Skoči na vsebino

F3X kodiranje

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
jefk
jefk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: BMW F34 320d

Zdravo,

1. kako bi s kodiranjem omogočil, da se ventilacija vključi sama, če je bila pred izklopom avta vključena
  2. kako bi s kodiranjem omogočil samodejno zapiranje ogledal, ko se avto zaklene (brez da dalj časa držim BMW znak na ključu). Sem že nekaj poizkušal, pa ne deluje:

set 3053 KOMFORTSCHLIESSUNG_FB to aktiv (werte = 00)

Enable comfort closing via key fob for windows - may be necessary to fold mirrors
[Note the werte polarity is reversed - typically aktive = werte 01]

set 3110 ASP_AUSKLAPPEN_NACH_KOMFORTSCHLIESSEN to aktiv
Unfold mirrors with comfort access opening menu

set 3110 ASP_BEIKLAPPEN_BEI_KOMFORTSCHLIESSEN to aktiv
Fold mirrors with comfort access closing

set 3053 KOMFORT_SCHLIESSEN to 05 
Convert hex to decimal, value is delay in units of 100 ms mirrors fold
So 05 = 500 ms = 0.5 second delay you must have your finger on the door handle before the mirrors will fold. If you set this to 00, your mirrors will fold automatically when you lock the car without needing to hold anything momentarily - gets somewhat annoying so I set it to 05 for my personal tastes.

Hvala in lp

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 643
  • Avtomobil: BMW F31 M

Z čem pa si to kodiral?

Z carly-jem al pa bmwcoder gre to čist super.

Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 240
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

set 3053 KOMFORT_SCHLIESSEN to 05 

Convert hex to decimal, value is delay in units of 100 ms mirrors fold
So 05 = 500 ms = 0.5 second delay you must have your finger on the door handle before the mirrors will fold. If you set this to 00, your mirrors will fold automatically when you lock the car without needing to hold anything momentarily - gets somewhat annoying so I set it to 05 for my personal tastes.

Tukaj ti pise - nastavi na 00.

Pri E60 in NCSExpertu je bila malo daljsa procedura kot samo urejanje tekstovnega fajla, konfiguracijski fajl sem moral predelati kar v sentnajstiski obliki, in ga flashati na CAS modul. Pri E90 je delay ze default na 0 ms.

Prikaži več možnosti

jefk
jefk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: BMW F34 320d

Kodiram z BMWAICoder-jem. Očitno nisem pravilno nastavil delay-a, ker pri meni avto rabi kake 3s, da zapre ogledala. Za zimo je sicer to boljše, ker ko zunaj zmrzne, ne bi rad, da polomi kakšne motorčke.

Samodejni vklop ogrevanja pa bi se moral omogočit tako (F30 coding cheat sheet):

IHKA 3002      MEMORY_OFF _          aktiv        Air Conditioning will remember if ‘Off’ or ‘On’ from previous shutdown

IHKA 3003      MEMORY_UMLUFT      aktiv        Remember Air Re-Circulation Setting from previous shutdown

AC stanje mi deluje, zračenja pa očitno nisem aktiviral. Je pa po teh spremembah treba kakih par minut počakat (ko je avto v teku), da se klima enota kalibrira (utripajo nekatere luče in enote za ta čas ni mogoče izklopit).

Urejal jefk, 01.10.2018, 07:08.

Prikaži več možnosti

milek87
milek87

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 201
  • Avtomobil: nešto sladko

Je kdo tu da bi mi skodiral mojo F31 in odklenil funkcije, ugasnil star/stop, pa da nebi porabil zato smesne zneske? Nekdo ki mi je vcasih ponujal vse za 10-20€ je sedaj nabil ceno 100€+ za start stop, ostalo pa se dodatno.
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 066
  • Avtomobil: E46, E34

Zdravo
Jaz ti lahko to uredim. Piši mi na ZS
Prikaži več možnosti

Matevze46
Matevze46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 928
  • Avtomobil: F 31 M & Honda REPSOL

Izklopim start/stop in podobno lahko tudi jaz.
:bmw BMW- uzitek v voznji :3gears
Prikaži več možnosti

Darath
Darath
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW 3 (F31)

Vprašanje ,ali je možno skodirati Start/Stop tudi za efficient dynamics verzijo? Meni jo je sicer en že kodiru samo ne deluje.

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 066
  • Avtomobil: E46, E34

Se da :)
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31

Fantje, kako je s kodiranjem/spreminjanjem nastavitev in garancijo?

Npr. imam avto še v tovarniški garanciji in bi si rad izklopil Start/stop. 

Kolikor berem bi s Carlyem lahko uredil vse moje želje, torej ne gre se za pravo kodiranje, samo vklop/izklop nekaterih nastavitev.

Rad bi tudi, da gorijo zadnje led luči ob sprednjih dnevnih, pa rad bi, da se prtljažnik tudi zapre s tipko levo pod volanom (zdaj se samo odpre).

Gre se za F34, letnik 2017.

Torej ali te spremembe izničijo garancijo ali ne?

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 983
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Sicer nimam prtljažnika na tipko, ampak vse to sem si sam zrihtal s carly. Po mojem mnenju to nebi smelo nič vplivat na garancijo (ampak nikoli ne veš), ker ko preberejo ključ se teh zadev ne vidi. Če ti pa že naložijo kak nov software, boš pač še enkrat izklopil start/stop.

Kamor voziš avto na servis, pojdi tja pa osebno vprašaj. Večinoma so prijazni in ti take zadeve povejo kaj se sme pa kaj ne.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 673
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Fantje, kako je s kodiranjem/spreminjanjem nastavitev in garancijo?

Npr. imam avto še v tovarniški garanciji in bi si rad izklopil Start/stop. 

Kolikor berem bi s Carlyem lahko uredil vse moje želje, torej ne gre se za pravo kodiranje, samo vklop/izklop nekaterih nastavitev.

Rad bi tudi, da gorijo zadnje led luči ob sprednjih dnevnih, pa rad bi, da se prtljažnik tudi zapre s tipko levo pod volanom (zdaj se samo odpre).

Gre se za F34, letnik 2017.

Torej ali te spremembe izničijo garancijo ali ne?

A misliš da se da na notranjo tipko (pod volanom) programirat zapiranje prtljažnika? Verjetno ni najbolj z vidika varnosti pametno, če si ti v vozilu, zadaj odprto, nekdo noter sklonjen (rolo razvlečen) recimo, ti pa pritisneš zapiranje, ker misliš da je že zadaj vse uredil da lahko zapreš (ker ga ne vidiš), dejansko pa je z pol telesa še notri v globini prtljažnika. Ne vem bi bilo zanimivo, če se res da. Meni osebno z vidika varnosti, je bolj zapiranje urejeno zadaj tako kot pač je - pritisneš tipko.

Bolj me zanima če bi se lahko zapiranje zadaj dalo programirati na ključ, recimo en daljši pritisk ga sedaj odpreš, dva pritiska in daljše držanje pa bi ga zaprlo? 

Urejal Taucher, 15.01.2019, 11:39.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Saj na ključu ga lahko odpreš in zapreš. Za zapiranje moraš držati tipko cel čas, dokler ni zaprt. Verjetno bi si še našel kakšno stvar za spremeniti, na motor-talk.de obstaja kar dolga tema o smiselnih "kodiranjih" za F3x modele.

Se bom pozanimal pri Selmarju kako je s tem.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 983
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Za prtljažnik pa tako:

Close trunk with keyfob
• on
• off
Close the trunk/rear lid via the keyfob. To activate this function also deactivate ‘Panic alarm with remote’ in the CAS module. If available, also activate ‘Close trunk with keyfob – addition’. (codable in HKL – the HKL module is only available, if the car has a button to electronically close the tailgate/trunk lid)

Close trunk with footwell switch
• on
• off
Close the trunk/rear lid with the interior footwell switch. (codable in HKL – the HKL module is only available, if the car has a button to electronically close the tailgate/trunk lid)

Close trunk with keyfob – addition
• on
• off
Only change this function with ‘Close trunk with keyfob’. (codable in HKL – the HKL module is only available, if the car has a button to electronically close the tailgate/trunk lid)

Prikaži več možnosti

damirj79
damirj79

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 208

A misliš da se da na notranjo tipko (pod volanom) programirat zapiranje prtljažnika? Verjetno ni najbolj z vidika varnosti pametno, če si ti v vozilu, zadaj odprto, nekdo noter sklonjen (rolo razvlečen) recimo, ti pa pritisneš zapiranje, ker misliš da je že zadaj vse uredil da lahko zapreš (ker ga ne vidiš), dejansko pa je z pol telesa še notri v globini prtljažnika. Ne vem bi bilo zanimivo, če se res da. Meni osebno z vidika varnosti, je bolj zapiranje urejeno zadaj tako kot pač je - pritisneš tipko.

Bolj me zanima če bi se lahko zapiranje zadaj dalo programirati na ključ, recimo en daljši pritisk ga sedaj odpreš, dva pritiska in daljše držanje pa bi ga zaprlo? 

Nima neke silno strašne moči, mislim ne bo te na pol presekalo, če to misliš :) Zaščito aktiviraš že če s prstom rahlo držiš. 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 673
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Nima neke silno strašne moči, mislim ne bo te na pol presekalo, če to misliš :) Zaščito aktiviraš že če s prstom rahlo držiš. 

Moči zagotovo nima da bi šel na pol, je pa verjetno neprijeten občutek za tistega ki je zadaj pa da zasliši premik in da se zapira. Saj veš panika pa na hitro se še v glavo kam takoj butne človek kaj kmalu :) Bom en dan probal če deluje zapiranje na pritisk ključa dlje časa. Sicer pa bom ziher kdaj šel mimo schumija, pa ga povprašam kaj vse se da (pa če že nimam) da mi še kaj uredi. Grem lepo po vrsti plana za 2019 :)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

18zimoni
18zimoni
  • Uporabnik
  • Sporočil: 88
  • Avtomobil: 320 touring x drive

Moj je 2013 letnik pa ima zapiranje prtljaznika na kljucu in v kabini.

Lp  

Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Moj je 2013 letnik pa ima zapiranje prtljaznika na kljucu in v kabini.

Lp  

Torej če držiš tipko v kabini, se prtljažnik zapre? Si siguren, da nimaš to sprogramirano naknadno tako, ker iz tovarne, kolikor berem, to ni mogoče.

Prikaži več možnosti

damirj79
damirj79

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 208

Imam jaz enako, pa nisem nikoli tega kodiral.

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 099
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

na moji F11 je bila to prva zadeva, ki sem si jo skodiral.

Lahko da so si prejsnji lastniki dali to funkcijo skodirati.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti