Skoči na vsebino

P: 2007 MB CLS 500

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
57 odgovorov v temi
Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: MB

Znamka: Mercedes Benz
Model: CLS 500
Letnik 1. registracije: 2007
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2007
Barva vozila: Črna
Tip menjalnika: Avtomatski, 7 stopenjski
Moč motorja: 285 kW / 389 KM
Kilometri: 195.000

Realnost kilometrov: Glede na stanje avta, menim, da so.

Oprema vozila:

- avtomatska 4 coska klima,

- tempomat,

- gretje in hlajenje sprednjih sedežev + el. nastavitev s spominom,

- strešno okno,

- Bi Xenon žarometi + adaptive,

- zračno vzmetenje (3 programi + dvig vozila),

- multifunkcijski in el. nastavljiv volan,

- senzor za dež,

- alarm,

- radio za CD MP3, DVD, CD izmenjevalec,

- navigacija,

- parkirni senzorji spredaj in zadaj,

- hill hold,

- vreča za smuči,

- in še veliko druge opreme...

Splošna brezhibnost vozila: Brezhiben.
(če ga danes peljemo na tehnični pregled, ga naredi ali ne)

Tehnične napake vozila: Čeprav so diski stari le dobro leto, eden trese pri zaviranju pri višjih hitrostih - sem v postopku reklamacije diska (imajo 2 leti). V primeru nakupa, kupec dobi zamenjan disk oz. spustim ceno, da lahko kupec sam uredi.

Vizualne napake vozila: Kar je normalno za 11 let star avto - kakšna pikica od kamenčkov,.

Bivša omembe vredna popravila: Pri 175k km zamenjano:
- olje motor,
- olje menjalnik,
- vsi filtri,
- diski in zavorne ploščice spredaj ter zadaj + pakne ročne zavore,
- volanski končniki,
- končniki zgornjih rok,
- zavorno olje,
- narejena je bila optika podvozja.

Pri 190k (avgust 2019) je bilo zamenjano:
- olje motorja + filter,
- olje diferenciala,
- svečke,
- kabinski filter.

Marca 2018 (pri 184k) so bile na avto zmontirane nova platišča Diewe Impatto 19 col, deljenih dimenzij (8.5J + 9.5J) in nove letne pnevmatike Vredestein Ultrac Vorti.
Aprila so bile nameščene nove Xenon žarnice Osram Night Breaker.

Moj opis vozila: Gre za najmočnejšo izvedbo CLS W219, ki ni AMG, posledično so tudi stroški vzdrževanja nekoliko manjši. Ti motorji so sicer od začetka imeli težave z obrabo zobčenikov odmične gredi, vendar ima ta to napako že odpravljeno, kar je mogoče preveriti po VIN številki avta. V mojem lastništvu je bila povprečna poraba 12,5l (preračunana), se pa na daljših turah spusti tudi na 10l. Sam avto je sicer super za vozit, moči mu ne manjka, udobje pa na visokem nivoju, svoje doda tudi zračno vzmetenje in menjalnik 7G tronic, ki prestavlja lepo in brez butanja. 

Kar imam jaz informacij, je bil avto 2008 pripeljan iz Nemčije, naslednja dva lastnika pa sta bila soseda iz Zasavja. Servisan je bil pri Hotko Vojnik.

Na avtu vse deluje, naslednji servis ga čaka pri 205k km, naslednja menjava olja v menjalniku pa pri 235k km. Na avtu so pol leta stare letne gume 19" (imajo vsaj še 5 mm), dodam pa tudi še en komplet original platišč 18". Limiter na 250 km/h je odstranjen, avto baje leti čez 300  :-D

Avto je registriran do junija 2019.

Slike vozila (opcijsko): Na avto.net: https://www.avto.net...asp?id=13620613

Cena: Nastavljena je na 15.000€, vendar bo za resnega kupca, ki bo prišel avto pogledati, lahko precej nižja. Ne bo pa se avto prodal za ceno zgonjene 350-ke. Ogled v Idriji.

Kontakt: ZS ali 041 980 587

Prikaži več možnosti
    • tismi je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 607

Ta motor je zelo zmogljiv. Tezko in vecjo s klaso premika cist za salo. In dejansko je varcen za svojo prostornino in moc. 12 litrov se da cist normalno vozit. Jest sem mel na s500 porabo 14.5 pa je blo kar orenk gas skoz pa se 4 matic je bil.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 266

V zadnjem letu imel 2x 320Cdi,oba prodana krepko pod 10k€.
Bilo mi je zanimivo da avto ni trzen,kot sem v startu mislil da je.
Cene so prenapihnjene,da ne omenjam oglasa kjer se za 15k navaja da ne more garantirati kilometrov......
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Cene nisem komentiral :-)

Je bil pa en lep cls 500 prodan letos za 10k
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 641
  • Avtomobil: BMW

Kateri pa? Z koliko km? :)
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce je bil srebrni je bil baje v nulo,pa zgodovina in ni imel veliko kilometrov.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem vzel srebrnega 306KM. 130.000km.
Avto je v nulo servisiran, zato sem ga tudi kupil. Poleg tega sem prejel zimske gume na platiščih in nove letne na platiščih.
Nekaj malenkosti sem pa moral urediti, da je avtomobil 100%. Opažam, da imamo tudi različne poglede na to kaj je "u nulo". :)
Obnoviti 8kos alu platisc ker so bila podrsana, zamenjati svečke, vzig kable, olje, 4x zav. ploščice ( zadnje so bile nujne, ampak sem zamenjal še prednje ) vse filtre, menjava sredinskih rež za zrak, ker so bile poškodovane, menjava 4 zaviralcev vrat, ker so vrata pokala kot pri starem žiguliju.
Zamenjava sovoznikove kontrole električnega sedeža( manjkal je en gumb - mene je tako motilo :) ), menjava elektro motorja v sovoznikovem ogledalu, saj gretje in pomik navzdol nista delovala kot bi morala. Barvanje prednjega in zadnjega odbijača, poliranje, kemično čiščenje, ravnanje zaključkov izpušnih cevi, saj se je ena skoraj dotikala zadnjega odbijača.
Nato optika, ker je bil volan malenkost postrani in na AC niso znali tega urediti.
Zdaj je pa res u nulo. :)

Odkrito povedano sem malo razočaran nad kvaliteto MBja oziroma nekaterih stvari nisem pričakoval, ampak tukaj ni prostor za to, to je prodajna tema.

Prodajalcu želim, da ga čim prej proda. Meni je moj malo prešibak, zato vem da je ta verzija z 389KM ravno pravšnja. Četudi ga ceni malenkost višje ima veliko zadev že zamenjanih, kar je plus.
Srečno prodajo.

Urejal simply, 10.11.2018, 23:19.

Prikaži več možnosti
    • -MaTeJ-, krt in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, realno napisano. Ni pa hude razlike med tem in 5.5 motorjem. Dirkalnik ni noben, za kruzat sta pa oba isto fajn. Ne vem ce bi pri normalni voznji opazil razliko.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to kaksni so ostali v vecini,je ta imel prakticno malenkosti za postimat.
Najmanj kar je so tezave z blazinami,airbag lucka sveti,kak radio ne dela,vse sipe se ob zapiranju vrat ne dvignejo gor,pri dizlih potrebna menjava verige in napenjalca....
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, realno napisano. Ni pa hude razlike med tem in 5.5 motorjem. Dirkalnik ni noben, za kruzat sta pa oba isto fajn. Ne vem ce bi pri normalni voznji opazil razliko.

5.5 ima skoraj 100KM več in 1s boljši pospešek.
Verjemi razlika je opazna, saj poleg zgornjega ima tudi drugo verzijo 7G menjalnika, ki mu zagotavlja boljši pospešek pri nižjih hitrostih, kjer je moj len. Meni je predvsem do 130km/h prešibak.

Verjamem pa, da je veliko CLSov na trgu bolj tako tako. Sam sem ga vzel, ker je imel malo km, vse servise delane na 15.000km, olje v menjalniku menjano vsakih 60k km ter je bilo vozilo garažirano.
Prikaži več možnosti
    • narks je všeč

Rodzy
Rodzy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 91
  • Avtomobil: MB

Cene so prenapihnjene,da ne omenjam oglasa kjer se za 15k navaja da ne more garantirati kilometrov......

Ne da ne morem garantirati km, servisi so seveda vsi zavedeni, ampak le do 125k na uradnem servisu - za nekatere to je dokaz, za druge ne. Ker sem bil jaz tudi v dilemi pred nakupom, sem avto peljal na pregled na uradni servis, kjer pa niso našli nič kar bi me odvrnilo od nakupa, čeprav je servisna potrjena kakor je.

Cena je res prenapihnjena, vendar z namenom odganjanja firbcev. Tisti, ki si res želi tak avto, naj ga pride pogledati in sem prepričan, da se bomo tudi za ceno dogovorili.

Za kruzat ni razlike, ampak po drugi strani pa je za kruzat dober tudi v6. Razlika se pozna ko ga začneš preganjati.

Tisti, ki spremljajo trg lahko potrdijo, da so CLSi s 5.5 motorjem zelo redki, v zadnjih dveh letih se je verjetno prodajal samo še tisti potopljeni od Hete.

Avto je vseeno za kupca, ki bo znal ceniti dodatne konje, ostali naj kupijo dizla, AMGji pa se tako ali tako prodajajo po 10k več  :)

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

To je res, s tem motorjem je cls redkost. In motor je top. Tud zadnji ki se ni turbo in je tudi zato bolj neproblematicen. S500 4 matic letnik 2010 se je prodal za 27.5k s tem motorjem. Prvi lastnik, 120kkm, vsi servisi po programu narejeni na ac. Nisem si mislil da bo tok hitro sel...

Men je na s klasi vse crknilo razen motorja in menjalnika. Se danes se avto vozi pa ma cez 300kkm.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 64 495
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Men je na s klasi vse crknilo razen motorja in menjalnika. 

Ja, itak.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

V leti in pol sem bil 10x na izrednem servisu 2x na rednem.... dost se mi je zdelo.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

V leti in pol sem bil 10x na izrednem servisu 2x na rednem.... dost se mi je zdelo.

Jaz se spomnim samo neke okvare sedeža, gretje ali nekaj takega in diferencial. Ostalega nisi omenjal.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, itak.

Ko bom malo na času bom napisal kaj me moti pri cls-u, recimo napram bmwjem.
Sicer ne tu ampak v katero drugo temo. Potem boš presodil sam.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko bom malo na času bom napisal kaj me moti pri cls-u, recimo napram bmwjem.
Sicer ne tu ampak v katero drugo temo. Potem boš presodil sam.

OK  :ok

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 977
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

če boš imel še kakega napiši. Cls ali s klassa s tem motorjem.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

če boš imel še kakega napiši. Cls ali s klassa s tem motorjem.

ok si bom zapomnil, :ok

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Sindikalist Slo Fidesa ima izjemno lepega. :)
Prikaži več možnosti