Skoči na vsebino

Ostati na E39 ali kupiti novo

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
790 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 366
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Pozdravljeni,

ze nekaj casa razmisljam, da bi namesto e39 kupil kaj novega/novejsega. Zakaj? Zato ker mi jih (imam 2) je skoda za nabijat taksne kilometre kot jih delam. Stroski so tudi prisotni. V 2017 sem za vzdrzevanje karavana dal okoli 5k€, za limuzino pa cca. 1500€. Letos za karavana cca 3k€ (ok ampak tu je nova turbina, nove sobe, nov vztrajnik, sklopka, menjalnik, ki se niso vgrajeni), za limota cca. 600€. Sedaj mi karavan stoji, ker caka kot "projekt" avto, vozim se pa z limuzino.

Glede na to da migriram tedensko sem im tja, imam 620km voznje v eno in 620km v drugo smer, zraven pa se cca. 30 km voznje tu v sluzbi, zanemraljivo. To je skupaj cca. 1300 km tedensko v sluzbene namene.

Racunica, ki mi je dala razmisljat je sledeca. Limuzina je predelana na plin:

Poraba na 100km znasa z mojo voznjo povprecno 15l plina. To pomeni da v eno smer porabim cca. 93l plina, kar po povprecni ceni od 0.70€, znese 65€. Krat 2, je 130€. Zraven se sigurno natocim cca 20€ goriva, ker tu imam samo krakte relacije, oz. mi se ne da cakat teh 30-50 sek., da preklopi na plin. To pomeni, da tedensko porabim najmanj 150€ za gorivo. Krat 4 tedni v mesecu, je to 650€.

Pri dizlu je sicer malo boljse ampak spet pridem do neke ralne porabe okoli 7.5-8l na 100km kar recimo pri ceni od 1.33€ na liter znese cca 132€ za pot sem in tja ali 530€ mesecno. Vendar tega avta trenutno ne uporabljam.

To je samo gorivo. Tu ni vzdrzevanje vkljuceno.

Zato sem zacel razmisljat o nakupu novega ali malo rabljenega vozila z garancijo. Pogoji so naslednji:

1. V garanciji ali novo
2. Cim manj kilometrov
3. Do max 30k€
4. Cim manjsa poraba ob kolko tolko spodobnih zmogljivostih

Oprema:

1. Obvezno LED
2. Avtomatik
3. Karavan
4. Nekaj asistencnih sistemov, najrajsi radarski tempomat za voznjo v koloni

Se pravi iscem vozilo ki ga bom uporabljal 90% v sluzbene namene, 90% voznje bo opravljene na avtocestah (hitrosti do max 200km/h, potovalna 160km/h) in/ali hitrih cestah, ostali cas pa bo sluzil kot osebno vozilo za prevoz druzine. Mora biti udoben, tih, upravljiv (zelo.pomembno) in da se nekam premakne.

Aja se racunica...ne vem ce obstaja, mogoce se samo tolazim :laugh. Glede na to da ti novodbni mlincki komot pijejo 6l/100km, pridemo do racunice od 50€ v eno smer, 50€ nazaj,je to 100€. Tu ze mesecno prisparam cca. 200€, napram sedaj. Da ne govorim o vzdrzevanju, zato mi je garancija bistvena. V privat casu naredim se cca 300-500km mesecno, tako da...

Vzel bi leasing na 5 let +20% pologa takoj.

Kaj vzeti? Da malo pomagam, do sedaj sem vrgel uc samo na te nove F31 ki so kao v akciji ampak me malo moti da je 150 konjski dizel. Bi veliko rajsi vsaj 2.0d. Rabljeno ali novo? Zdaj boste vsi rekli Passat...boooring :ok2

Sem odprt za predloge.

E39, bi potem lahko koncno malo bolj rihtal, pa kaksen projekt izpeljal do konca :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Grilzz
Grilzz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 888
  • Avtomobil: Alfa romeo 75

Volvo S60/V60, stari model iz zaloge?

Urejal Grilzz, 28.08.2018, 10:21.

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 538
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Par let staro ne pride v poštev? Ker avta višjega razreda po moje ni za to ceno, sam bi gledal e klaso 220 ali 250d tam 2015/2016
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 111
  • Avtomobil: Mesanec

Superb...na firmo n1, fajn popusti, veliko placa...
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 351
  • Avtomobil: študentski

Od vseh avtov videnih na avto sejmih je edini primerljiv po prostornosti ter nekakšni špartanskosti Superb karavan.BMW-ji,MB-ji,AUDI-ji to so vsi nekaj stisnjeni v kabini kot da si v nekakšnem bolidu,majhni prtljažniki.  Razočarali te bodo pa tako ali tako tile mlinčki kateri veš ,da niso namenjeni za hitrosti in udobje pri tvoji vožnji 150+ km/h.

Pozabil si na izgubo vrednosti avta. Za to izgubo lahko rihtaš ali pa zrihtaš svoje e39 tako kot je treba in da je potem mir kar nekaj časa.

Fun factor si pozabil pri e39 in teh veliko cc motorjih. Žal ti bo prvi trenutek ko boš presedlal na mlinčke.

Urejal blackberet, 28.08.2018, 11:02.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Volvo S60/V60, stari model iz zaloge?

S60 ima obupno mali prtljaznik, tako da odpade, pri V60 tudi ne vem ce je kaj bolje. Kako je kaj zanesljivost pri V70?

Par let staro ne pride v poštev? Ker avta višjega razreda po moje ni za to ceno, sam bi gledal e klaso 220 ali 250d tam 2015/2016

Bistvo je da reduciram stroske ob tem pa te iste € oz. malo vec € dajem za nov/v garanciji avto. Ce vzamem nekaj visjega razreda je takoj izven garancije za to ceno, tega se zavedam.

Jah, letno bo kilometrov med 60 in 70 tisoc. Zato cimbolj novo in v garanciji.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 089
  • Avtomobil: enusranAudi

Pri 160-200 ga ni ki bi pil 6l. Pozabi

Mojo zgodbo poznas. Super in passat nista avta zate. Moj te pri 160 sam pripelje domov. Torej brez lane assist, led zwrometov in radarskega tempomata ne kupij avta. Srecno
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 768
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

superb...

daleč smo prišl ampak je to to za ta dnar. A->B.

Prikaži več možnosti
    • MajoR in SONiK uporabnikom je všeč to sporočilo

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Boljsega avta za ta denar ni. Ima vse kar imajo veliki za pol zneska. Sam jbg booooooring
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • MajoR in blackberet uporabnikom je všeč to sporočilo

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 351
  • Avtomobil: študentski

Ne pozabi ,da na avtocestiah pri takih hitrostih mlinčki trpijo ter se vrtijo na višjih obratih kot se bo bilokdaj tvoj V8 in boš motor kaj hitro uničil. Mlinčki niso za na avtocesto.

Ko smo že pri e39 lahko primerjamo iz prakse:

520i ima 4.000obratov pri 130km/h

530i ima 3.000obratov pri 130km/h

540I ima pod 2.500obratov pri 130km/h

Poraba je pri vseh tam tam 1l gor dol. Za tvoj stil vožnje in sami zanesljivosti motorjev nujno rabiš kubike in ne 3 turbine in napise na zadku 540i na koncu je pa 2000cc.

Sam pa veš da novih avtov z takimi motorji ni več.

Urejal blackberet, 28.08.2018, 11:36.

:bmw 7er :bmw

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 224
  • Avtomobil: bavarian creams

Sodoben dizel bo pri 130 km/h porabil cca. 5 litrov manj. Pri 70.000 km je to 3600-4000 €. Na leto.

To je treba primerjati z izgubo vrednosti novega/novejšega in s časom imetja.

Pa upoštevati dejstvo, da je starejši tudi bolj podvržen okvaram, novejši imajo tudi do 6 let garancije, brezplačno asistenco ipd.

Skratka, kar nekaj dejavnikov, ki si jih mora vsak sam ovrednotiti.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • MajoR, peropapero in Boris-84 uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da bi znal B47 v izvedbi 18d na 160 km/h imeti cca 6 do max 6,2l/100km. Sem testiral pred casom v AT 218d in v F31 318d.

Croma, Superb... ja veliko avta za relativno normalen denar, vendar nimam pojma kako se pocuti pri 160km/h. Oce ima prejsnjo generacijo pa je precej glasen od 160 navzgor, bolj kot obe e39 tki. Pa ni mi ga noben gust peljat, volan sinteticen da je joj. Ce je pri novem kaj boljse...?

Damir ja A6 bomba od avta nimas kaj. Daj ce bos imel priloznost malo poglej porabo, pa ne zdaj it divjat :ok2 ampak cisto usput pri visji hitrosti, ce utegnes ;)

Blackberet, jasno mi je kaj govoris. Imam v glavi tisto ves, tenpomat 160, brez velikih obremenitev, 8 stopenjski menjalnik bi to moral drzat pod 2500 jurja, menjava olja na 15kkm, hladnega ne tisat, vrocega ne ugasat...

Sej pravim avto mora met nekaj od opreme, ker kupit nekaj novega z bilokatero znacko na nosu in repu meni nima smisla, pa da se na joncu lepse peljem v e39. 540ia ima mislim da pri 160 km/h cca 2800rpm.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne pozabi ,da na avtocestiah pri takih hitrostih mlinčki trpijo ter se vrtijo na višjih obratih kot se bo bilokdaj tvoj V8 in boš motor kaj hitro uničil. Mlinčki niso za na avtocesto.

Ko smo že pri e39 lahko primerjamo iz prakse:
520i ima 4.000obratov pri 130km/h
530i ima 3.000obratov pri 130km/h
540I ima pod 2.500obratov pri 130km/h

Poraba je pri vseh tam tam 1l gor dol. Za tvoj stil vožnje in sami zanesljivosti motorjev nujno rabiš kubike in ne 3 turbine in napise na zadku 540i na koncu je pa 2000cc.
Sam pa veš da novih avtov z takimi motorji ni več.

Moj 2.0d ima pri 130km/h 1700 obratov. 2500 jih ima pri 180. Bekaj torej ne stima v tvojih racunicah
Pri 180 na murter in nazaj s familijo je bila poraba 9l. Povprecna hitros 118km/h.

Pod 7 je se nisem imel tudi ce se drzim 140 na AC. Je pa res da s semaforja ne meckam. Cas mi zdaj vec pomeni kot nizka poraba.

Glej pozabi karkoli pod 7. Resno. Pri 160 ne boa imel z nobenim porabe 6,2. Sploh ker je pospesevanj iz 120 na 160 nebroj.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Bmw520d
Bmw520d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: Bmw 520d

superb...

Res, da je boring ampak za ta dnar dobiš največ vsaj po mojem mnenju.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 903
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

superb...

daleč smo prišl ampak je to to za ta dnar. A->B.

https://www.avto.net...asp?id=13394628

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 567
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Pravi avto in za ta denar nč kaj boring...... Nekaj časa nazaj sem gledal takšno zadevo, baje je fajn in tut motorizacija ji paše

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 351
  • Avtomobil: BMW E39 M57D29

B47 v F31 z avtomatom zna biti že pri 318d kar vredu, sploh za potovalno 160-180 km/h ne bi smel imeti problemov :ok Če pa gledaš 320d je pa vrh glave :ok Drugače pa pejd v salon in naj ti dajo nekaj za test :ok

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 409
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz bi, sploh glede na tvojo ljubezen do e39, denar vložil v popolno obnovo + modernizacijo e39. Motorji so znani, da so zanesljivi, to novejše sranje vemo vsi, da je kar je, lahko bo delal bp, lahko te bo jeb**, problemov je dosti znanih. E39 se pozna v nulo, veš kaj pričakovat, veš kje so težave, dosti stvari lahko rešiš, preden odpovejo. Najdeš eno dobro 530d, jo daš še na en safe tuning k Tinu. Luči predelaš na bixenon pri Pircu, notri vržeš neko kitajsko navigacijo, ki ima vse, potem ti manjkajo samo še asistenčni sistemi. Če jih do zdaj nisi rabil...

Doma je G30, jaz se v tistem avtu ne počutim sploh. Kot da sedim v bunkerju, nepregleden za pop*****, gume neverjetno glasne, pa sem imel enak model prej na 17" na svojem avtu - GY Asy3, edino leti toliko bolje, je pač 530d, izgled je stvar okusa. Zabavno elektroniko si lahko vso spraviš v e39 s pomočjo kitajcev. 

Za karkoli se boš odločil, dobro stestiraj prej in razmisli, če ti res paše.

Prikaži več možnosti
    • blackberet in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam z napisanim.

Ce gledamo, da bi avto uporabljal tudi v privat namene, sem mesecno prisparal na gorivu cca. 300€. Leasing obrok bi bil cca. 440€, ce upostevam da sem vzel avto z 30k€ in takoj placal 6k€.

Kot je rekel @blackberet. Napram obcutku in obnasanju, ki ga nudi e39 pri teh hitrosti jih ni veliko avtov tega razreda ki bi se tako suvereno peljali. Tega se zavedam.
Pa kar slisim v kaksnih Mazdah pa Skodah ali Fordih celo, je kotaljenje gum ispod avta. Kako mi to gre na jetra, tega v Bmwju ni. Se slisijo gume ampak ne direktno pod avtom, vendar iz strani :ok

Garancija je pa pogojena s kilometri tudi ce se ne motim. Ali ali, ni tako? Teoreticno, bi jaz avto spravil ven iz garancije v 2 letih :ok2

Ce ga prodam po 2 letih in z 150kkm na stevcu, dobim za njega se kolko, mogoce 17-19 jurjev, odvisno od ohranjenosti. Se pravi, v tem casu izpuhti cca 11-13k€. Ni malo. Potem je edina opcija "zvozit do konca", se pravi 5 ali vec let. Je to mozno pri teh "sparovih" motorjih 300 tisoc in vec? To se sprasujem.

Urejal MajoR, 28.08.2018, 14:44.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 349
  • Avtomobil: Auto emocion

Mislim da bi znal B47 v izvedbi 18d na 160 km/h imeti cca 6 do max 6,2l/100km. Sem testiral pred casom v AT 218d in v F31 318d.

Croma, Superb... ja veliko avta za relativno normalen denar, vendar nimam pojma kako se pocuti pri 160km/h. Oce ima prejsnjo generacijo pa je precej glasen od 160 navzgor, bolj kot obe e39 tki. Pa ni mi ga noben gust peljat, volan sinteticen da je joj. Ce je pri novem kaj boljse...?

Damir ja A6 bomba od avta nimas kaj. Daj ce bos imel priloznost malo poglej porabo, pa ne zdaj it divjat :ok2 ampak cisto usput pri visji hitrosti, ce utegnes ;)

Blackberet, jasno mi je kaj govoris. Imam v glavi tisto ves, tenpomat 160, brez velikih obremenitev, 8 stopenjski menjalnik bi to moral drzat pod 2500 jurja, menjava olja na 15kkm, hladnega ne tisat, vrocega ne ugasat...

Sej pravim avto mora met nekaj od opreme, ker kupit nekaj novega z bilokatero znacko na nosu in repu meni nima smisla, pa da se na joncu lepse peljem v e39. 540ia ima mislim da pri 160 km/h cca 2800rpm.

Doma imaš dva avta za gušt, vsaj po tvojem pisanju smatram, da sta ti za gušt. Torej sedaj iščeš nekaj zanesljivega, udobnega in šparovnega. Ne išči all-in-one, ker tega ne boš našel - s tem mislim, da je poleg tega kar iščeš, še avto za gušt. Bo zadeva predraga ali pa ne bo šlo skupaj z ostalimi zahtevami. Najprej si razčisti v glavi, da bo ta avto za štepat kilometre in ne za uživanje. Ko si boš glede tega na jasnem, boš malo drugače gledal na ponudbo.

Jaz sem tudi imel podobno dilemo glede službenega. Potem sem si pa popucal v glavi. Za užitek v vožnji je doma leon, realno pa za vsakodnevno vozakanje po AC rabim udoben (nobenih velikih platišč), srednje poskočen (190KM) in zanesljiv (4x4 zaradi zime) karavan z obveznim avtomatom in ACC (za vse ostale asistence mi še vedno dol visi). Superb je definitivno super izbor, kjer boš za svoj denar dobil več, kot pri ostalih znamkah nemškega izvora. Jaz sem s passatom zadovoljen, slišim, da so tudi nove Insignije zelo v redu (Opla drugače ne maram, pa karavnska izvedba mi je za bruhat), ne vem kako je z Mondeom.

Razčisti si v glavi, za kaj točno ta avto potrebuješ, katero opremo hočeš v njemu (nekaj si že zgoraj navedel), koliko prostora v prtljažniku potrebuješ (to zna zelo zožati izbor) in kakšna naj bi bila konjenica. Za tvoj način vožnje glej konjenico vsaj 180 KM, da se bo krača kam premaknila.

Definitivno pa pojdi vsak avto SAM stestirati in jih ne križaj iz seznama na podlagi zapisov na forumu. Ljudje imamo drugačna pričakovanja od avtov in smo različno razvajeni (udobje, hrup, pospeški, delovanje menjalnika,...).

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • SILVEKK in mstipic uporabnikom je všeč to sporočilo