Skoči na vsebino

2000 VW T4 2.5 Sycro - pomoč in info

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: /

Pozdravljeni,

kolega ima dokaj unikatno vozilo (bivši rešilec), ki mu je zružil menjalnik. Ker je vozila škoda, bi bilo treba menjati menjalnik.

Avto je bencinar, syncro pogon je crknil, tako da ni več 4x4 :).

Je v SLO kak mojster, ki se ubada z VW menjalniki in bi bil kompententen za uredit to + temeljito pregledat vozilo in povedat, kar je še pametno zamenjat?

Kombi je trenutno v okolici MB, tako da primarno iščem na tistem koncu.

Menjalnik verjetno paše samo en tip?

Hvala za kakršen koli nasvet!

LP

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 257
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Koliko ima denarja za ta hec, oziroma če gre res za dober primerek kombija, koliko ga ima rad? :-D

Jaz sem svoj syncro (sicer t3, pravi syncro) menjalnik odpeljal k Franku Bootnu v Nemčijo na generalno obnovo- menjalnik je še dobro deloval, in popravilo ni bilo tako drago kot je v primeru ko kaj odleti. Vseeno več kot bi bil marsikdo pripravljen pri nas dati za cel kombi. Pri nas sem ugotovil, da za moje kriterije mehanika za to NI.

V nemčiji je že kar nekaj ustaljenih mehanikov, ki jih obnavljajo. To so precej specifični menjalniki. In syncro brez delujočega pogona je brezveze.

Ni tako enostavno, obstajata generalno gledano dva tipa menjalnika 02b in 02G- odvisno od letnika. In na njih bazirajo syncro menjalniki, ki se med seboj razlikujejo po kodah glede na motorizacijo ipd. Dobrodošel v folcvagina svetu!

Jaz tarzan, vidva čitajta:

https://www.t4-wiki.de/wiki/Syncro

Lahko pa najdeš rabljen menjalnik in menjata. To je taka slovenska opcija, katere posledica bo prej ali slej to, kar je sedaj. Če imaš za surf/kite tripe kombi, raje odvali več denarja pa orenk zrihtaj.

Za iskanje menjalnika ti priporočam vwcampers forum, oziroma mogoče tega strica: http://www.bolha.com...9&kw=vw t4 deli

Pametno je zamenjat vse kar še ni bilo od tehničnih delov, če se misliš s kombijem zanesljivo in daleč vozit.

Zdaj je pripeljal na peron vlak, ki je eden zadnjih za T4 ugodne nakupe. T3 je že odšel, še živžga za ovinkom ampak se oddaljuje- če me razumeš, naj se kolega zmiga. Ajde, t4 rešilci še niso tako unikatni pri nas, no syncrota se splača reševat.

"pogon crknil"- kje je napaka na pogonu? Oziroma kako sta to diagnosticirala? Že če visko sklopka ne deluje (pravilno) je dovolj, da se nič ne dogaja.

Prikaži več možnosti
    • miha84 in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 714
  • Avtomobil: F11 520 dA

V kočevju so rešilcu pr nekih 600.000 odšraufal kardan in so ga potem še ene 200.000 vozil brez sinhro, ker popravilo ni bilo več smiselno, avto je pa še kar šel....
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 257
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Ja, to so ta popravila, ko nekomu ni več "smiselno" in potlej pridemo na zgodbo tiste zelene e31, ko nekomu ni smiselno popravilo e31 850i in so vgradili notri 2,4TD motor. Avto je tudi "šel". Kolikor vem se že nekaj časa nazaj vgrajuje V12.

Brezveze, v tem primeru prodaš dalje če ne misliš popravljat in kupiš navadni kombi. Kaj je fora syncrota brez pogona?

Še lani sem videl v Zagrebu T3, ki se je kar nekaj let vozila z predelavo v klasičen 2WD 1,6TD, menjalnik je šel v večna lovišča, tip je prodal prednji dif, polosovine in kardan, še zaslužil in notri swapal kose od navadnega kombija. Meni je še razlagal kako se mu je splačalo in je ostal denar v njegovem žepu.

No glej ga zlomka, lani so avstrijci prišli s prikolico, naložili kombi, zmetali ven njegovo "popravilo" in je dobil nazaj syncro kose.

Tako da ti vidki so relativni.

Na forumu avtomobilskih navdušencev v temi s starimi kripami je beseda "smiselno" precej nesmiselna.

Moja nesmiselna T3 ima že pol ene sobe novih kosov, ki čakajo daj ih vgradim, jih zlagam po spisku, počasi bo njihova nakupna cena prišla na petmestno številko. Le še da najdem dovolj časa da ga zapravim za ta nesmisel.

In kolikor PICa "poznam", bi on raje imel syncrota s pognom kot brez.

EDIT: Če je mišljeno bolj kot fascinacija koliko km naredijo ti kombiji... fora je predvsem v tem, da jih večina nima realnih na števcu, podobno kot stari mercedesi. Reševalna vozila, ki so bila vzdrževana so naredila ogromno km. Na lastne oči sem videl na štajerskem koncu, kjer jih je bila itak večina t3 syncrotov, 1,6TD na števcu pa slabih 900.000km. Vozilo se obnavlja v camperja, karoserija niti ni bila tako slaba. Zdaj kateri po vrsti motor je že notri in menjalnik pitaj boga- menjalniki pri t3 varjanti naredijo do 200.000 brez posegov ostalo je podarjeno. Zgledal pa ni bistveno kslabše kot večina na avto.netu ali srečanjih z magičnih 180.000.

Urejal Octopus, 23.10.2018, 21:52.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 035
  • Avtomobil: /

Kombi je od kolega, roko na srce mu je finančno naredil vrtinec v denarnici, pomenjal je precej zadev (avto ima tudi plin), ampak zdaj je crknil še pogon + menjalnik. In je obupal.

Kombi je poslikan, je že bil prodan za 4k, pa je kupcu 100m od prepisov zružil menjalnik, tako da je kupčija padla v vodo.

Zdaj ga prodaja za 2 jurja, pa sem rekel, ajde da vidimo, za koliko se da to rešit :).

LP

Urejal PIC, 24.10.2018, 10:22.

Prikaži več možnosti