Skoči na vsebino

X1 F48 ( 2016) menjalnik

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 248
  • Avtomobil: F31

Pozdravljeni!

Zanima me če je na omenjenem vozilu klasičen avtomatski menjalnik,...ali `robotiziran` primerljivo z francoskimi menjalniki,(peugeot).... dejansko me zanima ali je dotični menjalnik primerljiv z prejšnjimi menjalniki v BMW,.... torej temi z joystick menjanikom,.... ker te x1 imajo neke drugačne ročke in zasledil sem, da je šele v 2018 bmw začel vgrajevati steptronic menjalnike z dvojno sklopko,.... torej skrbi me, da bom z avtomatskim menjalnikom tega tipa imel slabšo izkušnjo kot z ostalimi bmw menjalniki. ( kateri slovijo kot najboljsi in občutek med prestavljanjem je skoraj ničen)

Hvala za odgovore,...

Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik

nobeden? je razumljivo kaj sem mislil vprašati?

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Taprav avtomatski menjalnik je, brez skrbi
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik

zakaj pa potem klasičen`hebl` ročka kot pri DACIA,...in ne lep prekrasen joystic,....???? res me skrbi,...

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

V X1 imajo po novem modeli 18i in 20i Getragov dvosklopčni menjalnik, v kombinaciji z ostalimi motorji pa so še vedno klasični Aisinovi avtomatski menjalniki (ki so že od začetka v X1 F48 in F45 Active tourer/F46 Gran Tourer).

Ročica menjalnika v X1 je bila pred kratkim prenovljena... mislim, da je identična pri dvosklopčnem in pri klasičnem avtomatiku.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

deejayam
deejayam

BMW ljubitelj

• Uporabnik

hvala za odgovore,....jaz sem pred nakupom x1 letnik 2016,.....in do sedaj nimam izkušnje z drugim kot pa z bmw avtomatskim menjalnikom iz petice f10,....zato me zanima, če je samo prestavljanje enako,....ker vozil sem tudi citroen c2 z robotiziranim menjalnikom in f1 prestavnimi ročicami ampak to ne mores sploh primerjati z prej omenjenim menjalnikom v petici, zato imam pomisleke glede tega menjalnika,....dejansko nevem, če ima ta menjalnik dvojno sklopko in je DSG ali je robotiziran ali kakšen menjalnik je to,..

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Leta 2016 so bili v X1 samo klasični avtomatiki. 

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 636
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Je klasični, ampak ni enak, kot v trojki in petici. Tam je ZF, če se ne motim

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: prdalica

Pri teh avtomobilih je še posebno samomor, ker so skoraj za vsak tip motorja vgradili drug menjalnik. Ob kakšni okvari si enostavno oplel.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 418
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja pa a nimajo večinoma novejši BMW ji te nove 8 stopenjce noter.  Kot vem ima tak menjalnik X5 E70 od 05/2010 od FL dalje,  X3 F25 celi čas, X1 pa tudi ???  no 2013 vem, da ga ima .....  sedaj, kaj pa najnovejše tlačijo pa ne vem .....

So pa pri teh menjalnikih neumno izračunana razmerja saj X5 z takim menjalnikom najmanj pokuri pri 90 km / h , v 8 prestavi, ki gre vse tja do 225 km/h , kar je neumno, bi si želeli idealno porabo v 8 tam pri cca 130- 150 km/ h tako pa ............ 

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja pa a nimajo večinoma novejši BMW ji te nove 8 stopenjce noter.  Kot vem ima tak menjalnik X5 E70 od 05/2010 od FL dalje,  X3 F25 celi čas, X1 pa tudi ???  no 2013 vem, da ga ima .....  sedaj, kaj pa najnovejše tlačijo pa ne vem .....

So pa pri teh menjalnikih neumno izračunana razmerja saj X5 z takim menjalnikom najmanj pokuri pri 90 km / h , v 8 prestavi, ki gre vse tja do 225 km/h , kar je neumno, bi si želeli idealno porabo v 8 tam pri cca 130- 150 km/ h tako pa ............ 

Te, ki si jih ti naštel imajo ZF-jeve menjalnike.... avtor te teme pa govori o aktualni X1 (F48), kjer so Aisinovi menjalniki.

Oboji (tako ZF kot Aisin) so klasični 8 stopenjski...

Torej modeli, ki imajo v osnovi sprednji pogon (UKL platforma) imajo Aisinove avtomatske menjalnike, klasični BMW-ji (serija 2 coupe/cabrio, serija 3, serija 4, serija 5......X3, X4, X5, X6) pa imajo ZF-jeve avtomatske menjalnike. 

Zadnjih nekaj mesecev v nekatere UKL modele (18i, 20i in 16d) vgrajujejo tudi Getragove 7-stopenjske dvosklopčne menjalnike.

7-stopenjske dvosklopčne menjalnike imajo tudi nekateri M modeli (M2, M3, M4).

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Strinjam se s teboj.
Precej boljše prestavno razmerje ima 50d. Ima cca. 250 obratov manj, občutno boljše kot pri 30d ali 40d.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 895
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

hvala za odgovore,....jaz sem pred nakupom x1 letnik 2016,.....in do sedaj nimam izkušnje z drugim kot pa z bmw avtomatskim menjalnikom iz petice f10,....zato me zanima, če je samo prestavljanje enako,....ker vozil sem tudi citroen c2 z robotiziranim menjalnikom in f1 prestavnimi ročicami ampak to ne mores sploh primerjati z prej omenjenim menjalnikom v petici, zato imam pomisleke glede tega menjalnika,....dejansko nevem, če ima ta menjalnik dvojno sklopko in je DSG ali je robotiziran ali kakšen menjalnik je to,..

Ne skrbi, takega sranja, kot je v citroenu C2, v BMWju ziher ne boš dobil. Toliko na nivoju pa še je znamka... Sem že vozil omenjenega citroena in mi je šlo prav na smeh, kakšna jajca so to bila :laugh

Prikaži več možnosti