Skoči na vsebino

Odstranitev DPF filtrov na 2007 745d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 447
  • Avtomobil: e34

Novi bencinarji imajo tudi partikelfilter (t.i. Otto-Partikelfilter)

Ja ta novi euro 6c, vse kar je pred tem je pa brez.

Pri nas tako ali tako ne zastopim te cele fame okoli dizlov. V večini primerov, če se pelješ 200km v katero koli smer si že v drugi državi. Tisto kar "prišparaš" na gorivu pa tako ali tako vržeš nazaj za vzdrževanje motorja. Pa poraba pri novih bencinarjih tudi ni več nek bau bau. Mam dva doma samo sta zadnja, naprej bo ali bencin ali elektrika odvisno kako dolgo bosta zdržala.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 593
  • Avtomobil: new age e39

Kaj se sploh vtikas ti tretji lastnik v te teme.. Ce nisi za predelave preskoci temo in pusti lastnika naj dela kar mu pase.. Sj je njegov avto..

Naj da dpf ven in najnse zapre v garazo s prižganim avtom za minuto. Je treba vse probat v zivljenju. Tudi sadove svojih veleumnih odločitev.

V te vaše teme o svinjanju NAŠEGA zraka se bom vedno vtikal. Ker je tako prav.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 742

Kaj se sploh vtikas ti tretji lastnik v te teme.. Ce nisi za predelave preskoci temo in pusti lastnika naj dela kar mu pase.. Sj je njegov avto..

In zakaj ne bi smel komentirat ter povedat svoje mnenje? Sj če ti ni všeč komentar, pojdi naprej in se ne oziraj nanj...
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 068
  • Avtomobil: bmw

Naj da dpf ven in najnse zapre v garazo s prižganim avtom za minuto. Je treba vse probat v zivljenju. Tudi sadove svojih veleumnih odločitev.
V te vaše teme o svinjanju NAŠEGA zraka se bom vedno vtikal. Ker je tako prav.

Se bom potrudil se naprej ga svinjati
E46__wagon
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 527
  • Avtomobil: E61 535D

Jaz sem tudi zato, da DPF ostane noter. Ko bo meni odpovedal, bom kupil novega. Pa tudi čipat gre avto z DPFom in EGRom brez težav :-D

Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 940
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Ja ta novi euro 6c, vse kar je pred tem je pa brez.

Pri nas tako ali tako ne zastopim te cele fame okoli dizlov. V večini primerov, če se pelješ 200km v katero koli smer si že v drugi državi. Tisto kar "prišparaš" na gorivu pa tako ali tako vržeš nazaj za vzdrževanje motorja. Pa poraba pri novih bencinarjih tudi ni več nek bau bau. Mam dva doma samo sta zadnja, naprej bo ali bencin ali elektrika odvisno kako dolgo bosta zdržala.

Preveč si ti frišn. Tukaj je že leta "running gag", da noben forumaš v življenju ni (in ne bo) kupil racionalnega prevoznega sredstva. Kar je vir mnogih smehov in neskončnega trolanja, ki se nadaljuje do današnjega dne.

Npr. primer iz cca. 2011:

bmw-clio-thegreatdebate.jpg

Urejal Zlobny, 19.10.2018, 20:24.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti
    • rokxy in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 683
  • Avtomobil: BMW

Sam sem tik pred odpravo dpf-a iz enega izmed svojih avtomobilov.
Po posvetih z različnimi mehaniki, ter glede na dejstvo, da je avtomobil optimiziran je prišlo do stopljenega DPF-a. Razlog : preveč regeneracij zaradi željenega napačnega delovanja lambda sonde ( pač specifičen motor 525d E60 pfl in drugače ni šlo). Po ponovnem posvetu z mehaniki imam možnost zamenjave dpfja z novim ter povrnitev v tovarniške nastavitve ali odstranitev dpfja ter priredba mape na čim nižje dimljenje.
Odločil sem se za drugo možnost, ker žena želi optimizirano vozilo. Zato mi nov dpf žal ne pride v poštev. Nihče od 3 priznanih tunerjev ne ve kako bi zadevo speljali drugače. Sploh nisem vprašal koliko stane nov dpf, je res tako drag?

Ne zdi se mi pa pošteno, da se ljudi tako okarakterizira, češ nimajo denarja za dpf, saj je to odvisno od primera do primera.
To je moj edini avtomobil, kateri je optimiziran. Ostali so dovolj močni da ne čutim potrebe po tem.
Glede na to, kakšna vozila se vozijo po naših cestah me sploh ne skrbi, da bo avtomobil preveč onesnaževal okolje.
Priznam pa, da bom zaradi te zgodbe v prihodnje tudi za boljšo polovico serijsko priskrbel močnejši motor kot je v avtomobilu sedaj, 177KM. Takrat je prešla iz 70KM na 177KM in se mi je zdelo dovolj.

Pa še komentar na izjave, da je za uničenje dpf-a krivo slabo vzdrževanje. Ni vedno tako. Lahko so to kratke relacije, lahko je težava z lambda sondami-ponekod morajo biti popolnoma deaktivirane da optimizacija uspe itd.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Vseeno mi je kaj kdo dela z svojim traktorjem dpf-ji,egr-ji itd. 

Nimam nič proti dizelašem,vsak ima rad svoje in dela po svoje kar misli da je boljše za njegov avto,ampak mi je pa ekstremno smešno pri večini  dizelašev "zagovarjanje" kako so dizli super odlični in dovolj zmogljivi potem se pa takoj v naslednjem trenutku  avto čipira ,meče ven DPF-je,blindira EGR-je  :laugh

Koliko sploh stane DPF nov ali pa obnovljen?

Upam da čimprej na tehničnim začenjo meriti dimnost,ker če moramo mi tlačiti katalizatorje na bencinarje dajte pa še vi DPF-je pa bo za vse prav.

Urejal blackberet, 19.10.2018, 20:32.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pa še komentar na izjave, da je za uničenje dpf-a krivo slabo vzdrževanje. Ni vedno tako. Lahko so to kratke relacije, lahko je težava z lambda sondami-ponekod morajo biti popolnoma deaktivirane da optimizacija uspe itd.

To je največja napaka pri nas v SLO, ko se dizli vozijo na kratkih relacijah. Vsak bo mislil da bo prišparal, ko bo dizla kupil, na koncu pa ima večje stroške. Za kratke relacije je bencinar in pika.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je. Zato smo ravnokar nabavili atmosferskega v8.
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 593
  • Avtomobil: new age e39

Torej. Imel sem optimiziran avto z DPF. Naredil 50k km brez da bi DPF trznil. Da se. Zamenjajte tunerja.

Dpf fail je skoraj vedno plod napake drugje. Torej slabega vzdrževanja.

To da zena hoce optimizirana stara jajca ne kupim. Zena hoce novo torbico in nov bmw. Stare zjahane e60 525d noce nobena zena. Je ni. Plus da se optimizacija pozna pri polnem gasu. Kera zenska tisci gas do podna?!? Nobena.

Tole.glede denarja. Treba je pritisnit tam kjer boli. Ker za ekologijo se tak folk ne zmeni. Ko mu pa rečeš da ma prevelike čevlje in da se mu bodo na vasi vsi smejali, to pa zaboli. Fizikalac se bo onesvestu zdej...
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Simon je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej če povzamem želiš povedati, da sem si obul prevelike čevlje z e60 ter, da imam slabe mehanike in tunerje in še ženo, ki ne zna pritisniti na plin. Glede torbice si pa zadel.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 910
  • Avtomobil: traktor

Vseeno mi je kaj kdo dela z svojim traktorjem dpf-ji,egr-ji itd. 

Nimam nič proti dizelašem,vsak ima rad svoje in dela po svoje kar misli da je boljše za njegov avto,ampak mi je pa ekstremno smešno pri večini  dizelašev "zagovarjanje" kako so dizli super odlični in dovolj zmogljivi potem se pa takoj v naslednjem trenutku  avto čipira ,meče ven DPF-je,blindira EGR-je  :laugh

čip je pač cenej, kot nabavit 4.0 dizla...če bi bla kinta, bi vsi že v štartu nabavili zverine

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je, nimamo vsi denarja za močne avtomobile, ampak nas rešujejo hifly gume, poceni tunerci ter 20 col wsp platišča. :)
Prikaži več možnosti
    • hooks je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Res je, nimamo vsi denarja za močne avtomobile, ampak nas rešujejo hifly gume, poceni tunerci ter 20 col wsp platišča. :)

Hej hej nimamo vsi Hifliya gor ;) To še na Cliota nebi gor dal...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

-NOV original DPF za 745d = z nekim popustom 1700€/kom rabi se dva

-EBAY prideta oba 850€

-će se prav spomnim je pa obnova po kosu okoli 200€/kom

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem nimam izkušenj. ;)
Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 742

-NOV original DPF za 745d = z nekim popustom 1700€/kom rabi se dva
-EBAY prideta oba 850€
-će se prav spomnim je pa obnova po kosu okoli 200€/kom

Samo, da voziš sedmico in nimaš niti 1.000 EUR za nepredvidene stroške, je SRAMOTA.
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo kopiram malo za info iz druge teme post od @MIHOLD-a

Bodite previdni če potujete z vozili brez DPF v ITA. 

Oblasti imajo pod drobnogledom vse "tunerje" in vem že za dva primera,

ko so slovenska državljana brez DPF ustavili in pregledali ter zaplenili vozilo.

Pozorno tudi v Avstriji, vem za en primer, ko je imel lastnik VW vozila narejen samo "AdBlue OFF",

zaradi okvare grelca in je policija pri pregledu ugotovila manipulacijo. Kazen ne vem 

kakšna je bila.

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 245

Nekateri ste pa sitni s temi DPF-ji! Ce ste kdaj bral studije je bolj nevarno vdihavati zrak(saje) ki ga/jih DPF pozge saj te NoX delci so bolj drobni posledicno ker so bolj drobni jih nas nos nemore prefiltrirat in grejo direktno v pljuca. Problem je v letalih pa v ladjah ne pa v avtih
Prikaži več možnosti