Skoči na vsebino

E92 335i stroški

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
128 odgovorov v temi
MatevžM
MatevžM
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: Bmw 316i f30

Pozdrav vsem,

Sem prepričan da je še kdo ki ga podobno zanima.

Kupujem nov avto in sem v dilemi. Glavno vlrašanje je koliko probližno stroškov bi imel z npr 200k km e92 335i letno?

Vem da bi cestnina in tehnicni prislo okoli 300€ mepa zanima kolk prode zavarovanje pa recimo da vzamem samo tisto osnovno nunno zavarovanje?
Pa kolk lahko še pričakujem ostalih morebitnih stroškov.

Vem da je deja sko težko povedat najbol me zanima predvsem zavarovanje hvala
Bmw 316i m sport (2015)
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 901
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Za zavarovanje pokliči svojega agenta, pa mu reči da gledaš za kupit tak pa tak avto ... letnik itd, pa kaka oprema

ti naredi informativni izračun, pa boš točno vedel

cena lahko varira od 600-2000€, tako da na pamet govorit je brez veze

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 785
  • Avtomobil: Suši

Jao poba... Zavarovanje je pri tem avtu se najmanjsi letni strosek. Naj te skrbi raje vzdrzevanje.

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti
    • BISSON, zigi, DJ Falco in 6 ostalim je všeč

wini
wini
  • Uporabnik

Točno tako ... računaj da moraš imet vedno na zalogi vsaj ene 2000€ za kako izredno popravilo. Še raje 3000.

Lahko boš naredil 60.000km pa boš delal samo redne servise, ali pa bo kaka izredna zadeva. Če hočeš da je avto lepo vzdrževan pač zrihtaš kako zadevo tudi preventivno, se pravi preden se avto ustavi na cesti.

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 322
  • Avtomobil: Klijo

Torej avto ni za tebe, če ze pri zavarovanju študiraš kolko bo... The idea you have.... drag it behind the barn and shoot it. 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, kn3z007, DJ Falco in 3 ostalim je všeč

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 557
  • Avtomobil: ///M

Pa važno da je  BMW no..  je*eš vzdrževanje.. tankaj vozi dokler gre  :-D

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 525
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kot je Miha povedal je zavarovanje in cestnina najmanjšis strošek.

Osnovno zavarovanje takih avtov z -50% popusta je okoli 300€-500€.

Stroškov lahko nimaš nič(tankaj in vozi) lahko imaš pa ogromne vse je odvisno od ohranjenosti avta pa še to ni merilo da ne bo nič crknilo.

Glede na taka vprašanja in preračunljivost tak avto pač ni zate.

Tak avto kupi nekdo brez racionalnega in preračunljivega razmišljanja saj mu več pomeni to kar mu tak avto nudi.

Urejal blackberet, 25.10.2018, 10:19.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • BISSON je všeč

MatevžM
MatevžM
  • Uporabnik

Sem do zdaj imel BMWja ce smo ze pri tem f30 bencinarja in sem mislil prestavit na nekaj močnejšega ker se mi 200hp že zdi jajca.. zato sprašujem.. prav tako pa do zdaj nisem imel nobenih problemov in to da moraš imet 2k na strani za popravila res ni najbol mikavno..
Bmw 316i m sport (2015)
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik

Pa sej isto velja za f30 bencinarja ... ene 2k imaš pri strani v primeru da kaj crkne.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 384
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Sem do zdaj imel BMWja ce smo ze pri tem f30 bencinarja in sem mislil prestavit na nekaj močnejšega ker se mi 200hp že zdi jajca.. zato sprašujem.. prav tako pa do zdaj nisem imel nobenih problemov in to da moraš imet 2k na strani za popravila res ni najbol mikavno..

Kupiš enega HH, zavarovanja in registracija so relativno poceni (2000 ccm). Kasko pa tudi, saj so nove nabavne cene ponavadi 1/2 cene 335i. Ima forumaš enega dobrega in ugodnega: https://www.avto.net...sp?id=13592939 

Ker kolikor se spominjam si pisal o zmanjševanju stroškov in posledično prodaje bivše f30? Po moje bi bilo bolje ostati na f30, kot pa kupovati "zvoženo" 335i.  :)

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 326
  • Avtomobil: F11 Msport

Me prav zanima koliko lastnikov f30/f31, e9x serij ter drugih bawarcev vas ima 2-3k vedno na lagerju za morebitna preventivna ali izredna popravila. Ce bi bil to pogoj za nakup bmw-ja ga bi le malo kdo vozil.
Prikaži več možnosti
    • klemenck je všeč

wini
wini
  • Uporabnik

Js mam vedno vsaj 2k pri strani ... sicer pa ni nujno da jih maš na lagerju.

Ko kaj crkne, greš po limit, hitri kredit itd ... nekateri plačajo celo z obročno kartico itd

Prikaži več možnosti

Rondell
Rondell

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 104
  • Avtomobil: e46

V podpisu imaš pa Bmw 316i f30?

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 674
  • Avtomobil: Marprom/šved/zajc

V podpisu imaš pa Bmw 316i f30?

Sej vse drži: https://www.bmwslo.c...rt-tunning-stg1

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 966
  • Avtomobil: -

Ce kaj kapitalnega crkne in financno ne znese s popravilom, ga pac prodas z okvaro in zgubis max. 30-50%. Riziko za to je pri 335i pac visji kot pri 316i. Se vedno pa bolje to, kot da ga katapultiras na njivo brez kasko zavarovanja in izgubis 99%. 

Ce je avto edini strosek ki ga imas, si star nekih 20 let in sta doma itak mama in ata, ki bosta pomagala ce/ko bo kriza, potem s tem ne reskiras prav dosti. Ne vidim tako hudega problema v tem.

Ce moras vzdrzevati druzino, placevati stroske, kredit, najemnino itd., potem je pa verjetno vsakemu cloveku jasno, da je nekaj narobe, ce govorimo o situaciji ko je problem dostop do 2k EUR, vozi se pa katerikoli avto vreden vec kot to :)

Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451

Če si imel za f30 nabavno boš imel za to staro jajco tudi dovolj da se boš vozil  :-D

Prikaži več možnosti

Nejc46
Nejc46
  • Uporabnik
  • Sporočil: 21
  • Avtomobil: BMW E92 335i

Vozim e92 335i... stroški v zadnjih 10k km servis olje filter, stabilizatorji spredaj in pa bencin bencin bencin bencin :D Če kupuješ kupi avto ki je bil vzdrževan..tako kot sem naredil jaz..in zadeva štima tako kot mora brez velikih vložkov...bo pa tak avtomobil tudi malo dražji od ostalih...za več info pa napiši v zs + slika za pozornost

img20180816195214717.jpg

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 220

Vse je odvisno koliko se voziš in kako ga uporabljaš. Za pozirati in 10k km so te avti poceni. Za resno vsakodnevno uporabo, relativno dragi.

Vozim nekaj podobnega, sicer še malo dražjega za vzdrževanje...bencin za cca 3500km mesečno, 13l povprečne porabe, skoraj 700 eur, servis na 3 mesece olje/filter, 150 eur, gume na zadnje gume na 3 mesece, sprednje na 6, komplet je cca 900 eur 19 colskih + recimo še en dodaten komplet semi slick za kak izlet na progo, 1100-1200 eur. Pa potem kaki bombonči, kak kos karbona,... 

Kje je izguba vrednosti, zavarovanje, registracija,...

Torej 10k km in od kafiča do kafiča, pa dolivat olje in na 20k km interval je eno, resna uporaba pa drugo.

Sicer pa kupi, če ti bo predrago boš pa prodal... Ni hujšega zla kot neuresnične želje.

lp,

Urejal bmw330cd, 25.10.2018, 13:11.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • MajoR, DJ Falco, Borut30 in 4 ostalim je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 486
  • Avtomobil: e63, CLK cabrio

Ce dobis dober primerek ni izrednih stroskov. Če pa bodo pa ne bos imel denarja po pa trola OK dokler ne zasluzis. Go for it

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

MatevžM
MatevžM
  • Uporabnik

Kupiš enega HH, zavarovanja in registracija so relativno poceni (2000 ccm). Kasko pa tudi, saj so nove nabavne cene ponavadi 1/2 cene 335i. Ima forumaš enega dobrega in ugodnega: https://www.avto.net...sp?id=13592939 

Ker kolikor se spominjam si pisal o zmanjševanju stroškov in posledično prodaje bivše f30? Po moje bi bilo bolje ostati na f30, kot pa kupovati "zvoženo" 335i.  :)

HH?

Link mi ne odpre zato nevem o čem govoriš :D
Bmw 316i m sport (2015)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.