Skoči na vsebino

Prodaja stanovanja in plačilo vrtca in otroški dodatek

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 668
  • Avtomobil: Mesanec

Pozdravljeni,

Ker sem v fazi prodaje stanovanja, me zanima, če mi zna kdo svetovati kako je z plačilom vrtca in otroškimi dodatki pri prodaji stanovanja. Bolj natančno, kako vpliva vsota na računu na socialne transferje, dohodnino in ostale zadeve. Itak je bm dvignil ASAP, ampak vendarle. Če ima kdo preverjene informacije lepo prosim za nasvete kaj narediti, če sploh obstaja kakšna opcija. Kupec mi ne more dati gotovine, ker jemlje kredit ( hipotekarni), ki se baje ne da izplačati na račun kupca, ampak obvezno na moj račun.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 478
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Saj če je vrednost podobna, kot nepremicnina, se ti enako uposteva, torej ni spremembe.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 983

Tud ne jemlji gotovine za take prodaje. Bos mel samo sitnosti potem. Tudi dviga iz racuna ne priporocam, kaj bos pol s papirjem? Dal pod povster?
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Si preprican? Kolikor vem se nepremicnina do dolocene velikosti ne uposteva, medtem ko se stanje na TRR upošteva...Itak da je podobna vrednost, nažalost mi ni ratalo prodat stanovanja za 2x več kot je cena :ok2

Tud ne jemlji gotovine za take prodaje. Bos mel samo sitnosti potem. Tudi dviga iz racuna ne priporocam, kaj bos pol s papirjem? Dal pod povster?

Papir naj te ne skrbi, ga mam kam dat, zakaj pa bi mel sitnosti zaradi gotovine btw? Ne bi pa rad zdej zarad tega plačeval vrtec kot neumn, ker itak bo ta denar šel naprej za nakup drugega stanovanja, samo ne še v tem momentu

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 989
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Moj sodelavec je mel cele pizdarije s tem, prodal je stanovanje (ki je bilo itak na hipoteko za 150k)in cez mesec in pol vzel drugega. Vem da so se dajal leto in pol pritozbo na pritozbo da so dosegli da se to ne uposteva, vmes je pa placeval vrtec po 400€. Za znort!
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja no vidiš, tega me je strah. Sam a sploh mam kako drugo opcijo? Baje se pri gotovini upošteva fiktivni prihodek, torej koliko bi lahko zasluzil ce bbi ta denar imel na banki, to pa pol ni taka vsota, ali je pri vrtcih kako drugače? Kako pol sploh kdo proda stanovanje? Mislim, očitno so še bolj banana država kot si mislim...

Sicer odločbo za vrtec še čakam, ker gre tamala zdej prvič v vrtec, sej potem to velja eno leto ali pač?

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 232
  • Avtomobil: e61, r55

Hja, velja eno leto, ampak ob spremembi na bolje moras to javiti. Ne vem pa kako je sedaj, ko sami izracunavajo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 728

Negativne obrestne mere, posledično izredno majhen fiktivni dohodek, tako da tudi 100k EUR na računu ne pomeni kaj dosti, za točno trenutno obr. mero se pa obrni na CSD.
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

In kakšna je to sprememba na bolje? Sej ne bom imel večje plače...

Skratka če prav razumem sem ga najebal z plačilom vrtca? Kako potem sploh prodati nepremičnino če imaš otroke?

Je kaka opcija izplačila hipotekarnega kredita v gotovini? Da mi kupec da gotovino?

Negativne obrestne mere, posledično izredno majhen fiktivni dohodek, tako da tudi 100k EUR na računu ne pomeni kaj dosti, za točno trenutno obr. mero se pa obrni na CSD.

Nimajo pojma, sem jih že spraševal, sicer za OD se niti ne sekiram kaj preveč, bolj se mi gre za plačilo vrtca..problem je že v tem ker sem zelo na robu razredov, in sem predlani presegel razred za 7 evrov na letni ravni :ok2

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik

Povprečna letna obrestna mera je bila oktobra lani 0,51%, kar pomeni 510 EUR dodatnega fiktivnega dohodka, če imaš 100k EUR na TRR. Obr. mere se od lani na letos niso bistveno spremenile...
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

A to velja tudi za plačilo vrtca? Za otroški vem da se tako računa.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik

Vrtec in otr. dodatek se računata na enak način...
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, pol ni neke panike, hvala na odgovorih. Bom pa še na drugem CSD vseeno povprašal za vsak slucaj, mogoče naletim celo na katero, ki ve zakaj je tam :laugh

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 478
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Ce si ze bil malo nad mejo potem zaradi 100 k kesa ne bos padel v se visji razred.
Prikaži več možnosti

Costella
Costella

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 539

Povprečna letna obrestna mera je bila oktobra lani 0,51%, kar pomeni 510 EUR dodatnega fiktivnega dohodka, če imaš 100k EUR na TRR. Obr. mere se od lani na letos niso bistveno spremenile...

Pa še ta t.i. fiktivni dohodek je potrebno razdeliti na št. družinskih članov.

Bavarska polka.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 471
  • Avtomobil: new age e39

Če avtor ne zameri bi si sposodil temo. Zanima me kako prihodki popoldanskega s.p. Vplivajo na visino zneskov za vrtec? Hvala
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

simonzan
simonzan

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: VW Passat, BMW F32

Samo nekaj k prejsni temi. NIKAKOR ne dviguj denarja z racuna. Ko bos kupoval novo stanovanje bos moral denar prinesti nazaj na racun. Gotovine nihce vec ne vzame. Ko bos denar polagal bos imel celo jebo z dokazovanjem izvora gotovine zaradi ZPPDFT in davcne. Dokazno breme je v teh primerih na tebi. Kar se tice fiktivnega dogodka je, kot so zapisali predhodniki in se ti enostavno ne splaca telovadit.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 647
  • Avtomobil: LPP Urbana

Samo nekaj k prejsni temi. NIKAKOR ne dviguj denarja z racuna. Ko bos kupoval novo stanovanje bos moral denar prinesti nazaj na racun. Gotovine nihce vec ne vzame. Ko bos denar polagal bos imel celo jebo z dokazovanjem izvora gotovine zaradi ZPPDFT in davcne. Dokazno breme je v teh primerih na tebi. Kar se tice fiktivnega dogodka je, kot so zapisali predhodniki in se ti enostavno ne splaca telovadit.

Ni spet taksen bav bav ce imas dokazila. On bo imel: kupoprodajno pogodbo, potrdilo o dvigu gotovine iz OR ter potrdilo o placilu davka ( davek od prometa nepremicnin).

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 647
  • Avtomobil: LPP Urbana

A po drugi strani ( pa brez zamere) si dobro vedel, ce v teh casih prodas nepremicnino, da bos profitiral ali se motim?

Jaz osebno, ce bi prodal bi pustil kes na OR, da bi ga vlacil iz povstra v povster, iz sefa v sef in nato nazaj v banko je za mene najvecja neumnost, ce vzames v postev rizike, ki se ti lahko v vmesnem casu zgodijo ( rop, pozar, ...) je tisti doplacilo vrtca se najmanjsi problem.

CSD bo vzel prihodek in mu pristel letno obrestno mero ( cca 0.5%), ta znesek bo nato delil z 12 meseci ter se z stevilom clanov v druzini. Iz tega se nato doloci tvoj placilni razred za vrtec ipd.

Mogoce bos imel smolo in bos zaradi 0.01 eur placal 100 eur vec, mogoce pa bos imel lufta se dobrih 50 eur in ne bos placal nic.

Uglavnem odpravi se na CSD in se pozanimaj v katerem razredu si, kje se giblje meja za visje placilo vrtca in si naredi kalkulacijo. Pa ce tudi bos placal vrtec 100 eur vec na mesec ( recimo 1-2 let) je to se najmanjsi problem kot je ta, da ti nepremicnini zdrsne cena pod nabavno ceno in gres lahko hitro 10-20k v minus, se strinjas?

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 983

Tocno tako. Dobil bos davcno inspekcijo miljon procentno ce polozis gotovino na racun. In ful sitnosti z dokazovanjem. Sem ze veliko davcnih postopkov videl pa je bilo vedno sranje z gotovino. Furs steje polog gotovine za dohodek brez dokazanega izvora in ti zna odmerit dohodnino. Pol sem pa 10 let tozaris da dobis nazaj, ce sploh dobis.

Furs se je v davcnih postopkih postavil na stalisce, da si ti denar od stanovanja porabil. Potem pa si na crno zasluzil 100jurjev in jih polozil na racun. Vsak polog je stala, vse se javi fursu in se gledajo. Jest ne polozil niti eura gotovine na trr.
Prikaži več možnosti