Skoči na vsebino

Val 202 in Avtomobilnost ter DARS-ov časovno-migracijski eksperiment

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 806
  • Avtomobil: Bangle box

https://val202.rtvsl...alja-po-akciji/

Zanimivo jr, da ljudje, ki se vsak dan vozijo v isto smer tega ne uspejo razumet sami z opazovanjem dogajanja. Še bolj pa je zanimivo to, da ko so "akcijo" končali, se je zadeva spet poslabšala na stanje pred akcijo. Ob tem, da vsi jamrajo kaka gužva je povsod, tega res ne morem razumet.

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 397

Ker to zahteva nadzor nad samim seboj, kar je za posameznika izredno težko

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 142
  • Avtomobil: /

Zakaj se ne drži varnostne? Ker takoj ko imaš daljšo varnostno, se najde junak, ki ti uleti noter in tako gre v nedogled.

Prikaži več možnosti
    • filipo, Zlobny, Rottie in 7 ostalim je všeč

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 968

Zakaj se ne drži varnostne? Ker takoj ko imaš daljšo varnostno, se najde junak, ki ti uleti noter in tako gre v nedogled.

Junak si pa potem ti, ker kljub temu ostaneš skuliran, kot da se ni nič zgodilo... ja, vem je težko.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 219
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c, E36g

Še bolj pa je zanimivo to, da ko so "akcijo" končali, se je zadeva spet poslabšala na stanje pred akcijo

To je pa ja popolnoma jasno... ko so videli ljudi na nadvozu, ki opazujejo promet, so vsi povečali varnostno razdaljo, ker so mislili da gre za tisti super laser ki meri hitrost in varnostno razdaljo.

Istočasno so se dušice malo umirile in vse je steklo bolj gladko.

Kakor je nekdo že napisal, pri nas ni možno voziti z večjo varnostno razdaljo, ker se vedno najde biser, ki bo skočil pred tebe... to je identična zgodba, kakor pri zadrgi ob zožanju, ki jo 95% voznikov ne razume. Jaz bi, za učinkovito zadrgo, 2 km pred zožanju fizično ločil vozni in prehitevalni pas (kakor pri gradbiščih), postavil par elektronskih tabel, kakršne imajo v tujini,  in na koncu bi postavil policaje, da vse skupaj nadzorujejo... Zastoj bi bil za polovico manjši, kakor sedaj.

Urejal LEO37, 06.11.2018, 18:07.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 916

Na balkanu pač vlada egoizem in ti nobena pravila in zdrava pamet ne pomagata. Jaz velikokrat zjutraj od Mednega proti Celovški v koloni vozim v 1. prestavi v prostem teku, torej neke 4-5km/h, ne rabim bremzat, ne rabim speljevat in velikokrat se izide, da od Mednega do semaforja ne rabim niti 1x ustavit, včasih lahko celo malo pospešim, torej NE delam zastojev, ampak naredim promet bolj umirjen, predvsem pa tekoč. In kaj se pogosto zgodi, ko si pač pustim 10-15m lufta pred sabo, da se mi ni treba ustavljat? Folk blenda, trobi in prehiteva. Ajde, zdej pa mi razložite zakaj...? Ker bo 5s pred mano na Celovški? A ni boljše se peljat brez speljevanja, bremzanja, šaltanja,... Dokler to počne 1% voznikov, ne bo sprememb. Kako prepirčati ostalih 99% da je to dobro za vse, hja ne vem, mislim da v tej državi nemogoče...

Prikaži več možnosti
    • zigi, Warden, Bavarious in 2 ostalim je všeč

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Na balkanu pač vlada egoizem in ti nobena pravila in zdrava pamet ne pomagata. Jaz velikokrat zjutraj od Mednega proti Celovški v koloni vozim v 1. prestavi v prostem teku, torej neke 4-5km/h, ne rabim bremzat, ne rabim speljevat in velikokrat se izide, da od Mednega do semaforja ne rabim niti 1x ustavit, včasih lahko celo malo pospešim, torej NE delam zastojev, ampak naredim promet bolj umirjen, predvsem pa tekoč. In kaj se pogosto zgodi, ko si pač pustim 10-15m lufta pred sabo, da se mi ni treba ustavljat? Folk blenda, trobi in prehiteva. Ajde, zdej pa mi razložite zakaj...? Ker bo 5s pred mano na Celovški? A ni boljše se peljat brez speljevanja, bremzanja, šaltanja,... Dokler to počne 1% voznikov, ne bo sprememb. Kako prepirčati ostalih 99% da je to dobro za vse, hja ne vem, mislim da v tej državi nemogoče...

Počasi in vztrajno. 25, 30 let nazaj marsikdo ni uporabljal varnostnega pasu, celo otrok nismo vozili v otroških sedežih. 5 let nazaj se je malokdo pripel na zadnjem sedežu ...

Južneje od nas - že na Hrvaškem je tega še precej, pri nas pa smo kar se tega tiče že precej ozaveščeni.

Prikaži več možnosti

bigMIKE
bigMIKE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 034

In na cesti kjer je omejitev 50 km/h in se vsi vozijo 5 km/h rabiš 20 m placa spredi - lej to je pa res čisti egoizem, ker s tem nastane še 5x daljša kolona za tabo in posledično folk stoji že na Jeprci. Prehitevanje in blendanje pa sploh ni smisla komentirat. Ravno tako ne folka ki praska po telefonih, Iz opazovanja situacije v gnečah  povem da je takih glih največ, ki drkajo po ekranu, hkrati pa puščajo spredaj prostor - da jim ni treba slediti situacije na cesti.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 030
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Najbrž je želel s tem ublažiti stop/go način vožnje, ki je v takih kolonah navada.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 377
  • Avtomobil: traktor

ne rabim nič dodajat, ker je blo že vse napisano. en folk bodo pač idioti do kraja, in bodo sveto prepričani, da so hitrejši, ker skačejo levo-desno in se vrivajo in nevemkajše. MERLJIVA DEJSTVA teh ljudi ne zanimajo....  son, do not bother me with facts, I have my mind made up!   Danes sem mel odličen primer idiota, ki sem ga videl kakih 100 metrov naprej.  očitno nesposoben normalne vožnje. najprej sanja, da nastane 40 metrov lufta, potem spelje sunkovito, se nalepi na rit, potem pa puno premza. itak takoj za njim vidiš, kako se z zamikom prižigajo rdeče lučke zavor in kako z vsakim avtom gre kolona počasnej, dokler se ne ustavi.   in to ponavlja v nedogled....TELE. 

Odkar mam avtomatika, skušam vedno nevtralizirat take idiote s predvidevanjem in kulirano vožnjo, da vsaj tisti za mano ne rabi popolnoma počakat....ampak malo nas je takih, ki se trudimo.  večina vozi normalno oz vsaj ne skačejo levo desno, je pa peščica idiotov vsak dan, ki dela štalo....žal.

In ravno berem članek na Dnevniku glede zastojev v ljubljani in kaj bi naredili.....pa naj jebena država že naredi železnico ki bo peljala folk iz štajerske normalno v lj, pa bo pol gužve odpadlo.   Pa naj stane milijardo če hoče, pizda enkrat je treba investirat, saj bo železnica tu še naslednji sto let!!!

Najbrž je želel s tem ublažiti stop/go način vožnje, ki je v takih kolonah navada.

točno to, ti držiš tempo, in ponavadi se tvoja varnosta giba nekje med predpisano in pa lepljenjem na rit.  na koncu pa si porabil popolnoma isto časa, kot oni pred tabo, ki ima samo gas/premza ves cajt, hkrati pa si tistemu za tabo omogočil normalno vožnjo, če zna pametno vozit.

Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik

Tocno tako, namesto da se premaknes 10m in se ustabis za 10s, se ves cas peljes isto, pred sabo pa imas od 2 do 20m prostora, odvisno koliko imajo pred tabo stop/go. BigMike tega verjetno se ni probal in ne ve o cem govorim. Voznja brez drkanja menjalnika, sklopke, bremze in gasa. 90% casa standtgas in vmes malo gasa pa vcasih brmeze. Radarski tempomat za reveze, haha...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

V koloni si tudi jaz pogosto naredim malo več lufta pred sabo in nato vozim dokaj konstantno počasi... opažam, da večina razume zadevo in se pogosto tudi sosed na drugem pasu enako naštima... in tako se lepo počasi premikamo, popolnoma brez stresnega zaviranja in pospeševanja.

Na koncu zastoja smo tako ali tako 30m za spredaj vozečimi vozili, torej nismo izgubili popolnoma nič, le prihranili dobro dozo stresa... 

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 377
  • Avtomobil: traktor

problem je, ker en folk ne bo razumel, da ne moreš kar preskočit gužve, da so avti spredaj in da je to to.

to me vedno spomni na en video al kaj je že blo, ko v gneči en stoji in mu un zadaj trobi zakaj se ne premakne.

Why won't you go man, why won't you go???  Because the cars in front of me are SOLID!

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66 972
  • Avtomobil: E46 325i

To polžjo vožno se tudi po Celovški dosti folka gre ob prometnih konicah, da jim kao ni treba ustavljat pri semaforju. Ampak sj meni gredo ful na živce s tem, ko se vlečejo kot megla v koloni. Jst se veliko raje peljem dokler se peljem, pa potem ustavim in spet speljem, ko se odpre semafor. Je veliko manj stresno. Takega mencača takoj, ko je možno obvozim. Ponavadi tudi speljujejo na semaforjih kot bi bili mrtvi. Pride že čez križišče, pa ima še vedno 20 ali mogoče 30 km/h hitrost...

Objavljena slika
*** Danes je težko bit budala! Konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan! ***
Prikaži več možnosti

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne Trottie, to ni isto. Eno so drekaci, drugo je tekoca voznja. Nikjer ne pise da se cjazim, ampak namesto da vozim tako kot 99% (tudi ti med drugim), se pac peljes bolj konstantno. Nisem napisal da imam ves cas 30m prosto pred sabo, ampak da se vcasih naredi luft tudi do 20m, takrat komu dvigne plafon, tudi tebi ocitno. In treba je locit mestno in primestno voznjo, zato sem izrecno napisal Medno-Celovska! Po mestu kjer je veliko semaforjev je skoraj nemogoce vozit tako tekoce, se pa da boljse kot po tvoji logiki, sklopka, 1., speljes, sklopka, ler, se ustavis... Ja?
Prikaži več možnosti
    • rokxy in Bavarious uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

To polžjo vožno se tudi po Celovški dosti folka gre ob prometnih konicah, da jim kao ni treba ustavljat pri semaforju. Ampak sj meni gredo ful na živce s tem, ko se vlečejo kot megla v koloni. Jst se veliko raje peljem dokler se peljem, pa potem ustavim in spet speljem, ko se odpre semafor. Je veliko manj stresno. Takega mencača takoj, ko je možno obvozim. Ponavadi tudi speljujejo na semaforjih kot bi bili mrtvi. Pride že čez križišče, pa ima še vedno 20 ali mogoče 30 km/h hitrost...

Si mogoče pomislil koliko časa porabi npr. 10 avtomobilov da spelje in to primerjal s tem da raje konstantno peljejo?

Se pa strinjam, da ko je zelena, je treba takoj speljat. Tisti, ki je prvi pred semaforjem bi tako in tako moral imet v prvi in stisnjeno sklopko.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Speljevanje iz semaforja je v SLO totalna tema (no, LJ je velemesto in zadeve gredo bolj hitro)... opažam, da ima folk več varnostne razdalje, ko speljuje na semaforiziranem križišču, kakor na avtocesti :crazy

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 322

:) Edina težava ker potem pri drugem semaforju (Merkur) nihče ne pospeši takoj iz 10km/h na vsaj 50km/h, da je vedno kar naenkrat 200-300m luknja in lahko pospešim na 100km/h če mi paše (prej pa 15min gužvanja). Tudi oni prvi semafor je čisto nesmiselen, iz industrijske cone se itak vsi dostavniki, kombiji, tovornjaki, ni da ni, gužvajo vmes, nihče ne gre na semafor.

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik

Še dokaz, da je bolje če ne ustavljaš:

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

jurekmetek
jurekmetek

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo kolumbo, a zdej stekas zakaj je stop&go bedarija? Ker traja dlje... In men je vazn da sm cimprej na cilju, ne da stojim vsake 10s in ne rabim tacas nic mislit. Pa nisem edini verjetno.
Prikaži več možnosti
    • Bavarious je všeč