Skoči na vsebino

BMW E85 nadgradnja navigacije, LCD

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 146
  • Avtomobil: E60

Rad bi naknadno vgradil navi oz lcd display v bmw z4 2007 , sicer navigacije nepotrebujem , rad pa bi imel lcd ekran.. , zanima me kaj vse rabim od materijala da bo to delovalo. 

Ali lahko priklopim lcd na navaden radio bussines ? 

Hvala.

Prikaži več možnosti

V.I.A
V.I.A

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 511
  • Avtomobil: Fxx

ne, rabiš vse komplet
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Kaj pa ce nocem imeti navigacije, a je potem dovolj radio navi in lcd?
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 658
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Caraodioempire
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

ima kdo kakšno idejo=?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 153
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

rabis, ali navi racunalnik ali pa TV modul, eden ali drug skrbi za prikaz slike. Seveda pa zravne potrebujes se Radio modul, ker obstojecega ne mores uporabiti

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Nabavil sem radio navigation in lcd display..  a zdaj se rabim   tv modul?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

ce hoces imeti sliko ja :)

Urejal damci, 26.09.2018, 12:53.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

ima kdo za prodat video modul ali navi računalnik..  ?

Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 834
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Malo nevmesno (al pa tut ne).... kje preveriti, kateri audio sistem+navigacijo imam nameščeno na Z4 e85? Rad bi malo upgrejdal navigacijo, pa ne najdem podatke o vgrajenem sistemu in ne vem, kateri dvd "zapeči". V knjižici ne piše, v avtu ne najdem info.....

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 465
  • Avtomobil: R6 topless

Če ti kaj link pomaga...
Drugače pa a nimaš pod nastavitvami navi info ali kej podobnega?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 834
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Če ti kaj link pomaga...
Drugače pa a nimaš pod nastavitvami navi info ali kej podobnega?

Bom mal pogledal na link....

Nisem pod nastavitvami nikjer našel. Zapekel sem si pa Navi BMW Professional 2018 in zadevo ne sprejme oz napiše, da ni pravi dvd. 

Urejal Borut30, 08.10.2018, 11:47.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 079
  • Avtomobil: Z4 E85

Malo nevmesno (al pa tut ne).... kje preveriti, kateri audio sistem+navigacijo imam nameščeno na Z4 e85? Rad bi malo upgrejdal navigacijo, pa ne najdem podatke o vgrajenem sistemu in ne vem, kateri dvd "zapeči". V knjižici ne piše, v avtu ne najdem info.....

Za Z4 e85 potrebuješ BMW Navigation High Europe, jaz imam najnovejši 2018 DVD in dela brez problema.  :ok Sta pa dva DVD-ja, na prvem je zahodna EU, na DVD 2 pa vzhodna EU (med katero spada tudi SLO).

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

sportbili
sportbili
  • Uporabnik
  • Sporočil: 26
  • Avtomobil: Bmw

Jaz pa še vedno iščem video modul ...  :)

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

eBay
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

Kdo zdaj vgrajuje navi v Z4 branebmw ali sportbili? Ali je to ena in ista oseba? Mi ni več nič jasno.. :)

Za Z4 E85 lahko povem iz prve roke kaj vse rabiš in sicer: navi računalnik (MK IV), ki se vgradi v srednjo konzolo ti je osnova. Potem pa rabiš še radio Professional, navi monitor in GPS anteno. TV modula NE RABIŠ! Vse te komponente je sicer možno z nekoliko sreče nabaviti iz raznih virov na internetu. A največji problem je kablovje, ki ga rabiš za povezavo navi računalnika z ekranom in radiem. Novega se že lep čas več ne da dobiti na BMW servisih, dobit rabljenega pa je skoraj isto kot zadeti na lotu. Jaz sem imel prekleto srečo ker sem našel nekoga, ki je prodajal Z4 z vgrajenim navijem po delih na poljskem in ga gnjavil tako dolgo, da mi je hotel iz drobovja izluščiti prave kable. Tako da vsem, ki bi se radi lotili tega svetujem, da si najprej poskuša pridobit te kable, brez njih ti ostalo nič ne koristi.

GPS anteno je potrebno potem nabaviti z dovolj dolgim kablom, ker se mora potegnit od zadnje strani navi računalnika v srednji konzoli po levi strani vetrobranskega stebrička in je nato montirana pod srednjo konzolo za osvetlitev.

Pri vsem skupaj je bilo meni marsikaj prihranjeno, ker sem imel vgrajen originalno že mali navi z business radiom, torej sem imel že vgrajen navi računalnik in gps anteno. Potreboval sem samo še kable za monitor, sam monitor in pro radio. Če nebi imel malega navija, verjetno ne bi šel v to..

Prikaži več možnosti

branebmw
branebmw

Novinec

• Uporabnik

Potem potrebujem se navi racunalnik in kablovje..
Kako zdaj naprej? Navi računalnik bo mogoce imel kolega ampak ali mogoce paše od katerga drugega modela bmw?
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik

Seveda pase tudi od drugih modelov (e39, e53,e46,...)
In se 1x, navi racunalnik ni nuja za delovanje sistema. Z to sta odgovorna ali navi racunalnik ali pa TV modul. Glede na to, da se TV moduli dobijo za par 10€ je resitev na dlani (v kolikor ni potrebne po navigaciji). Je pa v tem primeru recimo menu v starem izgledu. Pa ne vemntudi ce je v e85 vila moznost TV modula.
Prikaži več možnosti
    • branebmw je všeč

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik

@damci zakaj pa bi nekdo imel samo TV modul? Itak pa TV ne deluje več s tem modulom ker je analogni signal, pa tudi če bi a potem bi imel samo TV na ekranu ali kaj? Samo za to dajat not vso to kramo ne vidim smisla. Še vedno pa mislim da je to sistem, ki pogojuje navi računalnik. Ker iz njega gre kablovje tudi v tv modul če obstaja. 

V prilogi lahko vidiš električno shemo za tiste, ki so imeli TV modul in shemo za tiste brez njega.

Priponka  Navigation, high with video module (with VID Video module).pdf   113,52KB   120 Število prenosov

Priponka  Navigation, high without video module (without VID Video module).pdf   108,97KB   60 Število prenosov

Prikaži več možnosti