Skoči na vsebino

1990 E34 M5 "Creature from the Green Lagoon"

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
108 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 011
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Super napredujes!

Motor bo ostal serijski? Polz ima kaj lufta?

Kam bos peljal na licarijo? Lahko na P.M.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039

Tam ti nekaj ne stima, target kompresijo imas v razmerju 10:1, meritve pa v barih, to sta dve popolnoma razlicni svari, verjetno gre za napako?
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 176
  • Avtomobil: E46, E34

Tam ti nekaj ne stima, target kompresijo imas v razmerju 10:1, meritve pa v barih, to sta dve popolnoma razlicni svari, verjetno gre za napako?

Prav si opazil, gre za napako. Kompresija bi v bistvu morala biti med 12 in 14 bari, vendar imam težave z merilno urico. Sem šel potem zmeriti z isto napravo na preverjeno generalno obnovljen S38B36 od @e39-530d in mi je pokazalo 10,5bar brez odstopanja med cilindri. Pa še na starem opel kadettu je nizko kazalo.... Moram še enkrat zmerit z umerjeno urico, ta po občutku laže za cca 2 bara.

Super napredujes!

Motor bo ostal serijski? Polz ima kaj lufta?

Kam bos peljal na licarijo? Lahko na P.M.

Glede na meritve, da ni bistvenega odstopanja med cilindri, ne bom odpiral motorja razen menjave verige in vodil. Moram pa še enkrat zmeriti kompresijo z umerjeno urico. Polž ima luft, klasika E34 pač... je specifičen za M5, mogoče ga bom pretesnil in malo nastavil, druga mi ne preostane. Zunanjo kleparijo in ličarijo mi rihtata kolega z okolice.

Urejal ALFAinBMW, 02.10.2019, 12:59.

Prikaži več možnosti

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039

Predno se dotakneš motorja, izmeri z umerjeno uro, da ne se ne bo na koncu pokazalo da je razlika med cilindri še večja. In če si na tem ali obnoviš glavo ali ne, priporočam leak down test, če je to OK, potem ne bi smelo bit problemov, če ni, pa imaš težave na batnih obročkih al sedežih ventilov. Ker samo merjenje kompresije je zelo osnovno določanje stanje motorja, če je kompresije dobra, še ne pomeni da je motor brez težav oz. le-te lahko kmalu sledijo (prepihan ventil, zluftani obročki,...). Ker ti boš že lahko "napumpal" 13 barov, samo če bo v roku par minut to padlo pod 10, pomeni da ti nekaj ne tesni, kar dolgoročno ne bo ok.

Urejal jurekmetek, 02.10.2019, 18:34.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in ALFAinBMW uporabnikom je všeč to sporočilo

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, hvala ti za te nasvete :) vendar kako tolmačit podatke dobljene s hladnim in slabo naoljenim motorjem? Ti testi se načeloma izvajajo pri toplem motorju....

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Nove meritve z umerjeno urico... malo bolj spodbudno :) treba še ventile nastavit...

8B405872-EB72-4893-90C6-E001AD2F167A.jpeg
Prikaži več možnosti
    • crtacrta in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Je mogoče kdo tu, ki ima set podložk oz. diskov za podlaganje ventilov? Premer podložk mora biti 33mm. 

valveshims.jpg

Urejal ALFAinBMW, 06.10.2019, 09:01.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 095
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Zdaj me ne 100% držati za besedo, ampak če se motim, imata identične ploščice tudi zastavin (fiat) 1.1 in 1.3 motor . Mogoče bi v tej smeri kaj lažje dobil?

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj me ne 100% držati za besedo, ampak če se motim, imata identične ploščice tudi zastavin (fiat) 1.1 in 1.3 motor . Mogoče bi v tej smeri kaj lažje dobil?

Nekaj je na tem.... tudi Volvo B230 imajo iste

Prikaži več možnosti