Skoči na vsebino

Pri pospeševanju med 115 in 130 km/h prihaja do čudnega zvoka (tuljenja)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
perogasilec
perogasilec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: golf 2 jxd

Zdravo,

Sem lastnik vozila VW Passat 3BG , motor 1.9 TDI  96 kW AVF, limuzina, letnik 2004.

Prosim za vaše ideje, kaj bi lahko ustvarjalo sledeč problem…

Pred letom dni sem kupil ta avto s prevoženimi 220.000 km, sedaj jih ima 30.000 več.

Že od kar ga imam se pri dodanem gasu pojavlja tuljenje oz. nek čuden zvok, le in samo v območju med 115 in 130 km/h.

To tuljenje je od kar imam avto iste jakosti, na istem območju in isto izrazito - torej brez sprememb. Zvok je torej prisoten pri pospeševanju, bolj tiščim plin, glasnejše je.

Ne glede na smer vožnje je zvok enakomeren. In ta zvok (»uuuuuuuuu«) se kar glasno sliši, ni nekaj kar bi se samo meni zdelo. 

Pri 130 km/h to povsem preneha, kot bi nekaj prišlo v resonanco.

Tuljenje je odvisno samo od hitrosti (115-130 km/h) in ne od vrtljajev:

- v 6. prestavi je torej  prisotno med cca 2300 in 2800 rpm

- v 5. prestavi med cca 2700 in 3200 rpm

- v 4. prestavi pri cca 3500 do 3800 rpm

Kmalu po nakupu smo zaradi domneve dveh različnih mojstrov  in tudi »strahu«, da je seveda menjalnik, dali na avto tudi drug, obnovljen, menjalnik, pa je po menjavi ostalo vse POVSEM isto. Tako torej menjalnik in diferencial nista vzrok, kakor tudi ne platišča in pnevmatike (nedavno čisto nove zimske višjega ranga in vse isto…).

Optika je OK, roke brez zračnosti, trese povsem NIČ, pri zavijanju nič ne poka ali bolj tuli v eno ali drugo smer. Na karoseriji nič ne manjka ali da bi bilo poškodovano – avto tudi nekaramboliran. To je zagotovo …

Zadnjega pol leta se s telem nisem dosti obadal, vse je isto, vem le da ni nevarno…bi pa rad čimprej tole odpravil, če bo le možno. Ker je kar motoče če si vsak dan na AC….

Prosil bi vas za vaša mnenja, ker že tudi oba mehanika muči kaj iskati naprej, razdirati pa še nismo šli prav nič (razen menjava menjalnika) …

Hvala :) 

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 658
  • Avtomobil: FR-V

brisalci, kakšne gumice(dihtnge), ki kje štrlijo malenkostno ven, strešne sani....meni je Subaru delal podobno, pa sem na koncu ugotovil da so ene gumice okoli vrat malo ven in dela veter resonanco....

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 366
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Pravi da bolj tisi gas bolj je slisno. Potem nima nobene veze z gumicami in podobno. Ce ni menjalnik, ce ni diferencial, ce niso gume,.kaj ti se potem ostane? Motor :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

Najd enga normalnega mehankarja stare sole, ki bo po 5min testni voznji pogruntal kaj je narobe. Nimam zastonj 15 let enega in istega majstra...

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 837
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Kolikor sem razbral je avto 4M, če je temu tako, kaj pa ležaji v zadnjem difu oz drugače povedano kdaj se je nazadnje menju olje v haldexu?

Prikaži več možnosti

perogasilec
perogasilec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: golf 2 jxd

Avto ni 4M, samo prednji pogon..

Ima na ta zvok lahko morda vpliv menjalniško olje, ki sicer ni original, je pa sintetika Castrol 75W90, iste gradacije kot originalno?
Isto v prejsnjem in zdajsnjem menjalniku....pac menjal se je.

P.s. Olja je dovolj.

Morda polgredi, homokinetični zglobi?

To nasteto je gotovo odvisno od hitrosti...naj pa res poudarim da spremembe v zvoku ni ze od kar ga imam.

Hvala za mnenja
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 620
  • Avtomobil: F31 320d

Če tuli vedno pri enaki hitrosti, ne glede na prestavo in obrate motorja, je verjetno nekaj kar se vrti z enako frekvenco kot kolesa.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 837
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

med seboj zamenjaj notranja homokinetična zgloba.

Dosti krat se obrabijo in imajo čudne zvoke potem. Lahko pa daš nova, samo za test bo dovolj da jih menjaš levo desno da ''potujejo kuglice v njima po drugi poti''.

Prikaži več možnosti