejc
bemvejc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

...ja res so kabli....sem našel...

Lp
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 689
  • Avtomobil: BMW

Slike, za druge, ki bodo brali za tabo, bi bile dobrodošle......

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

bemvejc
bemvejc

BMW ljubitelj

• Uporabnik

...nimam slik.  Delal sem po tem postopku

https://www.youtube....h?v=i9BGR0k-T90

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 403
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Žice ni zalotal ali skrimpal s cevkami? Samo požirko je dal preko zavite žice??? 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.