Skoči na vsebino

Vprašanja o F10

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
567 odgovorov v temi
SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 204
  • Avtomobil: BMW 520d F11 Xdrive

Imaš veliko mesta oz. stanja na semaforjih? Ker drugače ne vem, zakaj bi šla poraba tako visoko, sploh če si poudaril, da voziš varčno. Ali je pa krivec čip. :ok2

Jaz sem 8 litrov imel na E46 330xd, pri tem ropotalniku, je pa kar nižja.

Porabo si lahko pogledaš tu in večjih odtopkov ni: https://poraba.com/u...php?carid=32030

Ne, po mestu se vozim bolj malo. Večinoma izvenmestna vožnja. Je pa res, da se imel še pred poletjem nekje 7 povprečno porabo. Mogoče je zaradi klime toliko več...

Čip je pa zagotovo malo dvignil porabo, da. Drugače pa vozim res varčno in ga skoraj nikoli ne pritiskam, razen ko prehitevam.

Teh tvojih 6 litrov na 100km jaz lahko samo sanjam :) v idealnih okoliščinah mogoče (dolga fura, ekstremno zmerna vožnja,...). Voziš verjetno zelo umirjeno ne?

Kakšne imate ostali porabe pri 520?

Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 243
  • Avtomobil: A6 50 TDI & A4 3.0 TDI

Edit: @snowlotus napisal sem isto kot ti samo z drugimi besedami :-D
Ahja, bom meu kr vedno 1-2k na lagrju za vzdrzevanje tele f11ke :-D

Sva bila na isti valovni :)

Nekam nizke porabe imate pri 530 :) Jaz vozim precej varčno pa imam trenutno 8 litrov, kar se mi zdi veliko. Drugače pa od 7 do 7,5. Mogoče zato, ker je zadnje čase toplo in mi na polno klima dela? :) 
Imam pa f11 520xd. Pa čipiran je. Kakšne pa imate drugi porabe pri 520xd?

lp

Evo, poraba na mojem 530d xDrive s PPK je s šparanjem tudi 6.5L. Sicer se vrti bolj med 6.8 in 7.2L, zadnje čase pa vozim bolj dinamično in se je ustalila na 8.1L.

Pred leti sem imel na testu 520d xDrive in poraba ni padla pod 7L, kar me je zelo začudilo. Sploh zato, ker sem potem imel 525d xDrive in je pila manj kot testna F10ka z B47 motorjem. Pa nisem cepljen na porabo, natočim kolikor porabi.

Bi pa izkoristil temo, če bo še komu v pomoč, ker je o tem napisanega bolj malo. Sem namreč zelo zadovoljen s PPK, v Sport načinu je avto občutno bolj odziven. Pri višjih hitrostih suvereno vleče in moji pomisleki ob vgradnji so se takoj razblinili po prvi vožnji. Poraba ostaja ista.

Bom vesel, če bo še kdo delil izkušnje s PPK.
Prikaži več možnosti
    • sun30 in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 937

Ne, po mestu se vozim bolj malo. Večinoma izvenmestna vožnja. Je pa res, da se imel še pred poletjem nekje 7 povprečno porabo. Mogoče je zaradi klime toliko več...

Čip je pa zagotovo malo dvignil porabo, da. Drugače pa vozim res varčno in ga skoraj nikoli ne pritiskam, razen ko prehitevam.

Teh tvojih 6 litrov na 100km jaz lahko samo sanjam :) v idealnih okoliščinah mogoče (dolga fura, ekstremno zmerna vožnja,...). Voziš verjetno zelo umirjeno ne?

fora f11 je, da je avto težek iin v kolikor imaš rad malenkost hitrejšo vožnjo se 2.0d bolj matra... sem pa vesel ko preberem da se da z 530xd pridt na 6.5l  :laugh

Me pa zanima al se da izklopiti pri komfortnem vstopanju in izstopanju premikanje volana?

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

Se pravi, generalno gledano, bi lahko rekli da imajo 5ke s 3.0 motorjem celo manjšo (ali pa vsaj podobno) porabo kot 2.0 motorji? Glede na vaše izkušnje bi znalo držati. Škoda, da tega nisem vedel 2 leti nazaj, ko sem kupoval avto  :laugh  Takrat sem razmišljal, da nočem vsaki dan biti na črpalki - očitno nisem imel prav :)
Na splošno pa pri 3.0 motorjih (napram 2.0) ni nekih pretirano višjih stroškov. Ali pač? Ok cestni sklad je nekaj dražji...

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Se pravi, generalno gledano, bi lahko rekli da imajo 5ke s 3.0 motorjem celo manjšo (ali pa vsaj podobno) porabo kot 2.0 motorji? Glede na vaše izkušnje bi znalo držati. Škoda, da tega nisem vedel 2 leti nazaj, ko sem kupoval avto  :laugh  Takrat sem razmišljal, da nočem vsaki dan biti na črpalki - očitno nisem imel prav :)
Na splošno pa pri 3.0 motorjih (napram 2.0) ni nekih pretirano višjih stroškov. Ali pač? Ok cestni sklad je nekaj dražji...

Ni vecjih stroskov, edino olja gre malo vec notri :-D Drgac pa ravno danes ko sem sel v Kransko dopoldan, sem bi vesel da je 3.0, kajti ko je treba prehitevat, se avto dejansko premakne, pa se to imam obcutek da se e60 bokje premakne sedaj ko je optimizirana :) (se pozna 300kg razlike)
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 525
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Si ti dal čipati motor, ali je bil že prej? Motor imaš tudi že B47 če se ne motim. Ker po pravici povedano, klima ne dvigne hudo veliko porabe, ker drugače je pri meni več ali manj prižgana vedno. Res pa da jaz delam dnevne relacije cca 70km v eno smer, ampak vseeno prečkam 800mnm prelaz...kaj vem, jaz vozim 90% v comfort, ostalo sport, SS imam itak skodiran na off, eco in jadranja ne nucam, ker mi je bv. Kakih "varčevalnih" manevrov tudi ne izvajam, tako, da bi rekel, da vozim normalno in večinoma po omejitvah, ker po pravici povedano, sem se naveličal plačevanja v proračun in zbiranja točk...zdaj že kar nekaj let nisem dobil nobene kazni... :ok2 Še če vozi moja, ko poleg 12km proti službi fura še mulce v šolo in popoldanske aktivnosti, ko se dela 2km v eno smer, ni poraba niti pod razno 8... :confused

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 785
  • Avtomobil: E91 330xd

Definitivno imajo podobno porabo, mogoče celo nižjo. Pa pravi zvok :-D (glej podpis :) :) ). Jaz sem nad svojo porabo v f11 530dx zelo navdušen. Ne morem verjet, da ima 2 tonski 4x4 avto z 260 konji in avtomatikom lahko tako nizko porabo. Praktično mi niha med 6.5-8.0, povprečno pa nekje okrog 7.5, kar se mi zdi vrhunsko glede na stil vožnje. Moj rekord je celo 5.3l, ampak sem vozil res na izi. 2 primera slikic - rekord + Obala - Štajerska v 2 urah. 

img2307.jpg

img2346.jpg

Urejal Cotax, 17.08.2020, 18:11.

BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti

Tma
Tma

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: F11

Zadnje 3 leta povprečje 6,6.  Izvenmestna vožnja okoli 6, mesto okoli 8.

LP, T

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

Jaz sem ga dal čipirat ja. Pri RSS Tuning pri Podčetrtku. Motor mislim da je ta, ja. Bom poročal pojutri koliko bom imel porabe na eno daljšo turo (90km). :) Škoda, da si nisem nabavil 3.0. Čipiral sem ga pa zato, ker je avto res precej slab za 190km. Teža pa to... In čip se pozna pri pospeških konkretno.

Si ti dal čipati motor, ali je bil že prej? Motor imaš tudi že B47 če se ne motim. Ker po pravici povedano, klima ne dvigne hudo veliko porabe, ker drugače je pri meni več ali manj prižgana vedno. Res pa da jaz delam dnevne relacije cca 70km v eno smer, ampak vseeno prečkam 800mnm prelaz...kaj vem, jaz vozim 90% v comfort, ostalo sport, SS imam itak skodiran na off, eco in jadranja ne nucam, ker mi je bv. Kakih "varčevalnih" manevrov tudi ne izvajam, tako, da bi rekel, da vozim normalno in večinoma po omejitvah, ker po pravici povedano, sem se naveličal plačevanja v proračun in zbiranja točk...zdaj že kar nekaj let nisem dobil nobene kazni... :ok2 Še če vozi moja, ko poleg 12km proti službi fura še mulce v šolo in popoldanske aktivnosti, ko se dela 2km v eno smer, ni poraba niti pod razno 8... :confused

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Zanimivo, da f11 530d je euro6 norma ze od 2010 naprej...
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 837
  • Avtomobil: BMW

To pa ne bo držalo.
Mislim, da je bilo doplačilo okrog 1200 eur pri tem motorju da je dosegal to normo, točno katerega leta ne vem.

Edini motor tudi leta 2012 ki je bil euro 6 je bil m550d.

Urejal simply, 19.08.2020, 05:24.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

To pa ne bo držalo.
Mislim, da je bilo doplačilo okrog 1200 eur pri tem motorju da je dosegal to normo, točno katerega leta ne vem.
Edini motor tudi leta 2012 ki je bil euro 6 je bil m550d.

Zgleda da si lahko ze od leta 2010 naprej doplacal euro6.

Urejal Donki kong, 19.08.2020, 05:59.

Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 243
  • Avtomobil: A6 50 TDI & A4 3.0 TDI

Pritrjujem napisanemu zgoraj, pri 520d se je tudi to dalo doplačati, te izvedenke so označene z BMW Blue Performance oznako. V SLO vem za peščico 530tk Blue Performance. Večinoma so 2010 prvič registrirane.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 837
  • Avtomobil: BMW

Kaj imajo Adblue?

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Nima adblue niti starstop sistema

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144
  • Avtomobil: Od žene

Moj prvi 530d 2010 letnik ni mel start stop, 245 konjski, drugi 2012 letnik 258 konjski je pa ze mel.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 525
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jaz sem ga dal čipirat ja. Pri RSS Tuning pri Podčetrtku. Motor mislim da je ta, ja. Bom poročal pojutri koliko bom imel porabe na eno daljšo turo (90km). :) Škoda, da si nisem nabavil 3.0. Čipiral sem ga pa zato, ker je avto res precej slab za 190km. Teža pa to... In čip se pozna pri pospeških konkretno.

Si mogoče čekiral porabo? Evo jaz sem za kibic ta teden po vsakem končanem izletniškem dnevu (s familijo smo lovili zadnje dni mojega dopusta :-D ) slikal porabo... je bil vsak dan zelo razgiban, tako, da se da dobiti dokaj ok sliko.

sreda...start od doma in najprej v šoping za šolo v Novi Gorici...seveda je treba obletati vse štacune,drugače nismo srečni ( :crazy :-D  ), tako, da je bilo cinganje po NG. Potem ovinek čez Brda na grad Dobrovo in še obisk stolpa na Gonjačah, ter za kibic še ogled aku jezera ČHE Avče ...potem pa via Tolmin na kosilo in nato domov...

Zaključek:

por1.jpg

četrtek...start od doma, via LJ čez Idrijo do Logatca, tam pa vstop na AC in do ZOO Lj, po končanem ogledu via Arboretum po AC (btw sočustvujem z vsemi, ki se vsakodnevno borijo z gužvo po LJ in obvoznico...sem padel v rush hour in je za znoret...ali pa sem samo jaz razvajen :laugh). Ko končamo, pičimo čez Kamnik in via Zbilje (isto jao gužva in zastoji), kjer je postanek za kosilo, nato pičimo še na obisk k mojim staršem (hribi) in nato čez Kladje po znani trasi domov.

Zaključek:

por2.jpg

petek je pa bil popoldanski izletek v Štanjel in nazaj... luštna furca in prekrasna cesta, za povrh še zelo prazna... :mljask no z izjemo soške...tam se vedno najde nekdo s preveč časa... :ok2

zaključek:

por3.jpg

To je to...avto je na 18" 245 gumah in v avtu 2 odrasla in 2 otroka + nekaj robe v kufru. Tako, da to je iz moje strani toliko, BC se pa ve, da kaže max +/- 0.1l napake.

Na tvojem mestu bi resno pogledal, če je sesalni del nezabasan in če EGR dela brezhibno, ali če nasplošno avto dela ok. Ker avto po difoltu niti pod razno ni kronično podhranjen. Si ADblue že rešil?

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti
    • Donki kong in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Madona mas nizko porabo :-D, jaz sem s prvim tankom naredil lihk ene 620km ko je pisal se 140 dometa... zdej z 2. Bom pa mogoce 100km vec, pa je 65l tank za gorivo.

Recimo danasnja porabo Kranjska gora—>Ljubljana:

Pripete slike za predogled

• B1B0D6C7-8A0E-40C2-AF25-D459F116732B.jpeg

Urejal Donki kong, 22.08.2020, 20:45.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 171
  • Avtomobil: F10

Nikoli prav ne merim porabe tokrat sem zaradi te teme jo. Sam tako za vmes, da še primerjamo z mojim multikultivatorjem 520d v sredo natankal polno in vceraj bil prazen, natankal 61l. S tem sem naredi 1165 km. Ac ne vec kot 150, 160 zaradi gužve, ostalo pač po regionalnih cestah po Sloveniji, s par prehitevanji. Bc je kazal 0,5 preveliko porabo, ki je bila na peš 5,2. 2 odrasla 2 otroka in poln prtljažnik. 95 % v comfort, ostalo v sport.

Urejal Plavi, 23.08.2020, 07:49.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 033
  • Avtomobil: F11

Jaz sem ravno včeraj pogledal porabo, drugače je sploh ne spremljam, ako ide mora da troši :D... 6.5 povprečje enega leta pa precej dinamična vožnja.. Včeraj pa Lj-Kobarid in nazaj, čez Gorico, 5.6, ne vem pa koliko laže računalnik. 525, avtomatski m.

Madona mas nizko porabo :-D, jaz sem s prvim tankom naredil lihk ene 620km ko je pisal se 140 dometa... zdej z 2. Bom pa mogoce 100km vec, pa je 65l tank za gorivo.

Recimo danasnja porabo Kranjska gora—>Ljubljana:

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.