Skoči na vsebino

Vprašanja o F10

* * - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
567 odgovorov v temi
Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen
  • Sporočil: 3 153
  • Avtomobil: kombi

Ej sun30, when menjava verige in čiščenje šob ter turbine? :-D

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 033
  • Avtomobil: F11

Soon :D 

When raženj party na AC?

Prikaži več možnosti
    • Donki kong, Kobal trans in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 937

Mah mislm da je pr men problem k sm lihk kupu avto, pa mi je se zabavn mal veckrat pospesvt :-D pa ko se mi kdo umakne na ac dam dve dol da bols pospes :-D jbg sej me bo minil pa bo tut pol padla na ene 7.5 na dolgi rok...
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen

Donki, jel dizel? :-D

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Donki, jel dizel? :-D

Jes, ce bi biu benz bi bla 10l poraba :-D

Sicr pr temu avtu me najmn skrbi za porabo :-D
Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 171
  • Avtomobil: F10

Mah mislm da je pr men problem k sm lihk kupu avto, pa mi je se zabavn mal veckrat pospesvt :-D pa ko se mi kdo umakne na ac dam dve dol da bols pospes :-D jbg sej me bo minil pa bo tut pol padla na ene 7.5 na dolgi rok...

To itak, js sem prve tri mesce mel 8+ :) pol pa mine počas...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen

Jes, ce bi biu benz bi bla 10l poraba :-D

Sicr pr temu avtu me najmn skrbi za porabo :-D

Koliko prevoženih, kakšni so plani za servisiranje?

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Koliko prevoženih, kakšni so plani za servisiranje?

235k km, pa nevem zaenkrat planou ni, trkam na les :-D veriga,lezaji,oljna pumpa zamenan pr 230k km, blazine so tut nove original... menjalnik salta se zmer k po putru tkoda ga nam tiku. Plan je ubistvu delat servise na 15k km, pa vzdrzevt avto se naprej v top formi, bom pa vidu kok casa bom zdrzu z avto :-D vec k 2leti dvomm heh
Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 171
  • Avtomobil: F10

A oljno pumpo je res pametno zamenjat pr teh km?

Urejal Plavi, 23.08.2020, 11:17.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Izključen

Vsekakor po cca 8-9letih delovanja, ne opravlja več svojega dela 100%.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

A oljno pumpo je res pametno zamenjat pr teh km?

nevem, sicer sem  prvič slišu, da treba poleg ležajev in verige oljno pumpo menjati... potem sem pa malo po netu prebrou in dosti ljudi priporoča menjavo le te poleg ležajev in verige. Je pa pumpa cca. 600EUR

Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Aja turbine imam že nove :) tako da še veriga in ostali prijatelji :D

Ej sun30, when menjava verige in čiščenje šob ter turbine? :-D

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Aja turbine imam že nove :) tako da še veriga in ostali prijatelji :D

Crpalka za gorivo, xdrive, egr itd :-D kako si zadovoljen drugace z 2.5 motorjem?
Prikaži več možnosti

sun30
sun30

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Nimam x. Menjan je bil tudi hladilnik tako, da upam da ne bo roštilja :) Moram potrkati...

Ma drugače je super, brez pripomb. Moti me samo zvok ker ni 6 cyl. Mi je malo žal, da nisem takrat vzel 6cyl.

No pa kakega konja bi imel več :) sicer kdo pa ne :)

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik
  • Sporočil: 204
  • Avtomobil: BMW 520d F11 Xdrive

Si mogoče čekiral porabo? Evo jaz sem za kibic ta teden po vsakem končanem izletniškem dnevu (s familijo smo lovili zadnje dni mojega dopusta :-D ) slikal porabo... je bil vsak dan zelo razgiban, tako, da se da dobiti dokaj ok sliko.

sreda...start od doma in najprej v šoping za šolo v Novi Gorici...seveda je treba obletati vse štacune,drugače nismo srečni ( :crazy :-D  ), tako, da je bilo cinganje po NG. Potem ovinek čez Brda na grad Dobrovo in še obisk stolpa na Gonjačah, ter za kibic še ogled aku jezera ČHE Avče ...potem pa via Tolmin na kosilo in nato domov...

Zaključek:

por1.jpg

četrtek...start od doma, via LJ čez Idrijo do Logatca, tam pa vstop na AC in do ZOO Lj, po končanem ogledu via Arboretum po AC (btw sočustvujem z vsemi, ki se vsakodnevno borijo z gužvo po LJ in obvoznico...sem padel v rush hour in je za znoret...ali pa sem samo jaz razvajen :laugh). Ko končamo, pičimo čez Kamnik in via Zbilje (isto jao gužva in zastoji), kjer je postanek za kosilo, nato pičimo še na obisk k mojim staršem (hribi) in nato čez Kladje po znani trasi domov.

Zaključek:

por2.jpg

petek je pa bil popoldanski izletek v Štanjel in nazaj... luštna furca in prekrasna cesta, za povrh še zelo prazna... :mljask no z izjemo soške...tam se vedno najde nekdo s preveč časa... :ok2

zaključek:

por3.jpg

To je to...avto je na 18" 245 gumah in v avtu 2 odrasla in 2 otroka + nekaj robe v kufru. Tako, da to je iz moje strani toliko, BC se pa ve, da kaže max +/- 0.1l napake.

Na tvojem mestu bi resno pogledal, če je sesalni del nezabasan in če EGR dela brezhibno, ali če nasplošno avto dela ok. Ker avto po difoltu niti pod razno ni kronično podhranjen. Si ADblue že rešil?

Evo sem naredil 2 sliki za občutek o porabi. Umirjena vožnja v eno smer 90km (zrjutraj prazne ceste, popoldan sredja gužva). Porabo vidiš na sliki. Ni tako velika ampak je treba vedeti, da je to vožnja v ''idealnih'' okoliščinah - samo 3je potniki, brez prtljage, brez ustavljanja, brez pretirane gužve, brez močnih pospeševanj, vožnja pod eco pro, brez vsakega semaforja, brez vsakega križišča, brez nekih velikih višinskih razlik, pol smeri je AC (največ sem se peljal 130) pol pa lepa, večinoma ravna cesta kjer je omejitev ali 70 ali 100 (Avstrija). Tako da ja, če pogledam to porabo ni veliko. Če pa bi imel poln avto ljudi in prtljage in bi se peljal po mestu in bi imeli z družino kakšne postanke itd... pa vem da bi bila poraba 8 litrov - kljub umirjeni vožnji! Ker 90% časa vozim čisto umirjeno :) 
Zato sem pač spraševal, če je taka poraba ''normalna''. Pod temi pogoji vožnje, kot si jih ti opisoval bi jaz imel ziher porabo nad 8 litrov.

Sicer pa če tako pomislim... za tak velik avto + xdrive + avtomatik +..... poraba še zmeraj ni visoka.

Gume imam enake kot ti.

EGR so mi menjavali pred nekaj meseci, ker sem imel vpoklic. Glede Adblue pa še nisem rešil nič, ker niti nevem kaj naj v zvezi s tem rešim :) Samo opozorilo na nekaj sto km me niti ne moti, če avto drugače dela OK (računam na to, da gre samo za napako senzorja in dejansko vse deluje v redu).

Pripete slike za predogled

• 20200819_052238.jpg
  • 20200819_155118.jpg
Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

No drugače pa imam porabo od zadnjega tankanja 7,6 kar se mi zdi malo visoko glede na način vožnje, ki ga imam :)

Urejal SaO, 24.08.2020, 00:22.

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 525
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Glede na tvoj opis poti in če si dejansko vozil v eco pro, mislim, da nekaj ne bo štimalo... če gledam iz mojega vidika (imam isto xdrive), mi ni logična poraba. A pred čipanjem, je bila poraba enako visoka? Pa tisti adblue le daj vsaj pregledati, kaj ga svira, ker lahko, da tudi zaradi tega kaj heca vse skup. Aja pa tisti eco pro raje opusti...ker dolgotrajna uporaba tega režima ziher ni ok za čistost sesalnega dela... tisto dela na čisto prenizkih obratih. :ok

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

SaO
SaO
  • Uporabnik

Še en primer: Nekaj dni nazaj iz mojih krajev v MB in nazaj domov (115 km). Poraba 6,7. Sam v avtu in umirjena vožnja (eco). Ni tako malo :)

2 leti nazaj sem avto peljal na računalnik v zvezi s tem adblue. Ni pokazalo nič... Nekaj mesecev nazaj pa mi je kolega priklopil pa je pokazalo to kar kaže slika v prilogi (ne razumem se preveč v to...).

Pred čipiranjem (koliko se spomnim) je bila nižja poraba. Je pa res, da sem avto le nekaj mesecev za tem ko sem ga kupil, tudi čipiral. Tako, da se ne spomnim čisto točno.

Hvala za nasvet glede eco pro. Bom več v comfort vozil zdaj.

Pripete slike za predogled

• 20200517_181407.jpg
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 525
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Prej ti ni pokazalo nobene napake, ker si imel verjetno prestar i-step...ko so ti menjali egr, so ti posodobili SW avta, zato ti sedaj kaže napake.

Za kode napak je pa tale stran dokaj fajn in si lahko sam prebereš bolj v detajle, kaj je lahko.

http://bmwfault.codes/

Tebi kaže neučinkovitost delovanja SCR sistema, kar je lahko tudi posledica zamašene dozirne šobe...daj to preveriti, in po potrebi očistiti, ali pa menjaj šobo.

In pa oba Nox senzorja sta "mrtva"...ali je to posledica čipanja, ali pa preveri, da ni morda kaka kuna pojedla kable...baje imajo te kable zelo rade :-D

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

No pa se je poslovila sprednja desna soft close kljucavnica... alternative pa baje ni :( samo je zanimivo, da odklepa, zaklepa se, samo noce pa haklca premikat

Urejal Donki kong, 02.09.2020, 19:43.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.