Skoči na vsebino

Nakup E38 740i ali 750i ?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
113 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 423
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Samo resno, Jerry, ne slučajno zait na bimmerforums, ker boš dobil ta menjalnik v glavo. Ne vem, kakšno srečo si ti imel, ampak 5HP30 ima probleme, ki spremenijo ljudi spremenijo v praskajoče, besneče živali, ki se potem celo življenje ukvarjajo z opazovanjem in merjenjem malih plastičnih kroglic. To kar ti je Octopus rekel, ni še nič takega... :laugh

:umruodsmeha

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 298

V12 ima svoj car ampak to je bolj nostalgija kot kaj drugega. Ker zmogljivosti so bolj srednjeveske :-) mas obcutek da ma 200 konjev in 3 tone taka sedmica. Tko da glih za ustrasit se ni...
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 940
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

V12 ima svoj car ampak to je bolj nostalgija kot kaj drugega. Ker zmogljivosti so bolj srednjeveske :-) mas obcutek da ma 200 konjev in 3 tone taka sedmica. Tko da glih za ustrasit se ni...

Tebe je samo strah, da se bo pokvaril motor! :hihi

Urejal Zlobny, 29.10.2018, 23:27.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 139
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Več je še. e38 je najstarejši letnik 94. 30 let starosti in homologacija v prometni so omejitev za nižjo cestnino in nič drugega. Torej bo vsaj 5 let, če letošnjega ne štejemo več.

Tudi jaz imam take informacije, zato sem spraševal, ali sem kaj spregledal.

Mene ta meja 30 let še bolj moti zaradi DMV ob uvozu kakega lepega primera, ki se kdaj pa kdaj pojavi za drobiž.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Glede na to, da sem pred nekaj leti videval 20 let stare avtomobile s statusom sem sklepal, da se da dobiti vsaj kaj prej kot pri polnih 30 letih. Nekje v glavi sem imel cifro 27 let. Če so pa temu končno naredili konec in red sem pa po drugi strani čisto vesel.

Vseeno pa je razlika če bo avto starodobnik čez 5 ali 10 let :ok

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Glede na to, da sem pred nekaj leti videval 20 let stare avtomobile s statusom sem sklepal, da se da dobiti vsaj kaj prej kot pri polnih 30 letih. Nekje v glavi sem imel cifro 27 let. Če so pa temu končno naredili konec in red sem pa po drugi strani čisto vesel.

Vseeno pa je razlika če bo avto starodobnik čez 5 ali 10 let :ok

Meja je zdaj 30 let, da lahko dobi status v prometni (s tem dobiš popust pri letnem davku (cestnini) in ni ti treba plačati davka na odjavljeno vozilo). In to je zdaj edino,"od države požegnano" dokazilo, da je avto starodobnik.

Za certifikat, ki ga da zveza oz. klub, je pa prepuščeno zvezam, če ga dajo tudi prej za "tehnično zanimiva ali redka vozila". S tem certifikatom dobiš samo popust pri zavarovanju (to je dogovor med zvezami in zavarovalnicami).

Urejal Zlobny, 30.10.2018, 10:39.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Nič več BMW

Meja je zdaj 30 let, da lahko dobi status v prometni (s tem dobiš popust pri letnem davku (cestnini) in ni ti treba plačati davka na odjavljeno vozilo). In to je zdaj edino,"od države požegnano" dokazilo, da je avto starodobnik.

Za certifikat, ki ga da zveza oz. klub, je pa prepuščeno zvezam, če ga dajo tudi prej za "tehnično zanimiva ali redka vozila". S tem certifikatom dobiš samo popust pri zavarovanju (to je dogovor med zvezami in zavarovalnicami).

Kar je napisal Zlobny kar drži. Če imaš srečo pri zavarovalnici (mogoče poznanega agenta, sklenjenih več zavarovanj...) ne potrebuješ certifikata ene od zvez (s tem prihraniš strošek certifikata in letno članarino, ki jo pogojujejo) in ti zavarovalnica že na podlagi vpisa v prometni nudi 90% popusta pri zavarovanju vozila. Dobiš še popust 90% pri cestnini in zverina z xy ccm3 in xy km je lahko registrirana za manj kot 100€ letno.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Tako, tako, to ni motor za male bebike.

To je Motorb za pogumne in sposobne ljudi. Jaz ga imam že 10 let! V najbolj problematičnem avtu, kar jih je BMW naredil! Najjači! Noben od vas mi ni raven s temi vašimi avtomobilčki! 500 kojnov, pha. Mali kužeki! Pridni avtomobilčki. Špaaaaravčki...

Jaz pa samo grdo pogledam, pa začne najbolj problematični motor delat, kot se šika!

:konj

Kateri pa je ta? E65?

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 621
  • Avtomobil: Rdeča raketa

E31 850i, začinjen z Zlobnyevim občutkom za sarkazem. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Kateri pa je ta? E65?

E65?! Ne nee ne ne neneene ahhahahaha! Ne! Še veliko huje je. :hihi

mowtorb.png

BTW; Tole se zgodi, ko rabiš iz nekega razloga prit do ventiltrieba na sovoznikovi strani. Manjši poseg, tako... za kako urco (ali dve, ali tri, ali štiri...), ko enkrat pogruntaš, kaj točno je treba naredit. :ok2

Povsem enak enak je pa tudi je tudi postopek, če želiš dobiti ven mehanizem od brisalcev. :ok2

Urejal Zlobny, 30.10.2018, 12:13.

Prikaži več možnosti
    • rokomah in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 557
  • Avtomobil: /

Zlobny ima prav ogabno kičasto zanimiv vozni park. :)

Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Zlobny ima prav ogabno kičasto zanimiv vozni park. :)

Moral bi šele videt mojo zb(i)rko diagnostičnih naprav. Vse delajo točno isto stvar kot en mali kitajski interface. Ampak ena je rumena, ena je oranžna, ena je kitajska, ena je originalna, ena je zelo redka, ena dela samo s T30, ena je tako velika, da moram premaknit pol bajte, da jo ven privlečem... :laugh

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918

Pa zakaj raje to malo ne predstaviš dokumentiraš itd. takih tem fali. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Nič več BMW

Zakaj?...tudi bejba v sexy spodnjem perilu je bolj zanimiva kot...

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Zlobny legenda, dobro da vem, ko bom imel 750i boš lahko dal kak praktični nasveti hehe

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

740i je iz avto neta izginila. Mislim da je bil oglas oddan šele prejšnji teden tako, da oglas verjetno ni potekel. Prodan?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

740i je iz avto neta izginila. Mislim da je bil oglas oddan šele prejšnji teden tako, da oglas verjetno ni potekel. Prodan?

Too late. Verjetno ti ga je kakšen forumaš pljunil,kot ponavadi ,ko se odpre take teme in se zve za avto. Tukaj nimaš kaj dosti razmišljati samo v avto in gas pogledat.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Raje ne, neki čudni časi so tole, preveč firbcev vtika nos, kamor ne sodi. Naj si mislijo, da se zmišljujem.

Saj če kdo kaj konkretnega vpraša, bom povedal, če vem.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Too late. Verjetno ti ga je kakšen forumaš pljunil,kot ponavadi ,ko se odpre take teme in se zve za avto. Tukaj nimaš kaj dosti razmišljati samo v avto in gas pogledat.

Če je šel je pa šel. Za noben avto se nisem hudo seliral če mi je ušel. Ko sem bil že 100% odločen da bom kupil e39 sem si vzel še teden za premislek in še za 500€ zbil ceno ta čas. Če bi se vmes prodal bi mi bilo žal mogoče en dan. Potem pa life goes on.

Se bo že našlo kaj zame ;)

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Če je šel je pa šel. Za noben avto se nisem hudo seliral če mi je ušel. Ko sem bil že 100% odločen da bom kupil e39 sem si vzel še teden za premislek in še za 500€ zbil ceno ta čas. Če bi se vmes prodal bi mi bilo žal mogoče en dan. Potem pa life goes on.

Se bo že našlo kaj zame ;)

Vse se zgodi z razlogom. In vse je za nekaj dobro. :ok

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč